Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wypadki i informacje o wypadkach


Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy
Wypadek motocyklisty na Wale Miedzeszyńskim obok Stadionu Narodowego - 21.03.2019

Ale dlaczego ten motocyklista jechał środkiem pomiędzy pojazdami, które były w ruchu??? Przecież to jest niedozwolone. U nas za to Policja mocno ściga motocyklistów. Co innego kiedy kolumny stoją w korku, czy też przed światłami, wtedy policjanci przymykają oko, jeśli wjeżdżasz między stojące samochody, oczywiście kiedy robisz to ostrożnie i z niewielką prędkością.
Ja ponoć w 2016 poleciałem podobie tylko, że kask miałem cały czas a głowie. Jak to jest że niektórym kaski spadają z głów ? Nie zapinają ? Mają niewłaściwy rozmiar ?

Chyba faktycznie jeżdżą w niezapiętych kaskach... samobójcy czy jacyś chorzy na umyśle
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Urbi napisał:

Ale dlaczego ten motocyklista jechał środkiem pomiędzy pojazdami, które były w ruchu??? Przecież to jest niedozwolone.

Jeśli nie ma zakazu wyprzedzania, to jest dozwolone. Nigdzie w przepisach nie ma wzmianki, że wyprzedzając, musisz jechać drugim pasem. Jest tylko info o zachowaniu bezpiecznego odstępu. I działa to tylko w jedną stronę, czyli jeśli ktoś chce Ciebie wyprzedzić, to musi zachować odstęp 1m, Ty możesz iść na żyletki. A omijanie stojących samochodów, to już w ogóle insza bajka. Dopóki nie najedziesz na ciągłą linię, to możesz ich omijać i z prawej i z lewej. Chyba, że sygnalizują zamiar skrętu w lewo, wtedy tylko prawą stroną i vice versa.
https://motopomocni.pl/artykuly/poradniki/jazda-motocyklem-korku-przeciskaj-sie-zgodnie-prawem/

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ewa B-B napisał:

Kurcze, znaki były raczej dość wyraźne, no ale kto tam w PL patrzy na znaki ?  ten pierwszy chyba źle się złożył, a drugi ....  no cóż - nie miał szans.

Ale tak na prawdę chciałem tylko zapytać. Dla czego ten zakręt nazywa się "Zakrętem idiotów" i dla czego tam jest aż tyle wypadków ?? ? 

Odnośnik do komentarza
Teraz, EndriuBis napisał:

 ten pierwszy chyba źle się złożył, a drugi ....  no cóż - nie miał szans.

Patrząc na filmik, to widzę, że ten pierwszy w ogóle się nie złożył, za to pięknie wyciągnął prawą nogę, nie mam pojęcia, po cholere, skoro pochylenie motocykla było zerowe? Dzięki temu d..a zaczęła mu latać po siedzeniu i wtedy to już nie miał żadnej kontroli nad sprzętem. Moim zdaniem brak jakiegokolwiek doświadczenia.

A drugi - za blisko i za mało szczęścia.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pierwszy jechał za szybko jak na swoje umiejętności a drugi nie zachował należytego odstępu. Obaj zapewne nie spojrzeli również na znak 60.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
27 minut temu, EndriuBis napisał:

Ale tak na prawdę chciałem tylko zapytać. Dla czego ten zakręt nazywa się "Zakrętem idiotów" i dla czego tam jest aż tyle wypadków ?? ? 

 

Zakręt jest faktycznie trudny... ale możliwy do bezpiecznego przejechania.... jak jest się mądrym, zrównoważonym kierowcą.... a tych jak widać jest chyba za mało. ?

https://naddachami.pl/zakret-idiotow-zakret-smierci

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Sysgone napisał:

(...)w ogóle się nie złożył, za to pięknie wyciągnął prawą nogę, nie mam pojęcia, po cholere (...)

Wyciągał nogę, bo obejrzał MotoGP albo WSBK?. I myślał, że tak trzeba robić na każdym zakręcie?.

Zachowania i przyczyn nawet nie komentuję. Bo szkoda. Mam nadzieję, że kierowcom nic poważnego się nie stało i lekcja nie pójdzie na marne.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Ewa B-B napisał:

Zakręt jest faktycznie trudny... ale możliwy do bezpiecznego przejechania......

Dzięki za INFO.  No kurcze ?  fajny kawałek zakrętu.  Czyli nie skończona inwestycja czy raczej skończony jakiś etap.  A że droga szybka, to tak jak pisałem wcześniej. W PL mało kto patrzy na znaki, a już na te z ograniczeniem prędkości  ..............    szkoda gadać.  ?   dobrze że chłopaki byli jakoś tam poubierani.  Mam nadzieje że nic poważnego się im nie stało i że czegoś się obaj nauczą. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
8 minut temu, orzech napisał:

Na burgmana mi to wygląda...

AN 250 K1. Nie kojarzę kogo.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Właśnie czytałem. W TVNWarszawa napisali, że "zabrany do szpitala". Jaki to musiał być pechowy dzwon, że GT650 w zasadzie całe, a człowiek do nieba. Żal. Zawsze mnie takie informacje mocno mrożą ? ... Zastanawialiśmy się czy to nie ktoś od nas, z "Burgmanii". Chyba nie, ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie ? Zastanawialiśmy się przez moment czy nie jechał na swój pierwszy w życiu "spot'. Chyba nie, była dopiero godzina 15:00. Zbieramy się zwykle o 19:00. RIP.

Ile to już razy warszawska brać Burgmanijna skręcała na tym skrzyżowaniu w lewo ? Setki razy. Proponuję uczcić pamięć Ofiary wypadku za tydzień zapaleniem symbolicznego znicza - tym oddanie Jego pamięci.  Spotkajmy się zatem ze zniczami w czwartek 7 maja 2020 o 19:00 i przejdźmy na rondo z zapalonymi zniczami. 

E760C6E5-D5F6-44FE-B3A8-CDBF8CD90DC2.jpeg

Foto: TVN Warszawa

 

received_159366728843550-scaled.jpeg

Foto. Łukasz Warszawa w Pigulce.pl

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Byłem tam ok. 18.30. Skuter jeszcze stał i policja. Podszedłem obejrzeć. Skuter lekko drapnięty po prawym boczku i złamane lusterko. Nic nie wskazywało na poważne zdarzenie. Zagadnąłem z policjantem - co z kierownikiem, bo patrząc na moto, to może znam człowieka... Policjant zaczął mnie wypytywać, czy znam nazwisko, czy na pewno znam człowieka. Dziwne... Mówię, nie wiem, może, forum maxiskuterowe itd... Wreszcie powiedział - nie żyje, rodzina już zawiadomiona. Szok.

Odnośnik do komentarza

Kurcze, tak ku przestrodze wypadek klik  😲  być może u nas nie ma sprzętów dużej mocy, ale warto zobaczyć i zapamiętać jak nie należy wyprzedzać. 

EDIT: nie czytajcie komentarzy bo się tylko wku...cie  😞 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
6 minut temu, EndriuBis napisał:

Kurcze, tak ku przestrodze wypadek klik  😲  być może u nas nie ma sprzętów dużej mocy, ale warto zobaczyć i zapamiętać jak nie należy wyprzedzać. 

EDIT: nie czytajcie komentarzy bo się tylko wku...cie  😞 

Widać, że "coś poszło nie tak". Zachowanie motocykla nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...