Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co dziś zrobiłem przy swoim skuterze


emge

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie klaskon tez zmieniony, dołożone oświetlenie stroboskopowe z przodu, oczywiście wykonany cały serwis- oleje filtry, swiece itp. CHyba na sezon zimowy to będzie na tyle. Na wiosnę planuje oddac burka na profilaktyczny przegląd skrzyni.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ponieważ przy przeglądzie po 24 tyś zasugerowano zbliżajacy się koniec tylnych klocków postanowiłem je wymienić .

Aktualny przebieg to 30 tyś.

I teraz niespodzianka

Na zdjaciu klocki tył :

9154102806aae8c7med.jpg

3e339b0e7f9ad99dmed.jpg

Po 30 tyś. przeważnie w trasie(jeżdżę tylko turystyczno-rekreacyjnie) klocki zużyte w 2/3

A tak wyglada przód :

d852c33b08129ef2med.jpg

350e4b29c4964c41med.jpg

Tu zużycie oceniam między 1/2 a 2/3

Zdjęcia może nie ukazują dokładnie grubości okładzin.

No ale skoro wszystko rozebrałem i miałem już nowe klocki ,to poskładałem wszystko na nowych :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja też dziś popracowałem... Suzi dostała nowe manetki i ciężarki na kierownicy, a pod rejestracją zawitał Nick...

923v.jpg

k6wx.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj złozyłem do kupy plastiki po montażu stroboskopów i horna . Całośc wyszła dość estetycznie- zależało mi aby w zasadzie nie było widać ani klaksonu ani stroboskopów

Stroboskopy pomarańczowe to zestaw 4 x 3 ledy z 3 programami pracy. Obsługuje je włącznik na kierownicy , natomiast programator ukryłem w schowku. Syrena zadziwia mnie skutecznością- mało nie zmiotła mnie z siodła po pierwszym uruchomieniu.

oto efekty (sorry za jakośc filmów):

HORN

STROBO

Odnośnik do komentarza

A ja dziś zmontowałem instalkę z voltomierza, krokodylków i kabelków oraz wtyczki do gniazda zapalniczki. Wiem jakie jest napięcie-i w razie potrzeby ładuje akumulator przez gniazdo zapalniczki . Planuję też wyjście bezpośrednio z aku celem podpięcia w razie zupełnego rozładowania źródła prądu z zewnątrz.Gratuluję klaksonu. Miałem taki w aucie, super sprawa.

Odnośnik do komentarza

Jak święta to dla wszystkich,dziś Majka pod choinkę dostała oryginalne oparcie pasażera,siłownik kanapy (stary już za bardzo nie trzymał )oraz nową irydową świecę NGK .Na czas prac oczywiście podłączyłem akumulator do ładowania, 90min. szybko minęło w miłym towarzystwie teraz już przykryta "kołderką" czeka na wiosnę

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja dogłębnie umyłem skuter w najdalszych i najgłębszych zakamarkach... Zapowiadają deszcze, więc chyba już go nie wyciągnę w najbliższym czasie... No chyba że aura znów zacznie tej zimy wyglądać wiosennie...

Odnośnik do komentarza

A ja zakupiłem nową oponkę na tył. Opona firmowa i po konsultacji telefonicznej z właścicielem firmy Mieloch Motocykle ostatecznie wybrałem Pirelli GTS 24 130/70/12. Mysle że teraz trochę posłuży i bedzie cieszyć komfortową i bezawaryjną jazdą.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A ja dzis zamontowalem podgrzewane manetki a swiatla awaryjne sa w trakcie.

Ps. awaryjne ukonczone.odziwo działają.

Odnośnik do komentarza

SILNICZEK ROZGRZANY WYMIANA OLEJU I FILTERKA I NA STACJE PALIW ZATANKOWANO PO KORECZEK I CZEKAMY NA SLONECZKO I TEMPERATURKE PRZYNAJMNIEJ 5 NA PLUSIE .

Nie pisz ze stale włączonym caps-lock. DUŻE litery na forum oznaczają KRZYK. 10%.

Administracja

Odnośnik do komentarza

Wczoraj odpaliłem po ok. 1,5 mies. przerwy i zabrałem na noworoczny spacerek jakieś 15km po okolicy :)

Przy okazji musiałem dmuchnąć w tylne koło, bo z 0,5 atm w oponie jakoś nie bardzo chciała się zbierać i toczyć :P

Odnośnik do komentarza

Dziś wymieniłem łożyska w obudowie napędu (6006RS i 6007RS) przy okazji sprawdziłem sprzęgło i pasek (29,6 mm więc jeszcze jeden sezon objezdzi :) ).

Zmieniłem zasilane podgrzewanych manetek wczesniej działały po zapaleniu silnika ,teraz po załączeniu stacyjki ,dorobiłem dodatkowy przewód do ładowania akumlatora, dodatkowo jestem na etapie odłączenia wyłącznika bocznej stopki ( przyzwyczajenie z moto VT600 czesto jej będę używac a nie chcę cały czas zapalać i gasić silnia ) ale muszę trochę rozebrać żeby dostać sie do kostki i jakoś to rozwiązać by było bezpiecznie

Odnośnik do komentarza

Założyłem Hondzie nowe buciki, poprzednie jeszcze oryginalne dokończyły żywota. Zgodnie z sugestiami forum nabyłem Pirelli Diablo (co ciekawe zamawiałem Wpolskim oddziale firmy niemieckiej i opony przyszły prosto z fabryki Pirelli w Niemczech).

P1100954.JPG

A potem nakliełem odblaskowe paski na felgi, co by wszystko lśniło.

P1100953.JPG

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...