Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kogo i jak pozdrawiać na drodze?


Marcino1

Rekomendowane odpowiedzi

Bo w świecie motocyklowy są
Motocykliści pasjonaci
Pozerzy na riderów
Ostatnio dużo tych drugich na drogich motocyklach i chyba nawet nie wiedzą na jakim siedzą
Ja macham nawet motorowerzystom
A radośnie wymachuję jak spotkam kogoś na zabytku albo po prostu starym moto
Ale myślę że należy jeszcze zatrzymywać się jak ktoś stoi na poboczu, czy nie potrzebuje pomocy a czasem wskazania drogi
Kiedyś tak skrótem przez miasto prowadziłem całą wycieczkę szwedów
No i cóż że ze Szwecji
;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, tomekmajesty napisał:

(...)Ale myślę że należy jeszcze zatrzymywać się jak ktoś stoi na poboczu, czy nie potrzebuje pomocy a czasem wskazania drogi (...)

Tylko w niedwuznacznych sytuacjach 🙂 . Jak na poboczu macha. Pamiętam jak kiedyś jeszcze paliłem pety, to nie mogłem się spokojnie zatrzymać na papierosa, bo co chwilę ktoś się na moto zatrzymywał i pytał w czym może pomóc, a ja musiałem odpowiadać na te idiotyczne pytanie się. Po którymś razie wkurzające to było 😄 , aż zeby zapalić musiałem zjeżdżać dalej od drogi...

Jacy niektórzy uprzejmi są... Do wyrzygania 😉 .

PS. Macham w miarę uwagi wszystkim, nawet "dziadkom na komarkach", bo nic mnie to wysiłku nie kosztuje. A chwilę życia mogę komuś osłodzić. Teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, tomekmajesty napisał:

Bo w świecie motocyklowym są
Motocykliści pasjonaci
Pozerzy na riderów

no nie tylko 🙂 są jeszcze :  weekendowi ujeżdżacze w temperaturze po wyżej 25 stopni  i niższej jak 30 🤣 

13 minut temu, dr.big napisał:

Jacy niektórzy uprzejmi są... Do wyrzygania 😉 .

🤔 pamiętam że dawno temu był był taki zwyczaj, albo raczej próba jego wprowadzenia, że w przypadku gdy motocyklista potrzebuje pomocy, kładzie kask na glebie (drodze ?) , ale chyba to się nie przyjęło ?  Jedyna rada - faktycznie na postój zjechać gdzieś na ubocze.  Albo jeszcze lepsza - nie palić  😜

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, EndriuBis napisał:

(...)gdy motocyklista potrzebuje pomocy, kładzie kask na glebie (drodze ?) , ale chyba to się nie przyjęło ? (...) Albo jeszcze lepsza - nie palić (...)

Nie dziwię się 🙂 , ostatni raz kask kładłem na ziemię w 80 tych latach. Później już mocno dbałem o swoje kaski 🙂 .

PS. Dalej już nie paliłem, bo ze wstrętu do tych "pytaczy" musiałem rzucić 😉 ...

5 godzin temu, tomekmajesty napisał:

Po prostu chcieli być poczęstowani fajką
🙂

Drogie fajki na krzywy ryj 😄 ? 

PS2. To wszystko oczywiście żarty, jak by ktoś brał serio. Poza dbaniem o kaski 🙂 .

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, tomekmajesty napisał:


Kiedyś tak skrótem przez miasto prowadziłem całą wycieczkę szwedów
No i cóż że ze Szwecji
😉
 

Ludzie w puszkach pozabijali by się, gdyby mogli. Motocykliści są często uprzejmi aż do przesady. 

Ostatnio jeden pan w Audi mnie dogonił i powiedział, że zgubiłem rejestrację, potem zawrócił i mnie poprowadził do miejsca, gdzie leżała (oryginalna ramka Burgmanii okazała się niestety nienajlepszej jakości 😉 ). Motocykle wzbudzają w ludziach ludzkie odruchy.

Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę... 😉 (ma to sens?)

Odnośnik do komentarza

Osobiście czasami macham, czasami nie macham - staram się po prostu skupiać na drodze i czerpać przyjemność z jazdy. A kwestia czy ktoś jeździ takim czy innym pojazdem i tym samym czy powinien machać, czy nie powinien... to raczej pytanie jakim jest prywatnie człowiekiem; zależy ile w nim empatii do drugiego człowieka dlatego nie dziwię się, że ktoś macha albo nie macha 🙂 Staram się nie podchodzić do tego emocjonalnie.

Ale jeżeli ktoś macha albo patrzy na mnie z ciekawością (np. dzieciaki na poboczu, itp) to zawsze odmachuję albo macham wzbudzając uśmiech. I chyba o to chodzi w życiu; lepiej się śmiać niż płakać.

Odnośnik do komentarza

Macham, bo lubię. Macham, bo chcę Macham, bo to miłe, kulturalne i wyjątkowe (w puszkach pozytywnych gestów nie uraczysz🤷‍♂️). Macham też dlatego, że już lepiej mi idzie jazda i nie boję się zdjąć na chwilę ręki z kierownicy😁😂

I teraz też do Was macham: LWG😜 a kto chce odmacha👋🏻😁

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, EndriuBis napisał:

Jedzie Nazir machalasem 🛵 ? 😄 a nie, to kowboj🤠 był 🤣   tak mi się jakoś skojarzyło 🙂 

SS - brakło Ci Endriu jednego "s" ☝️

No chyba, że to celowe zagranie 20 kwietnia🤪

Zatem niech będzie jedno s🤭

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wczoraj na A2 k/Strykowa. Ja rozumiem, że było zimno i dżdżyście, możliwe że typ miał kawał drogi do pokonania i jechał zapewne na fochu ale... człowiek zwalnia, serdecznie macha z pozdrowieniami a tu w opowiedzi . No niepojęte!

aba52db7bde4d278737fae0944951b79.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Taki coś do Krzyśka podobny 🤔😉😁

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale co by nie mówić, prowadzenie tego pojazdu przy 160 km/h jedną ręką. Bezcenne

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, krzytro napisał(a):

Ale co by nie mówić, prowadzenie tego pojazdu przy 160 km/h jedną ręką. Bezcenne

Ściąga? 😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
3 godziny temu, Długi 1973 napisał(a):

Ściąga? 😉

Nie

Odnośnik do komentarza

Widać kulturę …
Tu jest Polska jak mówi Kiepski


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
9 godzin temu, 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚 napisał(a):



aba52db7bde4d278737fae0944951b79.jpg

To jest międzynarodowy znak pokoju 🤣

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, krzytro napisał(a):

Nie

Te śmigła to jednak porządne maszyny 💪

Odnośnik do komentarza

Ja mam następujące obserwacje. Na początku sezonu każdy pozdrawia każdego na fali entuzjazmu rozpoczętego sezonu. Około września obserwuję tzw. zmęczenie matariału i już zaczyna się kombinowanie tego pozdrawiać tego nie. Efekt taki że pod koniec sezonu 50% mijanych motocyklistów nie "oddaje" lwg.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...