Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Śląski spam...


Yarorot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

BURISMAN

1.Sens ma 250cm3

2. wcale nie jest niski dla porównania  bmw f650 gs wysokość  780-820 a z obniżonym zawieszeniem ( zmiana dogbons-ów) siedzenie jest na wysokości..... 750mm

Odnośnik do komentarza

Silnik 250 trzeba przy takiej zabawce pewnie mieć. W Żorach gość ma prywatny tor, było by gdzie śmigać. A może nawet Rumunie zaliczyć, jak wyżej Artur napisał że na tamte drogi byłby OK.

Robert przy którejś okazji spotkania musimy to przedyskutować, ja do tego czasu po przymierzam się do kilku "pizdzików" i coś tam wybiorę :D.

Raczej będę szukał czegoś pomiędzy terenem, a turystyką, i musi być niskie max 700-750, powyżej już nie siedzę tylko dyndam na siodle :P.

Przeczytane w Necie:

Słychać już głosy, że za rok Romet zaoferuje model ADV 400.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, BURISMAN napisał:

Słychać już głosy, że za rok Romet zaoferuje model ADV 400.

Model ADV 400 jest już dostępny od ponad roku.  Pytanie tylko czy warto dać za taki motocykl prawie 18 000,00 zł ?

Znalezione obrazy dla zapytania romet adv 400

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, BURISMAN napisał:

Raczej będę szukał czegoś pomiędzy terenem, a turystyką, i musi być niskie max 700-750, powyżej już nie siedzę tylko dyndam na siodle :P.

Niestety większość,jeśli nie wszystkie, moto ADV są dość wysokie z racji  konstrukcji zawieszenia

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Robert JAPAN napisał:

Benelli?

Tak, ale to Robert tylko przymiarka. Ja muszę znaleźć coś co jest niskie, a w tych modelach będzie problem :mellow:, a buty jakie proponuje Waldek odpadają :P:D.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

szukasz nowego(salonowego) sprzętu???

i zasadnicze pytanie na teren(błotko) czy po czarnym+lekki off

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, robert1973 napisał:

po czarnym+lekki off

Raczej to co zacytowałem, błotko mnie nie interesuje, ale wygoda podróżowania na większych kołach jak w skuterze już tak. To były moje pierwsze typy motocykla do którego się od dawna przymierzałem, oglądałem Trampka, Apke, BMW i do wszystkich byłem "za krótki" :mellow:. Potem nagle nadszedł sezon i padła szybka decyzja - zakup skutera, i tak mi zostało do dziś, za wyjątkiem Hondy DN 01, bo fajna i automat jak w skuterze ;). Biegowca nie boję się, dam radę ;), ograniczeniem jest wysokość tych modeli. Teraz kiedy za oknem zimno i motocykl w garażu coraz częściej znów myślę o ADV. Nie chce wydawać za dużo kasy, używka mogła by ostatecznie być, ale kupując nowego na firmę mam odpisy podatków i w ten sposób dobrą cenę, więc raczej zdecyduję się na nowego. Ten Benelli TRV to cena ok 20 tys, po odpisach zostanie z 14.tys to jest do przełknięcia za nową zabawkę,  jak się sprawdzi to zostanie dłużej.

Robert ja miałem długą przerwę w jeździe na 2oo, powroty bywają trudne, tym bardziej że teraz wybór jest ogromny, kiedyś miałeś prosto, WSK, JAWA, MZ i trochę innych mniej popularnych. Ja nie jestem rasowym motocyklistą i pewnie nim już nie zostanę, motocykl kręci mnie tylko i wyłącznie jako hobby, zabawa w wolnym czasie którego mi niestety brak. Ten sezon na skuterku był dla mnie udany, kilka fajnych weekendów z żoną, kilka wypadów "na kawę" z kolegami, ale to tylko mały mój powrót na 2oo. Jak zdrowie dopisze to w przyszłym roku chciałbym pojechać dalej, planuję Rumunie, i coś jeszcze ?. Skuter pewnie wydoli takie plany, ale taki ADV byłby bardziej wszechstronny szczególnie na różne drogi ich jakość. Mam teraz czas przez całą zimę zgłębić sobie info, poczytać i podjąć decyzję - co dalej, a raczej na czym ?.

