Skocz do zawartości
Forum Burgmania

PAŹDZIERNIK w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 307
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Urbi

    39

  • ArtCho

    35

  • Elvis

    27

  • grota10

    25

Top użytkownicy w tym temacie

  • Sympatycy

Ja rownież bardzo dziekuje Arkowi i Jego małżonce za zaproszenie na grilla, gościnę i miła atmosferę. Bardzo sie ciesze, ze chociaż krótko, ale jednak mogłem sie z Wami wszystkimi spotkać i spędzić sympatycznie czas wsród szczecińskiej braci Grupy Zachodniopomorskiej.

Pozdrawiam i do zobaczenia z niektórymi jutro ok. 10.00.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Arek, było super! Takie spontony lubię najbardziej! Dzięki za gościnę, wspomnienia z wojska i kiełbachę :)

Przez pomyłkę nie w tym miejscu to napisałem... Już się poprawiam:

Słuchajcie, temat soboty jest ciagle aktualny: od 10 do mniej więcej 16.00 i NRD(okolice Neubrandenburga i jezior z Burg Stargard). Myślę, że nie więcej niż 300 km. Jeszcze jutro sprawdzimy aktualną prognozę i wtedy ostateczna decyzja - jutro po południu napiszę.

Ale pojawiła się dziś pewna wątpliwość dotycząca 125 i kat. B w Niemczech. Z jednej strony ponoć tam tak nie można (#dr.big, jak to czytasz, daj może znać), ale z drugiej strony rzekomo są umowy międzynarodowe, które dopuszczają w kraju, w którym nie ma takich zasad, żeby kierowcy z takiego kraju mogli jeżdzić wg tych zasad (tzn. B i 125 w Polsce i Polacy mogą w innych krajach, gdzie miejscowi nie mogą).

Odnośnik do komentarza

Arek, było super! Takie spontony lubię najbardziej! Dzięki za gościnę, wspomnienia z wojska i kiełbachę :)

Przez pomyłkę nie w tym miejscu to napisałem... Już się poprawiam:

Słuchajcie, temat soboty jest ciagle aktualny: od 10 do mniej więcej 16.00 i NRD(okolice Neubrandenburga i jezior z Burg Stargard). Myślę, że nie więcej niż 300 km. Jeszcze jutro sprawdzimy aktualną prognozę i wtedy ostateczna decyzja - jutro po południu napiszę.

Ale pojawiła się dziś pewna wątpliwość dotycząca 125 i kat. B w Niemczech. Z jednej strony ponoć tam tak nie można (#dr.big, jak to czytasz, daj może znać), ale z drugiej strony rzekomo są umowy międzynarodowe, które dopuszczają w kraju, w którym nie ma takich zasad, żeby kierowcy z takiego kraju mogli jeżdzić wg tych zasad (tzn. B i 125 w Polsce i Polacy mogą w innych krajach, gdzie miejscowi nie mogą).

oki- przyjrzałem się sprawie katB w Niemczech na 125 a katB w Polsce i jest tak

Obecnie kategoria B uprawnia do jazdy motocyklem do 125ccm w nastepujacych krajach:

Belgia, Francja, UK,Wlochy, Luxemburg, Portugalia, Austria, Slowacja, Hiszpania, Czechy i Wegry)

rozszerzenie uprawnień kat B na pojazdy silnikowe (motocykle) do 125 jest uprawnieniem lokalnym i obowiązuje w Polsce (tudzież w innych krajach j.w.. W Niemczech do prowadzenia 125ccm potrzebne jest prawo jazdy kat A1 lub wyzej. Konwencja Wiedeńska w sprawie uznawania praw jazdy na zasadzie wzajemności dotyczy tylko tego, że nasze prawo jazdy B jest uznawane w zakresie, w jakim obowiązuje w danym kraju bez obowiązku posiadania międzynarodowego albo miejscowego prawa jazdy

niestety koledzy- do nauki, do szkół

też powiem, że było fajnie, lubię takie spotkania bardzo, tylko dlaczego widać moją łysą głowę, Arek dorysuj mi może jakieś włosy

Odnośnik do komentarza

Dzięki za spotkanie i grilka, było extra. Piotr, te włosy to pewnie przez twoją osławioną wczoraj suszarkę ;-)

zrobię jej zdjęcie i spróbuję je tutaj wrzucić

Przyłączam się do podziękowań. Spodobały mi się Twój grill (kiełbaski były lepsze niż zwykle :D ) i Twoja Żona, którą pozdrawiam :D.

