Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zimowa wersja Burgmana 650


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Z ciekawostek ostatniego wyjazdu w Bieszczady> GPS na autostradzie Radom> Grójec pokazał max 148 km/h przy 3500 obr/min !scooter . Wychodzi na to, że go?ć ze Smart Center mówił prawdę- blokada jest zdjęta !TOMCAT

No i przy okazji tematu o bezpieczeństwie jaki poruszali?my w Bieszczadach> Crash test Decra Smart FT vs Fiat SC

Odnośnik do komentarza
Smartów i Burgmanów 650 przybywa w 3-mie?cie coraz więcej, dwa lata temu było tylko,

Smart - 3szt.

Burgman 650-2szt. Ja i Lech na dzień dzisiejszy znam osobi?cie 6-u wła?cicieli a jest sporo, sporo więcej. ;)  ;)  !scooter  !scooter

Z tego co wiem z Berlina ubyło 2-e sztuki z (halogenami i szufladami) niebiesko-srebrny i srebrny  a przybyło w Gdańsku, zajmowałem się nimi parę dni temu.

My?lę, że sukcesywnie będzie ich nadal przybywało i to raczej w zwiększaj?cym się tempie. Powód jest prosty> zakorkowanie ulic naszych aglomeracji sięga powoli zenitu! Poza tym paliwo będzie nadal drożeć więc Smart CDI, spalaj?cy 3.5 l ON/ 100 km i parkuj?cy na miejscu dla skutera to strzał w 10-ke... No i rozmawiamy o pojeĽdzie całorocznym, z dachem nad głów? i air bagami przed sob? ;) .

A z ta blokada to dziwna sprawa bo na gps pokazuje mi 136 km/h na liczniku to inna bajka ale zamyka szafe. Sa mikrochipy ktore pozwalaja zwiekszyc predkosc smarta tylko po co

136 km/h w/g GPS to tak jak 150 km/h w/g budzika Burgmana 650 :) ... szybciej nie trzeba ;)

Gdy ja kupowałem Burgmana - w Lublinie było ich (chyba) ze trzy sztuki... Mój, Qwakiego i... nie pamiętam jak "on" się nazywał...

Gdy kupowałem Smarta - w Lublinie było ich ze cztery sztuki w tym jeden Qwakiego... Zakładam, że mój był pi?ty...

Dzisiaj w Lublinie:

Burgmanów 650 (chyba) nie przybyło za to ze Smartami mamy "klęskę" urodzaju... W stosunku do roku ubiegłego przyrost równy jest około 400%... :P

Z ciekawostek napiszę, że dopiero w tym roku producent Smarta odnotował PIERWSZE zyski... przez 10 lat bussines był nie dochodowy i dokładali do niego... :)

148 km/h (gepeesowe) to na Smarta dosyć szybko... :) Mały podmuch wiatru... :)

Ja osobi?cie fabryczne V-max oceniam na zupełnie wystarczaj?ce...

"Samoczynnym" ogranicznikiem prędko?ci w tym autku s? przede wszystkim drogi i warunki atmosferyczne (wiatry).

Strasznie jestem ciekaw tego spalania... 3,5 litra to taka trochę (dla mnie) magiczna cyfra... Mariusz, napisz proszę czy tankujesz "go" do pełna, czy do pierwszego odbicia, czy po pierwszym odbiciu dolewasz jeszcze dwa litry i już...??

Pytam o to, bo i mnie kiedy? wychodziło takie spalanie dopóki nie zacz?łem go tankować POD KOREK. Operacja dosyć czasochłonna lecz dopiero wtedy widać w 100% co się dzieje ze spalaniem...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
148 km/h (gepeesowe) to na Smarta dosyć szybko... :lol:  Mały podmuch wiatru... !scooter

Zgadza się... Ja w zasadzie (przy sprzyjaj?cych warunkach) nie przekraczam 120, max 130 km/h lub ok 2700 obr/min na 6 biegu. Prędko?ć maksymaln? chciałem sprawdzić bo akurat jechałem odcinkiem Radom> Grójec. Z boku s? ekrany a asfalt idealny (jeszcze nie zniszczony przez tiry ;) ) a poza tym go?ć ze Smart Center w Niemczech co? wspominał, że "maluch" ma zdjęty ogranicznik prędko?ci... Jak się okazało nie kłamał. Realny V-max bez ogranicznika w CDI to 145 km/h (GPS), przy sprzyjaj?cych warunkach 148 km/h. Obroty s? wtedy na poziomie 3400, 3500 obr/min... czyli (jeszcze) bezpieczne dla silnika.

