Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wypadki i informacje o wypadkach


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na filmie widać jakby setem zahaczył albo mocowaniem wydechu. Ale i tak jak na cruisera za agresywnie jechał tą szafą 😑

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, EndriuBis napisał:

nie czytajcie komentarzy bo się tylko wku...cie  😞 

Jak to napisałeś to musiałem przeczytać wszystkie🙄

 

1 godzinę temu, Paul napisał:

Paweł a dla tych co nie używają fejs coś tam coś tam?😠

Odnośnik do komentarza

Chyba jeden i drugi  z narkotykami przed Policją uciekali. Po zderzeniu posypało się sporo białego proszku,,,🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak dla przypomnienia, jak twardy jest asfalt a uwaga cenna, szczególnie na 2oo. "Jazda na kole" niestety tu nie pomaga. Wina obopólna tylko straty różne.

60ed371abc7c8_p.jpg?1626158933

 

- Na chwilę obecną nie wiadomo, z jaką prędkością poruszał się motocyklista, powołany do sprawy biegły sporządzi specjalistyczną opinię obejmującą m.in. ten zakres tematyczny. Z uwagi na złożoność przyczyn, które mogły doprowadzić do zaistnienia przedmiotowego zdarzenia drogowego, trudno jednoznacznie wskazać jego sprawcę. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscy policjantów wynikało, że osobą odpowiedzialną za spowodowanie tego wypadku mógł być kierujący samochodem osobowym, jednak na podstawie szczegółowej analizy zapisu nagrania sekwencji zachowań motocyklisty bezpośrednio poprzedzających wypadek, nie można wykluczyć, że sam motocyklista mógł przyczynić się do tego zdarzenia. Policjanci prowadzą postępowanie, którego wnioski zostaną przekazane do sądowego rozstrzygnięcia - powiedział asp.szt. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

Tak dla przypomnienia, jak twardy jest asfalt...

Czy coś wiadomo o stanie kierowcy ścigacza??? Wyglądało to naprawdę poważnie...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cytat:

"Po zdarzeniu motocyklista reagował na bodźce oraz sprawiał wrażenie że nic mu nie jest. Do momentu przyjazdu ambulansu leżał na poboczu. Później przez ok. 30 min przebywał w ambulansie." Nieoficjalnie motocyklista jest w stanie ciężkim.

Odnośnik do komentarza

Nieciekawie to wygląda. Byłem 9 w Zagórzu i ruch na bieszczadzkich drogach był spory co powoduje ze o wypadek nie trudno. Kierownikowi tego moto życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Generalnie współczuje kierownikowi poszkodowanemu w tym wypadku, ale niestety sam sobie winny. 😞 Sprowokował całą sytuację i tyle.  Kto zna tę drogę wie, że tam ruch jest zawsze dość duży, a szczególnie w takich godz. jak ludzie wracają z pracy z Krosna.  Mam nadzieje że wyjdzie z tego cały i coś go to nauczy. 

Oczywiście kierowca puszki źle się tutaj zachował, bo nawet jak został przepuszczony przez kierowców z lewego pasa, to nie powinien wyjeżdżać bez upewnienia się że drugi pas jest wolny, ale ......  mógł po prostu nie widzieć motocykla. Po pierwsze duże przyspieszenie, czyli nie było, a nagle jest, a w dodatku moto na kole więc pewnie światło nie widoczne. 

Mnie zastanawia co innego.  Dlaczego koledzy poszkodowanego, z którymi razem jechał uciekli ??   🤔

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem "odwieczne" pytanie 😉 ... na ile nadmierna prędkość i "nieprzewidywalność" jazdy przyczynia się do wypadku... czy wręcz go prowokuje.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
35 minut temu, EndriuBis napisał:

Mnie zastanawia co innego.  Dlaczego koledzy poszkodowanego, z którymi razem jechał uciekli ?? 

Nie widzę aby uciekli. Skręcili w prawo, zaparkowali i zaraz nadbiegli do leżącego.

20 minut temu, dr.big napisał:

Moim zdaniem "odwieczne" pytanie 😉 ... na ile nadmierna prędkość i "nieprzewidywalność" jazdy przyczynia się do wypadku... czy wręcz go prowokuje.

Nie wiem jak inni koledzy ale ja WIEM, że im prędkość większa tym ryzyko większe. W takim tłoku na przeciwnym pasie stawiać na koło (tym samym jechać szybko i z mniejszą kontrolą) to proszenie się o dzwona. Wymaganie od innych pełnego przestrzegania przepisów a sobie pozwalanie na ich łamanie w tym samym czasie, nie może być uznane za uczciwe postępowanie.

Odnośnik do komentarza

Marcinie, dlatego napisałem to co napisałem z emotikonem "😉", Ty wiesz, ja wiem, wielu innych Kolegów czy kierowców wie... Ale najwidoczniej są tacy, dla których ta wiedza jest jakąś tajemną 😉 .

Najważniejszym w takich przypadkach jest, żeby osoby postronne nie ucierpiały (Bogu ducha winne). A z reszty można wyciągnąć wnioski (lub nie).

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, dr.big napisał:

....Najważniejszym w takich przypadkach jest, żeby osoby postronne nie ucierpiały (Bogu ducha winne)....

no coś w tym jest. Jeżdżąc motocyklem niby prawdopodobieństwo że "komuś" zrobimy krzywdę jest mniejsze niż np. w takim TIR-ze , ale jednak też można.

 Przykład KLIK   😞          a z drugiej strony ......   "niech pierwszy rzuci kamień" ten kogo nigdy nie poniosło. 

Odnośnik do komentarza

Nie "rzucam kamieniem", baaaaardzo daleko mi od tego z różnych powodów 🙂 . Czy taki filmik będzie przestrogą? Dla kogoś na pewno👍.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przeglądając internety natknąłem się na smutną informację o tragicznej śmierci popularnego rumuńskiego vlogera motocyklowego Cristiana Predoi. W sobotę 17 lipca 2021 w godzinach popołudniowych jadąc swoim BMW GS1250 wypadł na zakręcie i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym. Bezpośrednio po zdarzeniu był kontaktowy. Zgon nastąpił podczas transportu do szpitala i był natępstwem rozległych urazów wewnętrznych. Miał zaledwie 31 lat.
Wyrazy współczucia dla bliskich, a sam Cristian śmiga już zapewne po niebiańskich autostradach.
Sezon trwa uważajmy na siebie.
687f47e259c1c57acca06b9f42ced835.jpg

https://youtube.com/c/RacingandAdventure

96f6473fbbd739e8f16d4f3b48c66e64.jpg

46d262aba09153ac1cdad3a9a3f55519.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

[ ' ]

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, jarek77 napisał:

kurcze 😞 jak przeczytałem tytuł, to myślałem że chodzi o kierowcę skutera 50 ccm, a na zdjęciu chyba widać Mejesty ? 

Ja piernicze 😒  co w tym kraju się wyprawia ??  

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No cóż 😞 chłopakowi to życia nie przywróci, ale jednego debila na drogach mniej. 

Przynajmniej mam taką nadzieje, bo czasem to co dzieje się w PL sądach potrafi zaskoczyć. 😞  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...