Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda X-ADV 750 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
W dniu 7.10.2022 o 13:49, TomRS napisał(a):

Testówki w Poznaniu oczywiście nie ma, w grudniu będą mieli egzemplarz klienta, to sobie obejrzę i  przysiądę na nim, będę wiedział coś więcej.

Stoi u Karlika teraz jakiś czarny X-ADV. Poza tym w Poznaniu iksa ma @Szuszfol i Marek, może jakbyś chciał się przymierzyć to da radę ogarnąć temat 😉 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Akcja przywoławcza na X-ADV MY2021 i 2022.
3bdec3ff804f39f69e52ea4dfb035c89.jpg

Odnośnik do komentarza

Cezzar przejechałem Xsem 17 tys km i moje doświadczenia są takie:

Najniższe spalanie- 3,3 L

Najwyższe spalanie- 4,8 L

Średnie spalanie na tym dystansie- 3,8 L

Ważne dla podsumowania jest to, że unikam ekspresówek i autostrad. Nie jestem przedstawicielem kierowcy „eko” za wszelką cenę i nie stawiam sobie za cel być pierwszym na kolejnych światłach 😀

Oczywistym jest, że da się przepalić więcej i może mniej od tego co wskazałem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja zrobiłem swoim 25 tys. km. Minimalne 3.0L, maksymalne autostrada na Węgrzech, trzy kufry i plecak, prędkości 150-170 i rekord 7,5L. Średnia z wyjazdu 10500 km do Azerbejdzanu 3,8L, 5000 km po górach, KZ, KG, UZB i wjazd do TJK w Pamir 3,6L ale tam prawie wcale nie było autostrad.

Odnośnik do komentarza

W moim mieście pojawiła się X-ADV, byłem obejrzeć na żywo, bo nigdy wcześniej nie było mi to dane. Moto robi wrażenie swoją wielkością. Nie spodziewałem się, że jest aż tak duży. Co do tego egzemplarza, to jest w super stanie, jak na przebieg. Silnik odpala i pracuje świetnie. Olej czysty. Do wymiany na pewno opony, bo wyząbkowane, szczególnie mocno przednia. Felgi są nieco krzywe i wymagają centrowania na szprychach, może nawet prostowania. Tarcze przednie z rantem, ale nie mierzyłem grubości. Klocki ok. Łańcuch, zębatka w połowie zużyte. Poza tym naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Wizualnie niewielkie zadrapania od buta na przekroku (ale na naklejkach ala carbon). Poza tym żadnych rys, pęknięć itp. Moto serwisowane do 30 kkm, potwierdzone wpisami w książce. Wiadomo, sprzedają handlarze, więc moto bardzo dopicowane, z malowaniem stopek na czarno włącznie i mnóstwo plaka wszędzie.

Ja nie kupię, jeszcze nie teraz.

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-x-adv-750-niemcy-2017r-1-wlasciciel-serwisowana-wyjatkowo-zadbana-ID6Fdgrw.html

Odnośnik do komentarza

Nie słyszałem, żeby ktoś musiał centrować felgi w Xsie, a znam użytkowników, którzy ganiają po dziurach i w "terenie". Może to wyjątek ale warto być ostrożnym w takim przypadku. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Żadne "bicie" w moto nie jest dopuszczalne. Inna kwestia to jaką wartość odchyłki poczujemy podczas jazdy. W przypadku X-ADV wymagane jest wyważanie dynamiczne. Z założenia koła szprychowe są bardziej wytrzymałe na "przeciążenia" ale ewentualna naprawa i obsługa szprychówek nie w każdym warsztacie jest mile widziana.

Mój kolega Rafał Dmowski niedawno opisał temat dogłębniej-> Centrowanie kół szprychowych

 

Odnośnik do komentarza

Dla tych co się przymierzają do nowego xadv, od dzisiaj Honda wprowadziła nowy cennik i xadv kosztuje 59900 za wersję 2ED, zwykła 58900, ktoś wie czym się różni?

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.02.2023 o 00:17, RONIN napisał(a):

Dla tych co się przymierzają do nowego xadv, od dzisiaj Honda wprowadziła nowy cennik i xadv kosztuje 59900 za wersję 2ED, zwykła 58900, ktoś wie czym się różni?

Podwyżka 5% od 2022 (wzrost ceny z 56900). Ale przy tej inflacji to może ta podwyżka do obniżka..

Odnośnik do komentarza

Pytanko do posiadaczy. Wczesniej jezdzilem fazerem fz6 a obecnie Forza 350. Chce zmienic na X'a. Czy w mieście np podczas manewrowania na parkingu bardzo przeszkadza jego waga  236kg i wysokość siodla (mam 176cm)? Wiecie, wycofac np. spod sklepu ? 

