Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Silniejszy bat na Kierowców


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.11.2022 o 00:22, DaniL napisał(a):

Niestety pokutuje w naszym społeczeństwie "syndrom donosiciela", gdzie postawa prospołeczna - np. zgłoszenie przestępstwa traktowana jest jako coś złego.....

a dziwisz się ?  100 lat zaborów, 10 partyzantki i kolejne prawie 50 pod butem sowieckim. ☹️ mam nadziej że to nowe pokolenie będzie do tego podchodzić inaczej bo same zakazy i zmiany prawne niewiele wnoszą. Przykład - mandaty od jakiegoś czasu drogie jak złoto, a widzicie jakąś zamianę w zachowaniu kierowców na drodze ? Bo ja nie.    ☹️  A jazda po pijaku, to chyba nasz sport narodowy.  Pamiętam że jakieś 30 lat temu to co niektórzy się nawet chwali w towarzystwie jak i ile razy wracali do domu na podwójnym gazie. Teraz może już nikt tym się nie chwali, ale problem jest. ☹️

Odnośnik do komentarza

Zmianę w zachowaniu kierowców ja widzę
Mam z domu do pracy 2 pasmówkę z ograniczeniem 70, prawie wszyscy jadą 70 lub 80
Więc jest spokojniej
Ale … z reguły w dwóch miejscach stoi radiowóz z radarem oraz nieoznakowane BMW krąży …
Ale bat działa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Również widzę zmiany w zachowaniu kierowców i.. jakby więcej kontrolujących🤔🤔 Zwłaszcza tam, gdzie jakby mniej widzę dla tych ograniczeń uzasadnienie🤔

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

I właśnie podPISał ustawę, mocą której wprowadza się  obszerną reformę Kodeksu karnego m.in. zaostrzającą kary za najcięższe przestępstwa, wprowadzającą tzw. bezwzględne dożywocie oraz przepadek aut pijanych kierowców.  Generalnie w nowelizacji przewidziano trzymiesięczną vacatio legis - z wyłączeniem niektórych przepisów, np. przepisów dotyczących obligatoryjnego przepadku pojazdu mechanicznego albo jego równowartości - które wejdą w życie po upływie roku od dnia ogłoszenia ustawy.

Odnośnik do komentarza

A my w Dup..e  to mamy   ganiamy ile się da , je..ć sytem  , władzy o to chodzi aby nas upodliła i za ryją trzymać . jak żeś p..a  to dasz się złapać .

 

received_822469632398460-kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
A my w Dup..e  to mamy   ganiamy ile się da , je..ć sytem  , władzy o to chodzi aby nas upodliła i za ryją trzymać . jak żeś p..a  to dasz się złapać .
 
received_822469632398460-kopia.thumb.jpg.8eef545bdadeb3b8e84a070422adb577.jpg

Widzę kolega anarchista



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
19 godzin temu, Paul napisał(a):

A my w Dup..e  to mamy   ganiamy ile się da , je..ć sytem  , władzy o to chodzi aby nas upodliła i za ryją trzymać . jak żeś p..a  to dasz się złapać .

 

 

I kto to mówi???😵

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, grzybek napisał(a):
22 godziny temu, Paul napisał(a):

 

I kto to mówi???😵

Tak dla przekory 🙂  znamy się  nie od dziś  wiesz że  czasami moje słowa należy dzielić przez dwa razy

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Długo zastanawiałem się, czy poniższe info zamieszczać w wątku ,,silniejszy bat na kierowców". Oto bowiem po raz kolejny mamy do czynienia ze skutkami bubla prawnego i mizernej techniki prawodawczej. Wraca raj dla kierowców przekraczających 50 km/h. I to tylko z faktu braku możliwości zakwestionowania przez kierowcę ustaleń Policji co do prędkości utrwalonej przez urządzenia pomiarowe w ramach środka zaskarżenia, który miałby rozpoznawać sąd administracyjny. Sedno rozstrzygnięcia tzw. Trybunału Julii P. sprowadza się do tezy, że starosta dokonuje zatrzymania uprawnień jedynie na podstawie informacji przekazanych przez funkcjonariuszy policji lub GITD  siecią fotoradarów i zestawów do odcinkowego pomiaru prędkości, a kierujący nie ma możliwości podważenia tej decyzji w toku postępowania administracyjnego. Zainteresowanych odsyłam do linku    https://www.scigacz.pl/Zatrzymanie,prawa,jazdy,za,przekroczenie,predkosci,niezgodne,z,konstytucja,TK,ujal,sie,za,kierowcami,46457.html

Może jeszcze dodam, że od maja 2015r. , kiedy weszły w życie zakwestionowane przepisy szacuje się, że ok. 250 tys. kierowców w tym trybie utraciło uprawnienia do kierowania pojazdami. Potencjalnie stają się oni uprawnieni do wystąpienia z roszczeniem odszkodowawczym. No, ale nasz budżet da radę....😉