23 godziny temu, robert1973 napisał:

( zmiana dogbons-ów) siedzenie jest na wysokości..... 750mm

Z taką wysokością siedzenia bym sobie pewnie poradził ;)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Sprawa jest dość specyficzna i na samym czytaniem nic nie wymyślisz... trzeba się przysiąść i tyle z drugiej strony chcesz "na firmę" to ogranicza wybór i możliwości ingerencji w zawieszenie/siedzenie, ciekaw jestem jakie konkretnie modele oglądałeś ..trampka można obniżyć zależnie które BMW też... apkę ( śmiem twierdzić Pegaso) też.... może po prostu nie wiedziałeś o takich możliwościach.... najlepiej pogadać live..... jak pogoda pozwoli podjadę do Kobióra Kapciem ( burek śpi w 2-gim garażu).... możesz się przymierzyć i .....zdziwić :)

 ps Aprilia Mana ma prawie żywcem wyciągnięty napęd z GP 800 .......prawie bo ma możliwość przerzucania biegów ( coś podobnego jak w AN650)

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, BURISMAN napisał:

Raczej to co zacytowałem, błotko mnie nie interesuje, ale wygoda podróżowania na większych kołach jak w skuterze już tak.....

A co na to twój plecak (żona) ?  Też się przymierzała ?

PS:

co to jest to : Benelli ?  Zaintrygowałeś mnie.  

Rometa oglądałem (często jestem z Podgrodziu gdzie to składają, a raczej przykręcają przednie koło :) ).  Na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie, ale .........    opony od razu do zmiany, łańcuch też nie najlepszy, a kufry wcale nie takie pojemne. Jeden cylinder, chłodzony powietrzem.    250-ka jest chłodzona cieczą.

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, robert1973 napisał:

chcesz "na firmę" to ogranicza wybór i możliwości ingerencji w zawieszenie/siedzenie,

A to niby dlaczego Robert, pewnie Ci chodzi o Gwarancję, bo czy kupie go prywatnie, czy na firmę to wg mnie nie ma to wpływu, ale może nie mam racji, o czymś nie wiem ?.

48 minut temu, EndriuBis napisał:

A co na to twój plecak (żona) ?  Też się przymierzała ?

Jeszcze o tym nie wie, jak zwykle dowie się po fakcie :D. Problem w tym że nie chodzi o to czy Ona zaakceptuje nowy motocykl, tylko czy Ona zaakceptuje "kolejny" motocykl.

48 minut temu, EndriuBis napisał:

Rometa oglądałem (

Rometa odpuszczam, ten mniejszy Chiński wynalazek też, to Benelli mnie interesuje doś mocno, zbieram informacje, czytam, pytam i dotykam. To ostatnie w planie, bo szukam gdzie obecnie taki stoi w sklepie ?.

12 godzin temu, robert1973 napisał:

ciekaw jestem jakie konkretnie modele oglądałeś ..trampka można obniżyć zależnie które BMW też... apkę ( śmiem twierdzić Pegaso) też.... może po prostu nie wiedziałeś o takich możliwościach.... najlepiej pogadać live..... jak pogoda pozwoli podjadę do Kobióra Kapciem ( burek śpi w 2-gim garażu).... możesz się przymierzyć i .....zdziwić :)

Aby się przymierzyć i pogadać z Tobą, to ja mogę do Ciebie podjechać, nie musisz się kulać do Kobióra ;), w końcu to w moim interesie jest to nowe doświadczenie przymiarkowe ;).