te białe były takie fajne (inne też, ale białe naj naj naj)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Panie i panowie! Wygląda na to, że jutro pogoda nie będzie sprzyjała jeździe... W związku z tym decyzja na teraz "nie podejmuję się wyjazdu", ale (sorry Elvis...) jeśli jutro rano będą jakieś przebłyski i nadzieje na przynajmniej brak deszczu, to jestem chętny i wolny do mniej więcej 16.00. Można by spróbować pojechać gdzieś na południe (patrz wydruki z niemieckiego radaru), ale i tak trzeba zobaczyć jak będzie rano... Tak czy siak, jutro rano dam znać, czy się wybieram, aby każdy kto ma ochotę na jazdę ze mną mógł dołączyć.

A tu prognozy:

http://www.pogodynka.pl/polska/szczecin_szczecin

edaf3499a871f4965e1f3e21e9c4ce15.png

46fb63de4f5bf276b6eb074b83710bf0.png

Odnośnik do komentarza

Spoko Artur ... sprawa zrozumiała ... ja też nie mam skutera wodnego ...

Jutro z rana będę śledził temat i pogodę ... jeśli przy ewentualnej dobrej pogodzie uda mi się dołączyć do grupy to dobrze ... jeśli nie, włosów z głowy rwał nie będę ... bo mam ich już mało :) ...

Lepsza pogoda szykuje się na niedzielę ... wykombinuję sobie jakąś traskę i pewnie wyruszę samodzielnie ... zresztą jak prawie zawsze ... :)

Odnośnik do komentarza

Krisso rzekł

No szkoda, że tak to wygląda. Zdaje się, że nasz poprzedni wyjazd był obarczony sporym ryzykiem (strzelam: 500 €) za jazdę bez uprawnień, z którego nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy.

Cóż, trzeba uzyskać "A", jak najszybciej, bo wspaniałe wyjazdy przejdą nam koło nosa :(

No to odpowiadam

Kara do 1 jednego roku więzienia bądż kara grzywny- w przypadku zaniedbania (wydaje się, że tak sąd by to potraktował) do pół roku więzienia bądż kara grzywny do 180 stawek dziennych. Stawka dzienna wynosi od 15-20 Eur. Ponieważ kodeks karny niemiecki mówi tylko o konfiskacie samochodu, konfiskata skutera (chyba) nie grozi. Inaczej mówiąc policjant nie da mandatu, tylko skieruje sprawę do Sądu, maks kara w praktyce dla cudzoziemca to 3600 Eur z zamianą na areszt. Ponieważ Krisso wygląda podejrzanie ( w ogóle to była to 3 osobowa grupa przestępcza -:)) zapewne byłby zastosowany areszt

Kurcze nie miałem tej świadomości (podstawa art 21 kodeksu drogowego czyli Straßenverkehrsgesetz) No to chłopaki- teraz możemy się napić w spokoju i pośmiać omijając z dala granicę coby nas nie porwali

Pogoda wygląda coraz gorzej

Artur twardym trzeba być nie mietkim - :) (w niedzielę może być ładna pogoda- ta jutro to typowa jednodniówka

Odnośnik do komentarza

Ale jaja, no pięknie.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

to "zaniedbanie" to po prostu nieumyślnie- tzn bez świadomości popełnianego przestępstwa, Krisso, ale teraz jaka ulga- nalej sobie bracie następny kieliszek czegoś mocniejszego. macie szlaban na Niemcy, ale i doping do robienia A (ja mam, mam)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Piotrze, mam jedynie Sheridana do popicia :/

ło Jezu tego się nie da pić, miałem na myśli butelkę czegoś mocniejszego a nie 15 woltów- po przeczytaniu tego co napisałem powinieneś w wersji hard dobiec do barku, stacji benzynowej etc i osuszyć butelkę na raz z obowiązkowym rz ganiem bądż w wersji eleganckiej nalewać kieliszek po kieliszku i ponuro, ale z ulgą walić jednego po drugim

Odnośnik do komentarza

Pogoda do bani ... przynajmniej u mnie ...

Na teraz deszczyk siąpi lekko, nieboa całkowicie zachmurzone a w nocy popadało dość zdrowo ...

Ogólnie jest mokro i nieprzyjemnie ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...