Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda X-ADV 750 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

~0.5 sekundy w tę czy w tę to nie najważniejsze. Są inne poprawki. Oczywiście, ktoś powie, że jemu to akurat zbyteczne... Jednak rynek wymusza pewne udoskonalenia. A jak nie rynek to UE i jej "wymagania".

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.08.2021 o 23:24, 2vpc napisał:

Biada na YouTubie pl żadnych polskich testów xadv 2021 czy forzy 350

No właśnie też mnie to zastanawia, nie ma w PL ani jednej testówki? 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Niestety, w tym roku nałożyły się na siebie dwa, a może i nawet trzy problemy. Pierwszy to taki, że HME-PL ma "jakiś" problem z rejestracjami pojazdów prasowych. Same pojazdy są ale na drodze stanęła biurokracja. Nie zagłębiając się w szczegóły. Drugi to taki, że sprzedaż motocykli jest bardzo dobra. Zanim się coś pojawia to już jest sprzedane. M.in dlatego jest mniejsze parcie na prezentację nowych modeli, bo i po co, jak i tak schodzą jak ciepłe bułki. Trzecia kwestia to, w porównaniu do lat ubiegłych, mniejsza ilość osób chętnych do przeprowadzania takich prezentacji/testów w sieci. Każdy zaczął bardziej cenić swój czas. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.07.2021 o 23:13, Paul napisał:

Siema a co kolega nic się nie pucuje na regionie  ,  jeszcze kilka osób i może   ruszy Warmia i Mazury  jak za starych dobrych czasów .

Gratki  zacny 2oo ,  znam go  🙂  

 

Siema Olsztyn , przyłączam się 😀3E4B6D70-7622-471F-98E9-290792635461.thumb.jpeg.0a9750f395b6269561cd34024d01f598.jpeg

Witam wszystkich - Olsztyn 😀🤘

2C8E6B62-F8BD-4B6A-8AE2-A2356AC5138E.jpeg

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie - czy u Was też tzn. w xadv podczas zmiany biegów jest specyficzny dźwięk jak by uderzenia młotkiem o kowadło ?  Czy tylko u mnie kowal w skrzyni siedzi i waląc młotem zmienia tryby 😉 ?

9 godzin temu, Yazinz napisał:

No to po Olsztynie już przynajmniej 2 X ADV ganiają (czerwony parkuje na Jarotach) 👍

Bartąg 🙂 

9 godzin temu, Yazinz napisał:

No to po Olsztynie już przynajmniej 2 X ADV ganiają (czerwony parkuje na Jarotach) 👍

Kilka razy widziałem i próbowałem dogonić ale na próbie się skończyło 🙂  , moc piekielna 😉

Odnośnik do komentarza

WIdziałem was obu   mijaliśmy się , ostatnio leciałem czarnym  Tmax-em   i  z białem nawet lewa w górę była 🙂.  Czas na odbudowanie regionu   a może nowi koledzy na jaką imprezę  polecieli by  razem ? . No i Spocik na WM trzeba zorganizować .

 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Paul napisał:

WIdziałem was obu   mijaliśmy się , ostatnio leciałem czarnym  Tmax-em   i  z białem nawet lewa w górę była 🙂.  Czas na odbudowanie regionu   a może nowi koledzy na jaką imprezę  polecieli by  razem ? . No i Spocik na WM trzeba zorganizować .

 

Pewnie że warto się spotkać , pogadać , polatać , wymienić doświadczenia 🙂

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, dziara napisał:
9 godzin temu, dziara napisał:

Mam pytanie - czy u Was też tzn. w xadv podczas zmiany biegów jest specyficzny dźwięk jak by uderzenia młotkiem o kowadło ?  Czy tylko u mnie kowal w skrzyni siedzi i waląc młotem zmienia tryby 😉 ?

Tak to normalne, miałem tak w xadv, crf1100 a teraz w integrze, zwłaszcza do trójki, potem już jest delikatne kliknięcie.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich serdecznie. 

Szczęśliwie dołączyłem do waszego zacnego grona. 

Pozdrowienia z Kujaw, a dokładniej spod Mysiej Wieży 😊

$

20210901_175940.jpg

20210901_180928.jpg

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.09.2021 o 09:41, dziara napisał:

Mam pytanie - czy u Was też tzn. w xadv podczas zmiany biegów jest specyficzny dźwięk jak by uderzenia młotkiem o kowadło ?  Czy tylko u mnie kowal w skrzyni siedzi i waląc młotem zmienia tryby 😉 ?

