Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co dziś zrobiłem przy swoim skuterze


emge

Rekomendowane odpowiedzi

:( witam spidermaxa:) no w koncu moze powymieniamy opinie o sprzecie:)...a ja to zrobilem ...nowy naped j.costa,pasek,swieca,olej+filtr,klocki p+t aku ladownie,i wielkie pucu pucu:)...
Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj wymienilem filtry i olej, sprawdzilem pasek, swiece.

I mam pytanko bo obawa nachodzi mnie jako, ze nigdy wczesniej tego nie robilem - taki pierwszy raz :(

Czy bez zadnych obaw moge uruchomic skuter jezeli mam sciagnieta oslone od napedu? Wszystko jest dokrecone na swoim miejscu - wario i sprzeglo. Brakuje tylko oslony (z filtrem na vario)...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To i ja się pochwalę, że jednak coś grzebię przy swojej YaMajce. Dzisiaj wymieniłem łożyska i uszczelniacz w przednim kole. Ale próba generalna dopiero pojutrze. Mam nadzieję, że gwizd/wycie powyżej 60km/h ustanie.

Przymierzam się do wymiany łożysk główki ramy. Czy ktoś zna ich oznaczenia lub wymiary i typ dla YP400?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A ja walczę z układem paliwowym... Zawsze tankuję na Stat Oil Ale Niemcy wykupili całe paliwo i pojechałem do Orlanu... Nie wiem czy to tylko przypadek, czy coś było w paliwie, ale po przejechaniu 300 metrów straciłem wolne obroty. Co skrzyżowanie chechłanie rozrusznikiem, aż wyczerpałem aku. Spuszczanie paliwa, nowy filtr benzyny, rozkręciłem gaźnik w drobny mak, przy okazji nowy filtr oleju i sam olej... Silnik po tym zabiegu pracuje równiutko, i prze cały dzień po mieście nie zgasł, ale po 40 kilometrowej trasie już znów przytrafiło mu się zadławienia na wolnym biegu. Po kliku chwilach i rozruchach wszystko wróciło do normy i teraz zachodzę w głowę, czy przypadkiem coś złego z pompką paliwa się jeszcze nie dzieje, a może coś jeszcze zostało z zanieczyszczonego paliwa i przytkało go na chwilę... Nic, czas pokaże. W każdym bądź razie już niezdradzę StatOil... !scooter

Odnośnik do komentarza

No więc nie dziś, ale w piątek moja Zacna zazdrościła Królowi zdjęcia koła więc zrzuciła dwa :

Kr%25C3%25B3l.jpg

Bez%2520k%25C3%25B3%25C5%2582.jpg

No i dostała za to dwie nóweczki oponki !winkiss

Ko%25C5%2582a.jpg

I teraz niech lata, dużo i zdrowo.

Oczywiście podziękowania dla Upiora, którego informacje i wiedza była niezbędna przy demontażu kół.

Wraz z Zacną pozdrawiamy kolegę. :lol:

Zrobiłem 200 km i cycki wciąż wiszą hi hi

Ps. Kisiela też, moja Zacna lubi !winkiss

Oczywiście szczególne podziękowania dla mojego serwisanta !winkiss

Odnośnik do komentarza

-zamontowałem szybę turystyczną (trzeba ją będzie spolerować)

-zamontowałem radio + 5 głośników (zostało CB, ale to pójdzie do luzem" do schowka, pod radio)

trzy głośniki widoczne, 4 i 5 są pod oryginalnymi kratkami, ten w schowku działa jako SUB. kabelki proszą się o koszulki ;)

P1090573.jpgP1090574.jpgP1090575.jpgP1090578.jpg

anteny (radio i CB)

P1090579.jpg

-pomalowałem na lekko czarno tylną lampę i przednie kierunki (chyba zmienię na czerwony)(cholerny kurz, czarny strasznie go uwidacznia)

P1090576.jpgP1090577.jpg

5.04

Wyprostowanie tylnej felgi okazało się niekonieczne (felga w miarę prosta) + wyważyłem koła (oczywiście metodą statyczną, wyważarka zrobiona samodzielnie (koszt 4 łożyska po 1 zł/szt + piwko dla kumpla za pospawanie ramy) + ciężarki z alledrogo

18.04

-wymiana pierścieni, sworznia tłokowego, zabezpieczeń, uszczelki pod głowicą i innych - moto bzyka, nie kopci a i pić powinno przestać:)

21.04

Dziś tą czarną musiałem przywieźć przyczepką do domu koło 18.00, przednie koło jakoś tak ukosem stoi, plastiki jak sie da to do spawania...zacznę chyba szukać nowych lag.

Pięć żeber + skręcona kostka ( to u kolegi, bo on jechał, jechał aż przestał jechać kiedy zetknął się z tyłem Passata B5 - chwila nieuwagi...tydzień w szpitalu).

Nie wiem czy to pasuje do topa "Co dziś zrobiłem przy swoim skuterze" , chyba tak :(

zostało do zrobienia (to już w srebrnej):

-polerka rantów (waham się, czy warto, oj waham się, wiele roboty, ale tylna felga jest w złym stanie, więc ...)

Najbardziej zadowolony jestem z szyby :(

cdn.

