Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wypadki i informacje o wypadkach


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, BURISMAN napisał:

Fakt jest taki że kierowca mercedesa wymusił, koniec i kropka. Nie ma żadnego ale......./. Gdybyśmy w ten sposób rozpatrywali winnego tego zdarzenia, to można by było powiedzieć, że gdyby tam nie było tego skutera, to by do wypadku nie doszło, dlaczego nie wyhamował, nie skręcił, po co On tam jechał , itd. Sprawa jest oczywista i bez dyskusyjna, winny kierowca mercedesa, a kierownik skutera miał nikłe szanse na uniknięcie tego zderzenia, nie kozaczmy koledzy bo za zwyczaj takie sytuacje to ułamki sekund i nie każdy jest w stanie wyjść z tego cało, i wybrać najlepszy wariant obrony przed skutkami czyjejś głupoty, lub zwyczajnego roztargnienia.

I bez obrazy , ale nie lubię gdybania !piwko

Popieram w 100%.

Odnośnik do komentarza
Dnia 29.07.2018 o 21:06, BURISMAN napisał:

I bez obrazy , ale nie lubię gdybania !piwko

Kurcze, no....  chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. :(  Nikt nie gdyba o winie , bo ta jest oczywista, zastanawialiśmy się tylko czy dało by się tej sytuacji uniknąć.

Widzisz,  ponad 30 lat temu jak robiłem P.J.  A i B miałem fajnego instruktora który jak mantrę powtarzała tekst: "Staraj się tak jeździć, aby na nagrobku ci nie napisali że:  TUTAJ  LEŻY  TEN  CO  MIAŁ  PIERWSZEŃSTWO".    Ja się tego trzymam i odpukać na razie nieźle na tym wychodzę. 

Dnia 29.07.2018 o 20:28, wd40 napisał:

Szkoda chłopaka.  :(   tragedia straszna.  

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, EndriuBis napisał:

Kurcze, no....  chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Tak, wygląda na to że mam problem, inni pewnie też. Bardzo kolegę przepraszam, że ośmieliłem się wypowiedzieć swoje subiektywne zdanie. No cóż takie czasy, że nie warto mieć swojego własnego zdania i poglądu na sprawę. Mam nadzieję że nie poczuł się kolega obrażony, nie chciałbym być przyczyną kolegi irytacji. Raz jeszcze przepraszam postaram się powstrzymywać od pisania na forum, skupie się na jego czytaniu ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, EndriuBis napisał:

zastanawialiśmy się tylko czy dało by się tej sytuacji uniknąć.

EndriuBis, No to jak było można uniknąć tego wypadku ? Gościu znalazł się w nieodpowiedniej chwili w nieodpowiednim miejscu i tyle, wypadki były są i będę albo masz szczęście albo nie, możesz stać w miejscu i tak Ci przyłożą jak naszemu Kris02. Czekał grzecznie w koreczku z żonką i ktoś się zagapił i co i sru przywalił im, to co on miał zrobić ? Oczywiście mógł w tym dniu nie jechać. 

Odnośnik do komentarza

Ludzie czasem sami pomagają sobie w zejściu do "krainy wiecznych łowów".  

Podejrzewam brak doświadczenia, nadmierna prędkość i  zakręt,  brak kasku, drzewo, brak plastikowego dokumentu, to przy tym szczegół.

https://epoznan.pl/news-news-89284-Smiertelny_wypadek_motocyklisty._35-latek_zginal_na_miejscu

Odnośnik do komentarza

Prawda, że wszyscy przejeżdżający, aż rwali się do pomocy jeden przyhamował i pojechał dalej (...)

Ciekawa awaria spotkała tego człowieka wygląda na blokadę tylnego koła, ale to nie jest takie ważne w tym filmie. 

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, jarek77 napisał:

A co ? Zdziwiony jesteś ?  Niestety ale w PL sprawy sądowe nie koniecznie wygrywa ten co ma racje, zresztą nie tylko w PL.  

Nie znamy wszystkich szczegółów, tylko opis jednej strony zdarzenia, ale z przedstawionych tutaj faktów to aż się nóż w kieszeni otwiera :( 

Odnośnik do komentarza

A gdyby ten 17 latek jadący bez uprawnień z przekroczoną prędkością o 14 km zderzył się z facetem wyjeżdżającym z ulicy podporządkowanej (lub inny sposób wymuszenia pierwszeństwa), to kto według was jest sprawcą wypadku?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie chciał pajac uderzyć w Audi to odbił w prawo i pojechał motocyklistę po nogach. Masakra, szkoda chłopaka. Mam nadzieję, że z nogami wszystko OK. Zwróćcie uwagę jak uderzył głową o asfalt. Kask to podstawa. Szkoda, że koleś jechał tylko w jeansach, chyba zwykłych. Oczy dooookoła głowy moi drodzy. Puszki jeszcze nie przyzwyczajona do nas.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Osz kur....? Jedzie baran w korku jeden za drugim i jeszcze prędkości nie dostosuje .....

Odnośnik do komentarza

Ostatnio mijałem na przeciwległym pasie ruchu wypadek na 7 w okolicy Szydłowca
I pierwszy raz widziałem osobiście jak kierowcy debile jeździli pod prąd na drodze szybkiego ruchu żeby wydostać się z korka
Czułem się jak w jakimś Kazachstanie a nie w EU
:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, tomekmajesty napisał:

.............   I pierwszy raz widziałem osobiście jak kierowcy debile jeździli pod prąd na drodze szybkiego ruchu żeby wydostać się z korka
Czułem się jak w jakimś Kazachstanie a nie w EU  ?

a ja takich przypadków nie osądzam. Pozory czasem mylą. Sam miałem przypadek na A4. Dwa wypadki śmiertelne w małym odstępie czasu, zresztą drugi prawdopodobnie był następstwem tego pierwszego, zablokowane obydwa pasy i dodatkowo zablokowany najbliższy zjazd z autostrady.  Po  4 czy 5 godz. czekania pasem awaryjnym podjechał samochód służby drogowej i od przodu (czyli od miejsca wypadku) zaczął prowadzić pod prąd pasem awaryjnym samochody w kierunku miejsca, gdzie w ogrodzeniu otwarto zjazd awaryjny z autostrady. Najgorsze że informacje podali tylko tym co stali zaraz przy wypadku. Z tyłu nie było nic wiadomo. Jak ruszyli pierwsi kierowcy za tym samochodem technicznym to ci z tyłu mało ich nie pobili ?  (ja z synem byłem jednym z tych z tyłu ?), ale jak za chwilę wieść się rozeszła to wszyscy zawrócili  i grzecznie jeden za drugim ruszyli pod prąd pasem awaryjnym. ?  Oczywiście tylko osobówki, TIR-y  stały.  Ci co jechali przeciwległym pasem mieli niesamowity widok, co słychać było w komentarzach na CB ?  

A wracając do tematu. Podałem ten przykład, bo mnie ruszyło jakiego można mieć w życiu pecha ?  i jakie faktycznie ryzyko niesie ze sobą jazda na 2oo ?  

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja ponoć w 2016 poleciałem podobie tylko, że kask miałem cały czas a głowie. Jak to jest że niektórym kaski spadają z głów ? Nie zapinają ? Mają niewłaściwy rozmiar ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
28 minut temu, Sysgone napisał:

Nie, Ty się obróciłeś wzdłuż pionowej osi, nie poziomej.

To kurła, jeszcze gorzej, ale miałem farta ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...