EndriuBis, gdyby żona nie chciała to koleżanki są chętne, jakość to ogarnę ;)

maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
9 godzin temu, BURISMAN napisał:

A to niby dlaczego Robert, pewnie Ci chodzi o Gwarancję, bo czy kupie go prywatnie, czy na firmę to wg mnie nie ma to wpływu, ale może nie mam racji, o czymś nie wiem ?

Tak prawdę powiedziawszy o zakupach na Firmę nic nie wiem ale przeważnie to co słyszę to kupują z salonu , jeśli możesz kupić obojętnie jaki stary ( w granicach rozsądku) to świat stoi otworem :) za ok 20k PLN masz wybór że hej

Co do gwarancji... to obojętne czy kupisz prywatnie czy na firmę zasady są raczej te same.... nie wiem jak Dealer zareaguje na zmianę siedzenia/zawieszenia ( choć to ostatnie można zmienić przed wizytą na OEM lub poprosić w salonie o zmianę no wtedy to już chyba nie będzie żadnego problemu z gwarancją

PS własnie ściągłem z garażu .... Kobiór odpada ale jak chcesz się przymierzyć pogadać zapraszam

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, robert1973 napisał:

Tak prawdę powiedziawszy o zakupach na Firmę nic nie wiem ale przeważnie to co słyszę to kupują z salonu , jeśli możesz kupić obojętnie jaki stary ( w granicach rozsądku) to świat stoi otworem :) za ok 20k PLN masz wybór że hej

Co do gwarancji... to obojętne czy kupisz prywatnie czy na firmę zasady są raczej te same.... nie wiem jak Dealer zareaguje na zmianę siedzenia/zawieszenia ( choć to ostatnie można zmienić przed wizytą na OEM lub poprosić w salonie o zmianę no wtedy to już chyba nie będzie żadnego problemu z gwarancją

PS własnie ściągłem z garażu .... Kobiór odpada ale jak chcesz się przymierzyć pogadać zapraszam

Hej.

Zaproszenie przyjęte, co i kiedy ustalimy na PW. Jutro jadę do salonu się przymierzyć do tego Benelli TRT, zobaczę jak bardzo "dyndam" na nim w wykonaniu fabrycznym. Chciałbym też zobaczyć czy go robili rękoma, czy nogami po pijaku ;). Salon prowadzi dawny znajomy, to go będę pytał o dobry solidny rabat i zimową cenę :P. Zapytam też o możliwość obniżenia tego motocykla, jeżeli okaże się bardzo za wysoki :wacko:. Cena wbrew pozorom tego Benelli TRK nie jest taka niska w porównaniu z innymi motocyklami tej grupy i podobnej klasy, np Honda CB500X, czy BMW G310 GS. Niewielkie różnice cenowe zacierają się patrząc na markę, prestiż, itp. No jak na dziś to mam niezły bałagan pod włosami, i nadal szukam i oglądam, ale wiem że jak nie dotknę i nie pomacam to nic z tego nie będzie. Pamiętam jak przez miesiąc czytałem w necie i oglądałem Hondę DN01, wystarczyło że pojechałem do kolegi i siadłem na nią i już zaiskrzyło wiedziałem, że chcę ten motocykl, zakup był już tylko formalnością i znalezieniem fajnej sztuki, udało się z wyjątkiem koloru, ale to już jest naprawione i wszystko gra, teraz tylko to czekanie na wiosnę i pogodę ;).

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, robert1973 napisał:

no i gitara :) fajnie jest mieć kolegów skutero-maniaków o zapędach enduro-turystycznych :D  : D 

Za bardzo się nie ciesz :P. Teraz zamęczę Cię pytaniami , ale sam tego chciałeś :D.

