Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Puk puk jest tu kto?


Hipolit

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, lemik napisał:

Czytam to... emoji4.png

:D  się chwali.  A napisałem nie prawdę :)         A czytasz też inne wątki ??    Oczywiście jak będzie ładna pogoda.   

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, lemik napisał:

..... jeżdżę jak lubię,  :)

i o to w tej całej zabawie chodzi :)  ma sprawiać przyjemność.  Inni lubią czasem poszaleć po zakrętach - i też dobrze - przyjemność przede wszystkim.!scooter

Odnośnik do komentarza

Na dzisiaj prognozy długoterminowe podają że w sobotę ma być trochę lepiej.  Zobaczymy w piątek i podejmiemy decyzje.  Jak będzie padało to przekładamy wyjazd.  Miałem w planie też trochę poplątać się w okolicy tych czołgów, a jak będzie mokro to żadna przyjemność :(  

Odnośnik do komentarza

Panowie, pojeździłem trochę (służbowo i 4oo) po okolicy i mogę zakomunikować że znalazłem dawno nie widziane słoneczko :)  

Tak że proszę na sobotę czyścić szybki od kasków i smarować łańcuchy :D  czas na małe !scooter

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, EndriuBis napisał:

Panowie, pojeździłem trochę (służbowo i 4oo) (...)

Służbowo i 4 kołowo - to się nie liczy :P.

55 minut temu, EndriuBis napisał:

(...) i smarować łańcuchy :D  (...)

A mnie powietrze zeszło z łańcucha i tawotu brakło!placz1.

:lol2:

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Saper napisał:

Służbowo i 4 kołowo - to się nie liczy :P

No pewnie że się nie liczy. Jak bym to liczył, to w sobotę już by mi się nie chciało, a tak to już nie mogę się doczekać, chociaż wiem że znowu się nie wyśpię  :sleeping:

Za to takie "służbowe" podróże są bardzo pouczające, a ile grzybów przy okazji można nazbierać  :D

14 minut temu, Saper napisał:

A mnie powietrze zeszło z łańcucha i tawotu brakło!placz1.

Bo źle do tego podchodzisz.  Towotem to posmaruj tarcze hamulcowe aby nie piszczały, a do łańcucha to tylko przepalony olej :D się kurde nie znasz, to przyjedź do mnie - ogarniemy. 

Odnośnik do komentarza

Może być też : WOM = Wolny Obchód Miasta .
Bardzo żałuję - w soboty pracuję . Życze udanej trasy i zabawy . Miłego .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

No widzisz całe 360 km, jakbyś nie dotarł do Świnoujścia to nie miałbyś odniesienia do dystansu. Sprzęt na fotkach ładny i nawet ma wał kardana,  normalnie brać w ciemno.

Chyba, że jesteś zainteresowany to obejrzeć trzeba.

Odnośnik do komentarza

Grzesiu, co do Świnoujścia - to martwiłem się bardziej o siebie czy jako kierowca dam radę na raz taki dystans.  O sprzęt mniej  - choć jak rano zastrajkował na Orlenie to ciśnienie mi skoczyło :) , a tutaj tak wyczytałem i się mi trochę śmiać chciało. :rolleyes:  Pomijając nasz wyjazd na "majówkę" to przecież 300 km robimy na większości cało dziennych wycieczek i nikt nie podskakuje w euforii że sprzęt dojechał. A na razie to tylko szukam nowej szyby do mojego Burgmana :D 

Odnośnik do komentarza

Mgła nie zeszła, pewnie wtopiła się w szybę :)  chyba na autostradzie - za szybko jechaliśmy :D szkoda czasu. Za 50,00 zeta można kupić szybę OEM - trzeba tylko wybrać taką w dobrym stanie, co by ją znowu mgła nie dopadła :) 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Saper napisał:

Wybieraj Waszmość, wybieraj, bo mnie "Lemikowa zaraza" puściła (prawie) i na niedzielę chodzi mi po głowie... Przemyśl. Gdyby nie padało.

Grzesiek ! Jezeli w niedziele to chcialbym podpiac sie na wyjazd do Przemysla - jezeli pozwolisz ? Typuje , ze m.in. Forty Zurawica . Chetnie zaprowadze do fortu mniej znanego . Pzdr i zycze zdrowia .

