Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co dziś zrobiłem przy swoim skuterze


emge

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jako, że nie znalazłem odpowiedniego tematu, a od czasu do czasu coś skrobię przy sprzęcie pozwoliłem sobie założyć ten temat.

Zapraszam innych do wpisów :lol:

A więc spędziłem kilka godzinek w garażu, "pozbywając" się plastików (przedni przed kolana wymieniałem, miał fragment odłamany), resztę wziąłem by polakierować i co najważniejsze korzystając z dobrego dostępu wyregulowałem zaworki :)

20111203201202.jpg

20111203201255.jpg

20111203201222.jpg

20111203204224.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj zamontowałem nowe manetki przy swoim maxi ;]. Jakość ich wykonania niestety zaskoczyła myślalem, że za tą kwote można się spodziewać czegoś wiecej ale naszczescie końcowy wygląd i ich praca póki co zadowalająca. Trzeba sprawdzić jeszcze jak się zachowuje kierownca z nowymi ciężarkami (troche lżejsze) ale to już na wiosne na trasie.

Teraz czekam na nowe dźwignie hamulca z regulacją ;].

dsc00400kg.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

No i ku mojej radości MIkołaj z Hong Kongu też dojechał dzisiaj ;] i tak to wygląda po montażu w komplecie ;]

dsc00404sl.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza

Dalsza część "zimy" :lol:

Rozprawiamy się z Włoskim zadbanym lakierem.

matowanie:

dsc3420a.jpg

i malowanie

dsc3421a.jpg

dsc3426f.jpg

dsc3427.jpg

dsc3428f.jpg

EDIT:

No i jak tam nikt nic nie grzebie przy skuterze zimą? :)

Składam skuta powoli do kupy :lol:

Jeszcze trochę i będzie gotowy do wiosny.

20120114180346.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie ma dnia, żebym czegoś nie zrobił przy C1. Dzisiaj odebrałem zamówione graty z Intercarsu. Wymieniłem świecę na irydową, wymieniłem filtr powietrza i zamontowałem obudowy na napęd. Małymi kroczkami, ale do przodu....:lol: Mam nadzieję, że się wyrobię do połowy lutego i pojadę na pieczoną kiełbę do Roztoki :lol::P

Odnośnik do komentarza

Witam mój T-max też jest w rozsypce ponieważ na sezon 2012 postanowiłem troszkę zainwestować w niego i stworzyć mały projekcik. Napewno nastąpi zmiana koloru i malowania. Co nieco uszczupli się ilość plastików. Zakupiłem też nową oponkę i szybę w całkiem przystępnej cenie a T-max pojechał do serwisu. Troszkę przeraża mnie koszt całości modernizacji no ale chyba dam radę. Jak się uda to w lutym machin będzie poskładana i gotowa na sezon 2012.

pozdro

Odnośnik do komentarza

No i jak tam nikt nic nie grzebie przy skuterze zimą? :lol:

Można powiedzieć, że zima się dopiero zaczęła, bo dotąd można było jeździć bez przerwy :P

Do zrobienia mam luzy zaworowe, tak jak Ty. Czy trzeba kupić nową uszczelkę po pokrywę zaworów?

Odnośnik do komentarza

Z tą zimą to racja, ale ja na zimę sprzęt trzymam w ciepłym garażu dala od domu więc niestety nie za bardzo mam możliwość z niego korzystać.

Uszczelkę zostawiłem tą samą, była gruba, gumowa, nie odkształcona więc została.

Odnośnik do komentarza

Ale pytanie <Co dziś zrobiłem przy swoim skuterze > najłatwiej było by powiedzieć że nic, ale nie jest to do końca prawda;

Poszedłem do garażu i tak – cześć śpiochy ( trzy skutery, pięć rowerów, jedna przyczepa i jeden śliczny katamaran) zamknięte szczelnie w garażu. Jak tam u was? No to sprawdzę?

1. Temperatura 8*C

2. Wilgotność 55%

3. Ciśnienie 1025 hPa

Co by wam nie było zimno i wilgotno to włączę na kilka dni klimatyzator i tak zrobiłem .

No to cześć, śpijcie sobie spokojnie do wiosny. Pa pa. !scooter !winkiss !winkiss !winkiss

Odnośnik do komentarza

Ja wreszcie mogłem się zaszyć w garażu. Nie dawno kupiona "Majka" czekała już z niecierpliwością na to aż się nią zajmę, a do zrobienie sporo. Wymieniłem dzwon i sprzęgło, wario dostał nowe rolki i smar, całość połączona nowym paskiem. Zostały jeszcze do wymiany opony.

