Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ciekawego zrobiłem dziś przy swoim skuterze [cz.2]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jeszcze skromniej... Wreszcie pod tablicą rejestracyjną zawisła tabliczka z nickiem... Głośne podziękowania dla Campto oraz specjalne dla Orła, któren dostarczył mi ją na wczorajszy spot. Niestety Orzełku - Twoje podroby będą musiały zmierzyć się z dziękczynnym piwem :).

Odnośnik do komentarza

2014-03-24+17.33.52.jpg Szablon po paru godz. przymiarek i zabawy w wycinanki wykonany.W sobotę blacha rysik pilnik diax i trochę cierpliwości i wzór z szablonu trzeba będzie przenieść na blachę polerowaną oczywiście nierdzewną.Tak będzie wyglądać podświetlenie kontrolera, zmienię tylko kolor podświetlenia na niebieski nawiązując do podświetlenia zestawu wskaźników.Jutro zabieram się do str. prawej. W sobotę jak wszystko wyjdzie zrobię fotki już docelowych.

Wize, zawsze mi imponuje jakośc Twojej roboty. Twoje wykonanie zdecydowanie bardziej trafia do mnie niż patent kolegi z Niemiec. Podoba mi się że rant jest zawinięty więc widać samą poświatę , a nie kują w oczy ledy. Robisz na obydwie strony?

Odnośnik do komentarza

No to u mnie w piątek była wymiana oleju, filtra oleju i filtra powietrza na nowe, nowiutkie :)

Wczoraj nakręciłem ponad 440km!

W najbliższym czasie gniazdo zapalniczki i jakieś mocowanie do GPS.

Może wmontuję jeszcze w przyszłości jakieś głośniki i radio...

Temat do zastanowienia bo biję się z myślami nad zmianą na coś większego. Jakieś 650ccm :)

KLAMA.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wymieniłem żarówkę H7, przepaloną na Philips'a VisionPlus. Niby ma 60% większą wydajność. Ciekawe jak będzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza

Dziś od 16 do 20 walczyłem z niechlujstwem poprzedniego właściciela ale najpierw musiałem poskładać moto i oto efekty :)

Składanko:

2014-03-29-3333_zpsae7ff7f4.jpg

Pokolorowany tłumik:

2014-03-28-3283_zps3b254708.jpg

Wyczyszczone i poskładane koła:

2014-03-29-3329_zps6378ed91.jpg

2014-03-29-3327_1_zps72703697.jpg

Nowe klocki tył:

2014-03-29-3330_zpsc00c5c3a.jpg

Zestaw do walki:

2014-03-30-3345_zps7f14b9cc.jpg

2014-03-30-3347_zps3f84abbc.jpg

Przed:

2014-03-30-3348_zpsb113dfd4.jpg

W trakcie:

2014-03-30-3349_zps93921f73.jpg

Efekt Natural look:

2014-03-30-3350_zps36424c82.jpg

Efekt Meguiars Trim Detailer:

2014-03-30-3353_zps9b633e5d.jpg

2014-03-30-3356_zpsb33d67d3.jpg

Taśma odblaskowa na felgach:

2014-03-30-3358_zps63697204.jpg

Czas pracy (mycie, czyszczenie, woskowanie, polerka szyby itp itd... 4h)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj rano wymieniona tylna opona i łożysko wahacza w X9, Również nowy aku, uzupełnione chłodziwo a po południu przelot we dwoje do uroczego miasteczka Market Harborough na pyszna kawe w Cafe Nero. Pogoda była piękna :thumbs_up:

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj zrobiłem coś czego skuteromaniacy nie lubią najbardziej!!! A mianowicie zdjąłem osłonę łańcucha i wymyłem naftą łańcuch, potem ściereczką do sucha i smar pomiędzy ogniwa i znowu ściera. Tęskni mi się za zwyczajnym paskiem.

Odnośnik do komentarza

A mnie wczoraj pół dnia zeszło się na zwiezieniu Burka od Mirka. Remont całkowity skrzyni , nowe świece, wymiana łożysk i uszczelniaczy w kołach. Nareszcie Burak już u mnie w garażu po miesięcznym pobycie w sanatorium w Hajnówce

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jako że roczek minął 12000 nakulane trzeba było dokonać przeglądu w/g zaleceń książki serwisowej ale ponieważ to Honda to do wymiany kwalifikował się tylko olej i filtr .Acha w sobotę okleiłem jeszcze parę plastików folia karbonową.

Odnośnik do komentarza

Regulowałem wczoraj ręczny, bo miał luz i przy schodzeniu z obrotów brzęczał. Wyjąłem mechanizm, wyczyściłem, przesmarowałem, dogiąłem sprężynkę i złożyłem.

Chodzi jak z fabryki :).

Dziś czas na olej w przekładni :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzisiaj zrobiłem przegląd gwarancyjny po 1000 km. Wymieniono oliwkę i filterek. Teraz Honda może śmigać dalej !

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj zrobiłem coś czego skuteromaniacy nie lubią najbardziej!!! A mianowicie zdjąłem osłonę łańcucha i wymyłem naftą łańcuch, potem ściereczką do sucha i smar pomiędzy ogniwa i znowu ściera. Tęskni mi się za zwyczajnym paskiem.

Pasek też masz, więc nie narzekaj ;)

Odnośnik do komentarza

W najbliższy weekend niestety mnie nie będzie, dlatego pogoniłem prace. Pasowało praktycznie wszystko oprócz mapy zapłonu - trzeba było przeprogramować kompa.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Umyłem (dałem umyć). Na feldze i obudowie wariatora jakiś "asfalt" (?).

Maleńko tego, ale w niedzielę (06.04.2014) w takim stanie CUSia przyjmować na Podbeskidziu? NIE!

Ropą, benzyną - usunąć? Oj! No i mam problem.

Odnośnik do komentarza

Umyłem (dałem umyć). Na feldze i obudowie wariatora jakiś "asfalt" (?).

Maleńko tego, ale w niedzielę (06.04.2014) w takim stanie CUSia przyjmować na Podbeskidziu? NIE!

Ropą, benzyną - usunąć? Oj! No i mam problem.

Dobry i sprawdzony wielokrotnie WD40, spryskaj, zostaw na jakis czas aż nasiąknie i delikatnie zetrzyj szmatką. WD40 rewelacyjnie nadaje się do czyszczenia takich (i innych) zabrudzeń, Szkoda wywalać pieniądze na cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...