Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kogo i jak pozdrawiać na drodze?


Marcino1

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż w zasadzie ten zwyczaj powstał wsród motocyklistów, których w latach 60 tych było w Europie jak na lekarstwo, bo...

Drogi zdominowane byly przez ... skutery

:)

Więc historycznie nie jest to znak skuteromaniaków

;)

Ale oczywiście zawsze miło jest kogoś pozdrowić

Ja bym kładł nacisk na pozdrawianie się właśnie skuterzystów, czy małych czy dużych

Niestety spotykam czasem gości na Burgmanach czy innych maxi i ... jakoś Vespowiczów nie pozdrawiają

:(

Natomiast koledzy na Goldasach i owszem

:D

No i na starych czoperach, bo pozerzy na harleyach myślą o czym innym

;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jeżdżąc do i z roboty po Wawie raczej rzadko pozdrawiam i to głównie maxiskuterowców.

Warunki przejazdu nie są zbyt bezpieczne na puszczanie kierownicy. Odstawiam lewą w bok na wysokości kierownicy (nie w górę bo złapać kierę trudno).

Nie spowdziewam się odmachnięcia ale często się trafia.

Za to na światłach zawsze pozdrawiam stojących koło mnie, niezależnie w jakiej miejscowości jestem i czy to moto czy 50tka, kiwnięciem głowy lub krótką gadką.

I zawsze odpowiadaja.

W trasie pozdrawiam wszystkich od 125ccm w górę, ale nie wszystkim ich prędkość pozwala zauważyć i odpowiedzieć - dlatego się nie przejmuję brakiem reakcji. Zdecydowana większość odpowiada albo pierwsi pozdrawiają. Pewnie mój ubiór świadczy o podróżowaniu.

Czasami pozdrawiam młodych chłopaków na 50tkach żeby im frajdę sprawić.

Ale unikam machania lokalesom na 50tkach ubranym w ciuchy robocze bo oni nie kminią o co kaman.

Odnośnik do komentarza

Jeżdżę od niedawna i to po okolicach Pruszkowa i muszę przyznać, że suszary odpowiadają, gorzej jest z chopperami - 1 na 10 odpowie. Fakt, jest głupio jak ty machniesz a od drugiego tylko spojrzenie przeszywa cię i nic więcej. Ja macham a jak ktoś odpowie to jest ok.

Odnośnik do komentarza

A w Pieninach na winkielkach wszyscy machają aż miło. I szlifierki i chopperki. Chyba klimat taki. Na Słowacji też machają, a jak trzeba to i pomogą. O czym miałem okazję się przekonać. Chyba klimat taki tych okolic.

Odnośnik do komentarza

W łódzkim różnie z tym bywa. Ogólnie mam wrażenie, że machają bo nie poznają że to skuter ;) Burgman z przodu wygląda na jakiegoś turystyka i pewnie tak jest odbierany przez resztę braci motocyklowej. Konsternacja następuję przy mijaniu i bliższym spojrzeniu co jedzie :)

Odnośnik do komentarza

Moje trzy grosze: Honda SH wygląda z daleka jak 50, więc po pewnym czasie przestałem machać, bo jakiś nikły procent wymijanych moto odwzajemniał pozdrowienie. Dziś miałem dwugodzinną jazdę tzw. "krzaki" (przedmieścia krk + autostrada): jechałem na kursowym Gladiusie, procent pozdrawiających lub odmachujących:... 100%.

Taaak.

Odnośnik do komentarza

I dlatego ja już dawno odpuściłem machanie jako pierwszy. Oczywiście na pozdrowienie zawsze odpowiem, ale nigdy pierwszy nie pozdrawiam.

Na całym świecie pozdrawiają się motocykliści, ludzie dla których moto to styl życia, których łączy pasja, bez znaczenia co masz pod czterema literami podczas jazdy - jaka marka, pojemność itd. Niestety w naszym kochanym kraju wielu ludziom jeżdżącym na moto (celowo nie użyłem tu słowa motocyklistom) wydaje się, że jak dosiadło mocną maszynę i musowo na dużych kołach, to..... zresztą sami wiecie, chyba tłumaczyć nie muszę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Parę dni temu machnąłem dwóm miśkom stojącym przy hulajnogach... Odmachnęli ale ich miny-bezcenne :)

Odnośnik do komentarza

Cóż, w końcu to historia mówi, że zwyczaj pozdrawiania się motocyklistów podobno powstał w latach 60 tych, gdy,było ich w Europie niewielu, bo .... królowały skutery

:D

Oczywiście dotyczył jedynie motocyklistów a nie skuterowców

;)

Tak mówi historia, ale czy do końca to prawda?