Strasznie jestem ciekaw tego spalania... 3,5 litra to taka trochę (dla mnie) magiczna cyfra... Mariusz, napisz proszę czy tankujesz "go" do pełna, czy do pierwszego odbicia, czy po pierwszym odbiciu dolewasz jeszcze dwa litry i już...??

Pytam o to, bo i mnie kiedy? wychodziło takie spalanie dopóki nie zacz?łem go tankować POD KOREK.

Więc tak> podczas powrotu z Bieszczad tankowałem się w Sanoku. Weszło 20 litrów ON. Dojechałem do Wawy (nie była to jazda zbyt ekonomiczna) i po trzech dniach jazdy po mie?cie tankowałem się ponownie. Na liczniku byłu 548 km i wlałem 20.5 litra. Tankuje zawsze pod korek... dosłownie.

W mie?cie spalanie wzrasta o ok. 0.5 litra na 100... tym bardziej, że czasem odpalam nad ranem Websasto... a patrz?c za okno trzeba będzie odpalać coraz czę?ciej.

Dodam, że w Smarku jest zamontowany katalizator cz?stek stałych... czyli w Niemczech zielona wklejka Euro 4.

Odnośnik do komentarza

Nie no, tankowac "to" jest przyjemniej jak skuter !scooter . A jesli otworze oba okna i szklany dach to mam prawie skuter !piwko ...

Chcialoby sie powiedziec -> Smark, krol ... , poeta ... !OK !scooter !scooter .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No wła?nie, przy okazji tematu...

W Polsce nie jest to unormowane i parkowanie Smarta w poprzek ulicy jest dopuszczalne pod warunkiem, że nie wystaje znacz?co poza linie pozostałych aut parkuj?cych wzdłuż krawężnika (sprawdziłem osobi?cie !scooter ). W Niemczech słucham i czytam o dwóch sprzecznych informacjach.

smart-29-12-06.jpg

To można czy nie można? A niby "tam" taki ordnung muss sein... !OK !scooter

Odnośnik do komentarza
(...)To można czy nie można? A niby "tam" taki ordnung muss sein... !OK !scooter

Parkuje czasami prostopadle do ruchu jazdy, jednak raz mandat wylapalem.

Lepiej tego nie robic, bo sytuacja prawna jest dosyc zagmatwana. Jedne przepisy mowia ze "trzeba max. wykorzystac przestrzen dostepna do parkowania", a inne ze parkowanie dopuszczalne jest tylko rownolegle do kierunku jazdy...

Dodam, ze parkowanie (wszystkich pojazdow) przy krawezniku kierunku przeciwnego (co w PL jest naturalne), w D jest niedozwolone.

Odnośnik do komentarza
No wła?nie, przy okazji tematu...

W Polsce nie jest to unormowane i parkowanie Smarta w poprzek ulicy jest dopuszczalne pod warunkiem, że nie wystaje znacz?co poza linie pozostałych aut parkuj?cych wzdłuż krawężnika...

... i że znaki nie okre?laj? sposobu parkowania auta...

Odnośnik do komentarza

Stało się!

Zimowy Burgman CDI zago?cił w wielkopolsce. Pierwsze wrażenia super!

- dobrze trzyma się drogi

- na dziurach nie jest aż tak tragicznie

- audio miodzio...

- szklany dach dodaje wrażeń (czekam na pierwsze słońce ;) )

- potrzebna mała szkoła operowania gazem, bo troszku nurkuje pod moj? ciężk? nog?

- bagażnik większy niż się spodziewałem

Niebawem wrzucę fotki.

