Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

A kojarzy ktoś opony na jakich wychodził taki Burgman z salonu?

Chodzi i markę i model do tego dot by jeszcze można sprawdzić...

Jakby byl z Francji czy Włoch to na 99% byłby kombinowany, ale tu mi się podoba że krajowy i jeszcze pierwszy właściciel...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
17 minut temu, krzysztof8800 napisał:

Wiedziałem, że taka będzie odpowiedź ale sam dobrze wiesz, że jak ktoś ma kłopot ze spłatą to nie dlatego że przewidział obecną sytuację.

Czasem ktoś nie przewiduje, że kolejne auto segmentu premium może go pogrzebać. Bo "zapomniał" przeanalizować to dokładnie z księgową? Temat rzeka a to nie topic o tym.

 

14 minut temu, Lysek napisał:

A kojarzy ktoś opony na jakich wychodził taki Burgman z salonu?

Chodzi i markę i model do tego dot by jeszcze można sprawdzić...

Bridgestone Hoop. Sprawdź czy DOT jest XX06.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Lysek napisał:

ale tu mi się podoba że krajowy i jeszcze pierwszy właściciel...

Opony to Bridgestone. W tą markę opon obuty jest i obecny burek. W ogłoszeniu brak informacji, że sprzęt jest bezwypadkowy. Jak właściciel Ci uzasadni w wiarygodny sposób ten przebieg to tylko brać. Chociaż sprzęt ma swoje lata i dla własnego bezpieczeństwa zainwestować trzeba w parę elementów.  Wiem to z autopsji odkupując 4oo od znajomego. Auto znałem, a w trakcie 1 miesiąca intensywniejszej eksploatacji posypało się kilka elementów. 

Odnośnik do komentarza

A jakie elementy masz na myśli?

Opony jezeli ich dot 06, pasek napędowy, oleje filtry to wiadomo, a co jeszcze z racji wieku może być do wymiany?

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłbym przewody hamulcowe, tarcze czy nie mają wżerów oraz stan klocków hamulcowych. Potrafią się błyskawicznie "kruszyć" ze starości. Płyn hamulcowy mając swoje lata też traci właściwości. Nie wiadomo co znajduje się też w układzie chłodzenia. Oleje filtry to standard.

Odnośnik do komentarza
Dnia 21.03.2020 o 16:55, krzysztof8800 napisał:

Wiedziałem, że taka będzie odpowiedź ale sam dobrze wiesz, że jak ktoś ma kłopot ze spłatą to nie dlatego że przewidział obecną sytuację. Oczywiście żeby czuć się lepiej tak sobie będziemy tłumaczyć, że uwalniamy kogoś od kłopotów. Tak samo będzie z kimś kogo eksmitują za niezapłacone raty za mieszkanie. Wykupując je uwolnimy kogoś od kłopotów. Nie życzę nikomu takiego uwalniania

Pozdrawiam

Sugerujesz żeby nie korzystać z takich ofert, bo zrobię przykrość osobie, która wystawia ogłoszenie? ? Mam w sobie empatię ale w tym wypadku działa to trochę inaczej. Czasami zmieniają się priorytety albo trzeba szukać rozwiązań, które pomogą rozwiązać kłopoty.

Gdybym nie musiał, to bym nie sprzedawał skutera żeby kupić kolejny, niestety muszę, bo mnie nie stać na dwa.

W 100% zgadzam się z Mariuszem.

Zdrowia wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Dnia 21.03.2020 o 16:55, krzysztof8800 napisał:

Wiedziałem, że taka będzie odpowiedź ale sam dobrze wiesz, że jak ktoś ma kłopot ze spłatą to nie dlatego że przewidział obecną sytuację. Oczywiście żeby czuć się lepiej tak sobie będziemy tłumaczyć, że uwalniamy kogoś od kłopotów. Tak samo będzie z kimś kogo eksmitują za niezapłacone raty za mieszkanie. Wykupując je uwolnimy kogoś od kłopotów. Nie życzę nikomu takiego uwalniania

Pozdrawiam

Dopóki to leasingobiorca (lub kredytobiorca w przypadku np. mieszkania)  sam sprzedaje, to znaczy że puki co jeszcze spłaca i wszystko jest OK.  Inaczej będzie w sytuacji kiedy sprzedającym jest komornik (jeszcze nie daj boże niezbyt uczciwy ? ) lub bank. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Yazinz napisał:

Sugerujesz żeby nie korzystać z takich ofert, bo zrobię przykrość osobie, która wystawia ogłoszenie? 

