Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wypadki i informacje o wypadkach


Rekomendowane odpowiedzi

Ten z „patelni” to więcej szczęścia niż rozumu. Dobrze, że to nie byla fala powrotów mogłoby 2oo wpaść do jakiegoś 4oo.
Niestety ten z kolejnego nie miał ani jednego ani drugiego....


Pozdrawiam
Radek

Odnośnik do komentarza

Ten drugi wypadek to jasny przykład tego jak trzeba być czujnym włączając się do ruchu  4oo ,bo moment nieuwagi może kosztować czyjeś życie .Z drugiej strony sami musimy mieć ograniczone zaufanie jak widzimy takie puszki szykujące się do ruszenia.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przy takiej prędkości motocykla, to ani kierowca 4oo, ani motocyklista nie mieli szans na zauważenie się ani na reakcję.

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze że nie widzimy co jest po prawej, prosta czy zakręt ? Kierowca spojrzał w prawo w lewo i droga mogła być pusta. A motocyklista zapylał równo....

A ten mistrz stunt'u mógł zabić przypadkowych ludzi. Wyobrźcie sobie sytuację, jedziesz spokojnie a tu nagle leci w Twoją stronę kawał żelastwa.

Odnośnik do komentarza

Jacek , równie oczywiste jest to ,że motocyklista znacznie przekroczył 90 km/h . Porównaj prędkość przejeżdżających samochodów ...

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN
31 minut temu, Siwy napisał:

Jacek , równie oczywiste jest to ,że motocyklista znacznie przekroczył 90 km/h . Porównaj prędkość przejeżdżających samochodów ...

tam jest teren zabudowany także dodawać nic więcej nie trzeba, a na podstawie komentarzy z yt jeden z kolegów co jechał z nimi na moje pytanie ile faktycznie jechali to niby 70 a potem przyspieszyli do około 120. Ale dokładnie nie wie bo miał prędkościomierz zepsuty. https://www.google.pl/maps/@50.7434161,19.2666836,3a,75y,195.94h,73.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1slG9SsANiU71W5Sg54NKpvQ!2e0!7i13312!8i6656

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dokładnie... Mało na budziku nie było. Prędkość zabija, choć przy zdolnościach Niemieckich kierowców, zabija nawet prędkość spacerowa (moja ręka połamana w czterech miejscach przy 40 na godzinę)...

DSC00751.JPG

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Siwy napisał:

Jacek , równie oczywiste jest to ,że motocyklista znacznie przekroczył 90 km/h . Porównaj prędkość przejeżdżających samochodów ...

Zgoda w 100% że motocyklista przekroczył prędkość, ale winę za spowodowanie wypadku ponosi 4oo, takie jest prawo, a co do prędkości to nie wiem ile tam wolno jechać bo nie widzę znaków, ja nie jestem z tych co gdybają.

53 minuty temu, SlawoyAMD napisał:

Prędkość zabij

Dokładnie Sławku ! Fizyki się nie oszuka.

Odnośnik do komentarza

Ja uważam że wina kierowcy jest oczywista ale motocyklista jest co najmniej współwinny. Wydaje mi się że przy takiej prędkości to nawet rozglądając się kilka razy mogło nie być z prawej tego motocykla, oglądasz się nic nie ma mrugasz powieką a klient już siedzi Ci w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Dokładnie Sławku ! Fizyki się nie oszuka.

Gość na motocyklu jechał za szybko. Od momentu ruszenia do momentu uderzenia mija 3 do 4 sekund. Przy 72 km/h 1 sek to 20 m drogi. Przy 100 km/h 1 sek to ok 30 m. Biorąc pod uwagę ze z 1 sek zajmuje reakcja. To zostaje 2 sek na hamowanie. Zakładając ze hamował to uderza z prędkością która jest na oko grubo ponad 100 km/h. Wiec jaka była początkowa ? I czy kierowca samochodu mial szanse zauważyć wogole motocykl, odpowiedzcie sobie sami. W momencie uderzenia auto jest już obrócone tyłem do motocykla. Tam było dużo czasu. PrZy rozsądnej prędkości.
Odnośnik do komentarza

W podobnym zdarzeniu zginął parę lat temu motocyklista we Wro. Wyskoczył ścigaczem od strony Długołęki grubo ponad 100 kmh na łuku i wbił się w skręcające w lewo auto w łącznik do S8. Do środka wpadł motocykl rozcinając drzwi, szczęście, że z tylu nikt nie siedział, bo byłoby więcej ofiar. Tydzień wcześniej sam pytałem go czy lubi po mieście zapier... Padła oczywista odpowiedź... Ale, każdego szkoda...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dziś zobaczyłem informacje, że wypadek jadąc na skuterze na Sardynii miał amerykański aktor George Clooney. Typowe wymuszenie. Skuterzystą zaliczył uderzenie głową w przednią szybę samochodu. Więcej info w linku.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/george-clooney-car-accident-sardinia-italy-amal-latest-a8440006.html?amp