Odnośnik do komentarza

a ja kupilem opone :ph34r:

michelin nowa 14/150 tylko ze 2 letnia(lezakowana) za 100zl

chcialem wymienic ale kolo nie chcialo zejsc ze sfoznia whist

w weekend bede musial wymyslec jak to zrobic

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj można rzec, że zacząłem składać Antka do kupy - z racji późnej pory założyłem tylko przednie koło, zostało mi jeszcze tylne i tona plastików ;]

Odnośnik do komentarza

A ja ze smutkiem pożegnałem się ze swoją majką i tym samym zakończyłem sezon zanim się zaczął dobrze... Odbyłem ostanią przejażdżkę i spakowałem poczuszkę która pojedzie w pon. do nowego właściciela. Sezon miał być zupełnie inny ale plany swoje a życie swoje lepiej niech jeździ i cieszy niż ma stać u mnie i kurzyć się w garażu. Mam nadzieję że za jakiś czas znajdę w życiu ponownie trochę czasu na takie przyjemności :) pozdrawiam szanowne grono :blink:

IMG_0139.JPG

Odnośnik do komentarza

No mi zachciało się nowej żaróki z przodu, lepszej, jaśniejszej :)

Niby prosta rzecz, niestety problemy ze sprężynką dociskającą sprawiły, że musiałem wszystkie plastiki z przodu zdjąć, co by się do klosza dobrać :)

Odnośnik do komentarza

Wymiana oleju w silniku i przekładni + pranie filtra powietrza. Do tego Burek dostał nową piżamkę !YES

@pawelpaciorek: możesz napisać coś więcej? Też mam problem ze sprężyną mocowania żarówki.

Odnośnik do komentarza

anteny (radio i CB)

P1090579.jpg

A ja umyłem ładnie sprzęta, nawokowałm i zatankowałem. Po ostatnich deszczach w czwartek i piątek wyglądał normalnie jak nie człowiek... )

@makon - a po co Ci 2 anteny CB? Jak je podłączyłeś pod jedno radio?

no chyba, że są po to aby były (dla lansu). A radio w garażu leży :D

Odnośnik do komentarza

W ubiegłym tygodniu w czwartek odebrałem moje EVO od mechanika. Zostało wymienione: łańcuszek rozrządu (Cena: 110zł-oryginał, nowy) i został zregenerowany napinacz łańcuszka (łańcuszek był już kiedyś spawany ale niedbale :lol: ) Jak skuta odpaliłem to się przestraszyłem bo tak cichutko teraz chodzi !w00t Razem mnie to kosztowało: 110zł-łańcuszek + 100zł-robocizna=210zł :lol: Ale prznajmniej teraz cieszy cicha jazda :lol:

Odnośnik do komentarza

No to ostatnio w przeciągu trzech tygodni dość dużo zrobił mój małżonek przy naszym burku: zamówiliśmy wariator przód za około 700zł, wymieniał sam, stwierdził, że tył wygląda jeszcze gorzej to znów zamówienie i tym razem 1180zł na tył. Łożyska były dobre to jakoś dał radę je powoli wybić i założyć na nowy wariator. I jak cichutko teraz chodzi, wczesniej uszczelnił jeszcze wydech, to już było ciszej, ale teraz to normalnie wcale nie słychać jak podjeżdża (nawet sunia nasza nie słyszała) !OKK Wymienione było też łożysko główki ramy, ale kupione juz poza serwisem Suzuki za 100zł. bo w suzuki za dwie części łożyska i uszczelkę to 400zł wołali. W zeszłym sezonie był wymieniany pasek i sprzęgło: 1300zł. Do tego olej-62zł. filtr oleju-14zł. i filtr powietrza-160zł. (normalnie filtr powietrza wymienia się co roku niby, a ten był od nowości nie wymieniany rocznik 2007 i taki widniał na filtrze) !sciana Jak Ci ludzie za granicą (tu Francja) nie dbają o sprzęty, w ogóle ich nie serwisują. Płyn hamulcowy to dosłownie woda była po przemierzeniu, że to w ogóle działały te hamulce to aż dziw :doctor: no i myślę, że narazie tyle w tym sezonie :)

Odnośnik do komentarza

Tak po prawdzie to dopiero dziś zakończylem tegoroczne prace serwisowe przy Atlanticu :) . Z racji, że do terminu serwisu, wedle licznika pozostało 19km to wymieniłem olej, filtr od niego , filtr powietrza, na nowo przekonstruowałem uchwyt do navi i wykonałem ogólne zaczernianie. Bo stan czarnych plastików tego wymagał.

Odnośnik do komentarza

Dziś przed jazdą wymieniłem płyn hamulcowy, fajnie widzieć w "okienkach" złocistą barwę świeżego Dot4 :)

Odnośnik do komentarza

Dziś naprawiłem swojego skuterka - nie chciał odpalic z prawą klamką. Szczegóły w innym wątku LINK

Pewnie dla wielu z Was to pestka, ale ja jestem z siebie bardzo dumny - powiem to nieskromnie na forum :) !YES - rodzinka w domu, raczej nie doceniła mego heroicznego czynu :(:)

Odnośnik do komentarza

Mi dzisiaj udało się w Tmaxie wymienić przednie kierunki i tylną zintegrowaną lampe na LEDowe, zamontować mocowanie nawigacji oraz wykleić felgi na rantach :P .

Pozostaje wydech Yoshi, krótka szyba, lusterka i może (jak zdążę) mocowanie tablicy Rizomy... Burgmania się zbliża...

Żółtek paradny musi być na to skuterowe święto ;) ...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...