Nie obyło by się bez pytań :

- samochód zdaje się ma dogrzewanie webasto/eberspacher - czy można dołożyć timer lub pilota do sterowania ?

- jaki? patent na podł?czenie MP3?

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Stało się!

Zimowy Burgman CDI zago?cił w wielkopolsce. Pierwsze wrażenia super!

- dobrze trzyma się drogi

- na dziurach nie jest aż tak tragicznie

- audio miodzio...

- szklany dach dodaje wrażeń (czekam na pierwsze słońce !scooter )

- potrzebna mała szkoła operowania gazem, bo troszku nurkuje pod moj? ciężk? nog?

- bagażnik większy niż się spodziewałem

Niebawem wrzucę fotki.

Nie obyło by się bez pytań :

- samochód zdaje się ma dogrzewanie webasto/eberspacher - czy można dołożyć timer lub pilota do sterowania ?

- jaki? patent na podł?czenie MP3?

pozdro!

Gratuluję... !sciana

Kolorystyka??? ;)

Szykuj zimowe opony - OBOWIˇZKOWO!!!! ;)

Do każdego ogrzewania można zastosować timer a co do MP3 to trzeba zmienić radio bo rozumiem, że to co masz, to jest oryginał...

Jeżeli nie chcesz wymieniać radia to pozostaje Ci kupno transmitera FM do którego podł?czysz MP3 a odsłuch będzie w radiu na falach FM...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A i ja się pochwalę:

2000 Passion blue

ABS, ASR, ESP, Automat

Klima, Audio, Dogrzewanie elektryczne

Halogen

rama srebrna, reszta niebieska

Generalnie bajka.

Pozdrawiam

PS: oczywi?cie CDi

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Stało się!

Zimowy Burgman CDI zago?cił w wielkopolsce. Pierwsze wrażenia super!

Nie obyło by się bez pytań :

- samochód zdaje się ma dogrzewanie webasto/eberspacher - czy można dołożyć timer lub pilota do sterowania ?

No Cappo... co za niespodzianka... !OKK

Gratuluje... CDI to jest to !OKK

S?dz?c po opisie wyposażenia to oczywi?cie wersja Passion? whistB)

Dawaj tu jakies foto! !V

Nie obyło by się bez pytań :

- samochód zdaje się ma dogrzewanie webasto/eberspacher - czy można dołożyć timer lub pilota do sterowania ?

Najpierw musisz sprawdzić jakie masz urz?dzenie zamontowane (co innego Webasto a co innego Eberspacher). Masz panel na desce z wy?wietlaczem?

Faktycznie ogrzewanie postojowe bez pilota to tylko połowa sukcesu i w zasadzie połowa przyjemno?ci z korzystania.

U mnie jest zamontowane Webasto Thermo Top D. Do tego można dołożyć dwa rodzaje pilotów:

1. Pilot Telestart T91 (Wersja podstawowa)t91.jpg

2. Pilot Telestart T100 HTM (Wersja comfort LCD)t100-htm.jpg

Polecam opcje 2-g?. Pełna kontrola nad urz?dzeniem, wy?wietlanie temperatury jaka panuje we wnętrzu auta, pełna programowalno?ć oraz 5 poziomów grzania lub automatyka w zależno?ci od temp. zewnętrznej. W lecie opcja przewietrzania wnętrza.

A i ja się pochwalę:

2000 Passion blue

ABS, ASR, ESP, Automat

Klima, Audio, Dogrzewanie elektryczne

Halogen

rama srebrna, reszta niebieska

Generalnie bajka.

Pozdrawiam

PS: oczywi?cie CDi

Zapomniałe? wspomnieć o szklanym dachu z rolet?, dodatkowych bocznych air bagach i alusach :D

Congratulations !OKK Teraz chyba, nie będziesz odczuwał braku drugiego cylindra? ;)

Kurcze, zima chyba idzie bo "zimowe wersje Burgmana 650" opanowuj? miasto :lol:

PS> Mała zagadka... co to za Smarkacze i sk?d to foto? :D

zdjcie110hl1.jpg

Odnośnik do komentarza

Przypuszczalnie:

Lada - Artix

Smart 1 - Big - trochę wcze?niej...

