Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ciekawego zrobiłem dziś przy swoim skuterze [cz.2]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem ubieranie Zacnej. Płyn chłodniczy i hamulcowy zmieniony, łożysko w obudowie napędu w końcu dało za wygraną i ustąpiło miejsca nowemu, plastiki poskładane (i nie została ani śrubka:) ). 50 km nawinięte, i gitara...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Naprawiłem trąbkę w T-maxie. Styk coś nie stykał ;).

Aaa, t-max nie był mój, jeździ nim cukiernik i jest prawdopodobne, że to jakaś słodycz wlazła w te styki ;). Najważniejsze, że znowu trąbi :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie wiem czy jest się czym chwalić, bo ja tylko podjechałem do Krzytro, a resztę to już on ogarnął, pod moim ciekawskim okiem: wymian płynów: olej w silniku, skrzyni i napędzie, płyn hamulcowy.

Teraz sezon rozpoczęty na dobre:)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Już mi skubany prądu nie "kradnie". LEDa w bagażniku założyłem odwrotnie i ten brał 0,2 A.

Dodatkowy wyłącznik jest teraz aktywny.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A ja dzisiaj mojej zacnej wymienilem klocki hamulcowe przod i tyl. zaliczylem myjnie pozniej napastowalem nablyszczaczem no i oczywiscie nawinolem kilkanascie kilosow.A bym zapomnial zakupilem jeszcze kompletny stroj Gience bo tamten jakis powycierany od asfaltu.

Odnośnik do komentarza

Po wczorajszej wycieczce pojawił się olej na wylocie z napędu obrzygane całe tylne koło :mad2:

9o7e.jpg

po rozebraniu okazało się że winowajca jest gumowy i cieknie :)

gs5s.jpg

jzm2.jpg

l14x.jpg

Na szczęście uszczelniacz dostępny i dzisiaj przejażdżka do domu na SPRZĘCIE a działo się dzisiaj w Katowicach- korki max,

a ja na !scooter !scooter :)

Odnośnik do komentarza

A ja wreszcie zebrałem się i wymieniłem pasek. Niby nic ale wreszcie mogę powiedzieć, że zacząłem sezon na całego :)

Nie wiem ile normalnie rolki wytrzymują, ale moje po 20.000 km wyglądają jak nowe, nawet grama przytarcia czy zmniejszenia średnicy. Reszta napędu też w idealnym stanie.

A najbardziej chyba zaskoczył mnie akumulator, całą 'zimę' stał skuter nie ruszany - odpalił za drugim razem. Garaż mam nie ogrzewany i spodziewałem się, że prądu już nie będzie, bo go nie wyjmowałem na zimowanie, a tu taka miła niespodzianka :)

Odnośnik do komentarza

Niedziela godz.13.30 ubrany do jazdy(słoneczko,14 stopni)otwieram garaż,a brat pyta,a jak nie odpali?(garaż nie ogrzewany,aku nie wyciągałem na zimę)odpowiadam,to rowerem się przejadę:(-i odpolił za pierwszym strzałem,przejechane 120km z bananem na ustach-sezon rozpoczęty mimo że olej jeszcze nie wymieniony:(

Odnośnik do komentarza

Ponieważ u mnie był remont i ogromny kurz - w garażu cięcie płytek, urabianie zaprawy itp to Trebor zaproponował mi aby moto garażowało u niego.

Poniewaz kocha te dwukołowe maszyny zaczął powoli serwisować mojego sprzęta.

Przy pomocy "złotych rączek" Trebora w moim sprzęcie: świeży olej, nowy filtr powietrza, nowe świece irydowe, i inne drobne rzeczy,

Dziś zmontowane wypolerowane tarcze i nowy pasek. Akku naładowany, bak pełny czekam na słoneczko.

Ja asystowałem z żarówką i osobiście wkręciłem "aż trzy śruby" mocujące osłonę.

Dziękuję Trebor, bo w pośpiechu i z wrażenia nie zdążyłem wypowiedzieć nawet tego magicznego słowa.