U mnie też, może nie aż tak mocno, ale słychać 🙂 W codziennym użytkowaniu już mi to nie przeszkadza. 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Panowie, mam do was pytanie i zrozumcie mnie proszę jako zupełnego świeżaka do czego się z miejsca przyznaje 😇

Otóż zrobiłem moim Xem niecałe 1000km i powiem Wam, że przy prędkościach ponad 110 przeszkadza mi trochę wiatr. Mam 188cm wzrostu, próbowałem na wszystkich ustawieniach wysokości szyby, a i tak w tych bocznych wcięciach szyby (w talii 😉) jakby mi zawiewało i to dość mocno - na ramiona, klatę i od dołu na kask. Wystarczyło, że zdjąłem lewą dłoń z klamki i wystawiłem ją do przodu, a była cisza, zatrzymała cały podmuch... Ustawienie szyby prawie na najniższym pozomie dało najlepszy rezultat (nie jest to To, czego bym chciał), ale wtedy zaczynam czuć wiatr od góry na kasku. Szyba jest Givi, nie mierzyłem jej. Patrzyłem też na inne marki, ale ich kształt jest praktycznie taki sam. Lusterka wchodza w te wycięcia...

Czytałem gdzieś w tym wątku, że temat był już poruszany, ale nie widziałem konkretnych odpowiedzi. Macie na to jakiś patent, albo rozwiązaliście to w jakiś sposób?!

Z góry wielkie dzięki!

$

 

Odnośnik do komentarza

Dolar, nie wiem czy na rynku jest szyba większa niż ta od Givi.

Mi po przesiadce z C650 GT przeszkadzał wiatr, ale muszę przyznać, że po 8 tys na X sie nie pamiętam jak było wcześniej i zaakceptowałem stan obecny 🙂 Podsumowując, nie pomogę 😐

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Yazinz napisał:

Dolar, nie wiem czy na rynku jest szyba większa niż ta od Givi.

Mi po przesiadce z C650 GT przeszkadzał wiatr, ale muszę przyznać, że po 8 tys na X sie nie pamiętam jak było wcześniej i zaakceptowałem stan obecny 🙂 Podsumowując, nie pomogę 😐

Tak jest trzeba to zaakceptować , ten typ tak ma , a może by take coś pomogło ? https://allegro.pl/oferta/deflektor-motocyklowy-szyba-owiewka-darkojak-10798877750?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_ss&ev_adgr=Chemia_i_akcesoria&ev_campaign_id=14493242333&gclid=EAIaIQobChMImrHPmeLi8gIVlojVCh3J5guvEAQYAiABEgJVcPD_BwE

W dniu 2.09.2021 o 10:46, Yazinz napisał:

U mnie też, może nie aż tak mocno, ale słychać 🙂 W codziennym użytkowaniu już mi to nie przeszkadza. 

Pozdrawiam,

To jak to normalne to mam spokojną głowę , dzięki 🙂  Pzdr.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na wysokość to deflektor zrobi robotę... Polecam produkty firmy Darkojak, bo są solidnie robione i ma w ofercie wiele wersji wysokości, szerokości i sposobów mocowania. Widziałem też w motocyklach boczne deflektory na szybę (spłaszczone trójkąty)... Trzeba polatać po sieci 🙂 Bez deflektora nie ruszam się z domu 😜

 

PS - O widzę, że kolega mnie ubiegł 🙂 

20210824_085107.jpg

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.09.2021 o 19:35, RONIN napisał:
 

Dokładnie , stuk jeden , dwa a potem delikatnie , dzieki dzieki  Pzdr.

W dniu 1.09.2021 o 21:03, dolar napisał:

Witam wszystkich serdecznie. 

Szczęśliwie dołączyłem do waszego zacnego grona. 

Pozdrowienia z Kujaw, a dokładniej spod Mysiej Wieży 😊

$

20210901_175940.jpg

20210901_180928.jpg

Piękna bestia , bedzie Pan zawodolony 😉   Pzdre.

Odnośnik do komentarza

@Yazinz będę cierpliwie czekał żeby przestało przeszkadzać, oby 😉

Myślałem o deflektorze, ale ta moja Givi to jest kawał szyby, żeby to szpetnie też nie wyglądało. Widziałem też te boczne osłony i może sprawdzę w tę stronę. 

58 minut temu, dziara napisał:
 

Dokładnie , stuk jeden , dwa a potem delikatnie , dzieki dzieki  Pzdr.

Piękna bestia , bedzie Pan zawodolony 😉   Pzdre.

Potwierdzam, u mnie do trójki też trochę słychać, szczególnie jak leniwie ruszam.

 

Wielkie dzieki

$

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...