Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
2 godziny temu, Gumisiek napisał:

Pomalowany ładnie  ale jest teraz w dwóch odcieniach .

Pytałeś mnie na PM więc żeby nie dublować odpiszę tutaj. Sam rynek CH jest podobny np. do DE. Sprzęty 2oo sprowadzane są przez handlarzy z CH w 95% jako powypadkowe. Najczęściej kupowane na aukcjach. Szansa na trafienie w te 5% jest podobna do trafienia szóstki w totka. Oczywiście nie oznacza to, że każdy sprzęt z tamtego rynku trzeba od razu odrzucać ale... żeby nie kupić lepionego i pospawanego picasso z kłami mamuta zamiast lag trzeba posiadać wiedzę i mieć możliwość zajrzenia tu i ówdzie. Sugerowałem Ci gdzie się udać celem sprawdzenia tego czy innego egzemplarza. Ze zdjęć to można wróżyć jak z kuli czy fusów. 

Dla mnie, po tym co już widzę na foto, ten egzemplarz by odpadł. Dlatego, że widzę niechlujność naprawy oraz zapewne sprzedający nie posiada dokumentacji jak sprzęt wyglądał przed naprawą... a dla mnie to jasny znak. Sprzęty poszlifowe mają jedynie sens wtedy, kiedy kupujemy je przed naprawą (często przed rasowaniem powypadkowym) i zlecamy przywrócenie komuś zaufanemu. Ewentualnie sami to robimy (posiadając oczywiście odpowiednią wiedzę). Inaczej... w PL... kupowanie takich "rodzynków" to rosyjska ruletka, gdzie na szali stawiamy często nasze zdrowie lub życie.

Z drugiej strony to, co piszę określa moje standardy, które często są jakże odmienne od tego, co można spotkać dookoła. Niedawno oglądałem AN 650, który przyjechał do Wawy z odległego regionu PL. Z daleka sprzęt trzymający się kupy. Z bliska dramat. W płozach, pod dywanikami blachowkręty, brak śrub, połamane zaczepy, krzywa centralka, krzywa kierownica (nie wiem jak poprzedni kierownik był w stanie na tym jeździć), plastik okalający kierownicę tarł o kokpit, szczeliny nierówne, widoczne niechlujne spawy i szpachel, elementy podwozia na trytytkach... a to tylko to, co było widać po wstępnych oględzinach. Ktoś tym jeździł i to sprzedał. Inny to kupił... podobno z pełną świadomością co do przeszłości ☠️. Nie wiem gdzie miał oczy. Podziwiam.

Dlatego to, co dla jednego jest dyskwalifikujące dla innego będzie OK. W związku z powyższym doradzanie w tym wątku nie zawsze ma sens.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wczoraj osobiście przekonałem się po raz kolejny że sprzęty sprowadzane są w większości "po przejściach' , a sprzedający robią różne uniki jeśli pytam o zdjęcia przed malowaniem lub historię serwisową . Niektórzy nawet nie raczą odpisać na pytania zadane w wiadomościach np.na olx .

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gumisiek napisał:

Wczoraj osobiście przekonałem się (...)

Sprzęty sprawne, zadbane, z odpowiednim przebiegiem i "nie po przejściach" osiągają po prostu wyższe lub podobne ceny w krajach w których są zarejestrowane ? . Nie ma się co łudzić. Naturalna selekcja. To po co je wozić tysiąc i więcej kilometrów co też dodatkowo kosztuje?

Mówiąc w wielkim skrócie: "Musi być defekt, bo inaczej nie ma zarobku". A defekty są różne. Od zepsutej skrzyni, przez nieopłacalne naprawy, zaniedbany wygląd, szlifa, zwykły brak (np. przez kradzież) jakiejś kosztownej części, aż po delikatną czołówkę ? , powódź i jej skutki czy zawrotną liczbę kolejnych właścicieli. Wszystko jest kwestią ceny. No i naprawiać też można "porządnie" albo "lepić nieuczciwie na klej i trytytki". Albo zwyczajnie podłączyć do kompa i zmienić przebieg. Patrz np. naprawy skrzyń w AN650. A czy handlarz naprawi "w 100% porządnie"? Raczej nie, bo to dodatkowo kosztuje i zmniejsza jego zysk. Oczywistość.

Odnośnik do komentarza

Poszukuję B650 po lifcie czyli tak 2013-2015. Oczywiście rozglądam się za egz z polskiego salonu. 

Czy ktoś może coś wie o tej ofercie? 

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-burgman-suzuki-an650-burgman-salon-pl-2013-2014-motonita-ID6C2QRc.html#5ab8ece430

I jeszcze przy okazji pytanie dot innego egzemlarza- czy fakt że  moto z 2013 roku nie jest w wersji Executive (brak grzanych manetek i siodła) oznacza że jest sprzed liftu czy obie wersje były produkowane równolegle? Porównując wizualnie wygląda że jest to wersja ostatnia ale chcialbym się upewnic

Z góry dzięki za info 

Odnośnik do komentarza

Czy ktokolwiek wie coś o tym motocyklu:https://www.olx.pl/oferta/honda-nc-700-integra-abs-dct-CID5-IDxQTyK.html

-może jest to sprzęt kogoś z forumowiczów?

