Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Sym GTS Evo 125 zdjęcia, opinie, porady


ArturSYM

Pytanie

motory.png

Wraz z kolegą Marko7 oraz Jerales postanowiliśmy założyć temat zbiorczy dotyczący modelu SYM GTS/Joymax/RV Evo 125. W polskim internecie jest bardzo mało informacji na tego skutera, a przydałoby się jedno, duże kompendium wiedzy nt. tego modelu.

Także dzielcie się informacjami jeśli macie jakieś ciekawostki, porady, linki do akcesoriów, tuningu i napraw.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 329
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • Wombat

    73

  • ArturSYM

    67

  • Marko7

    57

  • Jerales

    41

Top użytkownicy dla tego pytania

Opublikowane grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Panowie - szukam amortyzatorow tylnych,sym gts 125 evo 2010 rok. Jakie moge zamienniki wsadzic,gdzie moge dostać, z jakiego innego skutera moge dopasowac ?

  Dzwonilem dzisiaj do dystrybutora,i cena jest nie do przeskoczenia dla mnie na chwile obecną,a musze wymienic bo olej z nich cieknie,sa glosne,i "jęczą " Wymienial ktos ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mój poprzedni wpis jest już nieaktualny. Wsadziłem amorki RMS z Yamahy Majesty 250. Minus jest taki że są 15 mm dłuższe ,ale jak patrze na skuter stojący nie widzę tej różnicy. Konieczne było tez zastosowanie podkładek przy mocowaniach góra - dół. Mocowanie na dole jest kapkę szersze,a na górze węższe,troszkę kombinowania i amorki na swoim miejscu.Jeżeli chodzi o twardość ,są ustawione na najbardziej miękkie,i jakoś różnicy nie czuję. Zobaczę jak pojeżdżę trochę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dlaczego? Na twardszym zawieszeniu pewniej sie w zakrętach czuję. Na miekkiej tylnej sprężynie tyl lubial leko uciekac,a przynajmniej takie wrazenie odniosłem. Z drugiej strony Majesty jest ok 10 kg lżejsza,wiec nie powinno byc twardziej :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam na forum,

Od wczoraj jestem posiadaczem Sym 125 gts i -  jeszcze tydzień temu nie miałem pojęcia że coś takiego jest; pierwsze wrażenia pozytywne, przymierzałem się do Piaggio x evo, Aprilla Atlantis i Burgmana; Sym wypadł w mojej ocenie najlepiej, wygląd kosmiczny, w jeździe super, dobry stosunek jakości do ceny, zobaczymy co będzie dalej :-)

Odnośnik do komentarza
  • 0
7 godzin temu, frydku napisał:

Witam na forum,

Od wczoraj jestem posiadaczem Sym 125 gts i -  jeszcze tydzień temu nie miałem pojęcia że coś takiego jest; pierwsze wrażenia pozytywne, przymierzałem się do Piaggio x evo, Aprilla Atlantis i Burgmana; Sym wypadł w mojej ocenie najlepiej, wygląd kosmiczny, w jeździe super, dobry stosunek jakości do ceny, zobaczymy co będzie dalej :-)

Super , witaj :-) pochwal sie wstaw jakieś fotki.... No i jak by co ten dział jest dla Ciebie , dziel sie swymi spostrzeżeniami, jak i doświadczeniami odnośnie swej maszyny.

Odnośnik do komentarza
  • 0

- mam pytanie jaki olej lejecie do swoich Symów (gts 125 i) do silnika, jaki do przekładni i co tam jeszcze potrzeba dajcie znać, dzięki.

Wolałbym dobry,

 

(fotki dorzucę jak się ogarnę)

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
Godzinę temu, frydku napisał:

- mam pytanie jaki olej lejecie do swoich Symów (gts 125 i) do silnika, jaki do przekładni i co tam jeszcze potrzeba dajcie znać, dzięki.

Wolałbym dobry,

(fotki dorzucę jak się ogarnę)

Pozdrawiam

Ja do silnika leje Motyl 10w40 7100.

