Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zimowa wersja Burgmana 650


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Pokupowali typy nowe Smarkacze i cisza jak w ko?ciole... :lol:

Sam zastanawialem sie kiedys nad tym pojazdem, ale po "przestudiowaniu" dostepnych materialow, dalem sobie na luz.

Nigdy nie mów nigdy... :lol:

Chwalić mi się tutaj! :P

Odnośnik do komentarza

Dobra niech bedzie :lol: , Smart ForTwo CDI z najwazniejszym gadzetem na zime ...

webasto sterowane (~500m) z pilota :lol: .

No i norma spalin Euro 4, wiec nie zasmradzam pieknego powietrza, nie powoduje "efektu cieplarnianego" i nie place podatku B) .

Moge tylko powiedziec ... zakochalem sie w smarku :P .

PS. Prosze, jak przez prawie dwa lata moga sie zmienic gusta :) .

Fotki, jak cos pstrykne i pojade w koncu na myjke...

A gdzie reszta "fanow smarta" :) ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Hmm, oj no moze faktycznie wypadalo by sie pochwalic. :lol:

Jako posiadacz BMW C1 ForOne zapragnalem miec wersje zimowa no i bum padlo na Smarta ForTwo. To tak w ramach poszukiwanie samochodu terenowego, ktory sie odrobinke skurczyl na mrozie :lol:

Malowanie obu pojazdow jest blizniacze. Wersja CDI, pierdoly w postaci szklanego dachu, oczywiscie w automacie - tu musi byc kontynuacja ze skutera, klima i generalnie mase dodatkow powodujacych banana na twarzy w czasie jazdy.

Ja tez zakochalem sie w tym niepozornym autku, niepozornym do puki sie w nim nie siedzi :P No wlasnie i ta ekologia, najbardziej ekologiczne auto swiata spelniajace rowniez norme Euro 5

Tak czy inaczej Smartix power B)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Miałem okazję być przy zakupie zarówno Artixowego jak i Bigowego Smarka i stwierdzić mi wypada, że oba dieselki s? urocze. Nie lubi? co prawda dziurawych dróg ale na niemieckich autostradach jeĽdzi się nimi super :P Na szczę?cie u nas przybywa w lawinowym tempie równych asfaltów :lol:

No i to spalanie 4 l. Diesla/ 100 km... hmm... Opłaty za ubezpieczenie, parkowanie... krótko mówi?c- prawie jak maxi scoot :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A ja nadal jako prekursator wersji zimowej skutera poruszam się tym samym co blisko dwa lata temu. Zmianie uległ jedynie deasing zewnętrzny - teraz wygl?da na pojemno?ć ł?czn? 2600ccm i blisko 400KM... i jeszcze bardziej upodobnił się do jedno?ladów.

lewy.jpg GSX-R1000

prawy.jpg CBR1000

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Moj rok 2000, srodek niebieski, tridion srebrny, reszta czarna, ale to sie zmieni bo juz mam plan jak go przemalowac choc czesciowo. Klima, automat, szklany dach, ostatnio dokupilem szuflade pod siedzenie i uchwyt na napoje. Zamowiony zegarek, a w zasadzie kupiony, obrotomierz jest, brakuje rolety bagaznika i halogenow. Radio zwykle, bez magnetofonu i cd, ale generalnie ja tylko slucham radia. Na razie przegladam liste gadzetow !OK

Odnośnik do komentarza

To teraz ja.

Smart jest w kolorze... mojego burgmana... elementy plastikowe s? niebieskie a klatka jest czarna. Długo na takiego "polowałem"... Wyprodukowali go w 2003 roku w grudniu... Szkoda, zabrakło dokładnie 18 dni i był by 2004... nic to.

Jest po liftingu :( , półautomat :lol: , schowek pod siedzeniem :lol: , roleta bagażnika :( , halogeny :( , radio z CD !OK , obrotomierz i zegarek :( , uchyty na: płyty i napoje :( , elektryczne lusterka :( , klimatyzacja :( , dogrzewanie :(

O ABS-ie, ESP i elektrycznych szybach nie piszę bo to standard... Nie wiem czy schowek pod radiem to standard... w moim jest co? takiego...

Kolor w ?rodku jednolity - jasny szary... niestety nie ma szklanego dachu... przejechane ma 84 ty? km.

Zdjęcia wkrótce...

Wychodzi na to, że zaraz zostanie założony dział "smartoburg"...