Lub ten https://www.olx.pl/oferta/honda-ns-bezwypadkowa-honda-integra-automat-nigdy-nie-naprawiana-poznan-CID5-IDxrSZW.html

jeszcze mniei interesuje -może ktoś z Grupy Wielkopolskiej coś kojarzy

Odnośnik do komentarza

Witam. Potrzebuję kogoś z okolicy Warszawy/Żyrardowa do obejrzenia i zakupu (jeżeli będzie dobry) napędu do Burgmana. Za fatyge płace z góry. Więcej pod numer 534498483. 

Odnośnik do komentarza

Nieaktualne. Pozdrawiam i dziękuje za chęci pomocy!

Odnośnik do komentarza

Patrząc na kanapę, to wygląda jak Burgman Termi_N'a.

A w 2012 nie było naklejki na błotniku, tylko nad reflektorem.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Saper napisał:

Patrząc na kanapę, to wygląda jak Burgman Termi_N'a.

 

Zgadza się.  Wstawiający użył zdjęć  Termiego jak wystawiał na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 31.07.2019 o 20:05, Gumisiek napisał:

Czy ktoś kojarzy tego sprzęta ?  Burgman

Czy w 2012 roku powinny być naklejki ABS na błotniku ?

Chyba znalazł nowego właściciela bo ogłoszenie znikło.

Następna  oferta Burgman ,  Ktoś kojarzy tego pojazda ?

Odnośnik do komentarza

Witam, czy Ktoś z kolegów oglądał ten sprzęt - https://allegro.pl/ogloszenie/yamaha-x-max-250-8397780230 , pochodzi z Polskiego salonu , obecny właściciel ma go od 3 lat (ogólnie to czwarty właściciel) , może Ktoś coś zauważy w wyglądzie nie pasujący do opisu .Z Bydgoszcz do Warszawy nie jest blisko, jechać w ,,ciemno,, trochę nie bardzo to mądre .Czy Ktoś z kolegów podjął by się obejrzenia sprzętu w Warszawie?Właściciel skutera nie ma nic przeciw temu.Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na podkładce pod rejestracją ma napisane " Motocykle z USA "

Ciekawe czy sprzedający ma dokumenty potwierdzające zakup w Polskim salonie i książkę serwisową ?

Najlepiej poprosić sprzedającego o zrobienie zdjęcia pierwszej strony dowodu rejestracyjnego i przysłanie a następnie sprawdzić w CEPIKU ,

jeśli będzie ok to spróbuję podjechać w sobotę na oględziny .

Odnośnik do komentarza

Witam ,dziękuję Gumisiek  za zainteresowanie i bardzo bym był wdzięczny za pomoc .Żadko się spotyka sprzęt z Polskiego salonu i bardzo mi zależ na kupnie tego modelu -przymierzałem się do niego i bardzo mi pasuje.Tylko te co oglądałem były bardzo kiepsko utrzymane: a to przednia tarcza  ,,zjechana ,,do polowy przy przebiegu 14tyś ,ato luźne tylne koło i silnik cały mokry od oleju = właściciel twierdził,że ten typ tak ma ? .Dane do CEPiku 

 

VIN VTLSG221000010290

pierwsza rejestracja 17.06.2010

nr rejestr. WI0269

co o tym sądzicie ? bo ja się w tym gubię.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,jako że dalej szukam skutera mam prośbę o ocenę zawartości tego ogłoszenia  https://www.otomoto.pl/oferta/kymco-downtown-ID6CqYEr.html .Rozmawiałem ze sprzedawcą (nie był właścicielem) ,skuter zakupiony w Polskim salonie  ,miał tylko 1 właściciela. Jak oceniacie tą ofertę?Proszę o uwagi.Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Po zdjęciach nic nie widać - nie odnoszę się, natomiast sama treść ogłoszenia nie wskazuje, że to salon Polska, raczej napisane po januszowemu, że niby tak, a tak naprawdę nie. Cena również nie wskazuje, że skuter z salonu w Polsce - najpierw na tym bym się skupił i jeśli tak nie jest to bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza

Moze to byc super okazja, ale wydaje mi sie ze cena jest dosc niska patrzac na rok oraz przebieg i stan modelu. Ponadto jezeli ktos odkupil od pierwszego właściciela to tak naprawde cena byla jeszcze nizsza. Zakladajac że utargujesz 500 zl to jest to polowa wartosci nowej z salonu. Po 3 latach i 18 tys km bardzo tanio

Odnośnik do komentarza

Dzięki za zainteresowanie, cenę trudno trochę oszacować za sprzęt z Polskiej dystrybucji- podaż bardzo niska.Szukam ,pytam bo sprzęt się nie znajdzie sam ,na forum jest parę osób co mają taki sprzęt, więc liczę na podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza

Wuja69 wysłałem Ci na priv info o Honda SW T, którą sprzedaję. Sprzęt jest z polskiego salonu, a ja jestem drugim właścicielem.

