Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ciekawego zrobiłem dziś przy swoim skuterze [cz.2]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie zrobiłem, ale lada moment...

Dzisiaj kurier przywiózł:

ML50_OK_t.jpg

O, cholera, to już było wczoraj ;)

Jednak sentyment do marki i jodełki zwyciężył i są takie, a nie Feelfree ani Diablo Scoot. :)

Z tego wszystkiego to najbardziej chyba mnie cieszą małe napisy na obu oponkach:

ML50_JP_t.jpg

:D :D :D

Teraz tylko muszę poczekać na powrót do zdrowia i lepszą aurę żeby to założyć i śmigać :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Mi się udało dziś usunąć wczorajszą awarię ( zgasł i kałuża paliwa się wylała pod bzyka ),

czyli

uszczelniłem przewód paliwowy przy pompie paliwa i stworzyłem blokadę przewodu zamiast "trytki" którą zastosował ktoś przede mną :mad2:

A przy okazji że miałem trochę rozkręconego i dostęp do warsztatu to zmieniłem roleczki na Pulleya 26g,

nie miałem kasku by porządnie po testować, udało się pojeżdzić po drodze dojazdowej i chyba jest duuuużo lepiej :)

Odnośnik do komentarza

Witam, u mnie dwa dni temu: wymiana klocków przód, tył, szlif tarczy tylniej, wymiana wentyla tył, oraz tłoczków i gumek - tył... wymiana oleju w silniku i przekładni oraz filtra oleju, płynu chłodzącgo i hamulcowego, regulacja postojowego i wymiana uszczelki pokrywy zaworów... Koszt 1200, zbieram jeszcze 600 na pasek, bo wg diagnozy, niewiele mu zostało.... (ok. 1000 km - ale czekam oczywiście na rozbłysk kontrolki...)

Wszystko robione w Sokole L-n, w Silver Wingu FJS 400 - 2006 r.....

Pozdro !

PS. Czytałem gdzieś w Internecie, że po zapaleniu kontrolki V-belt w silverze, pasek należy wymienić do max 5000 km po zajarzeniu kontrolki... prawda - li to ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witam. Dzisiaj moja "Zacna wisienka" otrzymała nowe "oczy", dwie małe ledowe postojówki i jedno główne oko Philips Vision Plus, jak i wymieniłem jej swiece. Aha,no i założyłem tabliczke z nickiem pod tablice rejestracyjną którą dostałem jakiś czas temu od kolegi Campto ;)

Nie dodałem jeszcze,ze 2 dni temu zostały wymienione wentyle w kołach :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Silver Wingu FJS 400 - 2006 r.....

.....Czytałem gdzieś w Internecie, że po zapaleniu kontrolki V-belt w silverze, pasek należy wymienić do max 5000 km po zajarzeniu kontrolki... prawda - li to ?

Włosi twierdzą że pasek w Silverach wytrzymuje spokojnie 30 tyś.

Mój po 18 tyś wygląda jak nowy ( żadnych spękań i jeszcze do limitu szer. daleko)

Ale dużo zależy od stylu jazdy (spokojny i trasy = można do 30 tyś. a miejski sprinter = po 24 trzeba sprawdzić i zweryfikować , tak samo ze względu na wiek ja robię 12-14 tyś w sezon to mój jest po prostu nowy ale są tacy co robią 4-5 tyś i tu trzeba zwracać uwagę bo guma się starzeje i pęka )

Odnośnik do komentarza

Włosi twierdzą że pasek w Silverach wytrzymuje spokojnie 30 tyś.

Mój po 18 tyś wygląda jak nowy ( żadnych spękań i jeszcze do limitu szer. daleko)

Ale dużo zależy od stylu jazdy (spokojny i trasy = można do 30 tyś. a miejski sprinter = po 24 trzeba sprawdzić i zweryfikować , tak samo ze względu na wiek ja robię 12-14 tyś w sezon to mój jest po prostu nowy ale są tacy co robią 4-5 tyś i tu trzeba zwracać uwagę bo guma się starzeje i pęka )

Dzięki za info, mnie niestety 28 tk wybiło (o ile nikt nie kręcił przy liczniku, bo jak kupiłem, to było ponad 22.000), więc trzeba zamawiać.... Ciekawe czy ktoś z Szanownych kupował w tym sklepiku:

http://www.carpimoto.it/EN/Bike_Honda_Silver-Wing-400/Specific/Final-Transmis-/Belts/34617_G9000400-Mitsuboshi-Transmission-Belt-Honda-Silver-Wing-400.htm

Z przesyłką wychodzi po przeliczeniu ok. 340 zł, u nas w kraju, trzeba zabulić ponad 6 stów... ?