Odnośnik do komentarza

Bogusz,

dlaczego miałbym nie pozwolić, jeżeli tylko chcesz dołączyć, to ja bardzo chętnie. W forcie Werner byliśmy ze dwa lata temu, ale jak zechcesz być przewodnikiem po fortyfikacjach i nie tylko, to po prostu super.

Myślę sobie, że punkt spotkania byłby na stacji Orlen w Tyczynie o godzinie 10.00.

Jak Ktoś ma jakieś obiekcje to proszę pisać, bo po południu temat podam w "Wycieczkach..", żeby był porządek.

Odnośnik do komentarza

Jaj jak zwykle nie mówię "nie", ale potwierdzę w sobotę.

Aby nie zaciemnić tematu propozycji wycieczki Sapera do Przemyśla obiecaną krótką relację z mojej samotnej wycieczki zamieszczam tutaj.

Jak wiadomo ekipa wykruszyła się z różnych względów i w niedziele na polu walki zostałem sam.  Ponieważ temperatury rano były mało ciekawe ( od +2 do +5 stopni), a już nie byłem z nikim umówiony przełożyłem wyjazd na godz. 9:00. Po krótkim namyśle obrałem kierunek Ciężkowice i Skamieniałe miasto, ale pojechałem przez Strzyżów, Jasło i Gorlice.

W rejonie tym jest mnóstwo mniejszych i większych cmentarzy żołnierzy poległych w czasie I Wojny Światowej.  Ponieważ miałem cały dzień do dyspozycji, pogoda zapowiadała się wyśmienita. a ja lubię takie klimaty postanowiłem zatrzymać się przy kilku takich cmentarzach. Przy drodze z Grybowa do Ciężkowic jest ich kilka. W pewnym momencie przy drodze spotkałem drogowskaz że kilka km w bok jest Cmentarz Wojenny nr 123 Łużna. Postanowiłem też tam zaglądnąć, a to co tam znalazłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

 

 

WP_20171001_11_23_47_Pro.jpg

WP_20171001_11_12_23_Pro.jpg

WP_20171001_11_59_50_Pro.jpg

WP_20171001_11_38_24_Pro.jpg

WP_20171001_11_23_31_Pro.jpg

Piękne miejsce.  Praktycznie nie odwiedzane przez turystów. Daje trochę do myślenia. A z góry rozpościera się fantastyczny widok. Polecam wszystkim do odwiedzenia.

 

WP_20171001_11_36_38_Pro.jpg

Potem zgodnie z planem pojechałem do Skalnego Miasta. Tutaj z kolei zwiedzających mnóstwo, tak że na parkingu praktycznie nie było wolnego miejsca (no ale to był problem tych co przyjechali w puszkach, nie mój :) ).  Oczywiście ruszyłem w górę aby zobaczyć piękne skałki. Nie przeszedłem całego szlaku, bo słoneczko zaczęło świecić już dość dobrze i w kalesonkach i grubych spodniach było mi dla odmiany trochę gorąco :) 

 

 

WP_20171001_13_57_10_Pro.jpg

WP_20171001_12_59_44_Pro.jpg

WP_20171001_13_02_09_Pro.jpg

WP_20171001_14_13_31_Pro.jpg

W czasie wycieczki można było nazbierać grzybków, np. takich:

 

WP_20171001_13_42_24_Pro.jpg

WP_20171001_13_19_08_Pro.jpg

Do Rzeszowa wracałem przez Ryglice, Brzostek i dalej na Frysztak i Strzyżów.  W planie miałem jeszcze odwiedzić wieżę widokową na górze Liwocz, ale niezbyt dobrze przygotowałem się do tego tematu, a moja nawigacja w telefonie nie potrafiła znaleźć tej lokalizacji.

Podsumowując. Jako cel obrałem Skamieniałe Miasto. Ładne.  Ale większe wrażenie na mnie zrobił cmentarz w Łużnej. 

A zapomniałem. Jak już przygotowywałem się do powrotu, na parkingu pod Skalnym Miastem zaczepił mnie jeden gość i pytał o Burgmanie w Rzeszowie. Zamieniliśmy parę słów i rozeszliśmy się każdy w swoją stronę.  Już w domu dostałem informacje na PRIV że tym gościem był forumowy "Robin67" - z Trzciany. Widać że czyta i obserwuje forum. Wygląda na to że plan tej wycieczki zainspirował go do odwiedzenia Skalnego Miasta.

Robin67 - jak czytasz to jeszcze raz zapraszam do spotkania live ;) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...