Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Silniejszy bat na Kierowców


Rekomendowane odpowiedzi

Puszką.

I naprawdę było to żuławskie pole, nie gąszcz zabudowań, te jak napisałem wcześniej zaczynały się kilkaset metrów dalej i tam już jechałem przepisowo. Niestety, "strzelili" mnie umiejętnie, z daleka 🙂.

P.S. Poprzedni mandat zapłaciłem z dziesięć lat temu.

P.S.1. Zaskoczyło mnie, jak długo przechowywane są nasze dane o wykroczeniach, Pan Policjant wspomniał, że miałem zabrane prawko (za prędkość 🙂 ) w 2005 roku, czyli bagatela, 17 lat temu...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
3 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

Obserwuję od niedawna coś podobnego. Znaczy, mandaty nadal za niskie 😉

No i gliniarzy nieco mniej.

To druga przyczyna, że ludzie sobie odpuszczają i siedzą mi na zderzaku z prędkością o 30 km więcej

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mandaty mandatami ale "kumulacje" zdarzają się nadal -> KLIK

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MariuszBurgi napisał:

Mandaty mandatami ale "kumulacje" zdarzają się nadal -> KLIK

Tutaj akurat nic się nie zmieniło.  Wielu młodych tak zaczyna swoją przygodę z 2oo.  (zresztą jak sięgnąć pamięcią to chyba wielu z nas tak zaczynało 🙂 - ba ja na pewno ) A dzisiaj jest jeszcze łatwiej, bo stary motocykl można nabyć za grosze, a OC coraz droższe. W dodatku 18 - 20 latkowie nie mają żadnych zniżek, a nawet "zwyżki".  Każdemu chyba się zdarzył przypadek, że jadąc przez jakieś wioski lub przez las nagle drogę przeciął nam motocyklista na starej WS-ce czy MZ, często nawet bez kasku.  Tylko ten tutaj dodatkowo pijany - a dla takich to nie mam żadnego współczucia 😞 a kumulacja może go czegoś nauczy. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No więc...od czerwca 2022 TU będą już mieć wgląd do naszych wykroczeń/pkt karnych i także (a może glownie) na tej podstawie ustalać stawkę OC naszych pojazdów. Poza tym, od września druga część zmian -> KLIK

 

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam, jeżeli zdążę wykonać manewr wyprzedzania przed przejściem dla pieszych, to kiedy to jest uznane za bezpośrednio przed przejściem za które dostaje się mandat.

Odnośnik do komentarza

No cóż panowie. Zdrowy rozsądek prze de wszystkim i obserwacja drogi. Przejście widać z daleka, a jeżeli nie widać to wcześniej na pewno stoi znak ostrzegawczy o przejściu. A wielu kierowców o tym zapomina lub nie ma wyrobionego nawyku. 

5 godzin temu, xtor napisał:

Tak się zastanawiam, jeżeli zdążę wykonać manewr wyprzedzania przed przejściem dla pieszych, to kiedy to jest uznane za bezpośrednio przed przejściem za które dostaje się mandat.

Jak skończysz wyprzedzanie w taki sposób, abyś miał możliwość w razie konieczności zatrzymać się przed przejściem to wszystko powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No i jak zapowiadali tak się stało. Po 6 miesiącach od wejścia w życie nowej ustawy Prawo o ruchu drogowym, od 17 czerwca 22r. towarzystwa ubezpieczeniowe zyskały możliwość wglądu do informacji o kierowcach znajdujących się w bazie policji. I teraz mogą kształtować ceny polis z uwzględnieniem wykroczeń drogowych i przestępstw popełnianych przez kierowców. Przy tym nie chodzi tylko o dane trafiające do policyjnych statystyk po 17 czerwca, ale także te wcześniejsze, sięgające nawet dwóch lat wstecz. Dostęp do nich możliwy będzie za pośrednictwem narzędzi Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Co istotne, osoby mające na swoim koncie punkty karne oraz mandaty, mogą zapłacić wyższe ubezpieczenie, nawet jeśli jeździły bezwypadkowo (np. mandat za nieprawidłowe parkowanie,nieustąpienie pierwszeństwa pieszym,  przejazd na czerwonym...itd). TU będą mogły sprawdzić m.in: dane personalne kierowcy, numer PESEL, sumę punktów, kwalifikację prawną wykroczenia, jego rodzaj, datę, godzinę i miejsce jego popełnienia, dane pojazdu czy rodzaj prawomocnego rozstrzygnięcia. Więc... noga z gazu a właściwie delikatniej z manetką😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Podwyższenie liczby punktów karnych za niektóre wykroczenia, likwidacja kursów redukujących ich liczbę i uzależnienie terminu zniknięcia punktów od opłacenia mandatu – to najważniejsze zmiany, które wejdą w życie w sobotę 17 września 2022 r.  Inne będą również zasady przydzielania punktów karnych dla kierowców jeżdżących zbyt szybko. Od 17 września 2022 r. "punktową" karą za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