Odnośnik do komentarza

2000, "automat" + triptronic, klima, tridion czarny, panele czarne, srodek niebieski, ciemna szyba tylna (tyl po liftingu), szklany dach z "przykrywka", halogeny, radio ze zmieniarka CD, podgrzewanie Webasto na pilota, jakies "szmaty" na bagaznik i inne dziwne rzeczy, ktore w tym samochodzie okazuja sie byc "ekstrasami" !OK . Jakies "ekstra" szuflady, uchwyty na plyty i napoje, zegarek, obrotomierz, popielniczka i inne.

Dowiedzialem sie, ze normalnie to nawet nie ma w tym samochodzie popielniczki ... ale smieszniak to on jest :D .

PS. Mam zamiar dokupic jedynie "rurexy" (jak w terenowce :D ), jest tylko jeden problem -> od kilku miesiecy obowiazuje przepis zakazujacy ich sprzedazy :D . Tak wiec SmartCenter i inne firmy odpadaja. No i nie wiem czy oplaca sie ich szukac i montowac na pare miesiecy :D .

Acha -> 75tkm.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja się nie mam czym pochwalić bo swojego Smarkacza sprzedałem w 2005 roku (fotki s? na pierwszej stronie tego topicu) !OK

Był bardzo dobrze wyposażony ale silnik miał benzynowy. Teraz jakbym kupował to tylko CDI.

Tak jak pisałem wcze?niej> autko daje mega fun choć tak naprawdę jest zabawkowe. Idealne jako zastępstwo skutera ;)

Moje plusy:

- Idealny do miasta (korki automat, parkowanie)

- Spalanie (choć w porównaniu do TDI np. VW mogłoby być lepsze)

- Niskie opłaty

- Co? zupełnie innego niż "normalne" 4oo co oczywi?cie jest cool! :D

- Frajda z jazdy gwarantowana

Moje minusy:

- Skrzynia nie bezstopniowa! Po przeł?czeniu na tryb (niby) automat podczas szybkiego przyspieszania efekt "wańki wstańki"! Na kacu paw gwarantowany! Chyba już lepiej przeł?czać biegi ręcznie.

- Na złych drogach trzęsie jak cholera! Można łbem wybić panoramadach :D

- Samochód bez klimy przy szklanym dachu to nieporozumienie w upalne dni... natomiast nawet z klim? nie jest idealnie bo ta ma słab? wydajno?ć. Z drugiej strony nie ma co oczekiwać lepszej wydajno?ci klimy przy silniku 600- 800 ccm.

- Kiepska jako?ć plastików, często co? brzęczy. Klamki drzwi do dup...!

- Autko zupełnie nie na trase... no ale nie takie jest jego przeznaczenie.

To tyle co mi przychodzi do głowy.

Faktem jest, że w autku można się zakochać i stracić głowę :D

Tutaj dowód na to:

Kupię Smarta... W?tek z forum... co? do po?miania gdzie naiwno?ć ludzka nie zna granic :P

Tu jeszcze jakie? foto mojego ex maleństwa:

p1040006je5.jpg

Maskotke z katalogu Smarta sobie zostawiłem :D :

p1040017ms6.jpg

A tu inna ciekawa wersja :P :

04aa4.jpg

I jeszcze inna :P :

66av2.jpg

A tu bardzo ładne wnętrze Smarta tylko jaki? pasztet wszystko zasłania ;) :

e8mm1.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No ja zazdroszcze halogenow, niestety cena zaporowa !OK popielniczke tez mam :D a dogrzewanie jest w kazdym dieslu. Dragon zeby przerobic na pelny automat tez sie da, ale trzeba tez zmienic nie tylko galke zmiany biegow, ale tez pedal gazu, reszta to oprogramowanie. Schowek pod radiem tez mam :D no i 4 poduszki powietrzne albo 6 sam nie wiem. No i przebieg mam 120 tys

Z dodatkow jakie wyczytalem w instrukcji sa np podgrzewane fotele, zmieniarka plyt pod fotelem pasazera, tempomat, system nawigacji, konsola na telefon, zestaw glosnomowiacy, lusterko na oslone przeciwsloneczna kierowcy, dach szklany elektrycznie otwierany, alarm, kieszen w drzwiach rowniez jest dodatkiem :D oslona (roleta bagaznika), poprzeczna siatka bagazowa - po wyjeciu slyzy jako siatka na zakupy, scianka oddzielajaca bagaznik od kabiny. Oj jest tego sporo :D

Smartem zauroczylem sie juz 2 lata temu kiedy wlasnie Mariusz dal mi sie przejechac tym dziwnym i smiesznym autkiem.