Odnośnik do komentarza

Hej Miszel7,

Ja kupowalem u nich. Zamowilem sobie oslone lancucha i blotnik do mojej Intergry oraz uchwyty do lusterek Rizomy. Wszystko doszlo, zero problemow. Oczywiscie mowie o Irlandii, bo Polska Poczta roznie dziala, ale chyba jednak to kurierem do Polski tez dojdzie, wiec no worries :)

Odnośnik do komentarza

Pod koniec zeszłego tygodnia odpaliłem swojego Jazza.

Troszkę zeszło w większości na oczekiwaniu na oryginalne części. Poza czekaniem zrobiłem oczyszczenie głowicy, dotarcie zaworów, wymianę uszczelniaczy. Oczywiście zabielenie głowicy i cylindra. Wymiana wszystkich uszczelek i oringów.

Oczyszczenie, wymiana oringów w zawieszeniu silnika.

Wymiana oleju, płynu chłodzącego. Naoliwienie linek od gazu i hamulca postojowego. Czyszczenie zbiornika paliwa i gaźnika. Wymiana drobiazgów czyli świecy i filtra powietrza.

Zapomniałem jeszcze o wymianie alternatora na oryginalny po zeszłorocznym padzie. Wsadziłem nowy termostat i to tylko z powodu uszczelki.

Na koniec perełka. Wymiana akumulatora po pięciokroć. Dopiero piąty okazał się ok. Tym razem jest to Varta.

Z drobiazgów to tyle :-)

Pozdrawiam i może wreszcie do zobaczenia :-)

PJS

Odnośnik do komentarza

Hej Miszel7,

Ja kupowalem u nich. Zamowilem sobie oslone lancucha i blotnik do mojej Intergry oraz uchwyty do lusterek Rizomy. Wszystko doszlo, zero problemow. Oczywiscie mowie o Irlandii, bo Polska Poczta roznie dziala, ale chyba jednak to kurierem do Polski tez dojdzie, wiec no worries :)

Dzięki za info... zamówienie poszło, jak towar dojdzie - nie omieszkam polecić.... zawsze parę złotych zostaje na jakiegoś browara albo na Gieroya (wódka sprzedawana w siedi Lidl - dodam, że jedna z najlepszych jakościowo dostępnych na rynku.... nie zwracajcie uwagi na cenę.... a wiem co mówię... ;-) )

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Siema ja sie pokusiłem i wymieniłem wszystkie oleje i filtr powietrza robie to co drugi sezon z racji mało nakulanych kilometrów w sezonie (1,5-2tkm) pozdrawiam i lewa w górę.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wczoraj:

Nowe oponki, łożyska z uczszczelniaczami przód i tył, wyważenie kół, czyszczenie i wosk, polerka.

Dwa tygodnie temu:

Oleje, wszystkie płyny, filtry, świece.

Gotowy na sezon jestem :-)

Odnośnik do komentarza

nie jestem estetą, więc to dla mnie wielkie wydarzenie - umyłem maszynę...

EDIT:

byłbym zapomniał: zdjąłem motokoc, mam skuter w wersji letniej.

Odnośnik do komentarza

a ja wczoraj skończyłem zabawę z oklejaniem kozy. Wyszło nawet fajne , choć muszę się przyzwyczaić do nowego wizerunku. A ten sezon będę jeździł w barwach szaro pomarańczowych pasów. Więcej pisałem w tym wątku http://www.forum.burgmania.net/topic/19424-ozdobne-naklejki-na-burgman-650/

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wymiana oleju filtrów i przeczyszczenie napędu bo już czarnulka zaczynała popiskiwać :D

Nie wiem po co wymieniałem "f"powietrza, stary był chyba jeszcze dobry :fish:

20140421_122139.jpg

20140421_122208.jpg

Odnośnik do komentarza

marek m: A czym będziesz teraz jeździł?

Żeby nie zaśmiecać tematu, dziś byłem na przeglądzie technicznym, 63 zł zostały w SKP.

I co ciekawe, rzeczywiście diagnosta wpisał aktualny stan licznika. Ponoć będzie to widoczne w CEPIK-u, kiedy system umożliwi internetowe sprawdzenie historii pojazdów.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wymiana i wyważanie tylnej oponki, teraz przód i tył z tej samej beczki :) Pirelli GTS oraz podgrzewane 4-zakresowe manetki Daytony.

Odnośnik do komentarza

Zmieniłem lusterka na oryginalne, które dostałem razem ze skuterem. (z uwagi na to, że popsułem nieoryginał lewy, który zamontował LWFilip) Co ciekawe -Prawy oryginał jest powiększający a lewy nie :shock:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ponieważ przede mną coś koło 4000 km to wszystko co możliwe jeszcze raz sprawdzone płyny ustrojowe uzupełnione i ogólna kosmetyka przedwyjazdowa dokonana. Mam nadzieje że na tyle skutecznie że uda się przejechać bez przykrych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zamontowałem gniazdo oraz światła "stop" w nowym kuferku. Zostanie jeszcze zamontować styki w płycie bagażnika i połączyć kable. Ale to może w weekend.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...