  • o 11–15 km/h będą 3 pkt    karne (dziś 2 pkt karne)
  • o 16–20 km/h — 3 pkt karne (dziś 2 pkt karne)
  • o 21–25 km/h — 6 pkt karnych (dziś 4 pkt karne)
  • o 26–30 km/h — 6 pkt karnych (dziś 4 pkt karne)
  • o 31–40 km/h — 10 pkt karnych (dziś 6 pkt karnych)
  • o 41–50 km/h — 13 pkt karnych (dziś 8 pkt karnych)
  • o 51–60 km/h — 15 pkt pkt karnych (dziś 10 pkt karnych)
  • o 61–70 km/h — 15 pkt pkt karnych (10 pkt karnych)
  • o 71 km/h i więcej — 15 pkt pkt karnych (10 pkt karnych)
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

 Wśród nowych obostrzeń jest podwyższona kara dotycząca sygnalizatora warunkowego wjazdu na skrzyżowanie.,tzw. zielonej strzałki.  Aby skorzystać z możliwości warunkowego wjazdu na skrzyżowanie należy wpierw się zatrzymać, oczywiście przed sygnalizatorem i upewnić, że wjazd będzie bezpieczny. Niezatrzymanie przed zieloną strzałką będzie od soboty skutkować karą w wysokości aż 6 punktów. Do tej pory  był to 1 punkt karny i 100 zł mandatu. Wjazd za sygnalizator S-2 po zgaśnięciu strzałki oznacza mandat w wysokości 500 zł. Punkt do punktu i będzie.... czarna doopa.😲

Odnośnik do komentarza

Co do tych zielonych strzałek to... najlepiej jakby ich nie było. Niektórzy nie rozumieją ich znaczenia. Raz mi wymusiła baba, ale tak że aż się wk... i ją zatrzymałem. A ona na to, że miała zieloną strzałkę, więc w jej opinii pierwszeństwo. Poza tym zielone strzałki często są ustawione niewłaściwie, zamiast normalnego sygnalizatora. Jest u mnie takie skrzyżowanie w kształcie T. Skręcający w lewo od prawej strony mają zielone, ale z przeciwnego kierunku już tylko czerwone z zieloną strzałką świetlną. Tak więc wszyscy muszą się zatrzymać, mimo że nie ma ŻADNEJ kolizji, ani z pieszymi, ani z pojazdami. W ten sposób zamiast 20 samochodów przejedzie 10, chociaż w praktyce mało kto się tam zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza

Generalnie wszystko jest robione, żeby utrudnić i  obrzydzić  jazdę.  Tworzymy korki a następnie z nimi walczymy tworząc jeszcze większe zatory.  Chore jakieś to wszystko coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kazekkazek napisał:

Generalnie wszystko jest robione, żeby utrudnić i  obrzydzić  jazdę.  Tworzymy korki a następnie z nimi walczymy tworząc jeszcze większe zatory.  Chore jakieś to wszystko coraz bardziej.

