Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Śląski spam...


Yarorot

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wszystko ok Natalia trochę w szoku i oczywiście nic nie mów mamie bo już mnie nie puści. 3 KM od domu baba mi wyjechała .my twardzi są burek prawie też .martwi mnie teraz tylko naprawa 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wątpię żeby gdzieś były motocykle jako pojazdy zastępcze ( no może poza BMW. Oni chyba mają )

Dobrze że wam nic się nie stało

Odnośnik do komentarza

U nas nawet ryski na kasku,straty oprócz burku tel ,kurtka,szybka w kasku.Natalia na moich plecach została po całym zdarzeniu gdyby kierowcą był chłop to by potrzebował reanimacji a że była to kobieta to tylko od darcie japy prze że mnie zemdlała.

IMAG0344.jpg

IMAG0342.jpg

IMAG0341.jpg

IMAG0343.jpg

IMAG0338.jpg

IMAG0337.jpg

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie możesz wypożyczyć moto zastępcze z OC sprawcy, ale jeśli się nie mylę musiałbyś wykazać, że jest to Twój jedyny środek transportu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Wybieram się jutro z znajomymi na wycieczkę ale Puszka.

Moje pytanie .Sort że może tak głupie .

Chodzi o pomoc o konkretne miejsce.

Tam gdzie kiedyś z Cuśem okolice  Kubalonki  Katczma (akcja Antona) były podpisy na kamjzelkach itd.Chodzi mi o dokładne miejsce ponieważ chciałbym znajomych zabrać na obiad i pokazać im nasze piękne rojony

 

Odnośnik do komentarza

Skuter naprawisz i zapomnisz o incydencie, najważniejsze że Wy jesteście cali i zdrowi. Ja w Niedziele też miałem przygodę "parkingową". Przewróciłem skuta na bok przy prędkości 5km/h. Pierdoła zajechał mi drogę z prawej strony i się go wystraszyłem, bo zobaczyłem go w ostatniej chwili po prawej, a jeszcze kilka sekund wcześniej był za mną 15 metrów. Gdybym nie krzyknął do zony "uważaj", to może by nic nie było, a tak to odruchowo przesunęła się na bok i przeważyła tak mocno skuta, że nie miałem żadnych szans go utrzymać w pionie i położyłem na glebę, aż zadudniło ;). Nic nam się nie stało poza zdziwionymi minami i przygniecioną nogę żony, bo nie zdążyła odskoczyć :mellow:. Skuter lekko pokiereszowany, ale my cali i bez siniaków, a to najważniejsze, reszta to szczegóły ;), choć ryski na lakierze robią mi rysę na mym wątłym serduchu :D. Do zobaczenia na spocie w Chudowie, będzie co opowiadać ;).

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, BURISMAN napisał:

Skuter naprawisz i zapomnisz o incydencie, najważniejsze że Wy jesteście cali i zdrowi. Ja w Niedziele też miałem przygodę "parkingową". Przewróciłem skuta na bok przy prędkości 5km/h. Pierdoła zajechał mi drogę z prawej strony i się go wystraszyłem, bo zobaczyłem go w ostatniej chwili po prawej, a jeszcze kilka sekund wcześniej był za mną 15 metrów. Gdybym nie krzyknął do zony "uważaj", to może by nic nie było, a tak to odruchowo przesunęła się na bok i przeważyła tak mocno skuta, że nie miałem żadnych szans go utrzymać w pionie i położyłem na glebę, aż zadudniło ;). Nic nam się nie stało poza zdziwionymi minami i przygniecioną nogę żony, bo nie zdążyła odskoczyć :mellow:. Skuter lekko pokiereszowany, ale my cali i bez siniaków, a to najważniejsze, reszta to szczegóły ;), choć ryski na lakierze robią mi rysę na mym wątłym serduchu :D. Do zobaczenia na spocie w Chudowie, będzie co opowiadać ;).

Najważniejsze że nikomu się nic nie stało .Na drugi dzień po wszystkim pomyślałem dobrze że było tak a nie inaczej .