Do przekładni Ravenol Epx Sae 85W140 Gl-5.

Rolki seryjne sa 10,1gram pasek 805x19x5.

Świeca ngk cr8e

Gdyby Cie jeszcze cos interesowało to pytaj. 

1 godzinę temu, Marko7 napisał:

Ja do silnika leje Motul 10w40 7100.

Do przekładni Ravenol Epx Sae 85W140 Gl-5.

Rolki seryjne sa 10,1gram pasek 805x19,5.

Świeca ngk cr8e

Słownik mi trochę poprzekrecal, a nie mam juz mozliwosci edycji. Powyżej poprawione.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Panowie- jak reguluje się światła w naszych Symach ? konkretnie chodzi mi o mój -2010 rok :D

Muszę sobie nieco podnieść...

P.s. - ten olej - Motul 10w40 7100 do mojego rocznika też podejdzie ?

I jeszcze jedno ,dodawał ktoś z Was taki wynalazek jak ceramizer do silnika swojego skutera ?

Wiem że mój sym( podobno ) tak czy inaczej ma powłokę ceramiczną na cylindrze,ale do oleju dopieprzyć jeszcze tego środka,nie będzie juz idealnie ?

Odnośnik do komentarza
  • 0
Godzinę temu, Kolec napisał:

I jeszcze jedno ,dodawał ktoś z Was taki wynalazek jak ceramizer do silnika swojego skutera ?

Wiem że mój sym( podobno ) tak czy inaczej ma powłokę ceramiczną na cylindrze,ale do oleju dopieprzyć jeszcze tego środka,nie będzie juz idealnie ?

Ale po co dodawać jakieś cuda?  

Godzinę temu, Kolec napisał:

Panowie- jak reguluje się światła w naszych Symach ? konkretnie chodzi mi o mój -2010 rok :D

Muszę sobie nieco podnieść...

P.s. - ten olej - Motul 10w40 7100 do mojego rocznika też podejdzie ?

Nie wiem zależy pewnie od przebiegu możesz dla świętego spokoju wlać 5100 lub inny 10w40.

Co do świateł jak chcesz pełnego service manual-a to napisz maila na Pw prześle Ci.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

po co ? po prostu zastanawiam się czy takie cuda w skuterze coś dają ;)

 W moim klekocie  ( dieslu ) w osobówce,co do jednego jestem pewien po dodaniu ceramizera - jego praca się wyciszyła zauważalnie  ,natomiast jeśli chodzi o zużycie paliwa ,tego nie wiem czy mniej palił .

22 godziny temu, Marko7 napisał:

Ale po co dodawać jakieś cuda?  

po co ? po prostu zastanawiam się czy takie cuda w skuterze coś dają ;)

 W moim klekocie  ( dieslu ) w osobówce,co do jednego jestem pewien po dodaniu ceramizera - jego praca się wyciszyła zauważalnie  ,natomiast jeśli chodzi o zużycie paliwa ,tego nie wiem czy mniej palił .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wie ktos z Was,ile i jaki olej jest w lagach w Gts-ie z 2010 roku ? Wie ktos z Was jak ustawia się światła ? Przeszukałem manuela ( ktorego mam od jednego z Was ) ale nic nie znalazlem odnosnie ustawiania swiatel,ani o oleju do przedniego zawieszenia. Prawdopodobnie wymiana oleju w lagach rozwiąże część moich problemów,a chcialem sie przygotowac do tego. Wiem,ze olejo moge wylac i zmierzyc ilosc,ale chcial bym miec od razu kupiony...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam serdecznie :)

Stałem się posiadaczem Syma gts 125i evo - 2011r.

Zakup był całkowicie spontaniczny (czego oczywiście nikomu nie polecam), bez żadnej znajomości tematu, więc tu w razie czego będę szukał pomocy i rady :)

jestem z Warszawy, jakby ktoś chciał obejrzeć przed kupnem dla siebie w/w sprzęt to oczywiście zapraszam do siebie...

