Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Majówka na Bałkanach:)


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Postanowiłem policzyć, jak rozłożyć podróż dla grupy "greckiej". Wstępnie plan mam taki:

25.24 Warszawa/Łódź - Orawka, zbiórka wieczorem "U Kazika"

26.04 Orawka – Gradacac, 800 km

27.04 Gradacac – Canj, 450 km

4 dni bibki (5 noclegów), wycieczki po okolicy.

2.05 Canj – Saloniki (okolice) 580 km

2 dni bibki (3 noclegi)

5.05 Saloniki – wybrzeże Bułgarii (może Złote Piaski) – 730 km

2 dni bibki (3 noclegi)

8.05 Złote Piaski – środkowa Rumunia ok. 500 km

9.05 Rumunia – Bieszczady (Dukla, Krosno?) 700 km

10.05 Bieszczady – Warszawa/Łódź 400 km

Plan nie musi być zrealizowany. Zależy, od pogody, samopoczucia i co tam komu będzie się chciało :)

Powrót, czyli odcinek Złote Piaski – Warszawa/Łódź optymistycznie rozłożyłem na 3 dni, ale to może się nie udać, dlatego zostawiam 1 dzień zapasu. A w razie czego ja mogę sobie przedłużyć urlop jeszcze i do 12 maja.

Edit

Cieszyn zmieniony na Orawkę.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • RONIN

    56

  • Jack

    46

  • pazdzioch

    37

  • Rafi

    29

Top użytkownicy w tym temacie

Jack odcinek Canj-Saloniki będziecie musieli zacząć zaraz po wschodzie słońca. Zgaduję, że kierujecie się na Albanię, Tiranę i Macedonię lub omijacie Macedonię i bezpośrednio z Albanii do Grecji? W Albanii dwa duże miasta do przejechania, czyli Tirana i Elbasan zajmują sporo czasu zwłaszcza w Elbasan Hołek lubi kierować pod prąd, potem spore góry i prędkości 80-90 km/h max. A co powiecie o noclegu w Macedonii nad jeziorem Ohrydzkim? Tanie paliwo, jedzenie wyjątkowo smaczne i przepiękne widoki. Myśleliśmy też o jednym noclegu na wybrzeżu Albanii w miejscowości Durres na wysokości Tirany.

Tak patrzę na mapę w pracy i widzę jakąś Autostradę z Tirany do Elbasan, w Wikipedii znalazłem info, że oddali ją wiosną 2013, problem w tym, że jechałem tamtędy w połowie czerwca 2013 i byli mocno w polu z robotą, być może już jest skończona to mogłoby przyspieszyć znacząco przejazd, ale odebrałoby przepiękne widoki.

Odnośnik do komentarza

Panowie,

Pytania:

  1. Czy wszyscy wyruszamy 26.04 z Cieszyna?
  2. O której?
  3. Czy ktoś wyrusza z Wawy lub przez nią przejeżdża?
  4. Kiedy i o której rusza łódzkie? Bo może będzie mi łatwiej pod Was się podczepić niż samemu zapylać do Cieszyna na spotkanie?
  5. Kto jedzie z Jack'iem do Grecji?
  6. A co z resztą?

Dzięki za odpowiedzi i ewentualne podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza

Łódzkie wyjeżdża w piątek, Paździoch pewnie popołudniu, my jeszcze nie wiemy, bo może ruszymy rano żeby spędzić kilka godzin na termach, lub zaliczymy wieczór w Budapeszcie. Z Cieszyna wyjazd pewnie rano po śniadaniu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Rafi nie wiem czy wszyscy wyruszymy z Cieszyna będę mówił za siebie i tych co wiem.

26.04 wyjazd około 10.00 Cieszyn-Gradacac

Z W-awy wyrusza Jack.

My z Jakubkiem wyruszamy z Łodzi 25.04 14.00-15.00.

Czy pojedziemy z Jackiem do Grecji będę wiedział dopiero na początku kwietnia.

Reszta jak to zwykle bywa czym bliżej do wyjazdu tym dalej.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Rafi

Ja ruszam z Wawy w piątek 25 kwietnia. ok. godz. 14-15, tak, żeby dojechać do Cieszyna przed zmrokiem. Pewnie jeszcze ktoś więcej z Wawy będzie jechał do Cieszyna, a potem do Grecji. W każdym razie mam ustne zapewnienie.

Paździoch

Jak wyjedziemy z Cieszyna o dziesiątej, to do Gradacac dojedziemy po ciemku. Ja bym ruszał o 7:00. Rok temu wyjeżdżaliśmy przed dziewiątą, i autostradą (!) przejechaliśmy 800 km, a dojechaliśmy do Senj jak już się ściemniało.

Ronin

Chętnie bym spędził 1 dzień w Ochridzie. Do dogadania na miejscu.