Nie ma złego co by na dobre nie wyszło.

Moim głupim incydentem może uratowałem życie jakiemuś innemu motocykliście ponieważ uważam że dziewczyna która mi zajechała drogę nastepnym razem dwa razy do lusterka popatrzy zanim skrąci.

A to już wielki postęp i nauczka dla ludzi którzy dopiero zaczynają puszką jezdzić i może innych  

dziewczyna miała takiego stresa (troche jej pomogłem darciem japy) żę zemdlała .Ja się bardzo wkurw.....m, ona jeszcze bardziej przestraszona.

 

Dnia 16.07.2017 o 09:42, Joasia70 napisał:

zatrzymywaliśmy się w Karczma Ochodzita -> TU

już po zwiedzaniu i obiadku .

jeszcze raz dzięki .

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, subaru gtb320 napisał:

dwa razy do lusterka popatrzy zanim skręci.

Wierzysz w to ?. Ja jakoś nie bardzo ;). Wczoraj jadąc drogą zakorkowaną na co najmniej 2 km, jeden debil mi zajechał specjalnie żebym się nie przeciskał pomiędzy autami środkiem. Ominąłem chwasta parę metrów dalej ale fakt pozostał faktem. Debili pełno wszędzie, na drodze również z okupantami lewego pasa włącznie, ale o tym na spocie pogadamy, bo znów się ktoś obrazi, że temat "rozmywam" ;).

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, BURISMAN napisał:

Wierzysz w to ?. Ja jakoś nie bardzo ;). Wczoraj jadąc drogą zakorkowaną na co najmniej 2 km, jeden debil mi zajechał specjalnie żebym się nie przeciskał pomiędzy autami środkiem. Ominąłem chwasta parę metrów dalej ale fakt pozostał faktem. Debili pełno wszędzie, na drodze również z okupantami lewego pasa włącznie, ale o tym na spocie pogadamy, bo znów się ktoś obrazi, że temat "rozmywam" ;).

Tak wierze .karzdy coś w życiu zajeb...ł. jeden tak inny inaczej .Ja osobiscie zawsze wyciągam dobre wnioski z życia i mysle pozytywnie .

Między innemu lub tylko dla tego żyję .

Zawsze trzeba brać pozytyw z życia nawet w najgorszym (wiem co pisze) 

Dla tego tak myślę .Wiara w siebie i pozytywne myślenie jest wszystkim co najlepsze.

 

17 minut temu, subaru gtb320 napisał:

 

 

 

17 minut temu, subaru gtb320 napisał:

Tak wierze .karzdy coś w życiu zajeb...ł. jeden tak inny inaczej .Ja osobiscie zawsze wyciągam dobre wnioski z życia i mysle pozytywnie .

Między innemu lub tylko dla tego żyję .

Zawsze trzeba brać pozytyw z życia nawet w najgorszym (wiem co pisze) 

Dla tego tak myślę .Wiara w siebie i pozytywne myślenie jest wszystkim co najlepsze.

Nawet jak dziś to piszę to łezka mi się leje .

z życia trzeba brać tylko pozytywy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, subaru gtb320 napisał:

Tak wierze .karzdy coś w życiu zajeb...ł. jeden tak inny inaczej .Ja osobiscie zawsze wyciągam dobre wnioski z życia i mysle pozytywnie .

Między innemu lub tylko dla tego żyję .

Zawsze trzeba brać pozytyw z życia nawet w najgorszym (wiem co pisze) 

Dla tego tak myślę .Wiara w siebie i pozytywne myślenie jest wszystkim co najlepsze.

Nawet jak dziś to piszę to łezka mi się leje .

z życia trzeba brać tylko pozytywy.