Smart 2 - Orzech...?? A nie Maiusz...???? Bardziej męskich nie było????? !V

Burgmania, kampermania, Smartmania...

Edit:

  Gratuluję,

webasto w zimowej wersji Burgmana to rewelacja.

Tak sobie my?lę   i my?lę .....  . Zima idzie....... 

Hm... kiedy???

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dragon.... te męskie zostawiam dla Ciebie !OKK

Co do mojego smarka to brakuje mu:

1. Szuflada (trza zamówić)

2. Zmieniarka (w Smart Center 1190 netto !V )

3. Uchwyt na napoje (zamówiony)

4. Roleta bagażnika

Po dodaniu tych bajerów będzie GIT !OKK

Odnośnik do komentarza

Obiecane fotki naszego smarcika :

smart_01.jpg

smart_02.jpg

smart_03.jpg

smart_04.jpg

Dzisiaj zamówiłem wszelkie filterki.

W przyszłym tygodniu wymiana płynów i odgrzybienie klimy.

Dzięki za podpowiedĽ z tym transmiterem FM. Dobrze sie sprawuje takie rozwi?zanie ? Mam ipoda więc transmiterów od wyboru do koloru.

Dzisiaj wertowałem niemlandzkie instrukcje i sam już nie wiem czy jest to dodatkowe ogrzewanie. Jak to sprawdzić ?

W Lancii mam fabryczne webasto, wystarczy dokupić sterownik...

pozdro!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Super Smark !OKK

Widzę sound system (radio bez kasety !OKK ), klime i fajere z gałeksem w lether' erze a także panorama dach i alu !OKK

Brak halogenów dyskwalifikuje ten egzemplarz !V ale poza tym git :D

Blachy "malowanki" sugeruj?, że auto wyj?łe? od rasowego wozaka handlarza ;)

Dzisiaj wertowałem niemlandzkie instrukcje i sam już nie wiem czy jest to dodatkowe ogrzewanie. Jak to sprawdzić ?

W Lancii mam fabryczne webasto, wystarczy dokupić sterownik...

Cappo, a po czym wnosisz, że w ogóle co? takiego siedzi pod skorup?? Masz jakie? oddzielne papiery na webasto (instrukcje, dopuszczenie TUV)?

Z do?wiadczenia powiem Ci, że je?li sprzedaj?cy WYRA?NIE nie zaznaczył, że auto jest doposażone w ogrzewanie postojowe to 99%, że go nie ma.

Najpro?ciej co możesz zrobić to obejrzeć auto od spodu czy posiada dodatkowy wyrzut spalin z ogrzewania (u mnie jest dokładnie pod fotelem kierowcy).

Lada - Artix

Ee, Łada - Kefir :D

Artixa Lady akurat nie widać na fotce- schowała się z tyłu !scooter

Smart 2 - Orzech...?? A nie Maiusz...???? Bardziej męskich nie było?????

Aktualnie już Orzech :lol:

Mało męski? A co powiesz na Yellow specjal edition by Worlan? whist

Burgmania, kampermania, Smartmania...

Zapomniałe? o Offroadmanii B)

PS> Cappo, widzę po fotkach, że budowa chałupy idzie pełn? par?? B)

Odnośnik do komentarza

Sam ostatnio zastanawialem sie nad Webasto na zime, ale cena ok. 1400- 1500 euro troche mnie odstraszyla !OKK .

Moze w nastepnym !OKK .

Webasto w Smarcie zdarza sie naprawde nieczesto. Na razie pocieszam sie za to szklanym otwieranym dachem i np .dzisiaj jechalem z otwartym 180 km z predkosciami powyzej 100 km/h !OKK . Bylo naprawde OK.

Cappo i Orzech gratki !V .

PS. Jaka ta Niva mala w porownaniu ze Smartem :lol: ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Na razie pocieszam sie za to szklanym otwieranym dachem i np .dzisiaj jechalem z otwartym 180 km z predkosciami powyzej 100 km/h !OKK . Bylo naprawde OK.