Poniżej pamiątkowe zdjęcie starego dzwonu.

dzwon.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Silnik C1 po regeneracji głowicy (planowanie, docieranie zaworów) i po wymianie uszczelek siedzi już na swoim miejscu.

Właśnie zapakowałem koła i jadę do Krzytra na wymianę opon. w00t.gif

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Pogoda piękna w pracy luzik(przed akcją)to rozkręciłem prawy boczek i wypucowałem filtr powietrza(K&N).

Odnośnik do komentarza

Nowe serce już wstawione sportowy wydech + kolektor przygotowane wszystkie elementy pomalowane i zaczynam ubierać moto w nowe szaty :). Jak nic się nie urodzi to w następnym tygodniu skuter bedzie złożony :lol:

Odnośnik do komentarza

Zszedłem do podziemi domu zobaczyć czy oba moje pojazdy hobbystyczne jeszcze tam stoją :) Kupiłem ,,płyny,, i na dniach postaram się uruchomić Y-kę po zimie :)

Odnośnik do komentarza

Ja dziś tylko polerka i z powrotem do garażu - zaczyna padać deszcz. Wczoraj założyłem akumulator - skuter odpalił bez problemu, pojechałem na przegląd i troszke się pobrudził.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj podładowałem akumulator, dziś go założyłem i chciałem wymienić płyn hamulcowy ale okazało się że do wymiany mam klocki z przodu jak i z tyłu choć te z tyłu może z pół sezonu jeszcze by wytrzymały ale jak robić to za jednym zamachem. Muszę kupić te klocuszki tylko nie wiem jakie bo to pierwsza moja wymiana, ogólnie chodzą opinie że NISSIN to odpowiedni wybór ale sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Właściwie to jeszcze nie grzebnięte ale :)

Zakupiona pompa do oleju pompa_do_oleju.jpg

(dla wtajemniczonych jasne czemu, a dla tych co nie, poprzednik spaprał kwestie korka spustowego :().

Teraz wymiana oleju to czysta i prosta robota (silnik butelka - butelka silnik). Jak coś to okolicznych, zapraszam - użyczę :)

Teraz już tylko świeczka i płyn hamulcowy i "Babcia" gotowa :)

Odnośnik do komentarza

Ja w piątek (09.03) wymieniłem:

- olej silnikowy (Motul 7100 4T 10W-40)

- filtr oleju (Hiflo HF 183)

- nowe diody świateł pozycyjnych typu SMD (13 diod na jednym wejściu :) )

Dokładnie takie: http://allegro.pl/zarowki-led-postojowki-w5w-t10-13-smd-dioda-r10-12-i2182213841.html

- zostały weregulowane luzy zaworowe

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

T-max odkurzony, naładowany i gotowy do sezonu. Od jesieni stał biedak pod plandeką, dzisiaj postanowiłem go rozruszać. Kluczyk, zapłon, rozrusznik i zagadał natychmiast :), nie wiem czy wał wykonał 1 obrót :). To jest naprawdę Zacny Król Skuterów. :(punk.gif

Odnośnik do komentarza

Co dziś zrobiłem?

W sumie nic,co było do zrobienia zrobiłem w zimie. Wymienione sprzęgło, sprawdzony pas napędowy i dzwon sprzęgła, wymienione klocki hamulcowe, sprawdzone tarcze, wymieniony siłownik kanapy, sprawdzony luz zaworowy, wymienione olej i filtr oleju, wymyty i nasączony filtr powietrza, płyn hamulcowy i płyn chodzący wymienione w ubiegłym sezonie. Wczoraj włożony akumulator, ZAPALIŁ BEZ PROBLEMU,pierwsza jazda - a dzisiaj PADA!!!

Odnośnik do komentarza

Czesc ja dzis wypolerowalem owiewke i zawiozlem do lakiernika wszystkie oslony. bylo kilka zadrapan poniewaz poprzedni wlasciciel mial wywrotke na parkingu. wpiatek bedzie wszystko na cacy wylakierowanie i wypolerowane. Jutro jade na wymiane lozyska w kole z przodu. Reszta jest wporzadku choc zauwazylem ze jak jest zimny to ciezko pali. tez tak macie? burgman 400 2001 rok

Pozdrawiam i do zobczenia w trasie

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Malagut dostał nowy olej płyn hamulcowy i chłodniczy nową świeczkę i nowe filtry.Ma wyregulowane zaworki co by pięknie grały,sprawdzone rolki,pasek i sprzęgło,pasek po 27kkm jest nieznacznie zużyty ale wymienię na nowy bo producent zaleca wymianę po 12kkm.Rolki i sprzęgło prawie fabryczne do poprawek kosmetycznych zostały plastiki i można na dobre rozpocząć sezon !scooter

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...