Odnośnik do komentarza
Za bardzo się nie ciesz . Teraz zamęczę Cię pytaniami , ale sam tego chciałeś .
Waldek, zapowiada się u Ciebie niezła kolekcja

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Yarorot napisał:

Waldek, zapowiada się u Ciebie niezła kolekcja emoji6.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Już po marzeniach, motocykl ADV - TAK, ale w przyszłym życiu :mellow:. Dziś byłem w salonie przymierzyć się do Benelli TRK 502, i powiem tylko tyle, że z trudem ale się wdrapałem na ten motocykl i to już w sumie wszystko co mogłem zrobić :mellow:. Z duszą na ramieniu złożyłem boczną stopkę i "dyndając" na siodełku tego potworka miałem trudność utrzymać równowagę.     Co prawda siedziałem na tym motocyklu nieruchomo przez dwie minuty, śliniąc się jak to mogło by być fajnie, ale każde lekkie przechylenie motocykla na bok powodowało u mnie stan przed zawałowy ;). Niestety to nie jest model dla mnie, bardzo bym chciał takie cudeńko bo czułem się w nim (dokładnie w nim) tak wyśmienicie i bardzo wygodnie się na nim siedzi. Siedzisko jest wygodne, pozycja jeszcze lepsza, duże koła, motocykl ma fajny wygląd, cóż więcej chcieć. Szkoda wielka, że jest taki duży, albo raczej ja taki mały :wacko:. Gość który mnie obsługiwał bardzo przyjemny, szukaliśmy rozwiązania na obniżenie, ale wszystkie ewentualne próby to ingerencja w podzespoły motocykla. Przeróbka kilku elementów nie jest problemem, dałbym sobie z tym radę, tylko nie wiem, czy po tych wszystkich zabiegach nie pozostanie naruszona geometria motocykla i sprawa trakcji, itp. Podstawowymi manewrami musiało by być obniżenie lag, następnie ingerencja w tylne zawieszenie, skrócenie amortyzatora centralnego, obniżenie siedzenia (zmiana gąbki). Jest to wszystko do zrobienia, tylko jest jedno ale, to nowy motocykl i wszystkie te zmiany wpłyną na gwarancję, a przy Chińskim wynalazku nie chciałbym jej utracić, tym bardziej że motocykl nie kosztuje 5 tys, tylko ponad 20 tys. Rozważam jeszcze zakup czegoś używanego i zabawa w obniżanie, ale czarno to widzę :wacko:.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Powiem tak. Tylko bez urazy

Daj se siana z tymi motocyklami ( sam jeździłem i wiem że są fajne ) zamiast szarpać się i kupować coraz to inny po prostu siadaj na skuter ( ten czy inny ) i zacznij podróżować .

Ja też myślałem że TYLKO motocykl da mi tę swobodę i frajdę. Potem wypadek zweryfikował moje możliwości .

Okazało się że przez kilka lat tylko skuter jest w zasięgu moich możliwości. A teraz NIE ŻAŁUJĘ !V

Skuter mam wygodny , bez problemu nad nim panuję (bo też jestem Hobbitem ) i wjeżdżam w takie miejsca że na samą myśl o tym Japończykom oczy robią się okrągłe ze zdziwienia.

Teraz chociaż czasem ciągnie mnie na Enduro nawet nie myślę o zmianie. Koncentrując się na zwiedzaniu bliższej i dalszej okolicy.

I tobie proponuję to samo.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, BURISMAN napisał:

Już po marzeniach, motocykl ADV - TAK, ale w przyszłym życiu :mellow:

To znaczy się że jak ? Po reinkarnacji będziesz większy ?  Ale zdajesz sobie sprawę że możesz być np. słoniem :D  sorki, tak się mi skojarzyło.

Jak to ma być tylko do zabawy w terenie to może lepiej pomyśl o "małym" 125-ce lub 250-ce typowym krosie. Tutaj na pewno coś znajdziesz dla siebie.

A podróżować po asfalcie masz czym.   Nie odpowiedziałeś mi wcześniej na pytanie co to jest to Benelli ?  Już nic włoskiego w tym motocyklu nie ma ?