Aha, ZIBI

Daj tutaj albo na PW namiar na nocleg w Gradacac. Bo Ty pewnie będziesz ruszał z domu, więc spotkamy się może gdzieś po drodze, a jak nie, to dopiero na miejscu w Gradacac. I potwierdź, czy jest możliwość noclegu dla grupy ok. 10 osób w Gradacac.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zibi rozumiem że to już postanowione to myślę że czekamy parę dni na określenie się wszystkich uczestników i rezerwujemy.Tak szybko licząc z Orawki do Gradacac jest ok 690 km jeszcze jakieś 440 km do Canj czyli razem około 1130km z granicy Polsko-Słowackiej,dla mnie może być tym bardziej że dowódca tak zdecydował :fireman2:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Orawa pasuje. Dobry pomysł. Bliżej do Gradacac. Czyli zmieniamy miejsce zbiórki. W dniu 25 kwietnia wieczorem meldujemy się w Orawie. W tym ośrodku U Kazika to chyba jakoś dużo wcześniej rezerwować nie trzeba (ogłasza, że ma 150 miejsc). Ale oczywiście trochę wcześniej lepiej się upewnić.

Zibi, nocujesz też w Orawie, czy rano w sobotę ruszasz z Sosnowca i dobijesz do nas?

Odnośnik do komentarza

my z pazdziochem chętnie przejmiemy kogoś w drodze do cieszyna :msn-wink:

możemy zdagać się np na stacji w częstochowie tuż przed zjazdem na jasną górę tankowanie i !scooter

z tego co piszecie wawa rusza po 14 myślę że możemy razem pokonać długie dziurawe :msn-cry: kilometry dzielące nas od noclegu w cieszynie

Odnośnik do komentarza

Panowie,

Mogę rzec niczym Cezar: vini, vidi, vici ;-D

Corpo podpisała mi urlop, więc mam nadzieję że już nic się złego się w tej materii nie stanie, choć... to tylko corpo i ma najwyższe dobro, jakim są jej pracownicy, w wielkim poważaniu.... więc z tej strony patrząc wszystko się może zdarzyć ;-(

Zatem Panowie jadę. Mam wolne od 25.04 do 13.05. Proszę uwzględniajcie mnie już przy wszelkich rezerwacjach. Jeśli coś trzeba becalen to oczywiście przesyłam do Was.

Od teraz będę Was już nękał pytaniami dotyczącymi szczegółów i przygotowań... sorrki za to, ale dla mnie, pomimo wielu lat w siodle, pierwsza taka wyprawa, więc i stres jest...

Pierwsze pytanie: czy tam, gdzie jedziemy paszport i zielona karta wystarczy? czy też nie daj boże jakas wiza potrzebna?

Mam nadzieję, że zabiorę się z Wawy z Jack'iem.

scooter!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jakubek o 3ciej w nocy jedzie, nie patrzy skąd i dokąd :)

Jakub! Cieszyn zmieniony na Orawkę.

Rafi, paszport i zielona karta obowiązkowe. Wskazane posiadanie karty ekuz, ale nie obowiązkowe. Ja dodatkowo wykupuję ubezpieczenie turystyczne (koszt 100parę zł, można kupić przez internet). To wszystko.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Już go wyprostowałem że zmiana pierwszego noclegu.A tak apropos wbiłem w googla trasę Orawka- Canj i pokazało mi przez Serbię jakieś 1140 km.Ale to tylko w formie info piszę bo trasa już przecież ustalona przez dowódcę :fireman2:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jako że ja też Jacek to Ci odpowiem EKUZ-Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie działa poza UE.A ubezpieczenie od kosztów ewentualnego leczenia i co nie daj boże transportu zwłok do kraju można już mieć za jakieś 60-80PLN.

Odnośnik do komentarza

trasę zmieniacie tak szybko że nie nadążam :) ale staram się doczytać tylko jak wracam to już trochę spać się chce :sleep1:

a czemu przed wyjazdem poruszacie temat transportu zwłok? :scared:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Panowie jeśli nie macie nic przeciw to jutro zadzwonię do ośrodka w Orawce i spróbuję zarezerwować 10-12 miejsc z 25 na 26.4 po 50 PLN za nocleg ze śniadaniem lubię negocjować.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jack,

Tak jak rozmawialiśmy ja się wstępnie piszę, tylko co reszta kompanii na to?

Powoli zaczyna kompletować sprzęt.

PS. A na Stambuł nie starczy czasu? :frusty:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

ja się wstępnie piszę, tylko co reszta kompanii na to?

Co reszta kompanii na to? No nie wiem... Najwyżej będziesz jechał 500 metrów za grupą. :P:msn-wink:

I co znaczy "wstępnie"? Myślałem, że już na 100%!

A Stambuł... Pożyjom, uwidim... W Czarnogórze będzie czas na planowanie dalszej podróży. Jeśli urlopu wystarczy, wbijemy się do Azji :arabia:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...