Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zimowa wersja Burgmana 650


Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Łomatko kofana :angry:

.....się narobiło

.....jak grzyby po deszczu

.....jaka? epidemia

Ale gratuluję, gratuluję nawet nie żółtego :D

To teraz na kominkach zamiast skuterów będ? smarciki stały???? :D

Odnośnik do komentarza

Łulala...

DLACZEGO NIE ŻÓŁTY??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie będzie naklejki "Worlan's edition"!!!!!!!

Czarne Smarty z niebieskim ?rodkiem często się psuj?... :P:P

Niech moc będzie z Tob?...

Swoj? drog? to zastanawiam się jak będzie wygl?dał kolejny zlot... :P

Coraz bardziej realny jest "Zimowy zlot Burgmania 200?" :D;) , Wszak już kilka osób ma zimow? wersję :angry:.

Mimo wszystko wypada mi chociaż trochę pogratulować... :D

Odnośnik do komentarza

No cóż gratuluję dla tych, którzy już maj? Smarka od dawna i dla tych, którzy dopiero go nabyli :angry::D

P.S.

To kiedy będzie sonda na opracowanie nowej nazwy klubu :D

Więcek

Odnośnik do komentarza

Dziadziu? a jednak...

Cóż - gratulejszyn! Oby był bezawaryjny i dobrze ci służył!

Ja po przejażdżce z Rozłupkiem rozmy?liłam się... a było już baaaaardzo blisko do tego abym i ja pomykała takim autkiem. W każdym razem dziękuję Dziadziusiu że stało się tak jak się stało bo teraz przynajmniej nie mam czego żałować :angry:

W naszej stajni też niebawem pojawi się nowe autko - ale to już zupełnie inna bajka :D

Pozdrawiam wszystkich Smarkaczy

Mamu?ka

Odnośnik do komentarza

Ja również przył?czam się do gratulacji dla całej gromadki wła?cicieli Smarcików

Moja wersja zimowa Burgmana to A170 CDI przy waszych to prawdziwy czołg.:lol:

No i pali o cały litr więcej. :lol:

Odnośnik do komentarza

To jest naprawdę zarażliwe bo i ja zaczałem zag?dać w ceny i ogłoszenia..:lol:

ale i tak wolałbym ( i Wy wszyscy też..!!! ) TO..: Carver

To się pochyla na zakrętach..:lol: i to jak...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No nie ukrywam ze Carver to jedyny pojazd jaki chetnie bym zamienil za Smarta :lol: no ale moze kiedys, pamietam jak 97 roku zobaczylem Smarta i tez wiedzialem ze kiedys go bede mial :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Tak jak obiecywałem piszę parę słów o moim nowym nabytku i pierwszych wrażeniach.

Smart jest z 2001 roku, od 1 wła?ciciela, ma 83 kkm i aktualne wpisy w ksi?żce serwisowej. TUV ważny do 2010 roku. Jest to podobno model Passion, ale ja nie wiem jak to sprawdzić.

Ma automatyczn? i półautomatyczn? skrzynię, panoramiczny dach. Brakuje takich rzeczy jak szuflada, zmieniarka cd, uchwyt na napoje, uchwyt na płyty, osłona (roleta) bagażnika, nie wspomnę o halogenach . :D .

Po przejechaniu kilku setek km uważam, że jest to pojazd wybitnie do miasta, i tu się sprawdza w 90 %. Natomiast trasa, to porażka. Ten egzemplarz na 6 biegu jedzie między 100 a 110 km/h, 2200-2300 obr/min. W porywach 120 km/godz przy 2500 obr/min. Gaz wci?nięty do podłogi nic nie daje, takie same osi?gi ma na 1/4 gazu. Trzeba będzie pomy?leć o nowym oprogramowaniu. Zużycie paliwa to 4 l/100. Natomiast do bagażnika zmie?ciły się 4 koła z oponami na zimę. ( Do Vectry nie wchodz? :D ).

Test trwa...., zobaczymy co dalej.