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, arturo-bb napisał:

Powiem tak. Tylko bez urazy

Przecież wiesz, że ja się nie urażam ;).

Godzinę temu, arturo-bb napisał:

Daj se siana z tymi motocyklami ( sam jeździłem i wiem że są fajne ) zamiast szarpać się i kupować coraz to inny po prostu siadaj na skuter ( ten czy inny ) i zacznij podróżować

Tak się chyba to wszystko skończy, ale na razie się jeszcze nie poddaję, będę szukał, do wiosny daleko :D.

Godzinę temu, arturo-bb napisał:

Teraz chociaż czasem ciągnie mnie na Enduro nawet nie myślę o zmianie.

No właśnie Artur, te ciągotki :D.

Godzinę temu, arturo-bb napisał:

. Koncentrując się na zwiedzaniu bliższej i dalszej okolicy.

I tobie proponuję to samo.

Posłucham rady, mam już plana na przyszły sezon, czas pomyśleć nad realizacją :D

Godzinę temu, KriSSo napisał:

Burisman, jaki masz wzrost? Poniżej 170 cm?

W wysokich butach i berecie z antenką będzie 170 cm, ale coś mi się wydaje z pomiarów, że to nie o wzrost chodzi tylko długość nóg, bo stojąc boso od podłogi do prawego jaj...ka jest 76 cm, do lewego nieco mniej, ale to nie wina nogi, tylko lewe jest niżej ;), doliczając rozkrok i utratę tym samym na wysokości to wychodzi na to, że w moim przypadku wysokość siedzenia nie powinna przekraczać 700 mm i tak mam w Hondzie DN01 i jest spoko, a ten Benelli ma 800 mm.

49 minut temu, EndriuBis napisał:

To znaczy się że jak ? Po reinkarnacji będziesz większy ?  Ale zdajesz sobie sprawę że możesz być np. słoniem :D  sorki, tak się mi skojarzyło.

Będąc słoniem, trąbą bym się podpierał, a teraz nawet trąbka krótka :P

49 minut temu, EndriuBis napisał:

Nie odpowiedziałeś mi wcześniej na pytanie co to jest to Benelli ?  Już nic włoskiego w tym motocyklu nie ma ?

Wpisz na Yutube - Benelli TRK 502, jest pełno filmików, opisów i relacji z użytkowania tego sprzętu, z testów. Oczywiście że włoska została już tylko nazwa, ale motocykl jest spoko, tym bardziej cena tego motocykla jest relatywnie niska w porównaniu z konkurencja, a sam motocykl nie odbiega od konkurencji za daleko do tyłu. Dziś rozmawiałem ze sprzedawca, sprzedali ponad 10 sztuk i nic, zero reklamacji, kilka sprzedanych sztuk ma już za sobą ponad 10 tys i nadal nic się nie dzieje, wiem że to żaden przebieg, ale to też świadczy o tym, że nie jest to totalny złom do czego nas przekonali wieloma produktami Nasi mali pracowici bracia ;). Widać że motocykl produkowany jest pod nadzorem i dbałością o jakość, ja tam się nie znam na tym za bardzo, ale oglądając go dziś w salonie nic złego nie zauważyłem, wykonanie na średnio wysokim poziomie, w moim subiektywnym odczuciu.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Cytuj

 w moim przypadku wysokość siedzenia nie powinna przekraczać 700 mm

Pozostaje tylko lekki cruiser lub chopper oczywiście poza niektórymi maxi.Obniżenie motocykla(nie licząc siedzenia) to nie jest taki prosty temat.

Opuszczenie na lagach,krótszy amortyzator z tyłu plus kości  to nie wszystko masz jeszcze stopkę boczną i centralną do skrócenia.

Krótko mówiąc takie sprzęty nie jeżdżą a przy twoich umiejętnościach to już w ogóle niema co  kombinować.

ps.dobrze że to temat ,,spam" .

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...