Myślę jednak inaczej ale nie chcę polemizować; każdy ma swój punkt widzenia. Moim zdaniem za dużo jest wciąż egoistów na drogach którzy za nic mają pozostałych uczestników ruchu oraz przepisy i kary które dla niektórych są wciąż śmieszne. Osobiście mocno zastanawiam się nad zakupem kamerki do auta; pomimo podnoszenia poprzeczki odnośnie kar wciąż jest tyle talentów na drogach że mógłbym nic nie robić tylko nagrywać; zwłaszcza w mieście. A wyprzedzanie na pasach to już norma; podejrzewam, że większość kompletnie tego nie rozumie i się dziwi podczas kontroli policji.

Odnośnik do komentarza

Mówisz o łamaniu przepisów czy o organizacji ruchu drogowego? Co do łamania to tak jak wszędzie,liczy się nieuchronność kary. Ten co zapiera....dalej będzie to robił. A pan Wiesiek w mieście na wszelki wypadek będzie jechał 30 i przed każdym przejściem itp. będzie się zastanawiać czy już ? Czy jeszcze chwilę poczekać.  Co do organizacji, każdy niepotrzebny zator powoduje niepotrzebną nerwowość i następnie chęć nadrobienia straconego czasu.   Oczywiście każdy ma swój punkt widzenia,tu się całkowicie zgadzam z Tobą 😊

Odnośnik do komentarza

Masz oczywistą rację że kolejne kłody rzucane nam, użytkownikom dróg generują coraz większe napięcia na drodze. Po prostu zabieranie kierowcom dotychczasowej przestrzeni na rzecz pieszych czy też rowerzystów powoduje same kłopoty. Obecnie idzie się często na skróty; dodatkowe drogi dla rowerzystów lub ciągi komunikacyjne dla pieszych buduje się kosztem istniejących dróg dla samochodów więc dochodzimy do granicy kiedy to finalnie zaczyna brakować dróg zarówno dla jednych i drugich; frustratów nie brakuje czego skutki widać często na filmach w necie.

Jednym się zabiera aby dać drugim co niewątpliwie zawsze się źle kończy. 

 

P.S. Wyprzedzając pytania: jeżdżę aktywnie na rowerze więc nie mam wrodzonych uprzedzeń do rowerzystów czy pieszych 🙂 A wcześniej pisałem o łamaniu przepisów; korki itp. nikogo nie tłumaczą kiedy łamie przepisy.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie w taki sposób można wszystko podważyć. Pewnie wobec takiej argumentacji i szukania dziury w całym (typu zły sprzęt, policja stała w złym miejscu a w ogóle to pewnie nie była policja, itd) ja teoretycznie bym się w sądzie nie wybronił gdybym cokolwiek nabroił ale ktoś inny kogo stać na dobrego adwokata pewnie tak. Tak to u nas działa niestety.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Opowiem Wam moją historię, która wydarzyła się podczas wycieczki nowym autem dnia 7-mego września... Jadę sobie przez miejscowość Pyrzyce, kawałek za Szczecinem i na łuku w terenie zabudowanym widzę po prawej stronie drogi, tuż przed pasami stojący patrol drogówki z suszarką w rękach... Jechałem zgodnie z przepisami, więc śmiało poruszam się do przodu. Kiedy zbliżałem się do środka łuku drogi, po drugiej stronie pasów dostrzegłem stojącego rowerzystę... ale rower stał poprzecznie do pasów (bokiem), a pan opierał się łokciami o kierownicę... Dla mnie, wyglądało to, że gość stoi sobie na boczku i obserwuje pracę policjantów, a może nawet przez drogę sobie z nimi gada (??)... lekko zwolniłem, ale patrząc na sytuację jadę dalej i mówię do mojego pasażera "patrz kurxxx, chyba ustawka"... I faktycznie kiedy przejechałem, to w lusterku widzę, że gość z rowerem przechodzi, zatrzymuje się na chwilę, zagaduje do glin, a ci po chwili spokojnie ruszają moim śladem... I tak sobie ciągnęliśmy się do następnej miejscowości (zgodnie z przepisami), aż przed przystankiem autobusowym włączyli "bomby" i mnie zatrzymują...

