Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda X-ADV 750 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś lanie od NC 750x 😐

Myślałem że będzie większe 😉 nie wiem do jakiej prędkości ganiane było od świateł do świateł. Dostawałem za każdym razem długość do 1.5.

Podejrzewam że jednak 20 kg różnicy na korzyść NC robi swoje, jakie są jeszcze różnice nie wiem. NC jest wyraźnie szybsza

NC miało komin Ixil ja GPR 

Z innej beczki mam do Was pytanie po włączeniu opcji po zatankowaniu licznik A powinien się skasować automatycznie. 

Działa to u Was bo u mnie za cholerne nie 🙄

 

Odnośnik do komentarza

Inne przełożenia, integra też lepiej przyspiesza. U mnie chyba ze dwa razy się zresetował, nie mam pojęcia od czego to zależy?

Odnośnik do komentarza

Co do resetowania to musi migać ostatnia kreska wskaźnika paliwa.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Muszą być spełnione dwa warunki żeby Ci się zresetowało:

- włączona ta funkcja w menu w liczniku

- tankowanie paliwa dopiero po zapaleniu się rezerwy

U mnie działa bezproblemowo, super opcja!

 

2 godziny temu, Bart1 napisał:

Dostałem dziś lanie od NC 750x 😐

Myślałem że będzie większe 😉 nie wiem do jakiej prędkości ganiane było od świateł do świateł. Dostawałem za każdym razem długość do 1.5.

Podejrzewam że jednak 20 kg różnicy na korzyść NC robi swoje, jakie są jeszcze różnice nie wiem. NC jest wyraźnie szybsza

NC miało komin Ixil ja GPR 

Z innej beczki mam do Was pytanie po włączeniu opcji po zatankowaniu licznik A powinien się skasować automatycznie. 

Działa to u Was bo u mnie za cholerne nie 🙄

 

w jakim trybie jechałeś?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, hormig napisał:

Muszą być spełnione dwa warunki żeby Ci się zresetowało:

- włączona ta funkcja w menu w liczniku

- tankowanie paliwa dopiero po zapaleniu się rezerwy

U mnie działa bezproblemowo, super opcja!

 

w jakim trybie jechałeś?

Dzięki za podpowiedź z kasowaniem licznika nie wiedziałem że musi być rezerwa żeby zadziałało. Moim zdaniem głupio BARDZO to rozwiązano 😐

Jechałem w S3 przygotowałem się.😎Wiedziałem że majster z NC będzie chciał się złapać 😉

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj miałem okazję przejechać z Siedlec do Białegostoku nowiutkim X-ADV. Fajnie się prowadzi, skrzynia biegów super, dużo plusów...... ale miejsca na nogi nie jest zbyt dużo i wieje mega mocno.

Generalnie sprzęt bardzo fajny 👍

618385E8-8C2A-4BB6-8DFD-407A4AB79DBC.jpeg

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Johny7205 napisał:

Dzięki za fotki Hormig.

Bardzo proszę 😉👍 Mam też po angielsku w PDF jak chcesz mogę podesłać..

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem duży przegląd i przy okazji wymieniłem opony na Pirelli Rally STR. Wygląda to teraz tak.

IMG-0954.thumb.jpg.747513e331ef2843b935288aade80f25.jpg

Wczoraj po południu od razu nakręciłem 200km, żeby dotrzeć nowe klocki hamulcowe i opony. Wyrażenia na świeżo po pierwszym dniu - na szutrach, trawie i piachu jest rzeczywiście mocna poprawa, wreszcie da się przewidywalnie pojeździć. Udało mi się nawet bez większego problemu wykopać z większego piasku, choć przy tej masie to żadna przyjemność. Na asfalcie duuużo głośniejsze od oryginalnych niestety. Szczególnie głośne są przy prędkości ok 60kmh. Do 50, praktycznie nie słychać, powyżej 70-80 też jakby ciszej. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Virus tak z ciekawości pytanie po jakim przebiegu klocki wymieniałeś? Jakby ktoś potrzebował to znalazłem oryginalne nissiny komplet na przód w garażu, a do Afryki raczej nie będą pasowały

Odnośnik do komentarza

Miałem prawie 23tys. Ja wróciłem z ten weekend z wyjazdu to usłyszałem metaliczne szorowanie z przodu - zjechałem przynajmniej jeden do zera. W ostatnie dwa weekendy zrobiłem po 1500km.

Sprawdź dobrze te klocki, bo zamienniki są te same do X-ADV i Afryki. Musiałem kupić zamienniki, bo w Hondzie padł system i nie mogli mi zamówić. Oryginałów nie udało mi się namierzyć poza ASO.