Pozdrawiam

20180629_195309.jpg

20180629_195836.jpg

20180629_195724.jpg

20180629_201257.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0
Godzinę temu, avenarius napisał:

Cześć, ile "za" odnośnie zakupu SYM GTS Joymax 125i? Znalazłem ogłoszenie 2016 za 12k

Jest to juz wersja 15 konna poniżej tego rocznika bylo 13 koni.

Niskie spalanie 2,3-2,7 l ,zasieg na zbiorniku to ok 450-500 kilometrow, jak dla mnie wygodny i ładny ale to kwestia gustu, niezawodny, części eksploatacyjne dostępne bez problemy od ręki, na inne trzeba trochę (ok tydzien ) poczekac .

Z wad nawiew  na nogi to bezsensowny bajer no jedynie ze z motokocem, jesli zamierzasz robic dłuższe trasy szybę bedziesz chciał wymienić pewnie na wyzsza, ma dość twarde zawieszenie moze to i zaleta zalezy jak dla kogo.

To tyle co mi przychodzi do glowy:-) 

Jak przeczytałeś cały watek to myślę ze masz jakiś pogląd już w tej kwestii.

Ja na moim mam 14 tys i jak na razie bez jakiejś awarii jeździ , znajomy zbliża sie do 55 tys przebiegu i chodzi mu jak nowka.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam,

 

Mam na imię Paweł i jestem z Krakowa, od paru dni jestem posiadaczem SYM-a GTS 125i z 2014 roku. Póki co jest idealnie, w pt jedzie na serwis między innymi oleje, oraz likwidacja usterek.

 

Tutaj parę moich pytań, czy przy przebiegu 23500 km poza wymianą oleju i oleju przekładni warto inwestować np. w wymianę  płynu hamulcowego, płynu chłodniczego, oleju w lagach, jeśli tak to jaki olej silnikowy, olej do przekładni zastosować w takim roczniku? Jaki płyn chłodniczy ? Osobiście cena nie gra roli, ważne żeby płyny jak najlepiej chroniły podzespoły.

Nie chciałbym zmieniać parametrów jeśli chodzi o V-max vs przyspieszenie, dlatego pytanko czy ma ktoś jakieś konkretne przykłady rolek i paska zbliżonych do oryginału.

No i na dole parę zdjęć wozidła i woźnicy :) Pozdrawiam.

 

 

 

 

20180714_100539.jpg

20180714_100601.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0
31 minut temu, Pawelkrk napisał:

Witam,

 

Mam na imię Paweł i jestem z Krakowa, od paru dni jestem posiadaczem SYM-a GTS 125i z 2014 roku. Póki co jest idealnie, w pt jedzie na serwis między innymi oleje, oraz likwidacja usterek.

 

Tutaj parę moich pytań, czy przy przebiegu 23500 km poza wymianą oleju i oleju przekładni warto inwestować np. w wymianę  płynu hamulcowego, płynu chłodniczego, oleju w lagach, jeśli tak to jaki olej silnikowy, olej do przekładni zastosować w takim roczniku? Jaki płyn chłodniczy ? Osobiście cena nie gra roli, ważne żeby płyny jak najlepiej chroniły podzespoły.

Nie chciałbym zmieniać parametrów jeśli chodzi o V-max vs przyspieszenie, dlatego pytanko czy ma ktoś jakieś konkretne przykłady rolek i paska zbliżonych do oryginału.

No i na dole parę zdjęć wozidła i woźnicy :) Pozdrawiam.

Witaj

Zapraszam także do Fb grupy https://www.facebook.com/groups/232759390644946/

Po pierwsze Skuter z fotek to jest wersja 2010-2012 rok.

Po drugie Rolki oryginalne są 18x14 10,1 gram  a bliskie oryginału np te https://www.racing-planet.pl/4920-rolki-wariatora-naraku-hd-teflon-18x14-1000g.html

Pasek Oryginał: Bando 803x19,5 https://www.easyparts.nl/Drive-Belt-803x19.5x28_(Originele-Onderdelen)-p26828157

 Bliskie oryginału są Dayco i Polini 

Co do olei, płynów itp studiując wątek jeszcze raz pewnie uzyskasz szczegółowe informacje o które pytasz.