"Panie kierowco, czy zdaje pan sobie sprawę, że w miejscowości Pyrzyce nie ustąpił pan pieszemu pierwszeństwa?"

"Chodzi panu o tego rowerzystę, który stał przy pasach z rowerem w poprzek i opierał się o kierownicę?" - pytam lekko poirytowany

"Tak, o tego rowerzystę" - mówi pan oficer

"Widziałem go i nawet trochę zwolniłem, ale ten pan stał tak, jakby obserwował sobie Waszą pracę, a nie szykował się do manewru przejścia przez jezdnię. Ja też jeżdżę rowerem i kiedy chcę przejść po przejściu, to stoję na wprost pasów, wyprostowany, dając tym wyraźny znak kierowcom o moim zamiarze... Z mojej strony ten pan rozmawiał z pańskim, kolegą, który stał z "suszarką" w odblaskowej kamizelce (pan oficer był bez kamizelki). Zresztą mam to zarejestrowane na kamerze, więc mogę odtworzyć, jak to mniej więcej wyglądało z mojej strony" - dodałem

Na wieść o kamerce, która ukryta jest za lusterkiem wstecznym (model z wyższej półki, 70mai Dash Cam M500 bez ekraniku - taki "paluch" z obiektywem), pan nie wyraził chęci oglądania materiału i wziął dokumenty do sprawdzenia. Po kilku minutach wrócił z radiowozu i powiedział, że potraktują to jako pouczenie i abym następnym razem zatrzymywał się profilaktycznie przed pasami, choć faktycznie przepis nie podaje dokładnej reguły, co oznacza pieszy stojący przy pasach... Pogadaliśmy miło jeszcze chwilę na temat przepisów (np. nie wszedł paragraf mówiący o pieszym dochodzącym do pasów i konieczności zatrzymania się, kiedy widzimy kogoś dreptającego w ich rejonie) i życzył szerokiej drogi...

Nie powiem że się nie spociłem widmem mandatu wysokości 1500 PLN, ale mam dziwne przeczucie, że gdyby nie kamerka, nie poszło by tak łatwo... Czy była to "ustawka", tak mi to wyglądało, ale nie mogę tego powiedzieć na pewno. Żałuję, że nie stanąłem za chwil parę i nie zgrałem materiału wideo na telefon z aplikacji, bo mam ustawione nagrywanie na wysoką jakość 2K (duże pliki) i nim dojechałem do domu (coś koło 150 km), materiał się już nadpisał... Polecam zainwestować w kamerkę, bo kolega miał znów zdarzenie, że policja wpierała mu niezatrzymanie się na znaku STOP... Odtworzył im nagranie, gdzie wbudowany GPS (funkcja niezbędna w rejestratorze), zapisywał na filmie prędkość jazdy i faktycznie na krzyżówce pokazało mu się "zero" km/h i odpuścili... Mi, jeśli policjanci mieli chrapkę na łatwy łup, kamerka spłaciła się w zakupie i jeszcze raz tyle "zarobiła" dla mnie kasę 😆 (nowa kosztuje około 700 PLN)...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kursy reedukacyjne powrócą🤔?!  Tak. Ale dla bogaczy.... Tak też myślałem, że zawsze liczy się kasa niezbędna dla funkcjonowania WORD ów i nie tylko dla nich. zresztą poczytajcie https://www.motocykl-online.pl/newsy/Prawo-dla-bogatych-Nie-stracisz-prawka-jesli-zaplacisz-za-drogi-kurs,16994,1

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, stefanekmac napisał:

Nie wejdą. To taki projekt od czapy. 

Nie byłbym taki pewien. Ważne, że kasa będzie się zgadzać.  Wyeliminowanie gracza nie jest opłacalne. A tak wróci do gry. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Ananakofana napisał:

pies w mundurze zawsze pozostanie psem, z pozdrowieniami dla usuwających posty

 

A myśliwych wielu... 200tyś. ,weź na nich zarób...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...