Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zimowa wersja Burgmana 650


Rekomendowane odpowiedzi

Ogladalem crashtesty z udzialem takiego "cuda". W momencie zderzenia z kazdym samochodem, zostaje toto po prostu rozniesione na czesci podstawowe. Minimalna szansa przezycia dla kierowcy i pasazera, jesli ten wynalazek zostanie trafiony przez inny samochod. Jest w poblizu mnie dealer, sprzedajacy takie samochodziki, w porownaniu do nich wykonanie Smarta to pancerka, albo lepiej...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cytat z tego w?tku.

Witam, tak jak obiecałem, podklejam link do testu używanego Smarta. Uff.. znalezienie tego artykułu w moim pokoju było nie lada wyzwaniem 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cba6fe65207b5dd3.html

Artykulik jaki? czas temu czytałem ale dopiero teraz zauważyłem znajomego Michała, który komentował go jako spec od Smarkaczy :)

Wczoraj przez czysty przypadek z nim rozmawiałem więc na gor?co mogę przekazać pare informacji.

Jakby kto? był chętny na wynajem długoterminowy (po prostu leasing dla osoby prywatnej w trochę innej- bardziej dostępnej formie) ganz nowego Smarkacza w wersji CDI lub benzynowgo:

Smart Passion 70 KM

Opłata za opcje wykupu (czyli po prostu pierwsza wpłata)

4999 PLN (brutto)

Opłata za dzień

35 PLN (brutto) miesięcznie 1100 PLN (brutto)

Kwota wykupu

9999 PLN (brutto)

*Smart Passion CDI 45 (niestety stary motor) lub Passion 84 KM (nowy motor)

Analogicznie do powyżej:

5555 PLN

37 PLN

10499 PLN

Ciekaw? opcj? jest możliwo?ć obklejenia samochodu reklam? (o ile załatwi się takie zlecenie :P ).

Wtedy miesięczna rata spada z 1100 do 600 PLN.

Oczywi?cie do powyższych kosztów należy doliczyć 4 lata serwisów w ASO oraz ubezpieczeń AC (bior?c w tej firmie Smarta pełny pakiet OC/AC 1500 PLN).

W/g przedstawicieli firmy przepłacamy przez 4 lata na cenie fabrycznej Smarkacza ok 12 tpln+ 4 letnie koszty ASO i ubezpieczenia. Plusem oferty jest fakt, że je?li mamy firmę całe formalno?ci trwaj? sekunde a wymagania co do klienta (jego dochodowo?ci) s? bardzo małe.

Smarciaka można też w Wawie wypożyczyć. Koszt w zależno?ci od wersji i czasu wypożyczenia (min. 7 dni).

Kaucja 800 PLN

Koszt dziennego wypożyczenia to 29, 39 i 49 PLN w zależno?ci od wersji i czasu wynajmu.

Auto może wypożyczyć osoba, która ukończyła 21 lat i posiada PJ min. 2 lata.

Wczoraj bawiłem się nowym Smarkiem i mogę stwierdzić krótko> w ?rodku, na zewn?trz ma wiele rzeczy poprawionych w stosunku do Smarta I.

Ogólnie więcej miejsca w ?rodku, lepsza zawiecha (podobno dużo trwalsza), silnik 84 KM benzyna kręci się jak 110- 130 KM w ?rednim aucie), lepsza wydajno?ci klimy, lepiej działaj?ca skrzynia w trybie "auto" (brak efektu wańki wstańki), lepsze materiały wykończeniowe, super roleta panoramadachu (przykrywa cały dach), roleta bagażnika roll on (a nie jak w starym kawałek ceraty :) ), spory schowek w klapie, lepsze klamki i kilka innych... Po prostu jest bardziej dojrzały i bardziej przypominaj?cy pełnowarto?ciowe autko.

* Czysta kalkulacja po mojemu:

- pierwsza wpłata 5555 PLN

- raty po 4 latach 52800 PLN

- wykup 10500 PLN

- koszt ubezpieczeń 6000 PLN

Koszt Smarta II po 4 latach = 75.000 PLN. Nie ma w tym kosztów ASO, opon, napraw po gwarancyjnych no i oczywi?cie paliwa.

Warto?ć takiego auta po 4 latach to cirka 20.000 PLN.

Niezłe plecy... :P

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
To z trocha przy duzo... za taka kase to sa prawie dwa ANy 650.

Tylko zwróć uwagę, że (o ile dobrze rozumiem) porównujesz koszty nowego AN 650 kupionego za kase do Smarta spłacanego przez 4 lata!

Policz ile kosztuje nowy An 650 w leasingu po 4 latach to bardzo się zdziwisz...

Odnośnik do komentarza

Kratka oddzielajaca bagaznik od reszty zakupiona, rury boczne zakupione,

teraz tylko rurexy na przod i tyl i mozna jezdzic :P .