Dzięki za gratulacje J

Odnośnik do komentarza
Ten egzemplarz na 6 biegu jedzie między 100 a 110 km/h, 2200-2300 obr/min. W porywach 120 km/godz przy 2500 obr/min. Gaz wci?nięty do podłogi nic nie daje, takie same osi?gi ma na 1/4 gazu.

Grze?.

Przed wymian? oprogramowania doprowadĽ auto do "normalno?ci".

Smart z silnikiem CDi powinien "zamykać" licznik... ot tak...

Przypuszczam, że naprawa będzie dosyć prosta...

Odnośnik do komentarza

Chyba wersja Passion i dziwne ze taki wolny ... Normalnie powinien na dobrej, prostej drodze pokazywac 140 km/h licznikowe, czyli 135 km/h rzeczywistych.

Kilkakrotnie juz moglem wyczuc dzialanie elektorniczenego ogranicznika przy 135 km/h i to nie w wersji "podkreconej".

Aktualnie jezdze na oryginalnym sofcie i nie narzekam, a w weekend zrobie Smartem ok. 1400 km :D .

Nie jest to oczywiscie typowy samochod na dlugie trasy, ale pokonuje je znakomicie :D .

PS. Znaczki okreslajace model, powinny znajdowac sie kolo lusterek, sa jednak przyklejane i bardzo czesto odpadaja przy myciu samochodu.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja tez sie dziwie, u mnie sofcik starndard wg gps 136 km/h licznikowe 140 km/h ale za chwile spada do blokady czyli do 135 km/h licznik bez zmian. Ganiam Smartem w trasy do Koszalina i nie uwazam ze jakos to autko nie nadaje sie w trasy. Wrecz przeciwnie taniej nie da sie niczym innym dojechac :D

Odnośnik do komentarza

Tak wlasnie powinno byc, bez zdjecia blokady wahanie GPS w granicach 135- 136 km/h :D .

PS. Grzesiu, ale widze ze masz bardzo "cenny" dodatek -> boczne poduszki :D .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Bigu,

je?li chodzi o boczne poduszki, to czego? nie rozumiem. Orzech pokazał mi w swoim Smarku takie co? przy uchwytach pod dachem, i że to poduszki podobno. Też takie posiadam. Domy?lam się, że o to Ci chodzi. Nic na tym nie jest napisane. Czy s? to SRS-y ? Natomiast my?lałem, że boczne poduszki s? w oparciach foteli. I takie też się u mnie znajduj?. Co do słabych osiagów, to już wiadomo gdzie szukać przyczyny. Będzie dobrze :D . Tak jak Dragon pisze, trzeba przywrócić auto do normalno?ci.

Dragon, dzięki za wyczerpuj?c? informację. Przeanalizuję temat i podejmę odpowiednie działania. :D

Odnośnik do komentarza

Wlasciwe poduszki znajduja sie oczywiscie w oparciach foteli :D . Smarty bez poduszek bocznych nie posiadaja tych plastikowych nakladek, ktore dzialaja pasywnie w polaczeniu z sidebagami. Same "plastiki" najczesciej sa "widoczne" na zdjeciach i dlatego czesto mylone sa z SRSami :D ...

Odnośnik do komentarza

No to gratulujemy nowego nabytku !winkiss

Mam również CDI,tyle że młodszego i spoko zamyka budzik,ale Worlan proponuje sprawdzić czy przypadkiem do wymiany nie jest tłumik,a konkretnie to katalizator w nim,ponoć po przebiegu 100/140 tys km Smerf słabnie,dostaje zadyszki i występuj? na silniczku i turbinie siódme poty :D

Poszukaj na Smartklubie,znajdziesz tam wszystko na ten temat.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Orzech,

normalno?ć, to 140 km/h, tak jak pisz? inni użytkownicy. Ale z tymi poduszkami to mnie wkręciłe? !winkiss :D

Radio,

dzięki za wskazówki, to też podlega sprawdzeniu.

Bigu,

wła?nie tak zrobię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...