Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Śląski spam...


Yarorot

Rekomendowane odpowiedzi

Omijam handlarzy szerokim łukiem,przeważnie mają moto w stanie "nic tylko lać i jeździć-bez wkładu finansowego" a potem się okazuje że to wyplakowany trup którego trzeba reanimować.Mam juz 2 szt na uwadze z tym,że obie dość daleko

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Valdek_Tychy napisał:

Omijam handlarzy szerokim łukiem,przeważnie mają moto w stanie "nic tylko lać i jeździć-bez wkładu finansowego" a potem się okazuje że to wyplakowany trup którego trzeba reanimować.Mam juz 2 szt na uwadze z tym,że obie dość daleko

Chodziło mi abyś się do tego motocykla przymierzył, a nie kupował. Bo po co jechać 500 km by się przekonać, że to nie to co szukasz. Uważam, że już siedziałeś na DV600 i postanowiłeś, bo jeżeli nie to masz ją w Pszczynie i możesz to zrobić. W Mizerowie masz większy wybór, ale Pszczyna wg mnie bardziej bezstronna w ocenie i gość pomocny w doborze, nie wpycha nikogo na motocykle które ma w ofercie, wręcz odwrotnie jak coś nie tak to informuje i doradza, często motocykl, którego nie ma na stanie, nie próbuje wcisnąć klientowi czegoś na siłę, jak inni to robią. Ale wybór należy do Ciebie, ja tez tylko Ci podpowiadam ;). Jak kupowałem swojego Burka to podjechałem do Mizerowa i posiedziałam na kilku skuterach różnych marek, oglądałem, przymierzałem i wybrałem Burka 400, potem szukanie w necie odpowiedniego rocznika, stanu, ceny i zakup.

Odnośnik do komentarza

Przymierzałem się już do kilku różnych modeli w tym do Hondy Deauville i szczerze mówiąc najbardziej spodobała mi się właśnie "debilka" Byłem też w Mizerowie ale w większości to składnica szrotu.Szukam moto od jego użytkownika.Problemem jest to że w promieniu 100-150 km.od tych jest samo dziadostwo.Oczywiście można kupic coś solidniejszego ale to jest poza moim zasięgiem finansowym.Przywiezienie moto z Polski nie jest problemem,wypożyczę przyczepę na moto  i śmigam

Odnośnik do komentarza

Devilka to fajny sprzęcik aczkolwiek 650 ma dość duże wibracje które czuć podczas jazdy. 700 już ponoć lepiej no i wygląd ma ładniejszy. 

Na 650 uczyłem się na prawko to jak ją opanowałem to gladius był jak motorynka :)

 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Krzychu13 napisał:

a co się to dzieje, że już niedługo "Klub Miłośników Maxi Skuterów" zostanie bez maxi skuterów ???? :huh:

można być miłośnikiem maxiskuterów jeżdżąc na motocyklu, ja jestem żonaty a mimo to  inne dziewczyny mi się podobają ;)

Jak już osiągnę swój słuszny wiek,że nie będę potrafił nogi przez siedzenie przełożyć to wrócę do skutera

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, arturo-bb napisał:

Normalna ewolucja. Kto nie jeździł ten chce spróbować. Ci co już wiedzą bo jeździli zostają przy maxi. 

Albo jedno i drugie ;). Artur ja Tereskę ciągnę na skuter siłą :mellow:. Na motocykl nie wsiądzie, a jak już to z zawieszoną miną na cały dzień, to po co mam ją ciągnąć na siłę :wacko:. Dla świętego spokoju będą w garażu dwa sprzęty. Skuter na wspólny wyjazd weekendowy, tak jak do tej pory, a motocykl na samotne solowe wypady ;). Każdy z Nas starszych kolegów kiedyś zaczynał raczej od motocykla, bo nic innego wtedy mnie było. Ja po przejechanym sezonie (4,5 tys km) na skuterze wiem że lepiej chroni przed wiatrem, co w moim wieku jest na plus, ma większą przestrzeń bagażową, co ma znaczenie przy dłuższych wyjazdach jak weekendowe, niskie spalanie, co nie tylko ma wpływ na budżet ale też zasięg, można tak wymieniać, tylko po co i tak każdy pozostanie przy swoim ;). Kiedyś w towarzystwie kolegów motocyklistów podczas luźnej rozmowy wszyscy się zgodzili co do opinii że nie ma uniwersalnego motocykla podobnie jak samochodu i najlepiej mieć ich klika na każdą okazję ;). Ja wybrałem średni skuter i łatwy w użytkowaniu nie skomplikowany motocykl, bo mam małe wymagania co do tych sprzętów.