 

Godzinę temu, EndriuBis napisał:

Dopóki to leasingobiorca (lub kredytobiorca w przypadku np. mieszkania)  sam sprzedaje, to znaczy że puki co jeszcze spłaca i wszystko jest OK

Panowie przesłanie tego postu było całkiem inne. Wiem, że należy korzystać z okazji i pomagać ludziom wyjść z problemu. Ale obecnej sytuacji nikt nie przewidział. Pokażcie 1 państwo lub bliżej 1 księgowego, który zaasekurował się przed pandemią. Chodziło mi tylko o to, żeby nie wpadać w hurra optymizm, że za jakiś czas ludzie stracą pracę i nie będę mieli z czego spłacać zaciągniętych kredytów obojętne na co. I wtedy tylko mała garstka co posiada zgromadzone duże środki finansowe na tym skorzysta skupując niektóre rzeczy za bezcen. Nie  życzę tego nikomu i wolałbym szybkiego powrotu normalności dla wszystkich.?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Coś kiepsko spasowane . Po drugiej stronie jeszcze bardziej to widać. 

Odnośnik do komentarza

Szpara kiepska .Ale nikt nie pisze że Moto było w 100% bez wypadkowe. 

Moto ma swoje lata nowe nie jest.

Jest tylko napisane że wszystkie owiewki w orginale. 

Nie wiem jak w tym konkretnym modelu Ale czasem skuter ,moto po prostu się przewróci na bok i już nie będzie tak jak ma być.(choć w tym przypadku to troszkę dziwne)

Uważam jak ktoś chce kupić "igle" nowe bez rys i szpar to salon.

Nie jestem wybredny w takich kwestiach.

Byłem ostatnio oglądać mp3.

Po rozmowie tel piękny jakieś tam typowe minusy coś tam ,coś tam. Ale po rozmowie tel Panie idealny przyjeżdżać brać.

Na miejsce miałem 30km przyjechałem, przeżegnalem sie nogą chwile pogadalem i odjechałem.

Dawno takiego śmietnika nie widziałem .Na foto piękny książka itd.Ale co z tego jak chyba z 3lata w stawie pod chmurką stał. 

Dobrze że miałem tylko "kawałek"

I to z ręką na sercu przyznam był dopiero śmietnik.Nie dał bym połowy ceny .

Ale dzień po mnie przyjechał gości i ponoć kupił. 

Tak krótko napisze .Jak coś za drogie to sprzedawca z choinki się urwał, jak za tanie to że coś nie tak.

Sytuacja ciężka .

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dokładnie, jak pisze Subaru... U mnie też po wywrotce w Bośni, przy niemal zerowej prędkości plastiki  lewego policzka i boczku "wyskoczyły" ze swoich miejsc. Na szczęście nie pękły i wszystko wróciło do normy, ale tak nie musiało być... nie ma to, jak jednak samemu obejrzeć. Każdy z elementów ma wytłoczony miesiąc i rok produkcji, więc warto przekonać uczciwego sprzedawcę (na miejscu), że chciałoby się dokonać weryfikacji... Tylko że wtedy trzeba się troszkę znać, jak to rozłożyć i poskładać ? 

Odnośnik do komentarza

Jak kupowałem PanEuropę też miałem taką sytuację. Na zdjęciach całkiem całkiem, z rozmowy stan świetny , a jak przyjechałem na miejsce, to już z 10 m widziałem, że to na pewno nie to czego szukam. Na szczęście też daleko nie miałem.

Sprzęta trzeba po prostu zobaczyć na oczy bo zdjęcia nie oddają stanu faktycznego. Nawet jeśli nie są picowane. A że nowy nie jest, to wiadomo.

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, SlawoyAMD napisał:

Każdy z elementów ma wytłoczony miesiąc i rok produkcji, więc warto przekonać uczciwego sprzedawcę (na miejscu), że chciałoby się dokonać weryfikacji... Tylko że wtedy trzeba się troszkę znać, jak to rozłożyć i poskładać ?

