Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

@websterek_

Z braku lepszego słowa określiłbym skuter jako "trochę dziwny":) Jest czysty, lekko zużyty, z nowymi oponami, dokładnie sfotografowany ze wszystkich stron, a rant na przedniej tarczy wydaje się niewielki. Z drugiej strony, mamy otarty w bardzo dziwnym miejscu plastik - spójrz na czarny element pod napisem "Burgman" na lewej burcie. Miałem K3, i trudno mi wyobrazić sobie w jakich okolicznościach mogło do tego dojść. Zadupek wygląda podejrzanie, jakby ktoś próbował w nim grzebać - proponuję porównać spasowanie elementów z Burkiem z ogłoszenia jeden post wyżej. Podsumowując, mogą to być jakieś niewarte uwagi drobiazgi, ale to już trzeba zweryfikować w czasie oględzin.

Odnośnik do komentarza

Bry,
Może ktoś z Was oglądał któreś z tych moto?
A może ktoś coś wie o jakiejś forumowej 600 (no minimum 400) do sprzedania w Małopolsce? Nie chcę jeździć po całej Polsce, bo to bez sensu.
Pierwsza: chyba kiedyś forumowa Honda
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-sw-t400-swt-600-polskiego-pochodzenia-ID6AZ3W5.html

I drugie (tak, błotnik widzę):
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-burgman-suzuki-burgman-an-650-executive-ID6BKDmw.html

Ktoś oglądał? Kojarzy? Coś się rzuca w oczy. Do Hondy mam mieszane uczucia, bo obawiam się o dostępność części. Słusznie?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, EndriuBis napisał:

 

Honda jest kolegi Szagal z Krakowa.  Zobacz do działu Sprzedam maxi skuter.   Ma bardzo charakterystyczne lusterka.

Tak, tak, widziałem. Rozmawialiśmy na Priv potem. Może ktoś bezstronny się wypowie... może każe mi się stuknąć w głowę ?

Ciekawy jestem jeszcze tego 650... ciężko coś sensownego znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Jak nie kupujesz nowki z salonu to zazwyczaj trzeba swoje wydreptac, chyba ze masz wyjatkowe szczęście. Jednak oba sprzęty wydaja sie od prawdziwych kierowników, a nie handlarzy. Ma to oczywiscie pewne plusy...

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Po prostu wolę poczekać i znaleźć coś blisko. Robienie kilometrów wcale nie pomaga. Wzrasta tylko frustracja. Mam swoją zasadę, że dalej jak 100km nie jadę po motocykl/samochód. Póki co sprawdzą się to znakomicie ;)

No nic. Jakby ktoś coś zauważył, chciał coś dodać to bardzo bardzo proszę. 650 będzie do obejrzenia pod koniec miesiąca i pewnie do tego czasu się wstrzymam z decyzją. Ale, nie odpuszczam poszukiwań.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak jak napisałeś. Ten egzemplarz jest znany i pochodzi z naszego forum. Dzwon do właściciela i się dogaduj.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam taki mały a może i duży problem to się okaże jak cokolwiek się dowiem od doświadczonych użytkowników Burgman-a 650 z lat 2003. Zamieniam swój samochód na Burgmana 650 z 2003r. Z przebiegiem 52k. Skuter pięknie odpalił (był zimny bez wycieków sprawdzałem) od razu usłyszałem efekt diesla. Rozgrzał się trochę więc ruszyłem. Płynnie ruszył ale już po ruszeniu nastąpiły drgania. Zaczęły strasznie latać lusterka aż do osiągnięcia prędkości około 80km/h, po czym ustały i w prawym mogłem coś zobaczyć lecz lewe jeszcze trochę latało. Czy mógłby ktoś z forumowiczów powiedzieć mi co może być nie tak? Czy może to być spowodowane efektem diesla (czyli szybka wymiana zębatki i będzie lepiej?). Czy pchać się w to czy raczej sobie odpuścić? Podaje link do aukcji. Skuter moim zdaniem jest bez wypadkowy ma wszystkie emblematy i nie jest połamany ani nigdzie nie odostają plastiki. Wybaczcie za błędy ale pisze z głupiego smartfona. Proszę o szybką pomoc. 

