Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda X-ADV 750 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Popytaj tych co mają. Nie mam odniesienia do X-ADV z kontrolą, bo mam bez ale wiem, że znajomi raczej jeżdżą na wyłączonej. Zbędny gadżet jak start stop w dieslu w mieście.

Swoją drogą pewnie swoją sprzedam na wiosnę, więc jak coś, to pytaj.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak, jest kilka kolejnych nowości. Łącznie na 2021 Honda wypuszcza ich aż 11 a dziś zaprezentowano 7. Newsy niebawem.

Odnośnik do komentarza

Kurcze, nie dziwne że mimo ogólnych spadków akurat akcje Hondy na tokijskiej  giełdzie cały czas na plusie 🙂 nie wiem jaki udział w tym mają jednoślady, ale o czymś to świadczy. 😀  pewnie rynek w PL im "życia nie uratuje" ale miło poczytać i pooglądać nowe modele i że coś cały czas się dzieje. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, EndriuBis napisał:

Kurcze, nie dziwne że mimo ogólnych spadków akurat akcje Hondy(...) 

Z tymi "ogólnymi spadkami" to chyba mit kolportowany przez nie wiem kogo i w jakim celu 🙂. Niektóre firmy przez ostatnie tygodnie i miesiące to istne rallye w jednym kierunku🙂. Wartości są nawet dużo wyższe niż przed wybuchem pandemii na początku roku. No chyba, że patrzyłeś na Orlen 😉 .

Dobrze że przed ogólną informacją sprzedałem X-Adv 2019, bo nieaktualne już modele używek na rynku na pewno spadną trochę w cenie😉

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, dr.big napisał:

Z tymi "ogólnymi spadkami" to chyba mit kolportowany przez nie wiem kogo i w jakim celu 🙂. Niektóre firmy przez ostatnie tygodnie i miesiące to istne rallye w jednym kierunku🙂. Wartości są nawet dużo wyższe niż przed wybuchem pandemii na początku roku. No chyba, że patrzyłeś na Orlen 🙂 .

Dobrze że przed ogólną informacją sprzedałem X-Adv 2019, bo nieaktualne już modele używek na rynku na pewno spadną trochę w cenie😉

dr.big to dosyć krótko miałeś tego X- ADVa. Sezon?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Tak, jeden sezon, sprzedawałem go z jeszcze ponad roczną gwarancją Hondy. 

3 godziny temu, EndriuBis napisał:

Nie na Orlen, na CCC 😀 wracając do hondy 9% wzrostu to jednak sporo ?  

W jakim okresie, bo to podstawowe pytanie 🙂 . Oczywiście moje pytanie jest retoryczne, bo to totalny OT i nie ma sensu go rozwijać 😉 .

 

PS. Ostatni skokowy wzrost zbiegł się częściowo z prezentacją i był, moim zdaniem, również efektem wiadomości o "wynalezieniu" szczepionki 🙂 .

Jak i w ok. 90% kursów innych firm. Nagły skok ok. 12-13 w poniedziałek i rozwój dalej...

IMG_20201110_151811.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo serdecznie. Orientacyjna cena nowego modelu x adv  2021 ( informacja z wczoraj po rozmowie z przedstawicielem Honda) ok 54000 PLN. Pozdrawiam.Szerokości

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.10.2020 o 18:18, marycha napisał:

Z racji tego, że zaczynam myśleć o x-ie mam b pytanie.
Czytałem, że od któregoś roku był dostępny z kontrolą trakcji.
Teraz pytanie, czy do pierwszych roczników można to dołożyć?
To samo dotyczy programu do jazdy off

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Nie warunkuj zakupu od posiadania kontroli trakcji. Zbędne całkowicie. W moim iksie nie mam ale wogole mi tego nie brakuje. Xadv jest tak przyjazny w prowadzeniu, że nawet na śliskim gdy kolo traci trakcję czuje że mam nad nim kontrole. Jeździłem vfr z kontra trakcji i była tak irytująca że zawsze wyłączona. 

W dniu 25.10.2020 o 19:50, virus napisał:

Telefon do ASO pewnie wyjaśni większość wątpliwości.

🤣🤣🤣

Proszę, zlituj sie, co Ci ASO wyjaśni? Powiedzą, że te modele nie miały i tyle. Wszystko da się zrobić, tylko często przy przeróbkach elektroniki robi się koszmarnie drogo. Zwyczajnie nieopłacalnie. 