DN 01 pośmigam jak będę miał czas w tygodniu, a skuter na weekend do jazdy we dwoje, bo plany na przyszły sezon są bogate :rolleyes:, tylko z realizacją może być nieco gorzej :(.

Odnośnik do komentarza

Jak kogoś stać to i może mieć motocykl na każdy miesiąc roku . Ja jeździłem na Deauville 700 bo ma ją mój brat. Ładny motocykl ale osobiście wolę Burgmana 650. Drgania silnika na kierownicy są odczuwalne i mnie osobiście przeszkadzały. Nawet mój brat przyznał że wygodniej jeździ mu się na Burgmanie ale woli mimo wszystko swoją Deauville bo mu się bardziej podoba. Ja przedkładam wygodę i praktyczność (schowki, automat) nad wygląd - chociaż Burgman też mi się podoba. Plusem natomiast Deauville jest to że każdy warsztat motocyklowy w razie awarii sobie z nią poradzi natomiast na skutery - niektóre warsztaty - mają alergie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Darkhem napisał:

Jak kogoś stać to i może mieć motocykl na każdy miesiąc roku . Ja jeździłem na Deauville 700 bo ma ją mój brat. Ładny motocykl ale osobiście wolę Burgmana 650. Drgania silnika na kierownicy są odczuwalne i mnie osobiście przeszkadzały. Nawet mój brat przyznał że wygodniej jeździ mu się na Burgmanie ale woli mimo wszystko swoją Deauville bo mu się bardziej podoba. Ja przedkładam wygodę i praktyczność (schowki, automat) nad wygląd - chociaż Burgman też mi się podoba. Plusem natomiast Deauville jest to że każdy warsztat motocyklowy w razie awarii sobie z nią poradzi natomiast na skutery - niektóre warsztaty - mają alergie. Pozdrawiam

Nie chodzi o to, kogo na co stać, bo to drugorzędna sprawa i niech pozostanie prywatna dla każdego z nas ;). Wśród nas są tacy którzy kupują praktyczne sprawdzone sprzęty, polecane przez kolegów i doceniane na forum, ale są też tacy którzy kupili sercem, bo chcieli spełnić swoje marzenia, bo sprzęt najwyraźniej im się podoba, lub chcą mieć coś co nie jest tuzinkowe i oklepane choćby było najwygodniejsze i najpraktyczniejsze. Każdy ma swoje priorytety i kieruje się innymi kryteriami. Artur jeździ hondą, ja suzuki, a Robert już więcej nie kupi Yamahy bo ma z tą marką pecha. Waldek upatrzył sobie  DV650 choć podobno DV700 jest lepsza. Najważniejsze żeby każdy z nas jeździł tym co mu się podoba i jest z tego zadowolony, bo to ma nas cieszyć a nie zmuszać do decyzji. Kupiłem 2 motocykle, bo skuter jest fajny do jazdy we dwoje, DN01 jest dla mnie ładna i chciałbym nią pojeździć solo, bo Tereska nie lubi takich motocykli. W pracy mój pracownik ma motocykl Yamahy i jak zobaczył u mnie skuter to się skrzywił jakby przegryzł w połowie cytrynę, każdy lubi i chwali  to co ma, nie koniecznie fajne dla innego ;).

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, BURISMAN napisał:

 Waldek upatrzył sobie  DV650 choć podobno DV700 jest lepsza.

700-tka jest lepsza ale też droższa o kilka tysi co przy moim budżecie ma znaczenie.Wole kupić trochę droższą a dobrą, sprawdzoną i sprawną technicznie 650-tkę niż najtańszą 700 którą potem trzeba będzie reanimować bo to trup.Zresztą 650 w pełni zaspokaja moje oczekiwania,przynajmniej na razie, a co będzie potem - kto to wie.

