Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ciekawego zrobiłem dziś przy swoim skuterze [cz.2]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Długo wyczekiwana kanapa dziś zamontowana. Efekt ? Zobaczcie sami. Mi się podoba.

P.S. Dzięki Strażak za pomoc.

P.S.2. Koszty. Zakup używanej kanapy od FJS 100 zł, wytapicerowanie 200 zł, koszty transportów 45 zł.

aquzu8u4.jpg

2atuju9a.jpg

Odnośnik do komentarza

W dniu dzisiejszym udało mi się zakupić nowy kufer marki Kappa.

Przy deszczowej pogodzie wymyłem cały skuter i zamontowałem Kufer centralny. Ciekawie się prezentuje na moim X-ie.

Nie mogę się doczekać słonecznego weekendu i wyjazdu gdzieś w Polskę.

Oto zdjęcia mojego X-a z kufrem Kappa K46nt:

10276457_614238425325757_2127220551_n.jpg?oh=8c83f09ad0bc716271bc77d648bcacbf&oe=535E1859

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info... zamówienie poszło, jak towar dojdzie - nie omieszkam polecić....

Witam ! Właśnie dotarł do mnie pasek napędowy Misuboshi... zamówienie złożone 16.04 towar z Włoch dotarł 25.04 - koszt 380 zł...

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzisiaj pojechałem do serwisu Hondy gdzie po paru godzinach usunięta została awaria ABS, po eksprtyzach znalesiono ustrkę a tą usterkę powodował przełamany przewód kontrolny czujmoków ABS ..., usterka nie wielka ale długo jej szukali serwisanci Hondy ....

Odnośnik do komentarza

Przedwczoraj udało mi się zdjąć zapieczone łożysko z tylnej ośki, a dzisiaj wymiana tarcz i opon plus zakup nowych klocków.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dziś wymieniłem olej w przednich lagach... Ale wygląda na to, że trzeba będzie się też zająć łożyskami główki ramy, bo dokręciłem nakrętkę regulująca do oporu, a pólka obracała się w zasadzie bez większego oporu... Stąd pewnie delikatne stuki w przodzie... :( Zawieszenie za to chodzi zauważalnie lepiej...

Odnośnik do komentarza

Kółka z nowymi oponami i tarczami wrzucone na moto. Nowe klocki założone, nowe łożyska koła z tyłu, bo stare uległy zniszczeniu przy zdejmowaniu. Wymieniona rura łącząca puszkę rezonansową z filtrem powietrza. Za chwilę nie odmówię sobie przejażdżki chociaż pogoda i stan zdrowia nie zachęcają do jazdy.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Wymieniłem filtr oleju i olej w silniku. Teraz zalałem Valvoline SynPower scooter 4T 5w40. Silniczek chodzi pięknie.

Odnośnik do komentarza

Nie dziś ale w czwartek, założyłem nowe laczki Pirelli diablo. Może nie byłoby w tym nic szczególnego, jednak tylne koło zdejmowaliśmy ok 2 godzin. Powód, zapiekło się na ośce. Producent Kymkacza nie postarał się, aby uniknąć takich "schodów". A po wymianie, niefrasobliwie zatrzasnąłem kluczyki w kufrze :frusty: . Gdyby nie kolega z forum, który podrzucił mnie prawie że pod dom, byłoby kiepsko... Wielkie Jemu dzięki. To jest właśnie braterstwo pasjonatów - pomogą w potrzebie :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Moja zacna dostała wczoraj nową tylną oponkę Pirelli diablo, Michelin były już mocno zdarte.Przy deszczowej pogodzie potrafiła zacna potańczyć na jezdni.

Odnośnik do komentarza

A po wymianie, niefrasobliwie zatrzasnąłem kluczyki w kufrze :frusty::)

Ja to też przerabiałem. Warto sobie założyć "awaryjne" otwieranie kufra dostepne od dołu plastików. Wystarczy coś copozwoli pociągnąć linki i jest oczywiście niewidoczne z zęwnątrz i tylko w sobie wiadomym miejscu (ja używałem plastikowych opasek samozaciskowych) :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dałem sobie dorobić zapasowy kluczyk (tylko do kufra - nie do zapłonu - tanio). Mam go w lewej kieszeni spodni, w portmonetce. Tylko parę groszy wydałem na to.

Odnośnik do komentarza

Najszybsza w mojej karierze serwisowo - naprawczej wymiana klocków hamulcowych z przodu. Trwała dosłownie 5 min. Lubię to :)

Odnośnik do komentarza

Witam,

Może nie koniecznie zrobiłem to dzisiaj ale w ciągu 1,5 tygodnia od zakupu buraka :)

- wymiana opony przód na Heidenau K64

- wymiana żarówek podświetlenia licznika na białe LEDy SMD - teraz liczniki wyglądają jak z e55 AMG :)

- wymiana przednich postojówek na "zwykle" - seryjne były powlekane jakimś srebrnym lakierem przez co praktycznie nie świeciły !

- wymiana oświetlenia tablicy na biały LED SMD

- oczyszczenie przekładni i filtra

- przekonanie się, że żeby zrobić cokolwiek przy małym buraku trzeba ściągnąć w 1 kawałku cały przód lub cały tył skutera (a można było kupić yamahę :))

Do zabaw na następny weekend zakupiono przez internet:

- 2L oleju estrowego Ravenol Motobike 10w-40 - polecam wszystkim mało znanego producenta rewelacyjnych olejów w absurdalnie niskich cenach. Marka chwalona szczególnie za świetne płyny ATF

- filtr oleju HF 971

- świecę irydową NGK CR8EIX

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

- wymiana przednich postojówek na "zwykle" - seryjne były powlekane jakimś srebrnym lakierem przez co praktycznie nie świeciły !

One się w ten sposób zużyły, a dokładnie opary żarnika osadziły się na wewnętrznej części bańki szkła... Kiedyś używano czystego wolframu i nie było aż takiego efektu srebrzenia, teraz mieszają drogi wolfram z czym popadnie i żarówki szybko tak wyglądają :(

Odnośnik do komentarza

Kompletny przegląd na 18000 km plus wymiana wszystkich płynów. Przy okazji wyskoczyły tylne klocki. Skuterek przygotowany na kolejne 6 tysiączków. A w garażu czekają nowe oponki Bridgestone SC 01, ale to w lipcu...

Odnośnik do komentarza

A w garażu czekają nowe oponki Bridgestone SC 01, ale to w lipcu...

Można wiedzieć gdzie kupowałeś w/w oponki? Czy mam rozumieć że spokojnie wytrzymały18tkm.

Pytam bo odpowiadają mi te oponki.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie zamontowałem światła do jazdy dziennej LED z układem stroboskopowym :D

20140510_174623.jpg

[media=]

[/media]

Pinek chcesz snickersa, ale będziesz swiecił.

Ciekawe jak w nocy doświetlanie zakrętów będzie

Odnośnik do komentarza

Można wiedzieć gdzie kupowałeś w/w oponki? Czy mam rozumieć że spokojnie wytrzymały18tkm.

Pytam bo odpowiadają mi te oponki.

Oponki zakupione na oponeo. Fabryczny model th 01 jeszcze wystarczy na około 2 tys. (tył) Postanowiłem zmienić na SC 01 bo to nowy model oponki. Niestety jeszcze bardzo mało opini na ich temat. Ale zobaczymy jak się spiszą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...