 

116a49e7cdaad87fc25f51fbc3f8f09b.jpg

cb15a269a9fbee8931572bb357f4138c.jpg

1d90bec5bf238877cc2f83d6d02b32c8.jpg

Odnośnik do komentarza

Kurcze, ale gość przed nim (też na skuterze) spokojnie się zmieścił w pozostawione miejsce.  Albo mr  Clooney jeździ zbyt szybko, albo brakło refleksu :( samochód stoi nieruchomo ładną chwilę. 

Odnośnik do komentarza

Chyba brakło refleksu, bo IT to nie LA, no i starość nie radość. Italiano przed nim dał radę nie przywalić w Merca, a jechał szybciej. Ja tam nie za bardzo widzę wymuszenie, no ale specjalisty na portalach są mądrzejsi :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak się dokładnie przyjrzeć, to widać że obaj motocykliści jechali tak jak się jedzie w grupie. Pierwszy był po prawej stronie swojego pasa, a drugi po lewej. Mercedes wyjechał na połowę ich pasa, więc pierwszy mógł  przejechać (nieznacznie odbił w prawo) , a drugi nie miał czasu na reakcję. Nie sądzę, żeby ktokolwiek z wyżej piszących zdążył zareagować, z filmu widać że od wjazdu merca na przeciwny pas było ok 1 sek.

Trochę mnie dziwi powyższe mędrkowanie, chyba chodzi o to że jak znany aktor to można po nim pojechać, a przecież w tym przypadku to motocyklista jak każdy z nas.

Odnośnik do komentarza

Co widać ze zdjęć i filmu: Kierowca samochodu bezdyskusyjnie wjeżdża na ok. 60% przeciwnego pasa. Tym samym wymusza pierszeństwo. Kierowcę skutera ratuje niewielka prędkość i naprawdę duuużo szczęścia.

ggg.jpg

Wielkim minusem jest to, że ten wypadek się przydażył. "Plusem" w sprawie jest jego (prominentny) uczestnik i co za tym idzie nagłośnienie sprawy chyba we wszystkich mediach świata (fotki i filmik). I może dzięki temu będzie kilka takich wymuszeń mniej. A coś podobnego może trafić każdego z nas. Bez własnej winy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, DaniL napisał:

Trochę mnie dziwi powyższe mędrkowanie, chyba chodzi o to że jak znany aktor to można po nim pojechać, a przecież w tym przypadku to motocyklista jak każdy z nas.

Nikt nie "mędrkuje" i po nikim nie jeździ :( stwierdzam fakt. To że wina po stronie kierownika samochodu jest oczywiste ale ...

 Nie wiem jak ty, ale ja zawsze patrzę daleko w przód i staram się przewidywać co się za chwilę może zdarzyć. Kierowca pierwszego skutera zareagował OK, odbił w prawo, faktem jest że jechał bliżej pobocza ale miał mniej czasu na reakcje. Znany aktor prawdopodobnie tylko wdusił heble i nic więcej.  

1 godzinę temu, dr.big napisał:

....... I może dzięki temu będzie kilka takich wymuszeń mniej. .......

Nie liczył bym na to. :(  Jest chwilowa sensacja i tyle. Jak by to się zdarzyło u nas większość komentarzy pod artykułem była by typu: "ten na skuterze za szybko jechał, bo oni wszyscy to wariaci i dawcy organów".

Odnośnik do komentarza
Dnia 12.07.2018 o 11:45, EndriuBis napisał:

Nikt nie "mędrkuje" i po nikim nie jeździ :( stwierdzam fakt. To że wina po stronie kierownika samochodu jest oczywiste ale ...

Fakt jest taki że kierowca mercedesa wymusił, koniec i kropka. Nie ma żadnego ale......./. Gdybyśmy w ten sposób rozpatrywali winnego tego zdarzenia, to można by było powiedzieć, że gdyby tam nie było tego skutera, to by do wypadku nie doszło, dlaczego nie wyhamował, nie skręcił, po co On tam jechał , itd. Sprawa jest oczywista i bez dyskusyjna, winny kierowca mercedesa, a kierownik skutera miał nikłe szanse na uniknięcie tego zderzenia, nie kozaczmy koledzy bo za zwyczaj takie sytuacje to ułamki sekund i nie każdy jest w stanie wyjść z tego cało, i wybrać najlepszy wariant obrony przed skutkami czyjejś głupoty, lub zwyczajnego roztargnienia.

I bez obrazy , ale nie lubię gdybania !piwko

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...