Odnośnik do komentarza
Dnia 8.10.2017 o 14:04, Valdek_Tychy napisał:

700-tka jest lepsza ale też droższa o kilka tysi co przy moim budżecie ma znaczenie.Wole kupić trochę droższą a dobrą, sprawdzoną i sprawną technicznie 650-tkę niż najtańszą 700 którą potem trzeba będzie reanimować bo to trup.Zresztą 650 w pełni zaspokaja moje oczekiwania,przynajmniej na razie, a co będzie potem - kto to wie.

Kolega też się przymierza na nowy sezon do 700-ki, ogląda roczniki 2006-2009 ceny ok. 12 tys - 16 tys. Gdybym miał dłuższe nogi to pewnie bym też się za taką 700-ką porozglądał, ale niestety jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :D. Moja już częściowo poskładana, po Niedzieli będzie pewnie już w całości, to może jeszcze w tym sezonie gdzieś się przejadę, bo ma być pogoda :D.

20171013_095416.jpg

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Jaropero napisał:

BURISMAN   gratuluję, ładnie wyszło. Piękna sztuka :D

Dzięki za dobre słowo :D. W fazie końcowej ma tak wyglądać.

A to prezent dla białej Damy, który ma dostać w przyszłym tygodniu.

 

08dn-01_hi_01.jpg

29d74079469bb19b15080da6a1f4.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziś nowe postępy ;), praktycznie złożona, zostały tylko emblematy, regulacje, pokrowiec na siedzenie i montaż kufrów.  Szybę zostawiłem jednak tą Givi, bo ta oryginalna to nawet namiastką szyby nie jest :unsure:. Przez zimę mam zamiar tą Givi skrócić i w to miejsce coś pokombinuje z deflektorem, bo ta szyba jest szeroka, ale u góry tak jakoś dziwnie wyprofilowana :rolleyes: i zamiast tej dziwnej góry chcę tam dać deflektor, coś takiego jak mam w Burgmanie, zimą będzie na to czas.

20171014_094953.jpg

6 godzin temu, Tomii napisał:

Piękna jest !  jeździł bym ;)

 

Będziesz chciał to się przejedziesz ;).

Odnośnik do komentarza

Hej.

Ładna jest.

Waldek, spełniłeś kolejne marzenie, gratulacje.

Ma być w tym tygodniu ładna pogoda, pewnie jeszcze w sezonie pośmigasz nią :D.

Ja raczej nie będę miał czasu, ale w przyszłym roku pewnie będzie lepiej :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj pierwsza jazda,lekko nie jest bo odwykłem od skrzyni biegów i sprzęgła w lewej klamce ale parę jazd i wrócę na właściwe tory :)

Moto jest fajne,zadbane (od motocyklisty) dobrze utrzymane.Ma dodatkowe pokrywy kufrów bocznych (głębokie) kufer tylny GIVI handbary i osłony na stopy.Ma nie oryginalny tłumik i mimo że ma dbkilera dreeeeee japę jak gupi  ;)

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Valdek_Tychy napisał:

Ma nie oryginalny tłumik i mimo że ma dbkilera dreeeeee japę jak gupi  ;)

Pomału ogarniesz. Cygan niedźwiedzia nauczył tańczyć, a Ty byś się biegów nie naumiał włączać nogą :D.

Ja tłumik dałem do przeróbki, by jak to ująłeś "darł japę" bo w oryginale chodziła jak kosiarka :rolleyes:, wszyscy się ze mnie nabijali, że pod tymi plastikami zamontowałem silnik z kosiarki :(.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Valdek_Tychy napisał:

Dzisiaj pierwsza jazda,lekko nie jest bo odwykłem od skrzyni biegów i sprzęgła w lewej klamce ale parę jazd i wrócę na właściwe tory :)

 

"wrócę na właściwe tory" - czyli do CVT i maxi ;)

, a moto samo w sobie ładniutkie :thumbs_up:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...