Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Majówka na Bałkanach:)


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Jack tu masz Tłumaczenie, pod tekstem jest tabelka z historią zamykania i otwierania Transalpiny, oraz aktualny stan

"Uwaga: strona www.transalpina.biz nie należą do rzymskiej władzy państwowej, ale własności prywatnej. Nasza opinia i tych, którzy piszą na łamach witryny forum są ściśle osobiste i nie mają charakteru oficjalnego, ale staram się być jak cel i zapewnić prawidłowe informacje o Drogowego Transalpina.

Mimo, że możemy poinformować, że: Nie jest oficjalna data otwarcia Alpine . Data, kiedy droga staje się praktycznie zmienia się z roku na rok, w zależności od czasu, gdy śnieg topnieje. Zwykle ponad 2000 metrów śnieg topi się pod koniec maja lub na początku czerwca, jak wynika z poniższej tabeli. Jeśli droga będzie śnieg przez władze dostępu może dokonać na początku maja, ale w przeciwieństwie do zaalpejskiego Transfogaraska nie było śniegu między Ranca i Obarsia Lotrului , najwyższa i pięknym alpejskim. Deszapazite porcje w ciągu roku są: Saliste - Jezioro Oasa (lub Sebes - Jezioro Oasa) dla tych, którzy chcą stoki i teren narciarski Sureanu nartach Novaci - Ranca dla tych, którzy chcą jeździć na nartach na stokach w Ranca(zob. Mapa Transalpina poniżej) . Najnowsze informacje o drodze dojazdowej można znaleźć na stronach o Transalpina forum . Teraz nadal istnieją obszary, w których śnieg przekracza jeden metr. obiegu na drodze nie będzie w ciągu jednego roku przed majem. Autostrada droga oficjalnie zamyka jak Transfagarasanul 1 listopada . Nieoficjalna drogi do jazdy na drodze po tym będzie data, do drogi została zablokowana przez śnieg."

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • RONIN

    56

  • Jack

    46

  • pazdzioch

    37

  • Rafi

    29

Top użytkownicy w tym temacie

google translator twoim przyjacielem :lol1: .

BTW.ja cały czas obserwuje watek ale na dzień dzisiejszy nie wiem co jak gdzie i kiedy.Miał być Krym a wyszło jak wyszlo.Czas pokaże.....

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To robimy zrzutę po ok 11eu i zamówię całą świnię na 19-tą w niedzielę :fireman2:

O, o, o tak! I jakieś świnki załatw... whist ...A nie! Niektórzy jadą z dziećmi i z żonami :blush:

A propos jedzenia świni: zdjęcie pod tytułem "Wszyscy ciule posiadali, tylko ja musiałem stać. O kwa mać!"

IMG_0406.JPG

Dla "nowych" informacja: to zdjęcie z miejsca noclegowego w Canj. Ładnie jest.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Krzysiek nie ma limitu czasowego co do dołączenia do grupy byle by przed datą wyjazdu. Jacek Zibi a jak nie dojedziemy na 19.00 to świnia będzie zimna nie lubię.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Transfogarska, nie Transalpina. Wiem, że w maju mała szansa, ale w tym roku było mało śniegu, więc może otworzą.

Transfogaraska często do połowy czerwca pod śniegiem i kamieniami

Zdjęcia z Transfogaraskiej - wyjazd z Bielska 11.06.2011

e4d4b92e849c8901med.jpg

4dc2134f1c7f5a0dmed.jpg

4482f49417461924med.jpg

Na endurakach dali radę bo furtka w tunelu była otwarta

Generalnie mieli biedę przejechać,cały czas deszcz i mgła

8516ed609560d6d7med.jpg

Ale jak będzie w tym roku ?

Odnośnik do komentarza

Witam, jesteśmy razem z córką mocno zainteresowani wyjazdem. Chcieliśmy się wybrać na majówkę tak czy siak, a w grupie zawsze raźniej. Oboje jesteśmy byłymi skuterowcami, stąd pytanie na forum burgmanii ;) Czy byłby to problem gdybyśmy się podpięli pod Waszą ekipę?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Telefonicznie się już poznaliśmy pora poznać się w realu z przyjemnością dopiszę Was do listy "bałkaniarzy" tylko proszę podaj jeszcze raz imię córki.