Odnośnik do komentarza

Azjaci są z założenia niskiego wzrostu, a X jest bardzo popularny w tamtej części świata. Widać jakoś sobie radzą 🙂

Ja przy moich 175 cm wzrostu też sobie radzę 😉 Ale zgadzam się z Bobem, jedz do salonu i się przymierz, nie będziesz polegał na opinii innych.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Czasem ktoś ma dłuższe nogi... siedziałem na poprzednim modelu i było ok. Ale wiadomo na mieście inaczej niż w salonie bo asfalt nierówny itp. Generalnie jak mam zmieniaćForze 350 to tylko Xadv ale myślałem też o Adv 350 że względu na inną pozycje za kierownicą i zawias

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Yazin napisał(a):

Widać jakoś sobie radzą

Mają specjalne buty z grubymi podeszwami. Gdzieś tu widziałem takie zdjęcie...

Odnośnik do komentarza

Mi spalanie w Xie z 2022 r. wychodzi w granicach 5L/100km. Nie opiszę jak jeżdżę bo raz spokojniej, raz żwawiej. Bak 13.2 L, starcza mi na mniej więcej 220km do zapalenia kontrolki rezerwy i przy tankowaniu wchodzi około 8-9 L. więc jeszcze powinienem dać radę przejechać 80-100km, ale wolę nie robić tego z wiadomo jakich przyczyn.

Ja mam 178 cm wzrostu i uważam że jest w sam raz, ale osoby co mają 185cm wzrostu też powinni czuć się komfortowo lub osoby o niższym wzroście niż ja też sobie dadzą radę przesuwając się lekko w stronę kierownicy przy stawaniu na światłach. 

Skuter jest dosyć ciężki, czuć jego masę, ale wyważony jest bardzo fajnie więc kłopotów nie powinien sprawiać.

LWG !

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Miskof napisał(a):

Mi spalanie w Xie z 2022 r. wychodzi w granicach 5L/100km. Nie opiszę jak jeżdżę bo raz spokojniej, raz żwawiej. Bak 13.2 L, starcza mi na mniej więcej 220km do zapalenia kontrolki rezerwy i przy tankowaniu wchodzi około 8-9 L. więc jeszcze powinienem dać radę przejechać 80-100km, ale wolę nie robić tego z wiadomo jakich przyczyn.

Ja mam 178 cm wzrostu i uważam że jest w sam raz, ale osoby co mają 185cm wzrostu też powinni czuć się komfortowo lub osoby o niższym wzroście niż ja też sobie dadzą radę przesuwając się lekko w stronę kierownicy przy stawaniu na światłach. 

Skuter jest dosyć ciężki, czuć jego masę, ale wyważony jest bardzo fajnie więc kłopotów nie powinien sprawiać.

LWG !

Dzięki za wyczerpującą. Zawsze jest coś za coś. A co do spalania to Forza 350 bierze mi po mieście 3,7l. W trasie alna a4 130 km/h 4,5l. Więc X wiele więcej nie pali ;)

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, 2vpc napisał(a):
15 godzin temu, Miskof napisał(a):

Mi spalanie w Xie z 2022 r. wychodzi w granicach 5L/100km. Nie opiszę jak jeżdżę bo raz spokojniej, raz żwawiej. Bak 13.2 L, starcza mi na mniej więcej 220km do zapalenia kontrolki rezerwy i przy tankowaniu wchodzi około 8-9 L. więc jeszcze powinienem dać radę przejechać 80-100km, ale wolę nie robić tego z wiadomo jakich przyczyn.

Ja mam 178 cm wzrostu i uważam że jest w sam raz, ale osoby co mają 185cm wzrostu też powinni czuć się komfortowo lub osoby o niższym wzroście niż ja też sobie dadzą radę przesuwając się lekko w stronę kierownicy przy stawaniu na światłach. 

Skuter jest dosyć ciężki, czuć jego masę, ale wyważony jest bardzo fajnie więc kłopotów nie powinien sprawiać.

LWG !

Dzięki za wyczerpującą. Zawsze jest coś za coś. A co do spalania to Forza 350 bierze mi po mieście 3,7l. W trasie alna a4 130 km/h 4,5l. Więc X wiele więcej nie pali ;)

Kurde, gdybym tak miał jeździć myśląc o tym ile spali skuter to chyba przesiadł bym się na rower :) 

Spali 4,8 to 4,8 spali 5,3 to 5,3. 

Jadę na stację, tankuję do pełna i jadę dalej.

0,5 L na 100km nie robi nie wiadomo jakiej różnicy. 

Odnośnik do komentarza

No widzisz, a są tacy, którym robi to jednak różnicę i jest to dla nich ważna informacja, szczególnie przy podejmowaniu decyzji o zakupie odpowiedniego skutera, zwłaszcza przy dzisiejszych cenach paliw.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, cezzar napisał(a):

No widzisz, a są tacy, którym robi to jednak różnicę i jest to dla nich ważna informacja, szczególnie przy podejmowaniu decyzji o zakupie odpowiedniego skutera, zwłaszcza przy dzisiejszych cenach paliw.

Dawno, dawno temu, za siedmioma ... były KOMARY na pedały

ile spali interesuje mnie dopiero na południowych autostradach, gdzie nie ma stacji paliw.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...