Odnośnik do komentarza

Ręce opadają . Prawnicy piszący prawo to mają tyle wspólnego z prawem co ja z lotami w kosmos. Przez tyle lat przepis funkcjonował i nikt nie miał wątpliwości. Ale pewnie ktoś z notabli stracił prawo jazdy. Ale jak napisał Grzybek nas stać. A co tam.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 2.12.2022 o 21:21, grzybek napisał(a):

I właśnie podPISał ustawę, mocą której wprowadza się  obszerną reformę Kodeksu karnego m.in. zaostrzającą kary za najcięższe przestępstwa, wprowadzającą tzw. bezwzględne dożywocie oraz przepadek aut pijanych kierowców.  Generalnie w nowelizacji przewidziano trzymiesięczną vacatio legis - z wyłączeniem niektórych przepisów, np. przepisów dotyczących obligatoryjnego przepadku pojazdu mechanicznego albo jego równowartości - które wejdą w życie po upływie roku od dnia ogłoszenia ustawy.

Jeszcze nie tak dawno, niespełna 3 miesiące wstecz tak pisałem- jak powyżej. No ale cóż, wszystko jest możliwe, jak choćby oczywiste błędy legislacyjne w unormowaniach dot. zatrzymywania uprawnień do prowadzenia pojazdów przy przekroczeniu 50km?h. Dziś napływają wieści, że z tą tzw. ,,konfiskatą" pojazdów prowadzonych prze kierowców pod wpływem alko i nie tylko alko, to w sumie należałoby złagodzić te unormowania. Przypominam, że one zostały już uchwalone z mocą obowiązującą od grudnia 2023r. Jak się dowiadujemy, być może pod wpływem lobby alkoholowego,  Ministerstwo Sprawiedliwości !  proponuje korzystniejsze dla pijaków za kółkiem następujące sankcje w zakresie orzeczenia obligatoryjnego przepadku pojazdu:

-  wyłącznie prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości  przy stwierdzonym minimum 1,5 promila ( poprzednio było 1 promil)

- spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości przy stwierdzonym minimum 1 promil (poprzednio było 0,5 promila)

Ponadto w założeniu przepisy powyższe miałyby wejść w życie najwcześniej w 2024r. Zastanawiające- czy i jakie to ma znaczenie w tym 2023 roku ( nie chcę wrzucać do naszego forum polityki- bez niej ,,poruszamy się'' bardziej komfortowo). 😉

 

Odnośnik do komentarza

jestem za ty zeby karac  pokazano ze mlody czlowiek nie zatrzymal sie na stop policja go zwinela dali mu na dmuchanie wykazalo 1,5 promila i okazalo sie ze dzien wczesniej zdal  egzamin na prawko

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No tak, w Górnej Grupie jak najbardziej się należy, bo tam co niektórzy zapier... 👍. A poza tym wiele gostków zawraca przez linię ciągłą do słynnych flaczków i innych przysmaczków tamt. kuchni.

Ale nowe urządzenie pomiarowe- fakt, ma możliwości. Oby tylko było z odpowiednimi certyfikatami, pozbawione wad i niedoskonałości , jakie wynikają z pomiarów videorejestratorami.

https://www.jednoslad.pl/kontrola-predkosci-przez-nieoznakowany-radiowoz-czy-przyjmowac-mandat/

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No dobra, to jedziemy dalej z tzw. obostrzeniem prawa o ruchu drogowym. Nówka wieść niesie, że  punkty karne będzie można skasować już po upływie roku, a nie dwóch lat. Taką zmianę przyjęła komisja ds infrastruktury.  Czyli ,,obostrzeń'' - w nowym wydaniu cd.  I jak w poprzednim poście wrzucę - ,,Zastanawiające- czy i jakie to ma znaczenie w tym 2023 roku" . 🤔 Co jeszcze z tej pierwotnej wersji zmian ustawodawczych  pozostanie. Jedynie wyższe kwotowo mandaty i  wyższe punkty karne.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przesyłam ciekawy link do poczytania o wiarygodności urządzeń pomiarowych, icjh wyników i metodologii f-szy obsługujących urządzenia. Może komu się przyda, oby nie. 😉. Najważniejsze nie bać się dochodzić swoich roszczeń przed sądem.

https://www.scigacz.pl/Ultranowoczesny,miernik,Ultralyte,do,kosza,Kierowca,zakwestionowal,pomiar,policji,i,wygral,47401.html

https://motogen.pl/radar-ultralyte-to-szmelc-krakowski-sad-uniewinnia-kierowce-od-zarzutu-przekroczenia-predkosci/

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nadciąga nowe -> KLIK

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...