Odnośnik do komentarza

Telefonicznie się już poznaliśmy pora poznać się w realu z przyjemnością dopiszę Was do listy "bałkaniarzy" tylko proszę podaj jeszcze raz imię córki.

Jacek nie poznaję Cię.Nie chcesz najpierw zdjęcia córki? :Jumpy: :Jumpy: :Jumpy:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No, Kochani! Ledwie tydzień został do wyjazdu. Powoli zamykamy listę. Kto lubi adrenalinkę, nie boi się winkielków bez barierek nad przepaścią, to zapraszamy :) Niesamowite wrażenie, gdy wykładasz się w prawym winkielku, twoja głowa wisi nad urwiskiem. Gdybyś spojrzał, widział byś 100 metrów skały w dół. Ale nie możesz spojrzeć, bo pojechałbyś tam. A w lewym winkielku nie wolno zbytnio zbliżyć się do osi jezdni, bo pędząca z przeciwka ciężarówka lub autobus urwie ci łeb. Ponad 1/4 trasy, to właśnie takie drogi. Jest też odcinek w Bośni, gdzie sołtys na noc asfalt zwija ;)

A jak już dojedziemy do Czarnogóry, to przez kilka dni ostre picie dla odreagowania! :fear:

No to co?... Są jeszcze chętni?... whist

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

y2ehene9.jpg

Grupa Korsykańska pozdrawia grupę Bałkańską dla której pewnie już kucharz szykuje niespodziankę kulinarną " pieczony prosiaczek " na powitanie :). Smacznego i bezpiecznej podróży wszystkim uczestnikom życzymy. Lewa w górę.

Odnośnik do komentarza

Kochani,

za tydzień już będziemy w komplecie. Póki co, to przyjmijcie proszę życzenia zdrowych, spokojnych i bardzo rodzinnych świąt Wielkanocnych.

Do zobaczyska za tydzień ?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ech. Ten prosiak. Pamiętam. Najlepszy jest na śniadanie z piwem i świeżą bułeczką. A i jeszcze ta chrupiąca skòrka i trzewia. A zapomniałem trzewia są dla zibiego.

Ale było pysznie.>_>

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Chorobcia .... jak tak czytam to mnie serce boli :confused: .... to jaki może być ( mniej więcej ) koszt wyjazdu ?

Odnośnik do komentarza

240 litrów benzyny po 1,5 €, 3 noclegi po drodze po 15 €, pięć noclegów w Canj po 5-6 €, plus do wyboru 5 dni życia na lokalnych napitkach lub potrawach typu prosię za 11 €.

Kosztorys dla jednej osoby ;-)

Ps. Jakub podobno taki zielony szerszeń jest wolny bo jego właściciel jest zawalony robotą, ale jak ma nie być jak jeden skuter naprawia ponad 2 tygodnie i co jedną rzecz naprawi to drugą popsuje ;-).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

roni a jak twój pojazd ?

my puki co się szykujemy chyba że pogoga zmieni nam plany motorki naszykowane można się relaksować w święta przy jaju :)

Siebie opisałeś z wielkiej litery i do tego drukowanymi, a mnie rozpisałeś z małej, nie podoba mi się to. A co do pytania to ja swojego sprzedałem.

ps. 1 następnym razem orientuj się z kim rozmawiasz i komu zadajesz pytania.

pzdr Roni

ps. 2 RONIN reaguj na takie zmiany bo ludzie w końcu zaczną nas mylić.

Odnośnik do komentarza

Roni wybacz mu, chłopak po nocach szykuje moją strzałę na wyjazd, nie ma czasu na jedzenie więc literki zjada.

Pazdzioch dopisz do listy mojego sąsiada Kondzio biegowiec ;-)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jack, tak jak rozmawialiśmy ja zabieram:

- kompresorek

- apteczke (cos na sr... dla Ciebie)

- mamy zestaw kluczy

- bezpieczniki

- olej Motul 5100 (wiec jak ktoś używa tego samego to mogę nieco użyczyć)

- nieco innych gadzetow

Do zobaczenia "u Kazika"

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ej, a gitarę ktoś bierze? A trytytki... xD

Cormoran, pakuj się. W maju tam jest najpiękniej. Cudowna przyroda, cudowna pogoda, nie ma tłoku, jak w wakacje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...