5 godzin temu, SZUMI napisał:

Witam bardzo serdecznie. Orientacyjna cena nowego modelu x adv  2021 ( informacja z wczoraj po rozmowie z przedstawicielem Honda) ok 54000 PLN. Pozdrawiam.Szerokości

Już się nie mogę doczekać. Leasing na mojego iksa kończy mi się w kwietniu więc już zacieram ręce na nowy model :). Szkoda że tylko 4KM przybyło (spodziewałem się bo chyba taka sama moc ma nową Forza750). Przydałoby sie z 2000obr/min więcej i jakie vtec, który dałby tak z 30KM 😁

14 minut temu, Cairo napisał:

Nie warunkuj zakupu od posiadania kontroli trakcji. Zbędne całkowicie. W moim iksie nie mam ale wogole mi tego nie brakuje. Xadv jest tak przyjazny w prowadzeniu, że nawet na śliskim gdy kolo traci trakcję czuje że mam nad nim kontrole. Jeździłem vfr z kontra trakcji i była tak irytująca że zawsze wyłączona. 

🤣🤣🤣

Proszę, zlituj sie, co Ci ASO wyjaśni? Powiedzą, że te modele nie miały i tyle. Wszystko da się zrobić, tylko często przy przeróbkach elektroniki robi się koszmarnie drogo. Zwyczajnie nieopłacalnie. 

Już się nie mogę doczekać. Leasing na mojego iksa kończy mi się w kwietniu więc już zacieram ręce na nowy model :). Szkoda że tylko 4KM przybyło (spodziewałem się tego bo chyba taka sama moc ma nową Forza750). Przydałoby sie z 2000obr/min więcej i jakiś vtec, który dałby tak z 30KM 😁

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
7 godzin temu, SZUMI napisał:

x adv  2021 ( informacja z wczoraj po rozmowie z przedstawicielem Honda) ok 54000 PLN.

Wszystkie moto, niezależnie od producenta, przez EURO5 drożeją. Ta sama historia jest aktualnie z 4oo. Nowe normy oraz CO2 powodują, że motoryzacja staje się droższa. Jedni producenci się dostosowują a inni wypadają z rynku UE lub... przenoszą eskpansje na rynki mniej wymagające.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

Wszystkie moto, niezależnie od producenta, przez EURO5 drożeją. Ta sama historia jest aktualnie z 4oo. Nowe normy oraz CO2 powodują, że motoryzacja staje się droższa. Jedni producenci się dostosowują a inni wypadają z rynku UE lub... przenoszą eskpansje na rynki mniej wymagające.

Witam serdecznie.Zgadzam się całkowicie ( jak zawsze super wyważona opinia). Nowy x adv 750  2021 -Okiem ( rzecz gustu oczywiście) wygląda moim zdaniem znakomicie, Szkiełkiem - norma EURO 5 - zmieniony układ dolotowy, czasy otwarcia zaworów , elektronicznie sterowana przepustnica,czujki , czujniki- rozbudowana autodiagnostyka kontroli czystości spalin. O ile oko mnie nie myli ,dostrzegłem kontrolkę check engine- prawa strona wyświetlacza. I tutaj sedno- oby nie było jak z  samochodami -  kontrolka check engine (DPF,Ad blue- Norma euro 6). Z drugiej strony Honda i inni producenci wyjścia nie mają.Konsumenci czasem tak.  Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, SZUMI napisał:

O ile oko mnie nie myli ,dostrzegłem kontrolkę check engine- prawa strona wyświetlacza. I tutaj sedno- oby nie było jak z  samochodami -  kontrolka check engine (DPF,Ad blue- Norma euro 6).

Kontrolka check engine jest chyba zawsze jak jest wtrysk sterowany elektronicznie. Przynajmniej ja ja miałem we wszystkich jednośladach Hondy prócz Helixa i Elite 😜

Ona ma za zadanie informować o nieprawidłowej pracy jakiegokolwiek czujnika odpowiadające za sterowanie wtryskiwaczami i zapłonem. Zaświeca się również gdy są problemu z układem emisji.

Odnośnik do komentarza

Jestem fanem marki Honda. Użytkuję całkowicie bezawaryjnie Honda Silver Wing 400 ( model 13 letni- z uwagi na wierną służbę zostaje na zawsze) , jako wsparcie kupuję X Adv 750 ( rok 2020). pozdrawiam serdecznie 😊🤗

1 godzinę temu, Cairo napisał:

Kontrolka check engine jest chyba zawsze jak jest wtrysk sterowany elektronicznie. Przynajmniej ja ja miałem we wszystkich jednośladach Hondy prócz Helixa i Elite 😜

Ona ma za zadanie informować o nieprawidłowej pracy jakiegokolwiek czujnika odpowiadające za sterowanie wtryskiwaczami i zapłonem. Zaświeca się również gdy są problemu z układem emisji.

