Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ciekawego zrobiłem dziś przy swoim skuterze [cz.2]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Dobry i sprawdzony wielokrotnie WD40, spryskaj, zostaw na jakis czas aż nasiąknie i delikatnie zetrzyj szmatką. WD40 rewelacyjnie nadaje się do czyszczenia takich (i innych) zabrudzeń, Szkoda wywalać pieniądze na cokolwiek innego.

Qrde! to naprawdę działa! HURA!

Dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza

ja dzis wymienilem tylną opone w 650AN!!!

koszt--- 500 opona+tarccz 300 +klocki 230+gumki (łożyska tłumiki koła)180+330+urwałem opaske ręcznego wymiana płynu i inne!!!!=1540 pln plus piwa grill + DOBRA ZABAWA Z KUMPLAMI = 0PLN!!!!HAHAHAHAHPOZDRO!!!!

Odnośnik do komentarza

W dniu wczorajszym pojechałem do Radomia i z jednym z naszych kolegów założyłem do Burka boczne stelaże i kufry Kappy.

Teraz Burek dostał skrzydeł i wygląda bosko !!!

Odnośnik do komentarza

Wczoraj, w ramach przeglądu okresowego (po 9870 km), zleciłem mały wiosenny upgrade:

1. zmiana opon z Maxxis (fabryczne) na Michelin City Grip

2. zmiana świecy na irydową

3. zmiana żarówki na Philips CityVision Moto

4. zmiana klocków hamulcowych na sinterowe firmy EBC (z serii gold)

poza tym przy okazji przeglądu został wymieniony pasek napędowy

Przed samym przeglądem (już samodzielnie) obkleiłem felgi odblaskową taśmą (przód - białą, tył-czerwoną)

Odnośnik do komentarza

Widzę, że duża strzykawka 100ml jest "najlepszym przyjacielem motocyklisty" :clapping:

Ja wczoraj założyłem "letnią" szybę i po raz kolejny zmieniłem tarczę hamulcową, tym razem właściwą :)

Odnośnik do komentarza

Widzę, że duża strzykawka 100ml jest "najlepszym przyjacielem motocyklisty" :clapping:

Żebyście widzieli oczy farmaceuty, jak powiedziałem, że potrzebuję do motoru :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zamontowałem żarówki H7 OSRAM "X-RACER" - ma być jaśniej. Zobaczymy. Koszt 56,99 zł.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zamontowałem chromowaną rameczkę do tablicy rejestracyjnej. Zrobiona z kwsówki nie z tandetnego plastiku. Podwyższyłem wartość sprzętu o stówkę.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie dzisiaj, ale dwa dni temu. Komplet butów oraz komplet klocków przód i tył. Za dwa tygodnie oleje i filtry i mogę lecieć na majówkę.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przedwczoraj kupiłem drugą kanapę i zleciłem jej wysyłkę do profesjonalnej firmy celem ponownego otapicerowania i wyszycia odpowiednich napisów. Czekam na efekt końcowy z nieciepliwością. O wynikach poinformuję.

Odnośnik do komentarza

Przegląd napędu- nowe rolki, pasek mitsuboshi, sprzęgło ok! wyczyszczone złożone, nowe klocki hamulcowe na tył ferodo, Na deser nowa świeca irydowa.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś zakup oponki tył (Michelin City Grip) + własnoręczna wymiana(trochę roboty ale to urok Burgmana :) ), a jak pięknie wygląda :D

Porównanie nowa stara:

IMG_20140408_144052.jpgIMG_20140408_180639+-+Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak Metzeler Feel Free. Nie wiem kiedy była założona bo kupiłem skuter z tą oponką. Zamierzałem kupić taką samą ale nie wiem czemu z 4 oponek typowanych do zakupu (Metzeler, Diablo, City Grip, Hoop) ta akurat była najdroższa i nie każdy sklep miał ją w ofercie. Fakt faktem bardzo dobrze trzymała bo zrobiłem na niej trochę kilometrów. Na zdjęciu wymiana dokładnie przy licznikowych 50109 km (nie wiem na ile to prawda ;P ). Wymiana głównie z 2 względów. Po pierwsze szukam diagnozy wibracji kanapy, po drugie ze względów widocznych na zdjęciu :) .

Odnośnik do komentarza

naviliss

ja też ostatnio zmieniłem oponę fabryczną Hoop przy przebiegu 18 000 km bo mam wibracje kanapy.

Wymiana opony w moim przypadku nic nie dała.

Teraz jestem na etapie przetaczania wariatora i przeciwtalerza ( miały wyżłobienia do 1,3 mm) a przy okazji zmieniłem łożysko podpierające dzwon bo zauważyłem że jest wytarta bieżnia od dzwonu.

Odnośnie wibracji to w moim B... ujawniają się przy około 90 km/h i narastają do prędkości 130 km/h.

Jak uda ci się wytropić przyczynę tych wibraci napisz może w moim B... jest to samo.

Odnośnik do komentarza

ja dziś nie zrobiłem nic tzn zrobiłem - odebrałem z naprawy. w końcu.

cvt przeszło remont u mojege zaufanego gościa od motocykli wszelkiej maści a ostatnio zauważyłem że część mechanikó moto wybiera sobie roboty np wielokrotnie spotkałem sie z odmową naprawy zipp 50cm3 konkretnie wymiany łożyska na wale ale to tak przy okazji.

burek ma nowe łożyska łącznie z tym kąpiącym sie w oleju, nowe tryby plastikowe i uwaga - gwóźdź programu - nowy paseczek ;DD tak tak nie żartuje

stary urwał sie na wskutek awari łożyska które go tak oto zmasakrowało

gw0k.jpgzegx.jpg54vf.jpgrdvj.jpg

przy okazji sprzęgło przeszło regeneracje

części z paskiem i robocizną mojego fachowca 2700 :clapping:

cieszę sie zakładając z początku cene paska w serwisie za 2300 a kupiłem za 1200 od gościa z allegro który w zimie wystawiał aukcje a ja wziąłem nr tel...

teraz pobawie sie w domu z olejami,filtrami,hamulcami i mykamy :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...