Odnośnik do komentarza

@virus na takie harce w piasku to przydałyby się pełne gmole hepco tylne koło 17 z kostką i gaz do dechy😉. Mam crf 1100 i nigdzie nie mogę znaleźć czy to te same klocki co w crf 1000.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
9 godzin temu, RONIN napisał:

znalazłem oryginalne nissiny komplet na przód w garażu, a do Afryki raczej nie będą pasowały

 

5 minut temu, RONIN napisał:

Mam crf 1100 i nigdzie nie mogę znaleźć czy to te same klocki co w crf 1000.

Masz klocki w garażu i nową Afrykę też w garażu .

To jaki problem sprawdzić czy to takie same ?

Potrzeba do tego instrukcji ?

Nie prościej zdjąć stare z Afryki i popatrzeć ?

Wymiana klocków to nie naprawa promu kosmicznego 🤣

Odnośnik do komentarza

@arturo-bb Czarnula jest nowa, jeszcze nie czas wymieniać klocki😝, zwłaszcza, że nie wiadomo, czy uda się gdzieś dalej wyjechać w tym roku. Jak będę miał ponad 20tkm. to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Dnia 31.07.2020 o 22:23, RONIN napisał:

@virus na takie harce w piasku to przydałyby się pełne gmole hepco tylne koło 17 z kostką i gaz do dechy😉.

Wcześniej z synem przejechałem bez problemu. Potem jechałem (pierwszy raz) z młodszą córką, ostrożnie. Efekt widać 😉

Odnośnik do komentarza
Dnia 31.07.2020 o 22:43, RONIN napisał:

Czarnula jest nowa, jeszcze nie czas wymieniać klocki😝, zwłaszcza, że nie wiadomo, czy uda się gdzieś dalej wyjechać w tym roku. Jak będę miał ponad 20tkm. to sprawdzę.

Maciej pokusiłbyś się o porównanie X-adv i CRF 1100 ?

Odnośnik do komentarza

@hormig nie da się 😉 to dwa różne światy, a tak poważnie Afryka to taka trochę lepsza i szybsza xadv z mniejszą minimalnie poręcznością w mieście, aaa i paląca trochę więcej 🤑. Jak wsiadłem pierwszy raz na testówkę to już wiedziałem, że to jest to!

Odnośnik do komentarza

Maciek, że się nie pochwaliłeś... miesiąc temu kupowałem nowe nissiny do X-ADV. Na razie leżą. 29500 i dalej oryginały? Wymieniałeś je?

Odnośnik do komentarza

No właśnie też kupiłem na zapas i znalazłem przy sprzątaniu garażu. Nigdy nie były wymieniane, dlatego zdziwiłem się, że virus już skończył klocki. Po ile teraz są nissiny?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, RONIN napisał:

@hormig nie da się 😉 to dwa różne światy, a tak poważnie Afryka to taka trochę lepsza i szybsza xadv z mniejszą minimalnie poręcznością w mieście, aaa i paląca trochę więcej 🤑. Jak wsiadłem pierwszy raz na testówkę to już wiedziałem, że to jest to!

Mnie tez Afryka DCT chodzi po głowie cały czas, choć ja 95proc po miescie jeżdżę więc to czysta fanaberia, a nie realna „potrzeba” zmiany..

w trasie nie ma co porównywać - to chyba jasne, natomiast w miescie i przy parkowaniu (przynajmniej w testowej Adventure Sports) czuć całkiem inny rozkład masy.. i tu wychodzi na plus XAdv, którym łatwiej manewrować, jest dodatkowy schowek pod kanapą, a jakoś tam odpycha 😉

niemniej obstawiam ze kilku kierowników zrobi skok z Adva na Afrykę, choć to już znów kompletnie inna półka cenowa..

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, RONIN napisał:

No właśnie też kupiłem na zapas i znalazłem przy sprzątaniu garażu. Nigdy nie były wymieniane, dlatego zdziwiłem się, że virus już skończył klocki. Po ile teraz są nissiny?

440 kpl. na przód.

19 godzin temu, QS1 napisał:

Mnie tez Afryka DCT chodzi po głowie cały czas, choć ja 95proc po miescie jeżdżę więc to czysta fanaberia, a nie realna „potrzeba” zmiany..

w trasie nie ma co porównywać - to chyba jasne, natomiast w miescie i przy parkowaniu (przynajmniej w testowej Adventure Sports) czuć całkiem inny rozkład masy.. i tu wychodzi na plus XAdv, którym łatwiej manewrować, jest dodatkowy schowek pod kanapą, a jakoś tam odpycha 😉

niemniej obstawiam ze kilku kierowników zrobi skok z Adva na Afrykę, choć to już znów kompletnie inna półka cenowa..

Tali mam plan, więc pewnie X w nowym sezonie zmieni właściciela ale zobaczymy. Na szczęście kolega w pracy ma 2018r. w DCT, juz się umówiłem na kilkudniową zamianę, więc będę miał odniesienie, czy mi to potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...