Chylę czoło za włożony nakład pracy, poświęcony czas. Jeszcze raz wielkie DZIĘKI.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam. Dzisiaj z rana wpadłem do garażu spojrzałem na mojego Kymkacza i mówię... no szykuj się:) no i Go "wyszykowałem" z przodu komplecik hamulcowy czyli tarcza+klocki a jak już robiłem przód to pod "nóż" poszły przednie lagi czyli uszczelnienia i olej:) na jutro (albo i później) sobie zostawiłem zawory/olej w silniku

Odnośnik do komentarza

Zacząłem przekładać kuferek na większy z dodatkowymi kierunkami i stopem aż tu nagle ropna angina i całe plany diabli wzięli-leżę i chrypię

Odnośnik do komentarza

No i we Wrocławiu wiosna nastała

Zacna wymyta , odpicowana, aku naładowane .

Pierwsze km nawinięte.

Skuter przez zimę oklejony delikatnie taśmą odblaskową w kolorze srebrnym, zdjęciami pochwale się jutro.

Aktualnie wymiana oleju, czyszczenie przerywacza kierunków oraz odblokowanie zaciszu hamulca postojowego, bo się zablokował był ;)

Jutro skuter na koła i jazda próbna

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A ja przy mojej Krówce wymieniłem sprzęgło, rozrząd, lusterka i założyłem podwyższenie kierownicy.

Przy okazji wlałem nowy olej i wymieniłem filterki.

No i nawinąłem pierwsze 160 km.

Na obwodnicy przy prędkości 230 km/h lusterka zaprotestowały i się złożyły.

Dokręciłem je już tak mocno, że chyba nic im nie grozi :clapping: .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wytargałem z garażu, załadowałem graty, odpaliłem i pojechałem do serwisu, niekoniecznie najkrótszą drogą. :msn-wink:

7508a440-86ef-4669-a17f-4743748a62bc_zpsc5251992.jpg

Marek jak nawiniesz parę km to pochwal się jakie odczucia.

Ja rolki + sprężynę zakładam w czwartek.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

............. wziąłem żonę i skuter między nogi i .....................

No takiego chwalipiętę już dawno nie czytałem! :)

Jak by nie było - to apetytu mi narobiłeś!

Tylko jak to było?, jak się to robiło? Achhhhh ta cholerna skleroza! :) :) :)

Odnośnik do komentarza

W sumie zajęło to trochę czasu ale:

Dzięki koledze Rypakowi skuter zyskał handbary w kolorze nadwozia, które osobiscie przymocowałem.

22.JPG

A już zupełnie samodzielnie wykonałem mocowanie telefonu na kierownicy. Aktualnie rurka jest już czarna i mam wyprowadzone z niej zasilanie do telefonu.

23.JPG

Rafałowi jeszcze raz serdecznie dziękuję w tym miejscu, a pomógł mi on również w wizualnym tuningu. Do dokończenia dzieła potrzeba ciut wyższych temperatur, więc o tym później :).

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj wytargałem Burka z garażu po śnie zimowym. Założyłem akumulator i z godzinkę walczyłem z alarmem bo fiksował. Następnie pojechałem na Białołękę na przegląd techniczny. Do Legionowa wracałem przez Nieporęt, Zegrze, Pomiechówek i Nowy Dwór Mazowiecki. BYŁO BOOOOSKO !

Odnośnik do komentarza

Wymieniłem olej, filtr oleju, wczoraj założyłem podgrzewane manetki a w poniedziałek zakładem nowy filtr powietrza ...

Sie narobie :)

A w najbliższym czasie robię kolejną próbę ze zdjęciem dekla od napędu. Ostatnio nie chciał zejść ....

Odnośnik do komentarza

Przygotowania do sezonu idą pełną parą :)

Dzięki uprzejmości kolegi Morwa37 i pomocy mechanika z Yamahy wykonaliśmy o Morwy wymianę uszczelniaczy lag przednich i wymiany oleju w lagach.

Małe spyfoto :)

IMG_0498.jpg

Dodatkowo wymieniłem jeszcze olej w przekładni i TMAXik jest już gotowy do drogi !scooter !scooter !scooter

Co by nie było po dwóch sezonach użytkowania wymieniłem w końcu licznik od Worlana z anglika na europejkę. W końcu widzę kilometry a nie mile :)

Morwa37 jeszcze raz dzięki :clapping: :clapping: Hej !

Odnośnik do komentarza

Skończyłem okablowanie dodatkowe kierunki i stop już działają ,moje manewry będą bardziej widoczne dla tych z tyłu.Jeszcze będą kierunki w lusterkach skierowane do przodu / w moim lusterka są na sztywno w ramie i w korkach się nie przeciskam środkiem bo są na wysokości osobówek/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...