Byłem nią wczoraj w Majkowie, jeśli byłeś, to być może widziałeś.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Nie wiem czy zauważyliście większość ludzi patrzy na wygląd a moim zdaniem to podstawowy błąd. Ma wyglądać a nie jeździć? Czy nie uważacie że przed kupnem skutera powyżej 5tyś zł w górę warto przejechać się jednak na paru egzemplarzach i jednak zwrócić przede wszystkim uwagę na stan techniczny pojazdu? To tylko moja osobista rada proszę nie brać tego do siebie. Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza

Witam,

Czy ktoś może zna ofertę albo sprzedającego. Pan ewidentnie specjalizuje się w Burgmanach 650 bo posiada ich kilka na stanie.

Z góry dzięki za wszelkie informacje

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-burgman-650-executive-szary-mat-2016-krakow-2xkluczyk-nowy-model-ID6BTdSp.html#e36c569b37

 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, shejmek napisał:

Witam,

Czy ktoś może zna ofertę albo sprzedającego. Pan ewidentnie specjalizuje się w Burgmanach 650 bo posiada ich kilka na stanie.

Z góry dzięki za wszelkie informacje

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-burgman-650-executive-szary-mat-2016-krakow-2xkluczyk-nowy-model-ID6BTdSp.html#e36c569b37

 

shejmek, coś w tej ofercie nie gra. Gość pisze : PRZEBIEG-10535 km, a na zdjęciu pokazuje TRIP-A 1053,5km. TRIP-A, TRIP-B to liczniki dziennych przebiegów, głównego licznika na zdjęciach nie widzę ?. To akurat łatwo sprawdzić na wyświetlaczu ale w rzeczywistości: hmm.. Na zdjęciach skuter wygląda bardzo ładnie. Co do handlarza to się nic niestety nie wypowiem. To będzie trochę dziwny zbieg okoliczności jak okaże się, że przebieg całkowity jest taki jak pisze - może tylko źle odczytał: nie tu gdzie trzeba?. No ale jak piszesz specjalizuje się w Burkach - SPRAWDŹ Przebieg na początek.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Nazir napisał:

shejmek, coś w tej ofercie nie gra. Gość pisze : PRZEBIEG-10535 km, a na zdjęciu pokazuje TRIP-A 1053,5km. TRIP-A, TRIP-B to liczniki dziennych przebiegów, głównego licznika na zdjęciach nie widzę ?. To akurat łatwo sprawdzić na wyświetlaczu ale w rzeczywistości: hmm.. Na zdjęciach skuter wygląda bardzo ładnie. Co do handlarza to się nic niestety nie wypowiem. To będzie trochę dziwny zbieg okoliczności jak okaże się, że przebieg całkowity jest taki jak pisze - może tylko źle odczytał: nie tu gdzie trzeba?. No ale jak piszesz specjalizuje się w Burkach - SPRAWDŹ Przebieg na początek.

Faktycznie - nie zauważyłem, ani na zdjęciach, anie podczas oględzin wstępnych, bo miałem taką okazję wczoraj, trochę przez przypadek bo pojechałem raczej oglądać tego

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-burgman-650-executive-bialy-nowy-model-krakow-2014-r-ID6CqXtE.html#3db7aa7375

którego też wystawia ten sam sprzedający, ale ten pokazany wcześniej spodobał mi się znacznie bardziej.

Generalnie Pan sprowadzam z Francji delikatnie uszkodzone Burgmany - oprócz wystawionych miał 2 nowe do zrobienia, więc mogłem zobaczyć że nie są po kataklizmach - raczej wizualne uszkodzenia..

Nie mam niestety żadnego doświadczenia z Burgmanami - raz przejechałem kilkanaście kilometrów jako jazda testowa w salonie - i nie wiem czy nie trafię jakiejś miny po prostu.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, shejmek napisał:

Witam,

Czy ktoś może zna.....  sprzedającego. 

Znam ☺️, Janusz spoko gość, zajmuje się tylko 650-mi, sprowadza, sprzedaje i naprawia jak trzeba. Wiem że nawet po sprzedaży jeśli jest coś nie tak poprawia to na własny koszt i jakby nie patrzeć to dobrych parę sztuk jeździ wśród użytkowników tego forum ? 

Z przebiegiem to wystarczy zadzwonić i wyjaśnić, na pewno chętnie odpowie Ci na pytania, szczególnie jeśli powołasz się na forum Burgmani 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...