Seba mi nie o normę życiową chodzi tylko zwykłe zdarzenie na drodze, drogową kolizje. Dziś najechała na Ciebie i z wrażenia zemdlała, a jutro lub za kilka dni zrobi to ponownie malując usta, lub paznokcie podczas jazdy. Każdy z Nas coś w życiu zaj....ł, ale nie każdy umie się do tego przyznać i wyciągnąć z tego wnioski. Ale skoro jesteś takim wielkim optymistą :D, to fajnie znać kogoś takiego, ja podchodzę do tego bardziej sceptycznie, a z życia czerpie pozytywy tylko w nieco inny sposób :D i wierzę w siebie bardziej jak inni :D.

Odnośnik do komentarza

Pisząc o szkodzie którą miałem ok miesiąc temu:(

TAK DLA POTOMNYCH.:)

SUZUKI BURGMAN AN 650 ROCZNIK PO VINIE 2004 Grudzień:(

NUMER REJESTRACYJNY : SB7639

NUMER RAMY : JS1BU111100111965 PIERWSZA REJESTR. : 19.12.2004

PRZEBIEG ODCZYTANY : 62529 KM STAN OGÓLNY POJAZDU :

Stosownie do przebiegu DAWNE SZKODY : Tak --

K O S Z T Y N A P R A W Y BEZ VAT PLN 9 261.21

VAT 23.00 % PLN 2 130.08

K O S Z T Y N A P R A W Y Z VAT PLN 11 391.29 

 

---------------------------------------

POSZYCIE PRZODU WEW 9211110G00Y0J 515.59 ZŁ

LUSTERKO P :5650010G00YD8 259.77 ZŁ

BŁOTNIK PRZ :5311110G00YD8 604.19 0281

WYKŁADZ BOCZ DOL L :4818110G00YD8 786.22 ZŁ

WYKŁADZ BOCZ DOL P :4817110G00YD8 764.31 ZŁ

STOPIEN 4812110G00Y0J 678.87 ZŁ

TŁUMIK 1430510G50000 2880.63 ZŁ

OSŁONA T WYDECHU 1478010G00000 280.97 ZŁ

KONCÓWKA TŁUMIKA 1479110G00000 319.32 ZŁ

OKLEJENIE FOLIĄ USZK 350.00*

 

K A L K U L A C J A K O Ń C O W A PLN PLN ---- R O B O C I Z N A BAZA CZASOWA 10 JC = 1 RBG

RAZEM 78 JC X 50.00 PLN/RBG 390.00 RAZEM ROBOCIZNA ..... 390.00 C Z Ę Ś C I Z A M I E N N E 8 871.21

RAZEM CZĘŚCI ZAMIENNE ... 8 871.21

K O S Z T Y N A P R A W Y BEZ VAT .. 9 261.21 - VAT 23.00 % 2 130.08 K O S Z T Y N A P R A W Y Z VAT ...11 391.29

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informuję, że przewidywane koszty naprawy pojazdu marki SUZUKI o nr rej. SB7639 przekraczają jego wartość rynkową. W
związku z tym jest to szkoda całkowita.;)


Odszkodowanie ustaliliśmy w oparciu o systemy eksperckie w kwocie odpowiadającej wartości pojazdu przed wypadkiem,
pomniejszonej o jego wartość po wypadku tj.::o


wartość pojazdu w stanie nieuszkodzonym (Brutto) - 6700.00 PLN^_^


wartość pojazdu :angry:w stanie uszkodzonym (Brutto) - 1600.00 PLN


wysokość odszkodowania (Brutto) - 5100.00 PLN;)
(słownie: pięć tys. sto zł.)

                                                                  Ten akapit na dole to specjalnie na moją prosbe.
-------------Jeżeli jesteście Państwo podatnikiem podatku VAT i nabyliście uprawnienie do odliczenia tego podatku, to wysokość
odszkodowania zostanie ustalona zgodnie z tymi uprawnieniami.
Wyżej ustalona---------------:angry:

 

 

TAK KRÓTKO I NA TEMAT 

nikt mnie nie poinformował o VAT glybym nie wiedział a nikt o tym nie powie to przy mojej szkodzie ponad 1000zł w plecy:angry:

czekam jeszcze na rozpatrzenie wypłaty za kask i tel.(faktura na tel była)

na kask nie .

