Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Sym GTS Evo 125 zdjęcia, opinie, porady


ArturSYM

Pytanie

motory.png

Wraz z kolegą Marko7 oraz Jerales postanowiliśmy założyć temat zbiorczy dotyczący modelu SYM GTS/Joymax/RV Evo 125. W polskim internecie jest bardzo mało informacji na tego skutera, a przydałoby się jedno, duże kompendium wiedzy nt. tego modelu.

Także dzielcie się informacjami jeśli macie jakieś ciekawostki, porady, linki do akcesoriów, tuningu i napraw.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 329
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • Wombat

    73

  • ArturSYM

    67

  • Marko7

    57

  • Jerales

    41

Top użytkownicy dla tego pytania

Opublikowane grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Shad nie ma rurek w wersjach przedliftowych. W trzeciej generacji czy to Givi, czy to Shad, ma mocowania.

AliAkrap jest fajny na krótką metę. Po mieście fajnie brzmi, ale chyba jestem za stary na to, aby hałasować wyjącym skuterem. Nie wiem czy teraz nie poszedłbym w drugą stronę - wydech cichszy niż seria.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 10.8.2017 o 15:50, Wombat napisał:

na stronie shad jest ten sam produkt wskazany zarówno przy roczniku 2006 jak i przy 2014, ten S0GT25ST:

http://www.shad.es/descargas/shad294.pdf

w Joyride jest różnica ale też cholera wie czy tylko nie katalogowa. GTS są opisane jaki roczniki 06 do 17

Są nowe oryginalne mocowania kufra bez tych rurek (gdyby ktoś jeszcze szukał) z dodatkową podpórką:

http://allegro.pl/plyta-pod-kufer-mocowanie-kufta-sym-gts-125-gts-30-i7020665345.html

b8d917ed44f6904101099b79bc0c.jpg

68dc3cf249f7bd40a593d1d2f288.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Bardzo ładny w wersji karbon B)

Też mam SH39 i nie wiem czy dobrze widzę ,ale przy twoim nie ma oparcia pasażera ??

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie ma bo i z pasażerem żadnym nie jeżdżę:) Jest do dokupienia gdyby coś się zmieniło za 60 zł ...

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Aaa widzisz ,nawet nie wiedziałem,że to opcja .Myślałem,że każdy w standardzie to ma ....

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam wszystkich. Jako że stałem się nowym posiadacze Sym gts 125 2008r. mam pytanie:

- jakie powinny być obroty po odpaleniu silnika?? u mnie są ok 3-3,2k niezależnie czy zimny czy ciepły.

- co może być przyczyną że czasami skuter gaśnie podczas próby ruszania. Jak zgaśnie odpala normalnie i jedzie dalej.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 0
5 godzin temu, Marko7 napisał:

Ja mam po odpaleniu silnika ok 2500 początkowo i po chwili spada na 2000.

OK. Dzięki. Będę coś jutro grzebał przy gaźniku bo tak mi się właśnie wydawało że jakieś wysokie mam obroty. Mam nadzieje że nic nie popsuje bo dopiero poznaje ten sprzęt. pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 21.4.2018 o 23:37, Wombat napisał:

 

a ja sobie zrobiłem tuninga - klamki z regulacją. Polecam.

W zeszłym roku kupwałeś na Aliexpress i mówiłeś, że nie pasują to co te są inne?

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 8.04.2018 o 14:25, Marko7 napisał:

Ja mam po odpaleniu silnika ok 2500 początkowo i po chwili spada na 2000.

Mam dokładnie tak samo :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

U mnie róznie z wolnymi obrotami,raz 2000,raz 1800.....nie wiedzieć czemu :)

A właśnie,nie wiem czy to dobre miejsce,ale spróbuje.....wymieniłem dzisiaj świece na nową,zalecaną przez producenta i taką jak była  założona.....i skuter zaczął gorzej palić. Wcześniej palił na rys,dosłownie ze skunde trzymałem rozrusznik i silnik pięknie pracował,teraz nie dość że kręce dłużej,to silnik powoli rozkręca się do wolnych obrotów. Wie ktoś czemu  tak się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Sprawdź :

- czy na starej świecy pojawia się też ten problem, 

- czy poprawnie założyłeś kopułkę,

- czy kabel na kopułce nie ma przebicia/luzu,

- czy świeca ma iskrę.

 

A ja wrzucę foto z ostatniej przejażdżki. 

IMG_20180429_181330.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

na starej świecy jak napisałem,palił na dotyk. nic poza świecą nie dotykałem. Zdjąłem fajke,wykręciłem świece,wkręciłem nową,założyłem fajke....

Ale wcześniej miałem inny problem,którego teraz nie ma( a przynajmniej nie powtórzył się jak na razie ) i może ktoś będzie wiedział o co chodzi. A chodzi o to,że wszystko było ok,silnik pracował ładnie,ładnie palił i się ogólnie sprawował. Od czasu do czasu robiło się coś takiego,że jak długo szedł na wolnych obrotach ( na światłach,na postoju etc.) dodałem gazu ale tak minimalnie,ledwo ledwo( dosłownie z milimetr ,może dwa na manetce,że nawet obroty nie podskoczyły jakoś  ) potrafił zgasnąć. Zapalał bez problemu i problem ten nie występował przez jakis czas... Dodam że mam gaźnik,nie wtrysk. Ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 24.04.2018 o 20:55, Marko7 napisał:

W zeszłym roku kupwałeś na Aliexpress i mówiłeś, że nie pasują to co te są inne?

Nie. to kolejne. Kupiłem takie co pasują.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czesc,

W serwisie powiedziano mi ze wygiela mi sie przednia tarcza i i trzeba ja wymienic z tym ze PL niedostepne sa nowe i trzeba sciagac z jakiegos ALI

Mam Syma 125i 2012r.

Kupowal ktos moze orientalna tarcze i moze cos polecic, albo wie gdzie dostane to blizej ?

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • 0

Śmiało możesz nawet z 250 -ki  kupic,będzie pasować. Ja sam osobiście na rancing-planet kupiłem do tyłu,z syma  250-ki właśnie i to 0,5 milimietra ,czy nawet 1 mm na grubości więcej niewiele robi( po za tym,że dłużej będzie  tarcza ) 

 

Ale teraz widzę ,że one nawet w trzy setkach były :p

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...