PS. Jesli idze o jazde po dziurach, to do momentu poruszania sie po dobrych drogach nie ma problemu, ale jak wjade w jakies "oplotki", to potrafi niezle wytrachac czlowieka :) .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
PS. Jesli idze o jazde po dziurach, to do momentu poruszania sie po dobrych drogach nie ma problemu

Na równym asfalcie to i na rowerze bez amorków nie czuć dziur :P:)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No taki urok smarciora, ja musze jakies 700 metrow pokonac po plytach w drodze do pracy zeby ominac korek, jade tam 30 km/h i to jest juz hard core, ci jadacy za mna musza mnie strasznie przeklinac, toyota ganialem tam i 60 km/h i nie bylo czuc ze jade po plytach.

Niestety zawieszenie smarta to jego najslabsza strona i czesto koncowki drazkow sie wybijaja na dziurach.

Odnośnik do komentarza

Siemka.

Powiem tyle:

Artix w Smarcie nie ma problemu a tak przy okazji to by się zmie?ciło 10 Artixów w Smarcie,

Jeżeli chodzi o kolegę Dragona to bym nawet pół Dragona nie zmie?cił .

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza

Od dluzszego czasu tez zastanawiam sie nad zimowa wersja SW.

Poniewaz czasami beda musialy nim jezdzic 3 persony Smark for2 odpadl w przedbiegach.Reszta terazniejszych aut (lacznie z Forfourem )dla mnie wyglada jak duzy czopek.

I tu doszedlem do sedna....

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3866223

Czy ktos z was zna ta wersje Samuraja,podoba mi sie duzo bardziej od pozniejszych modeli.Wiem ze sprzet wiekowy ale dla mnie trzyma klimat.

A jesliby ktos z mieszkajacych w poblizu mial chec sprawdzic czy wogole warto jest ruszac dupe na drugi koniec Polski , bylbym bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Dokonalem malej korekty nazwy mojego autka !scooter

Muszę Ci napisać, że Twój nick był wymy?lony z wielk? premedytacj?...

ale żeby do tego stopnia mieć farta i fuksa...!!!! :)

Kombinowałem jak tu swojego Smarka ztuningować i co? - i d..pa w #... :)

Ale na pocieszenie wiem, że mój Smark przejdzie WIELKI tuning gdy ja do niego wsi?dę... Samo to będzie WIELKIM tuningiem... Już widzę tych gapiów którzy będ? na stacji paliw patrzeć na mnie jak jak się do niego zmieszczę... !scooter - nie maj?c bladego pojęcia, że miejsca z przodu w tym "obciętym" samochodzie jest więcej niż w niejednym "normalnym" aucie... :)

Korekta klawa... tylko zlituj się i dopracuj tego "X"-ksa...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
A jakby kto? mówił, że Smarkaczem nie wypada jechać na zlot skuterów to mam rozwi?zanie:

Celevetrailer do Smarta II

Ale za te 6 ty?. euro to będzi Smart+przyczepa+motocykl????

No pewnie! Jeszcze zatankowane oba zbiorniki paliwem... :)

Odnośnik do komentarza
A jakby kto? mówił, że Smarkaczem nie wypada jechać na zlot skuterów to mam rozwi?zanie:

Celevetrailer do Smarta II

Ale za te 6 ty?. euro to będzi Smart+przyczepa+motocykl????

No pewnie! Jeszcze zatankowane oba zbiorniki paliwem... :D

No to "bierym" :D

Taaaa. A ?wistak siedzi i zawije je ...... no w te....no......sreberka ;)

Odnośnik do komentarza

A zapisy kto? prowadzi???

Na pewno będzie więcej chętnych na taki zestaw !scooter !happybth

Odnośnik do komentarza
 

  A zapisy kto? prowadzi???

Na pewno będzie więcej chętnych na taki zestaw 

My?lę, że kwota 6 ty? euro za przyczepkę na któr? nie wejdzie AN 650 nie wymaga prowadzenia specjalnych zapisów...

Jestem głęboko przekonany, że w imieniu swoim i innych mogę Ci ?miało napisać, że jeste? pierwszy i masz prawo pierwokupu... !scooter !happybth !happybth

Odnośnik do komentarza

Muszę Ci napisać, że Twój nick był wymy?lony z wielk? premedytacj?...

ale żeby do tego stopnia mieć farta i fuksa...!!!! :P

Kombinowałem jak tu swojego Smarka ztuningować i co? - i d..pa w #... :D

Dragon nie masz co narzekac!Kazda ksywka sie do czegos przydaje.

Ty naprzyklad mozesz zostac wlascicielem apteki , albo... dealerem!

:P:P:D DRUG-ON :P:P:P

I Smartix bedzie Ci zazdroscil. :lol::D !V

Odnośnik do komentarza
Taaaa. A ?wistak siedzi...

...bo sreberka były kradzione :lol:

OptyTuning extra. A Dragon, no cóż zamiast smar(k)ta "czebaby" Stara "zanakupić" i byłby DragStar :D

Odnośnik do komentarza

Okazuje sie, ze pojazd idealny na problemy z miejscami parkingowymi. Zawsze znajdzie sie jakas luka w ktora mozna to malenstwo wcisnac, a w razie czego mozna tez postawic go prostopadle do kraweznika nie ryzykujac mandatu :D .

Zuzycie waha sie na razie w granicach 3,5-4 litry ON/100km plus to co zuzyje Webasto :lol: .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...