Ale z tego co wiem to nie ma takiego obowiązku mieć kwity, to oni mają Oszacować wartośc towaru

p.s 

Głównie chodzi o Vat Uważajcie na ewentualne sytuacje ,Ubezpieczalnia robi przelew na konto ale nic nie informuje że wypłaca netto.:angry:

Dopiero po przelaniu kasy na konto osobiscie dzwoniąc do nich Pani łaskawie owijając w bawełne spytała czy jestem płatnikiem Vat i musiałem napisać meila że nie jestem:angry:

a wiec zostałem poinformowany że różnica będzie wypłacona po 14dniach:wacko:

Moja szkoda była stosunkowo nie wielka

.Ale gdy ktoś ma szkode na kilka naście tyś to policzcie sobie gdy wypłacą dla was bez Vat.(A nikt o tym nie informuje tylko jak człowiek sam się upomni):blink::blink::blink:

 

A tak na koniec:D

Jestem z wyceny zadowolony niech jeszcze policzą kask i tel i będzie OK;) Będzie na ewentualną naprawe skrzyni ,,,,Odpukać :unsure:

DOBRZE ŻE NAM SIĘ NIC NIE STAŁO..

............Tylko Natalia przerażona, nie mów mamie bo już mnie nie puści:D

NIE MA ZŁEGO CO BY NA DOBRE NIE WYSZŁO

Odnośnik do komentarza

Hej, spamowcy...

Wybieram się z moim synem na rowery do Enduro Trails Bielsko Biała, na męski weekend i w związku z tym mam pytanie o polecenie jakiejś dobrej miejscówki na obiad.

Kuchnia obojętna, byle  smacznie i świeżo. Czy ktoś może polecić jakieś sprawdzone miejsca? 

Dodam, że kwaterunek mamy blisko  głównego wjazdu na tasy, tak mi się przynajmniej wydaje kierując się wójkiem google. Jeśli jest gdzieś miejsce które warto odwiedzić kulinarnie, nie będące blisko naszego lokum, chętnie podjedziemy we wskazane miejsce. 

Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi, 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Można TUTAJ

Albo TU

Jestem słabym doradcą bo we własnym mieście rzadko łażę po knajpach :(

W tych bywałem i było ok.

Mam tez parę innych adresów ale dalej.

Jak coś to pisz.

A i daj znać jak będziesz w BB to może jakieś !piwko albo i na rower się skusimy z Ewą.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję. Tak to już jest z tym poleceniem. Sam miałbym problem jak by ktoś mnie zapytał. Wspólny rower, czemu nie. Jeśli będziecie mieć ochotę odezwijcie się. Nocujemy w Park hotel Vienna.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To raptem z 600 metrów odemnie. Na piwo to i z buta mogę podejść.:Jumpy:

Z rowerem to raczej pewnie nie bo my to preferujemy spokojne nawijanie km ( jak skuterem ) 40-60 km po leśnych albo asfaltowych ścieżkach .

Szybkie zjazdy typu Enduro nie dla nas.

Ale !piwko i ploty jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza

Artur, OK. 

Jak już się ogarniemy, w sobotę  wyjeździmy, to wieczorne piwko, bardzo chętnie - tym bardziej że nie musisz martwić się o transport

Odezwę się 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Właśnie odczytałem .Jednak komunikacja telefoniczna jest lepsza.

Nie siedzę z nosem przy kompie.

A sprawdzałem akurat przed 20,00 :(

Mam nadzieję że przynajmniej dzień był udany.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś się orientuje dlaczego nie mogę zamieścić ogłoszenia na forum w dziale ogłoszeń. Napisałem do szanownej administracji, ale od dwóch dni nikt nic, i nie wiem co dalej robić ?.

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN
7 godzin temu, BURISMAN napisał:

Czy ktoś się orientuje dlaczego nie mogę zamieścić ogłoszenia na forum w dziale ogłoszeń. Napisałem do szanownej administracji, ale od dwóch dni nikt nic, i nie wiem co dalej robić ?.

A co sprzedajesz? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...