Witam serdecznie, nie miałem na myśli kontrolki PGM F- układ wtryskowy, jak również kontrolki ciśnienia oleju , ale kontrolkę ale żółtą kontrolkę check engine - krótko widoczną na prezentacji nowego modelu- YouTube.pozdrawiam serdecznie

Dodam jeszcze, że jestem dyskretnym fanem Burgmanii. Pozdrawiam serdecznie 😊

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 10.11.2020 o 12:48, virus napisał:

Poprawili ideał

Nic dodać nic ująć .Zastanawiałem się co mogą poprawić -kolorowy wyświetlacz ?kierunki z afryki?elektroniczna przepustnica z Forzy 750? Ale przeprojektowaniem plastików ,ledami DRL i szczegółami w postaci sety ,kufry twierdzę że teraz naprawdę nie ma już co poprawiać.IMO dobrze że wrócili do złotej lagi sprzed 2019.

Skuter idealny jak dla mnie - jeśli ma odłączany ABS tylnego koła -a tego nie mogę się nigdzie doszukać

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, SzymonSeptic napisał:

Nic dodać nic ująć .Zastanawiałem się co mogą poprawić -kolorowy wyświetlacz ?kierunki z afryki?elektroniczna przepustnica z Forzy 750? Ale przeprojektowaniem plastików ,ledami DRL i szczegółami w postaci sety ,kufry twierdzę że teraz naprawdę nie ma już co poprawiać.IMO dobrze że wrócili do złotej lagi sprzed 2019.

Skuter idealny jak dla mnie - jeśli ma odłączany ABS tylnego koła -a tego nie mogę się nigdzie doszukać

Witam serdecznie, w dotychczasowym modelu tylko wyjęcie bezpiecznika pozwala wyłączyć ABS.Pozdrawian

 

13 minut temu, SZUMI napisał:

Witam serdecznie, w dotychczasowym modelu tylko wyjęcie bezpiecznika pozwala wyłączyć ABS.Pozdrawian

 

Moim zdaniem większość zmian optycznych , akustycznych ,  technicznych wynika z normy Euro 5 dla motocykli. X adv -większość liczyła na silnik 800 poj oraz około 70 Km. Tymczasem silnik niemal ten sam , dodano 4 Km trochę na otarcie łez , albo pokonanie zwiększonych oporów nowego katalizatora . Moment obrotowy wzrósł symboliczne.( 1-2 Nm). Praca DCT vide opis. Ale optycznie super, świeżo, nieco agresywnie, futurystycznie z polotem👍

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
22 godziny temu, SZUMI napisał:

wyjęcie bezpiecznika pozwala wyłączyć ABS

Nie chodziło mi o odłączenie ABS całkowicie ,a o rozłącznie tylnego koła w ten sposób żeby na przednie ABS działał ......jeśli tak zrobili w nowym modelu -to miód .

Mam zamiar rozkminić to w moim Iksie tej zimy - co wyjdzie ,zobaczymy 😉

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SzymonSeptic napisał:

Nie chodziło mi o odłączenie ABS całkowicie ,a o rozłącznie tylnego koła w ten sposób żeby na przednie ABS działał ......jeśli tak zrobili w nowym modelu -to miód .

Mam zamiar rozkminić to w moim Iksie tej zimy - co wyjdzie ,zobaczymy 😉

Podobno w trybie G ABS na tylne koło działa inaczej tzn słabiej. Gdzieś w necie wyczytałem ale nie testowałem osobiście.

Ogólnie wersja na 2021 jak dla mnie petarda! 🙂 Tylko z tym USB pod kanapą przesadzili, w 2019r już było i to podwójne 😉

 

2021-Honda-X-ADV-First-Look-scooter-adventure-motorcycle-8.jpg

IMG_5861.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 minutę temu, hormig napisał:

Podobno w trybie G ABS na tylne koło działa inaczej tzn słabiej. Gdzieś w necie wyczytałem ale nie testowałem osobiście.

Jak znajdziesz jakiś link to zapodaj ,bo o trybie G za bardzo info nie znalazłem w sieci.....

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, SzymonSeptic napisał:

Jak znajdziesz jakiś link to zapodaj ,bo o trybie G za bardzo info nie znalazłem w sieci.....

Tu jest dyskusja na ten temat, ale chyba źle zrozumiałem(tryb G chyba nie ma wpływu na działanie ABS) 😉

 

https://www.facebook.com/groups/284663475330233/permalink/1065820447214528/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...