Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ciekawego zrobiłem dziś przy swoim skuterze [cz.2]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Oponki zakupione na oponeo. Fabryczny model th 01 jeszcze wystarczy na około 2 tys. (tył) Postanowiłem zmienić na SC 01 bo to nowy model oponki. Niestety jeszcze bardzo mało opini na ich temat. Ale zobaczymy jak się spiszą.

Wojtek,mam SC O1 od roku i przejechałem ponad 10tkm i wyglądają bardzo obiecująco,może po sezonie napiszę coś więcej z przebiegiem,ale myślę,że dociągne pod 18-20tkm-zobaczymy.

A tak przy okazji, to wymieniłem szybę na Givi(turystyk) wymiana olejów i filtra oleju i powietrza(wszystkie-mimo zaleceń,że co 6-12tkm),świece na irydowe NGK(JAPAN),chlapacz na przedni błotnik.

Zamontowałem owiewki na płozę(oryginał),przydają się w deszczu,a teraz montuję kanapę(ogrzewaną-kupiłem na forum od pawła).

Odnośnik do komentarza

Przy przekazaniu Cusia w Opolu podziwiałem Twoje osłonki na płozy i przyznam, że super to wygląda. A czy do szyby załatwiłeś w końcu te gumowe podkładki?

Na opinie o SC 01 będę czekał, a i nie omieszkam się podzielić swoją opinią. Ja zakładam w lipcu przed wycieczką w Alpy. Może w końcu więcej użytkowników zdecyduje się na tę właśnie oponkę.

Odnośnik do komentarza

witam,

jako, że sprzęt bangla i sprawia mi mnóstwo frajdy, dziś zamontowałem oparcie dla pasażera. gosica będzie wniebowzięta !!!

Odnośnik do komentarza

a ja troche inaczej - dzisiaj wypychajac skuter nadlamalem przedni blotnik, bo mialem zalazona blokade na tarcze... szlag mnie trafil... :mad2::evil::msn-cry: jakos skleje i bedzie.. ale linke musze sobie na tarcze zalatwic, by mi przypominala o zalozonej blokadzie... ech

Odnośnik do komentarza

e8af5d73b85b84d6med.jpg

Zamontowałem kufer centralny. :smile1: Nieduża pojemność 28 litrów, jednak zależało mi na tym aby mieć gdzie schować drugi kask, poza tym nexus z dużym kufrem wyglądałby zapewne dziwnie.

Odnośnik do komentarza

Przy przekazaniu Cusia w Opolu podziwiałem Twoje osłonki na płozy i przyznam, że super to wygląda. A czy do szyby załatwiłeś w końcu te gumowe podkładki?

Na opinie o SC 01 będę czekał, a i nie omieszkam się podzielić swoją opinią. Ja zakładam w lipcu przed wycieczką w Alpy. Może w końcu więcej użytkowników zdecyduje się na tę właśnie oponkę.

Osłony na płozy musiałem zmodyfikować bo w oryginale były do samego dołu i trzeba było uważać na przy zatrzymaniu,teraz jest wygodniej wysuwać stopę.

Gumka(1szt)do szyby wymieniona na zamiennik,ale będę zmieniał na oryginał(lepiej trzyma).

A tak przy okazji,to wymieniłem szybę na Givi(turystyk),wszystkie oleje,filtry(oleju,powietrza),świece na irydowe,zamontowałem chlapacz na błotnik,a teraz montuję ogrzewaną kanapę kupioną od Pawła na forum.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wróciła skrzynia z Hajnówki z nowym paskiem cvt .

Dzisiaj już założona plastyki pozakładane i bryka bryka.

Zdjęcia w niedługim czasie zostaną wstawione.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wymienione łożyska główki ramy... Trochę się męczyłem z wybiciem dolnego pierścienia, ale poszło... A że koło było zdjęte, to za jednym zamachem wymieniono oponę na nową. Czekam na olej Motula 4T i to jeszcze tylko zostanie do wymiany przed wyjazdem na Burgmanię...

Odnośnik do komentarza

Wyregulowałem linkę hamulca postojowego, odpowietrzyłem rurkę układu korbowego, wyczyściłem filtr powietrza...

Odnośnik do komentarza

Planowałem założyć kanapę po modyfikacjach, ale tapicer dał ciała, więc do serwisu przyszło mi jechać "na oklep", no prawie. :wink32:

Naoklep_zpsa92852de.jpg

Jazda na śpiworze była lekko stresująca, szczególnie na obwodnicy i w zakrętach. :Jumpy:

Odnośnik do komentarza

duzy przeglad w mojej Integrze:

- wymiana filtra powietrza na K&N

- wymiana filtra oleju na K&N

- wymiana filtra przekladni DCT

- wymiana klockow hamulcowych z przodu - niebieskie Nissiny

- nowy lancuch i zebatki (zestaw DID 520vx2)

- montaz Scottoilera eSystem i dodatkowego zbiornika olejowego

- nowa, wieksza szyba przyciemniana Puig

- nowa, wieksza oslona lancucha

- przedluzony przedni i tylni blotnik - polakierowane w kolorze czerwonym

- 'skarpeta' na tylny wahacz R&G

- pofolowiane te paskudne czarne, blyszczace plastiki w tunelu srodkowym - zmiana na carbon, ale Irlandczyk dal ciala i bede przeklejal to na nowo juz w Polsce.