 https://www.olx.pl/oferta/suzuki-burgman-650-2003r-CID5-IDA3Xfo.html

Jeszcze sprawdzałem jak reaguję na odjęcie/dodanie gaz przy pewnych prędkościach. Przy niskich prędkościach rządu 20-50 szarpał niemiłosiernie aż głowe urywało. Trochę ustało to po rozgrzaniu  silnika i dłuższej jeździe. Przy wyższych prędkościach już tego efektu nie było. Czym to może być spowodowane? 

Odnośnik do komentarza

Generalnie temat dobrze znany, efekt "diesla" , oczywiście jest to do naprawy.  https://www.youtube.com/watch?v=kmX1YBGRxIU

To szarpanie może jednak zwiastować koszty, naprawa skrzyni to ok. 3 tyś tak więc warto dobrze sprawdzić sprzęt przed zakupem bo może się okazać że na naprawy wydasz prawie tyle co wart jest ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem. W koszta nie chce się pakować. Wystarczy że auto było dla mnie studnia bez dna a teraz zamienić zrobiony samochód w dobrym stanie na coś co znów trzeba będzie inwestować. Bez sensu.

Jednak gdyby ktoś był z okolic Leszna to proszę o zgłoszenie się do mnie będę bardzo wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza

Mialem u siebie efekt diesel, rzadnych drgań czy wibracji nie było. Klekotal jak diesel przy -10

Po wymianie walka zapanowala cisza .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
12 godzin temu, Cinek napisał:

Cenowo dobry temat chyba.Już jakiś czas wisi na OLX a od dziś z niższą ceną jest

Poproś o dokładne zdjęcia sprzed naprawy powypadkowej. Wtedy będzie można oceniać dobry czy "dobry". Niska cena nie jest tu dziełem przypadku.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czy ktoś może oglądał te sprzęty ?

burgman 1

burgman 2

burgman 3

burgman 4

ps. Sprzęt z poprzedniego posta ma na zadupku naklejkę z forum ? 

Ogólnie zdjęcia robione tuz po umyciu są dla mnie pierwszą oznaką do dokładnego obejrzenia plastików , druga to przebieg licznikowy oznacza inwestycję w duży przegląd .

Pytanie czy miał już naprawianą skrzynię CVT ? jeśli nie to dodatkowy koszt minimum 2 tys..

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
4 godziny temu, Gumisiek napisał:

Pytanie czy miał już naprawianą skrzynię CVT ? jeśli nie to dodatkowy koszt minimum 2 tys

Sam pas CVT cirka tyle kosztuje. A gdzie reszta + robocizna?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Miałem na myśli naprawę skrzyni bez wymiany pasa , bo razem z pasem Kolega Saper w zeszłym roku wybecelował 3tysie z groszami .

ps.pas można kupić po taniości za 1600zł

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gumisiek napisał:

...bo razem z pasem Kolega Saper w zeszłym roku wybecelował 3tysie z groszami

 Nie w zeszłym roku, tylko w 2016, a było to ponad 30k km temu, czas "nie pyta i w miejscu nie stoi" tylko zap...ala. 

A kilometry lecą.

I dla ścisłości, moja skrzynia nie była padnięta i została zrewitalizowana przy stanie licznika 52 000 km, teraz jest ponad 80 kilka tyś.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 8.07.2019 o 17:33, Gumisiek napisał:

Czy ktoś może oglądał te sprzęty ?

burgman 1

burgman 2

burgman 3

burgman 4

 

Oglądałem dzisiaj z mojej listy pozycję numer 3

Ma  mały przebieg ,był  sprowadzony ze Szwajcarii po szlifie ,czarne plastiki ok .

Pomalowany ładnie  ale jest teraz w dwóch odcieniach .

Cena do zapłacenia 9800zł

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...