Otwierany szyberdach z roletk? jest naprawdę rewela !OKK ale niestety jak zawsze co? za co?> jak jest szyber to nie ma panoramy... czyli połowa dachu nie przeĽroczysta !V

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Smart 2 - Orzech...?? A nie Maiusz...???? Bardziej męskich nie było????? !V

Ogólne zdanie o Smarkach, to raczej, że pedalskie s? ;):lol: . No, może Citroen C3 jest lepszy. Żeby być męskim, to trzeba Hummerem się turlać !scooter

Edit:

  Gratuluję,

webasto w zimowej wersji Burgmana to rewelacja.

Tak sobie my?lę   i my?lę .....  . Zima idzie....... 

Hm... kiedy???

Zobaczymy B) , jak temperatura zbliży się bliżej zera B)

Mało męski? A co powiesz na Yellow specjal edition by Worlan?  !OKK

Tu mnie chyba kupiłe?. B)B):D:D Czytasz moje my?li, czy co ?? !OKK !OKK whist

Odnośnik do komentarza

  Dragon.... te męskie zostawiam dla Ciebie

O mnie się nie martw... ja już mam... :D

Co do mojego smarka to brakuje mu:

1. Szuflada (trza zamówić)

2. Zmieniarka (w Smart Center 1190 netto  )

3. Uchwyt na napoje (zamówiony)

4. Roleta bagażnika

Szuflada jest bardzo potrzebna, roleta przydaje się, uchwyt na napoje "wypełnia" autko wizualnie (nasze nawierzchnie s? takie jakie s?) a co do zmieniarki to nie wiem czy jest to dobra inwestycja.

Mały gadżet który może pomóc i Tobie i Cappo w zrobieniu normalnego audio...

W przyszłym tygodniu wymiana płynów i odgrzybienie klimy.

Nie szukaj korka spustowego do spuszczenia oleju... odsysarka...

Dzięki za podpowiedĽ z tym transmiterem FM. Dobrze sie sprawuje takie rozwi?zanie ? Mam ipoda więc transmiterów od wyboru do koloru.

Sam transmiter działa OK lecz trzeba mu zrobić zasilanie z samochodu, żeby się nie denerwować, że znowu padły baterie...

Patrz?c jednak na oryginał Twojego audio zachęcam do wymiany jego na normalne radio któro będzie grało... Wówczas i z Ipod'em nie będziesz miał problemów... Ramka

Dzisiaj wertowałem niemlandzkie instrukcje i sam już nie wiem czy jest to dodatkowe ogrzewanie. Jak to sprawdzić ?

Przypuszczam, że dogrzewanie masz fabryczne elektryczne zał?czane suwakiem od ciepłego powietrza...

A co powiesz na Yellow specjal edition by Worlan?

Póki nie zobaczę, nic nie będę pisał... :lol: ale je?li by tak miało być... !YES

Zapomniałe? o Offroadmanii

Tak, zapomniałem...

Brak halogenów dyskwalifikuje ten egzemplarz...

Life is brutal... whist

Ogólne zdanie o Smarkach, to raczej, że pedalskie s?   .

Ups... a ja taki nie uczesany... :D

Z tego jednak co czytam widzę, że chyba dołaczysz do grona "Pirogowców"...

Będę się czesał... !OK

Mariusz - a pierwszy??

Edit:

A tak mam zrobione audio u siebie... i miejsce na gło?niki się znalazło... szkoda tylko, że nie ma kieszeni w drzwiach ale nie można mieć wszystkiego na raz i to w takim aucie...

8a042507cf27e73e.jpg,

e72d03f425545847.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dragonku my?lałem o ramce ale niestety (albo stety) lubię tylko oryginalne rozwi?zania. To radio jakie mam pasuje do wnętrza i nie chcę tego zmieniać więc będzie grana zmieniarka.

Co do pedalsko?ci smarków to będę polemizować, większo?ć z nas ma dzieci. Big'u, Artix nie wiem jak tam u Was ale przezornie nie biorę z Wami wspólnego lokum na zlotach !YES

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...