Sorki, ale wyobrażasz sobie, że ktoś przyjeżdża do Ciebie kupić moto i rozkręca,  demontuje elementy żeby obejrzeć numery z miesiącem i rokiem produkcji? Po pierwsze będąc tym uczciwym sprzedawcą gościa nie znam, nie wiem czy fachowo potrafi zdemontować elementy a potem to poskładać. A jak coś kupującemu nie spasuje (lub ułamie) to powie nie biorę tego składaj sobie sam i odjeżdża. Tylko zaliczka w kwocie co najmniej 50% ceny sprzętu zapisana stosowna umową może (podkreślam może) zachęciłaby mnie do takiej metodologii sprzedawania. Nie wyobrażam sobie tego inaczej.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza

Był nawet gdzieś wcześniej na forum podjęty temat demontażu przez chętnego zakupu... Powtórzę swoje zdanie w temacie ? : NIGDY. Nawet jednej śrubki. Zresztą nie wyobrażam sobie takiego zapytania przy transakcji. Ani jako kupujący, ani jako sprzedający.

PS. Sprzedałem w życiu kilkanaście jednośladów, ale jeszcze nigdy nie otrzymałem takiej dziwnej "propozycji"?. Ani jej nawet sam nie sugerowałem.

PS2. Jedyna "śrubka" którą pozwalam odkręcić i ewentualnie sprawdzić, to "śrubka" wlewu oleju?.

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim jeszcze raz! ?

Na olx wpadł burgman 650. 

https://m.olx.pl/oferta/suzuki-burgman-650-CID5-IDF6ltH.html?reason=

Ganiałem po internecie i z tego co znalazłem roczniki 2005 wychodziły m. in. granatowe, a roczniki 2006 tylko w odcieni szarości i bieli. Nie znalazłem informacji o dwukolorowych Burgmanach, no chyba, że słabo szukałem ?

Podejrzewam, że akurat ten egzemplarz może być po przygodzie. Jak Wy sądzicie? 

 

Przeniesione do odpowiedniego wątku. Administracja.

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

 

11 minut temu, raf217 napisał:

Nie znalazłem informacji o dwukolorowych Burgmanach, no chyba, że słabo szukałem

... i nie znajdziesz.

11 minut temu, raf217 napisał:

Podejrzewam, że akurat ten egzemplarz może być po przygodzie

Jak 90% tego co oferuje nasz rynek.

Odnośnik do komentarza
Dnia 27.05.2020 o 20:12, raf217 napisał:

(...)Podejrzewam, że akurat ten egzemplarz może być po przygodzie. Jak Wy sądzicie? (...)

Może ktoś kupił połowę plastików w innym kolorze i dał je złożyć kolorystycznie jak mu odpowiadało 😉 ? 

Sam kupiłem kiedyś AN650 Ex, którego właściciel swieżo po odbiorze kazał polakierować na złoty kolor, bo taki chciał mieć ?. I był bezupadkowy. Może tu jest podobnie, chociaż wątpię😉.

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Dnia 6.05.2020 o 22:53, subaru gtb320 napisał:

Uważam jak ktoś chce kupić "igle" nowe bez rys i szpar to salon.

Też nie do końca  , kupowałem w tamtym roku nowy z salonu i z jednej strony szpara na prawym policzku  jest większa a więc zareklamowałem i przy okazji pierwszego  przeglądu  1000 Km  po jakimś  tygodniu  od zakupu  ręce mi  opadły .  Diler wyciągnął miarkę jakąś tabelę  serwisową i powiedział….  tak ma być szpary są w normie  . Gdybym kupował jako używany to miał bym podejrzenia że coś z tym  było robione  po jakiejś przygodzie .

Nie jest to mój pierwszy moto  co trzy lata robimy  koszty  spełniam swoje różne zachcianki zamiast oddawać kasę dla fiskusa  .

Pozdrawiam 

IMG-20200418-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, raf217 napisał:

Podejrzewam, że akurat ten egzemplarz może być po przygodzie. Jak Wy sądzicie? 

Nie oryginalna osłona na tłumik, więc trzeba zwrócić szczególną uwagę na prawą stronę.

Odnośnik do komentarza

Witajcie. 
 

Po kilku latach jeżdżenia Na motocyklu przymierzam się do powrotu na skuter. Chciałem burgmana 650, ale temat skrzyni mnie trochę zniechęcił. Kręcę się po ofertach sw-t400, upatrzyłem 2 sztuki. Opisy bardzo mizerne, może ktoś z Was je oglądał lub po samych zdjęciach coś bedzie w stanie powiedzieć. Nie wiem jak cena czy jest odpowiednia czy nie? Dajcie jakieś info czy warto się zainteresować. 
Nr1.
https://m.olx.pl/oferta/skuter-honda-CID5-IDFayJw.html

Nr2.

https://m.olx.pl/oferta/honda-swt-400-CID5-IDC4pUS.html

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...