Smart ma oczywiscie wady, w wersji automat przy mocnym przyspieszaniu szarpie i czuc kazda zmiane biegow. Redukcja biegow w dol jest tragiczna, trzeba wtedy recznie szybko zrzucic bieg w dol bo inaczej "mysli" i ma dziure w ruszeniu z miejsca. Biegi recznie przelacza sie co chwila bo 6 biegow ma starsznie krotkie przelozenie. No ale parkowanie czy zwrotnosc to juz bajka. No i to spalanie :P choc bak mogl by miec wiecej niz 22 litry ;) Predkosc max u mnie to 140 ale GPS psuje klimat bo jest to 136 km/h i tak niezle. Ja w miescie i tak rzadko przekraczam 40 km/h bo ganiam glownie w korkach a wtedy automat jest odprezajacy, a bagaznik wcale nie jest taki maly ma 250 litrow pod dach czyli normalny rozmiar auta klasy B, po zlozeniu siedzenia pasazera prawie 500 litrow :P

Mnie drazni ESP na lodzie, nie da sie jechac, no dobra Mariusz kupie zimowki i przestane marudzic ;)

Odnośnik do komentarza

Faktem jest, że w autku można się zakochać i stracić głowę 

Tutaj dowód na to:

Kupię Smarta... W?tek z forum... co? do po?miania gdzie naiwno?ć ludzka nie zna granic

Mariusz... nie ?miej się z tego człowieka... ja prawie w taki sam sposób straciłem prawie 4000... euro... Tak to wła?nie jest, tam też miałem super okazję, nic tylko brać... wzi?łem... rok póĽniej nowego z salonu...

Artix - nic innego jak się spotkać w połowie drogi między LBL a WAW na kafkę...

Wła?nie kupiłem na Allegro zestaw naprawczy koła... mini sprężarkę+kit do opon...

Z t? skrzyni? bardzo mnie zaciekawiłe?... w poniedziałek dzwonię do serwisu Smarta... jeżeli tak faktycznie jest, że do wymiany pedał gazu, lewarek zmiany biegów i oprogramowanie to zrobię to...jakem Dragon...

EDIT:

Kurcze blade... miałe? Artix rację... TUTAJ o tym pisz?... Chyba doinwestuję swojego smarka...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Hmm na kafke ;) chetnie max od Wawy Grabow to wiecej niz polowa ale w Grabowie mam 3 skrzynke potem dopiero w Lublinie kolejne 3 :D z czego zupelnie po drodze tylko 2 skrzynki, hmm straszna pustynia geokeszowa :D ale niech ci bedzie :D w koncu 1 tys km to koszt okolo 100 zl :D no i przejedziesz sie automatem i ocenisz sam czy warto sie bawic w zmiane, moim zdaniem warto

Odnośnik do komentarza
Hmm na kafke ;) chetnie max od Wawy Grabow to wiecej niz polowa ale w Grabowie mam 3 skrzynke potem dopiero w Lublinie kolejne 3 :D z czego zupelnie po drodze tylko 2 skrzynki, hmm straszna pustynia geokeszowa :D ale niech ci bedzie :D w koncu 1 tys km to koszt okolo 100 zl :D no i przejedziesz sie automatem i ocenisz sam czy warto sie bawic w zmiane, moim zdaniem warto

Garbów... nie Grabów tylko Garbów...

Zdzwonimy się w przyszłym tygodniu... w ?rodę mam odebrać papiery z celnego potem jeszcze rejestracja... póĽniej mały przegl?d i wio...

100 zł to jakie? 250 km Sharanem... czyli zmieniamy powiedzenie...

Zamiast: "duży może więcej" teraz poprawnie będzie: "mały może więcej!!!"

Odnośnik do komentarza

Fajne tam maja wyobrazenia o cenach ;) . I pozniej sie dziwic ze na allegro same zlomy stoja :D . Ogolnie bardzo "rozsmieszajacy" watek ... no i te "wysylki na Berdyczow" :D:D:P .

Wystarczy przeciez wklepac dany model na auto(moto)scout i 4oo oraz 2oo w "okazyjnych" cenach "wysylkowych" nie zabraknie :D .

A tak na marginesie, ostatnio ogladalem w De dosyc powazny program, z ktorego wynikalo, ze 70 do 80% ogloszen internetowych dotyczacych samochodow to oszustwa. Czyli mobile i scouty przy zakupie na odleglosc lepiej traktowac ostroznie...

Moze nie od razu walki, ale stan pojazdu nie zgadza sie najczesciej ze stanem opisanym w ogloszeniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...