Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Majówka na Bałkanach:)


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Reszta kompanii Cię już wkleiła tylko coś mi się nie tak piszę to jutro w robocie poprawię.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • RONIN

    56

  • Jack

    46

  • pazdzioch

    37

  • Rafi

    29

Top użytkownicy w tym temacie

  • Sympatycy

Co reszta kompanii na to? No nie wiem... Najwyżej będziesz jechał 500 metrów za grupą. :P:msn-wink:

OK to jesteśmy umówieni.

Jadę co najmniej 500 metrów za Wami, na Yanosiku oczywiście :msn-wink:

Odnośnik do komentarza

Proponuję IGO, podobno najlepsza na bałkany w/g kierowców autokarów, ewentualnie AutoMapę, no chyba, że masz jakiś specjalny abonament z pakietem danych w UE i poza nią. A najlepiej jak będziesz pół godziny przed nami, niestety wiąże się to również z wcześniejszym wstawaniem ;-)

Odnośnik do komentarza

Jest też darmowa i dobra mapa Noki :) Jak się ją dobrze skonfiguruje to całkiem dobrze trasę pokazuje... I oczywiście zapytuje o możliwość dołączenia się do tej wyprawy... Choć czytałem, że każdy może dołączyć, to jednak wolę zapytać. Moim celem jest Stambuł i później powrót przez Bułgarię i Rumunię.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wczoraj, przy okazji startu Sztafety, pogadaliśmy trochę w "Grupie greckiej", i doszliśmy do wniosku, że Stambuł chyba odpadnie. Z naciskiem na "chyba"... :) Plan pozostaje mniej więcej taki, jak przedstawiłem kilkanaście postów wyżej.

Odnośnik do komentarza

Proponuję IGO, podobno najlepsza na bałkany w/g kierowców autokarów, ewentualnie AutoMapę, no chyba, że masz jakiś specjalny abonament z pakietem danych w UE i poza nią. A najlepiej jak będziesz pół godziny przed nami, niestety wiąże się to również z wcześniejszym wstawaniem ;-)

ja tam biorę globus żeby się nie zgubić ;)

Odnośnik do komentarza

Kuba, ale to chyba zamiast głowy, bo miejsca wolnego już nie masz ;-)

I jeszcze informacja dla wybierających się do Turcji:

W sezonie letnim 2014 roku w dalszym ciągu będzie można skorzystać z możliwości wykupienia wizy na przejściu granicznym (po przylocie na lotnisku). Oficjalna cena od 11 kwietnia 2014 wynosi 30 USD lub 25 EUR / osobę. Innym sposobem nabycia wizy tureckiej (który ma być obowiązkowy w kolejnych latach) jest system online e-viza (https://www.evisa.gov.tr/en/), gdzie można nabyć wizę za 20 USD / osobę. Od 11 kwietnia 2014 strona ma zostać uruchomiona w polskiej wersji językowej, a płatność ma być możliwa za pośrednictwem kart debetowych i kredytowych.

Odnośnik do komentarza

Ronin,

Dodałeś to lotnisko i nie wiem, czy możliwość wykupienia wizy na przejściu dotyczy tylko lotnisk czy też drogowych przejść granicznych?

Odnośnik do komentarza

Rafi czytaj ze zrozumieniem, skopiowałem tekst z maila którego dostałem, dla ciebie było info o możliwości skorzystania z systemu online e-viza gdzie jest taniej niż na granicy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Do grupy greckiej, żebyśmy nie wozili zbędnego wyposażenia:

- czy ktoś bierze apteczkę?

- czy ktoś bierze pompkę lub kompresorek? (Jakieś sznurki/kołki albo piankę do łatania opon każdy powinien mieć we własnym zakresie.)

Ja z wyposażenia awaryjnego biorę podstawowe klucze + małego "francuza" oraz szarą taśmę klejącą :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Proponuję zabrać też tyrtytki. Takie taśmy zaciskowe. Jak coś odpadnie to rewelacyjny sposób na szybki montaż.

Trytytki, kawałek drutu, jakiś sznurek itp., to drobiazgi w zasadzie nie zabierające miejsca, które każdy może/powinien mieć. Ja chciałbym skoordynować wyposażenie grupy w "grubsze" akcesoria.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A jak ja nie należę na razie do grupy greckiej to nie mogę sobie wziąć grubszych akcesoriów.

Odnośnik do komentarza

A jak ja nie należę na razie do grupy greckiej to nie mogę sobie wziąć grubszych akcesoriów.

Jacek weź ile tylko udzwigniesz, do jakiejś grupy z pewnością dołączysz ;-)

Odnośnik do komentarza

Ponieważ to moja pierwsza taka wyprawa to przepraszam Was, ale nie deklaruję, że coś wezmę większego, ponieważ obawiam się, iż będę miał OGROMNE problemy, aby się spakować w ogóle ;-( Muszę to zrzucić na karby braku doświadczenia.

Do której grupy dołączę? => zobaczę, jak będzie w kondycją.

Drodzy towarzysze podróży, zatem kolejne moje pytanie z rodzaju tych "głupich" być może:

Jedziemy na południe, ale różnie może być, więc czy bierzecie ze sobą pełną wersję ciuchów moto? tzn. kurtka i spodnie z podpinkami na niskie temperatury. Czy zabieracie ze sobą ciuchy moto przeciwdeszczowe?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że bierzemy przeciwdeszczową, podpinki też muszą być na górskie odcinki. Zresztą pamiętaj, że startujemy w Polsce a to nie południe i tu wracamy. A co ja będę ci tłumaczył, Rafi wróć do postów 29, 31, 33 z tego tematu i już będziesz wiedział co ubrać ;-). A z tym pakowaniem nie przesadzaj, masz najwięcej przestrzeni ładunkowej z nas wszystkich.

A tak z innej beczki ciekawa strona dla tych co będę wracać przez Rumunię

http://www.transalpina.biz/program.html

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Coś tak paczę ( :)), że niektórzy wypisują tu różne pierdoły, chyba żeby tylko sobie postów nabić. Chętnie przeniósłbym merytoryczną dyskusję o szczegółach na PW, ale lista uczestników nie zamknięta. Może ktoś jeszcze dołączy, niech więc widzi kto, co , gdzie i z kim :)

A tak z innej beczki ciekawa strona dla tych co będę wracać przez Rumunię

http://www.transalpi...iz/program.html

PROGRAM transalpina (to zrozumiałem)

"Mentiune: site-ul www.transalpina.biz nu apartine unei autoritati a Statului Roman ci este proprietatea privata. Opinile noastre si a celor care scriu in paginile forumul site-ului sunt strict personale si nu au un caracter oficial,..."

Dzięki, Maciek. Ciekawa strona :)

Jeśli pogoda i czas pozwoli, to spróbujemy przejechać Transfogarską, o ile będzie już otwarta.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Transfogarska, nie Transalpina. Wiem, że w maju mała szansa, ale w tym roku było mało śniegu, więc może otworzą.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To sobie jeszcze jednego posta nabiję . Z przykrością Robert Cię wykreślam ,może następnym razem. Jak na teraz widzę dwie grupy po 5 maszyn.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...