Zdjecia pozniej, a na pewno do obejrzenia na zlocie :)

czekam jeszcze na paczke z kuframi bocznymi Givi wraz z bialymi wstawkami i mocowaniem, wtedy bedzie mozna jechac do Polski :)

Odnośnik do komentarza

Mogę się i ja pochwalić: Po raz drugi w tym roku zrobiłem obsługę swojego skutera. Niestety według zegarka, o 558 km za późno, ale "inspekcja " skasowana, kluczyk schował się do następnego razu...

A w głowicy siedzą dwie piękne, nowe irydówki.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/s720x720/10414488_1415232458755948_8774555268991524800_n.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No ja dotrzymałem słowa i olej w silniku + filtr i w skrzyni biegów (mokrej części), wymieniony, do tego olej w przekładni też (choć przed czasem) zmieniony... Po Castrolu przyszedł cza na Motul... Pierwsze wrażenia organoleptyczne, Motul jest "gęściejszy" i bardziej "lepki" od Castrola... I nie czerwony :P

00681581614416615912.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zamontowałem dzisiaj do mego siler winga 600 handbary.

Dzięki podpowiedzi KOLEGI => arturo-bb zakupiłem za 19.- zł. OK - plus koszta przesyłki.

Są to co prawda przeznaczone do MZ-ki, jednak pasują jak ulał. Zakupiłem BEZ OTWORÓW.

Otwory sam wywierciłem. Góra fi 10 mm; dół fi 6 mm. Rozstaw = 10 x 26 mm.

Handbary3.jpg

Następnie, znów dzięki Arturowi, pobrałem wymiary "nowej śrubki".

mocowanie4.jpg

Tokarz wytoczył z nierdzewki i skasował mnie, że przemilczę :) A mojej małżonce nawet nie wspomniałem :)

Mam znajomego tokarza (CNC) [Aktualnie nie miał czasu]. Muszę go zapytać ile on by skasował za coś takiego. W dodatku w produkcji seryjnej, o ile było by zainteresowanie z strony posiadaczy SW-600. Myślę tutaj o serii 100 śrubek.

Nakrętki i podkładki nierdzewne kupiłem w sklepie z śrubkami. Cena? - pestka. 5 zł (?).

mocowanie2.jpg

Tą podkładkę fi 20 x M10 rys. "mój tokarz" wytoczył w całości w materiale fi 20 mm.

Nasz KOLEGA ma to w podkładce z gwintem.

Problemy (?).

Jeden. W trakcie skręcania, klamka nie chciała mi przepuścić śruby, by złapać te 6 mm na dole.

Poruszając lekko klamką, śrubka sama wskoczyła na właściwe miejsce.

Dwa.

Dolną część osłony musiałem uciąć po skosie, by klamka mogła się swobodnie poruszać. Ona po prostu haczyła.

Trzy.

Chcąc nakręcić nakrętkę M6 po stronie hamulca przedniego (prawa klamka), musiałem ją nakręcać razem z śrubką. Przewód hamulcowy mi przeszkadzał.

Nakręcając "nakrętkę kapeluszową M10" jakoś tak samo mi się za bardzo dociągło! Musiałem lekko poluzować, by klamka hamulca była na tyle luźna, aby mogła wykonywać swoje zadanie bez oporów.

Teraz już mi rączki nie będą marzły i nie będą za bardzo wilgotne w czasie deszczu :)

PS.

Wykorzystałem w tej wiadomości jedno zdjęcie arturo-bb.

Odnośnik do komentarza

Dziś pozbyłem się "podeściku"

Poprzednia właścicielka zamontowała sobie takie cudo aby wysoko stopki nie zadzierać :)

4c61d2fe907b.jpg

Chciałem to zrobić od razu po zakupie. Okazało się jednak że guma jest ucięta :devil:

031b803ec677.jpg

Kupiłem gumę i teraz wygląda o wiele lepiej.

8ee541ed4c16.jpg

:)

Odnośnik do komentarza

LED'y China

fina1420_zps08f4bafb.jpg

Gdzie można kupić coś takiego i jaka to ma funkcjonalność ? Uzupełnienie świateł mijania ?

Chętnie wsparłbym niewydajne światło mojego baby burgmana a w żaden xenon nie chce się pchać

Dziękuję

Odnośnik do komentarza

fajnie wyglądają akcesoryjne błotniki. Co to za kiera? to oryginał?

Renthal

Gdzie można kupić coś takiego i jaka to ma funkcjonalność ? Uzupełnienie świateł mijania ?

Chętnie wsparłbym niewydajne światło mojego baby burgmana a w żaden xenon nie chce się pchać

Dziękuję

Szczerze mówiąc, to po prostu zagospodarowałem led'y, które miałem w garażu. Integra stała bez kanapy (była u tapicera), więc zamiast jeździć, zacząłem dłubać. Zastosowanie - jako dodatkowe światło w trudnych warunkach. Postaram się w tygodniu zrobić test drogowy. Wrzucę fotki i każdy będzie mógł ocenić ich przydatność. Ledy do kupienia na eBay'u - nie zawsze jest ten model, ale wybór jest duży. Wpisz "10 W CREE LED motorcycle".

A w temacie:

Tylny amor dostał skarpetę ochronną - R&G Shocktube.

Kupiłem platformę pod centralną stopkę "Rothewald BIKE MOVER" i teraz Integra tańczy po całym garażu - łatwo ją przytulić do ściany kiedy nie jest potrzebna.

aaaa_zps3363ac0a.jpg

Odnośnik do komentarza

Szukałem 4-setki trafiła się 5-setka Piaggio X 9 i teraz trzeba Go będzie po swojemu przejżeć

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...