Niemniej moim zdaniem przy zakupie warto wymienić  płyn hamulcowy - DOT3 , płyn chłodniczy np Motul motocool , olej przekładniowy 85w140, silnikowy 10w40.

Koszt symboliczny a masz spokój.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki za poprzednie odpowiedzi, mam pytanie co do ogumienia, jakie macie u siebie ? Takie jak zaleca producent czy może inne ? Chodzi mi oczywiście o rozmiar kapci :) 

 

FB od jakiegoś czasu nie mam(usunąłem) więcej czasu zostaje na to co przyjemne.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam jeszcze jedno pytanie, jaki filtr oleju i powietrza zakładacie u siebie ? Jakiś konkret by mi się przydał.

Odnośnik do komentarza
  • 0
1 godzinę temu, Pawelkrk napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie, jaki filtr oleju i powietrza zakładacie u siebie ? Jakiś konkret by mi się przydał.

On nie ma filtra oleju, tylko takie siteczko do przeczyszczenia np w nafcie.

Filtr powietrza jaki sie kupi. Sa dostępne bez problemu.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam ponownie, jest w PL jakaś dobra firma w której zaopatrzę się w nowy wariator do SYM GTS 125 i z lat 2010-2012 ?

Odnośnik do komentarza
  • 0
5 godzin temu, Pawelkrk napisał:

Witam ponownie, jest w PL jakaś dobra firma w której zaopatrzę się w nowy wariator do SYM GTS 125 i z lat 2010-2012 ?

Www.sym.pl  to z polski

 

https://m.ebay.com/itm/VARIATOR-ROLLERS-for-SYM-Allo-Citycom-Combiz-Euro-MX-GTS-HD-Jet-4-125-150/401218055876?hash=item5d6a75aec4%3Ag%3A5hIAAOSwo4pYGFvh&_sacat=0&_nkw=sym+gts+125&_from=R40&rt=nc&_trksid=p2380057.m4084.l1311.R1.TR2.TRC0.A0.H0.XSym+gts+125.TRS0 albo tutaj z Tajwanu z przesyłką gratis :-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam mam dwa pytania :) chciałbym zmienić gumy manetek w moim SYM-ie z 2012 roku. Czy tam standardowo wchodzą 22 mm ? oraz drugie pytanie czy są jakieś zamienniki klamek w tym skuterze ? Chciałbym zamontować regulowane, krótkie klamki. Niestety kulki którymi są zakończone klamki są  porysowane oraz obite i nie wygląda to zbyt ładnie.

 

Myślałem nad takim czymś i pytanie czy by to podeszło do mojej maszyny :

https://arena.pl/krotkie-klamki-sportowe-honda-cbr1100xx-blackbird-cbr1000f-dual-cbr125,p39286005.html?gclid=EAIaIQobChMIlOSPh8XT3QIVmKiaCh0-2QDGEAQYBCABEgJ6pfD_BwE

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
2 godziny temu, Pawelkrk napisał:

Witam mam dwa pytania :) chciałbym zmienić gumy manetek w moim SYM-ie z 2012 roku. Czy tam standardowo wchodzą 22 mm ?

Tak standardowe 22 mm.

Odnośnik do komentarza
  • 0

No i się spieprzyła sprawa ? mam do wymiany w swoim SYM-ie wał korbowy, Panowie pytanie co robić ? Kupić nowy oryginalny, czy używkę ? A może zamiennik ? zna ktoś sprawę zamienników i jakie konkretnie by podeszły do rocznika 2010-2012 ? Nie ukrywam że chce nim przejeździć jeszcze ten sezon i sprzedać go, bo przesiadam się na nowy motocykl, ale nie chce komuś wadliwego sprzętu sprzedać, to nie w moim stylu, za wszelkie podpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny.

 

Mam nadzieję że tylko ten wał był odpowiedzialny za szum w tylnym kole, jak coś to chętnie zasięgnę waszej opinii w innych tematach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...