Odnośnik do komentarza

Ja przeciskając się przez trójmiejskie korki pozdrawiam każdego kto porusza się 2OO przez otwarcie lewej ręki cały czas opartej na kierownicy, a tam gdzie jest "luźno" puszczam otwartą lewą dłoń od kierownicy w dół

Odnośnik do komentarza

Ktoś kiedyś napisał ,że pierwszy pozdrawia ten bardziej kulturalny.Ja staram sie pozdrawiać nadjeżdżających zgodnie z zasadą "nieważne na czym siedzisz..." Niestety widzę, że moje okolice nie odstają od reguły- odpowiada jakieś 90% "sportowców" i "turystów", 60% "harleyowców" chociaż ci bez przekonania, "maxiskuterzy" raczej wszyscy. Młodziki na 50-kach zawsze pierwsi- do tych odnoszę się z dużą sympatią, bo przecież każdy od czegoś zacząć musi. Niestety, przerażąją mnie (z całym szacunkiem) "dziadki" na 50ccm (autkiem już strach jeździć, a skuterkiem wyskoczę do Biedronki..) bez jakiegokolwiek pojęcia i doświadczenia na 2oo.. Sorry,że to ostatnie stwierdzenie nie na temat, ale samo się cisnęło...

Odnośnik do komentarza

Parę dni temu machnąłem dwóm miśkom stojącym przy hulajnogach... Odmachnęli ale ich miny-bezcenne :)

Ja miśkom zawsze macham od kiedy jeżdżę na moto. przecież oni też są pasjonatami 2oo .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja stróży na 2oo zawsze pozdrawiam i podbudowuje sie jak mnie zwrotnie pozdrawiaja kontrolujac innych kierowcow :) ciekawe o czym mysli taki kierownik?

Odnośnik do komentarza

jako że przesiedliśmy się na biegowce zostaliśmy w końcu zauważeni przez motocyklistów jeżdżących na motocyklach BMW !

nie ważne czy RT , LT , GS czy nawet GTL wszyscy zaczęli nas pozdrawiać

gość na GTeLu to nawet podniósł obie ręce do góry czym przy okazji udowodnił że nie ma shimmów :)

oczywiście pożegnaliśmy się z grupą maxi - przestali nas zauważać

a miśków zawsze pozdrawialiśmy i jak widzą to odpowiadają

fakt że na biegowcach nie zawsze daje się pozdrowić

Odnośnik do komentarza

Najsmieszniejsze jest to ze nieraz jak jade swoim "kymkaczem" 125 i jestem jeszcze jakis kawalek od jadacego z naprzeciwka motocyklisty to widze ze probuje podniesc reke, ale jak tylko sie zblizam i okazuje sie ze jade tylko skuterem( zauwaza na czym jade) to szybko chowa reke albo udaje ze po cos siegal :D . To jest prze-zabawne, ale i troche zalosne. Zdarzylo mi sie to juz dwa razy mijajac "scigacze". W sumie to nierozumiem, korona by im z glowy spadla ???

Odnośnik do komentarza

Miśki sympatycznie odmachiwują, zawsze ich pozdrawiam :) Poza tym......jak odmachnie, to już nie zatrzyma bo jak i czym? Głupio by chyba mu było - ktoś mówi "dzień dobry", a on co? - "kontrola"?

Odnośnik do komentarza

podobnie było na Mazurach na WJM , kiedy mijasz inny yacht machasz , chociaż obecnie przy takiej ilości yachtów to bywa męczące ,kiedyś jakaś załogantka zapytała mnie czy ja znam tych żeglarzy z przepływającego obok yachtu bo ciągle komuś macham, odpowiedziałem że tak, my tu się wszyscy znamy bo spotykamy się co roku ;-)

Odnośnik do komentarza

Jak miałem silverwing'a to stałem się niemal jak myśliwiec "stealth" :) I nie mówię tylko o pozdrowieniach, ale także o kierowcach blaszek, które mniej chętnie rozstępowały się w korku lub zjeżdzały na trasie na prawą stronę.

Odnośnik do komentarza

Moje doświadczenie.....cóż jak jeździłem na "typowym motocyklu" to było około 90% odmachujących - pozostali nie widzieli lub mieli zajęte ręce. Co prawda typowi harleyowcy w skórze....ci to może 1na10 odmachał.

Jak przesiadłem się na maxi to % odmachujących drastycznie się zmniejszy. Ale i tak najważniejszą moją obserwacją jest że jak jeździłem moto to były sytuację że ludzie pierwsi podnosili rękę. Teraz (na maxi) inni podnoszą jak ja podniosę. No..na trasie na drogach nie expresówkach i nie autostradach, tam czasem ktoś jako pierwszy podniesie rękę.

Ale generalnie najważniejsza zasada jaką stosuję (a która była już tu napisana) podnoszę jeśli mogę, kiedy jest bezpiecznie puścić kierownicę jedną ręką itd...

Odnośnik do komentarza

U mnie mniej wiecej tak samo. Jesli ja pierwszy pozdrowię to 95% odpowie, w drugą stronę już nie tak chętnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...