Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ciekawego zrobiłem dziś przy swoim skuterze [cz.2]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jako, że wątek "Co dzis zrobilem przy swoim skuterze" został opanowany przez siły nieczyste :msn-wink: i jego kontynuacja na chwilę obecną jest niemożliwa... uruchamiam ciąg dalszy w tym miejscu.

Zapraszam do zamieszczania sprawozdań :detective:

Odnośnik do komentarza

A ja ma pytanie do Ronina. Rozumiem że to xenony ? Ciekawe czy potrzebne 2 przetwornice ? Wodoszczelne są ? Ja w subaru wróciłem do oryginału bo tandetne xenony i cała instalacja jaką nabyłem z autem tylko psuła się i psuła mi humor.

Odnośnik do komentarza

Zmieniłem buciki Hondzie - zgodnie z sugestiami forum założyłem Pirelli Diablo, co ciekawe zamówione w Niemczech i przyszły prosto z fabryki Pirelli.

P1100954.JPG

Przy okazji, jak już kółka były zdjęte, nakleiłem odblaskowe paski.

P1100953.JPG

A tak wygładał pacjent przed zabiegiem:

2014-01-10%252018.49.33.jpg

2014-01-10%252018.49.44.jpg

A po zabiegu poszedł spać pod kołderkę i czeka jeszcze na przegląd napędu.

2014-01-11%252010.22.07.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzięki wskazówkom i podpowiedziom Arturo_bb (dzięki Arturo) założyłem handbary

2014-01-18%252019.38.24.jpg

2014-01-18%252019.38.46.jpg

A potem zgodnie ze wskazówkami forumowiczów zmieniłem siownik kanapy na meblowy (po przeróbce mocowań i dołożeniu przedłużki) - 120 N

2014-01-18%252019.51.58.jpg

2014-01-18%252019.51.38.jpg

Odnośnik do komentarza

Korzystając z chwili wolnego czasu i zimowej aury, rozebrałem Burgmana niemal ze wszystkich plastików w celu wizualnej i organoleptycznej oceny jest stanu technicznego :-)

Do wymiany mam klocki hamulcowe z przodu i z tyłu, płyn hamulcowy, oleje, filtry, świecę i zawory do wyregulowania oraz okazało się, że linka hamulca ręcznego ma wytarty pancerz, przez co część drucików uległa uszkodzeniu i należy ją zastąpić nową :-(

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja dziś dzielnie zabrałem się do demontażu przedniego koła, ale zima zwyciężyła i paluszki zgrabiały... Tak więc nowe klocki Nissin'a i łożyska na przód, muszą poczekać na ocieplenie.

PS - W przednim kole są aż trzy zimeringi???

ij4v.jpg

Odnośnik do komentarza

Jako że jestem nowym użytkownikiem mojego BURGMANA, wziąłem się ochoczo za wymianę płynów ustrojowych i ogólny przegląd - chyba już z chłodną głową

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wyjąłem dzisiaj aku z Integrusi podłączyłem prostownik i o dziwo nie wymagał nawet doładowania.Chyba że Lidlowski wynalazek kłamie.

Odnośnik do komentarza

W sobotę wyjąłem aku. przyniosłem do domu, podłączyłem pod lidla i ładował się 2,5 h.

Trochę prądu potrzebował bo ostatnio bawiłem się montażem sygnału 3 tonowego.

dd96793c93da3845mc.jpg34480090275edb31mc.jpg

Odnośnik do komentarza

U mnie 4 stopnie w garażu 9 wszyscy śpią więc cichutko idę do mojego burka bo przyszedł czas na świeży olej '' motul ''i filtr.zakupiłem też świece irydowe to je wymienię .I to jest piękny początek dnia :Jumpy: .

Odnośnik do komentarza
Gość woytekpo

Przodek dzisiaj założony. Stoi teraz już na dwóch kółkach , a raczej na trzech. Zabrało siły na wyciągnięcie koła samochodowego spod Zacnej :) Aku się ładuje bo po ostatnich mrozach odmówił współpracy.

Odnośnik do komentarza

Dziś z okazji ciepłego i słonecznego dzionka postanowiłem dokończyć wymiany uszczelniaczy lag i łożysk główki ramy (8A03055-1 , 32907JR-2 ) ,Majka poskładana stanęła w końcu na kołach :) Akumlator podładowany ,jazda próbna zrobiona (nigdy nie jezdziłem w lutym ;) )

Odnośnik do komentarza

Wczoraj pozbawiłem majkę wszelkich plastików , dziś od rana czyszcze ramę,zespół napedowy, robię konserwację wszelkich kostek i złącz elektrycznych. Jutro dorzuce wiązke pod gniazda zapalniczek i oswietlenia schowków wszelakich. Zauważyłem że majesty ma ramę w bardzo dobrej kondycji jak na sprzęt z 1997 roku zero rdzy itp, rama po odczyszczeniu wyglada jak by wyjechala dopiero z fabryki. Tego samego nie mogę powiedziec o ramie C1 z 2001 roku :( tu jest źle, sprowadzona od Włochów a spod cały w purchlach i łuszczacej farbie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ładna

Tylko ktoś Ci szybę obgryzł :clapping:

A tak serio to nie będzie za bardzo wiało ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...