Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Patryk, jeśli kupujesz nowego, bez przebiegu, rozumiem, że od podmiotu posiadającego osobowość prawną (np. salon), to w istocie posiadasz gwarancję producenta(zależne od niego) oraz rękojmię sprzedawcy. Jeśli zaś od osoby fizycznej ( a nie wskazujesz od kogo kupujesz), to przysługuje Tobie roczna rękojmia(patrz art. 556kc in. ).

Nie patrz na rocznik , zyskasz, o ile nie był latany

Odnośnik do komentarza

Witam kolegów mam prośbę cz mógłby ktoś z kolegow spojrzeć na stan hondy integry rok 2017 stoi w salonie motocykle Podkarpacie na ul dunikowskiego 1a a może macie opinię o tym salonie 

Ja jestem z wlkp to mam trochę km dlatego tą prośba

 

Temat połączony z już istniejącym. Na przyszłość - nie dubluj tematów.

Administracja

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie rozmawiałem ze sprzedającym, moto kupione we Włoszech po szlifie na bok, zrobiony u nas ale po rozebraniu okazalo się że już we Włoszech miał wcześniej jakąś przygodę i był robiony u nich i za tą naprawę nie odpowiada bo nie wie co było robione dokładnie, brak histori serwisowej. Z zewnątrz w miarę ok ale przebiegu mocno dyskusyjny, ciężko mi uwierzyć że nik nim nie jeździł i stał. Jak zainteresowany to dzwoń do sprzedawcy może się dogadacie. Pozdrawiam Piotr

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Może ktoś posiada wiedzę na temat tego egzemplarza ? 
Jakiś taki przebieg niski ? Fajnie że Polska i podobno żadnych szkód ale czy to prawda ? 
https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/oferta/bmw-c650-gt-bmw-c650gt-salon-pl-1wl-2904km-gwarancja-motonita-ID6FA3Vd.html
 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Do sprawdzenia Cepik - historia + data na oponach. Dodatkowo niech wpiszą na fakturze, że bezwypadkowy. Ze zdjęć wygląda  👍

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, MariuszBurgi napisał(a):

Dodatkowo niech wpiszą na fakturze, że bezwypadkowy

Z tym akurat może nie być problemu bo taki zapis niewiele wnosi. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kupując od "firmy" wnosi.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MariuszBurgi napisał(a):

"

 

3 godziny temu, MariuszBurgi napisał(a):

Kupując od "firmy" wnosi.

Co konkretnie? 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Za bardzo nie wierzę w to,aby ulegli prośbie i dokonali na fakturze taki wpis o bezwypadkowosci,którą de facto  wskazują w treści ogłoszenia

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, grzybek napisał(a):

Za bardzo nie wierzę w to,aby ulegli prośbie i dokonali na fakturze taki wpis o bezwypadkowosci,którą de facto  wskazują w treści ogłoszenia

Większość wpisze bez problemu.  Taki wpis naprawdę niewiele wnosi.   BEZKOLIZYJNY to już inna bajka. 

Odnośnik do komentarza

DZIEŃ DOBRY.

Chciałbym się przywitać i przedstawić.

Mam na imię Daniel. Mam 48 lat. Mieszkam na wsi pod Gdańskiem. Posiadam skuter Majesty 400 z 2012 roku. Jeżdżę na motocyklach od 19 lat. Wcześniej posiadałem dwie Hondy Transalp 650, NTV 700, Kawasaki Versys 650 i ostatnio 3 lata GS 310G. 

Pomimo, że posiadam obecnie skuter, poszukuję drugi większy. Majka pozostanie w rodzinie. Mój dwudziestoletni syn właśnie robi motocyklowe prawo jazdy. Marzy mi się Honda SW-T 600. Jeździłem SW 400, SW 600, SW-T 400 i SW-T 600.

Szukam, jeżdżę, oglądam w promieniu 150 km od mojej miejscowości. Niestety w większości, to stracony czas. Jeśli ktoś mieszka w Warszawie i znalazłby czas, proszę jeśli można sprawdzić to ogłoszenie.

https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/oferta/honda-fjs-sw-t-600-abs-ID6FN5Ng.html

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Znam ten ból. Też mieszkam na północy i słabo tu z ofertami maxiskuterów. 
Korzystając z okazji, może ktoś z Poznania lub okolic zechciał zerknąć na ten skuter. Wiem, że miał jakiś ślizg na lewą stronę i wymienione plastiki. Sprowadzony z Francji. 

https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/oferta/honda-nss-750-nss-forza-abs-2021r-full-led-bezkluczykowy-ID6FR0WJ.html#map

Odnośnik do komentarza

Cześć, będę się przymierzał do zakupu maxiskutera. Na okazjonalne wypady z żoną. Lepszą opcja niż obecnie posiadany motocykl. Interesuje mnie Burgman 650 lub MAXSYM 600. Możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie roczniki brać pod uwagę (może były jakieś istotne zmiany)? Jakie przebiegi sobie darować? Ze względu na serwis. Budżet dosyć rozpięty 10-20k, ale wiadomo im mniej tym lepiej. Jak z bagażem? Widzę, że burgman ma schowek (chyba na 1 kask) i opcję na kufer. Da się coś wiecej przytroczyć? Jak w ogóle jazda w dwie osoby na w/w sprzętach? Podzielcie się wrażeniami. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jeśli chodzi o Burgmana 650, to jest on jednym z najbardziej pojemnych skuterów. Schowek pod kanapą mieści 2! kaski. Wygoda też jest niezaprzeczalna, zarówno dla kierowcy jak i dla pasażera. Warto kupić od razu z kufrem. Taka opcja na 2 osoby może wystarczyć na kilkudniowe wypady. Na dłuższe pewnie warto pomysleć o kufrach bocznych.
Niewątpliwie rocznik im młodszy tym lepszy. Przy przebiegu 50-60 tys. km trzeba zrobić remont skrzyni.
Odnośnie SYM, ktoś inny może się wypowie, bo ja nie mam wiedzy nt. tego skuta.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo. Czy ktoś orientuje się jakie są koszty naprawy napędu? Przy jeździe testowej jak wyglądają objawy zużytego napędu? Czy jest jakis pewny sprzedawca, ktorego polecacie. Pytam o burgmana. 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, bucher napisał(a):

... Czy ktoś orientuje się jakie są koszty naprawy napędu? ...

Pogrzeb trochę w archiwum forumowym.  Jest co najmniej kilka wątków na ten temat. Koszt naprawy zależy od zakresu.  Sam nowy pasek to wydatek rzędu 2000,00 do nawet 3500,00 złotych.  Do tego łożyska, "przekładnie plastikowe", uszczelniacze i robocizna. Do tego czasem dochodzą jeszcze zerwane kliny na wałku.

Tanio nie jest. Ale jak zrobisz dobrze to teoretycznie spokój na kolejne 50 000 km.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.10.2023 o 19:41, bucher napisał(a):

Cześć, będę się przymierzał do zakupu maxiskutera. Na okazjonalne wypady z żoną. Lepszą opcja niż obecnie posiadany motocykl. Interesuje mnie Burgman 650 lub MAXSYM 600. Możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie roczniki brać pod uwagę (może były jakieś istotne zmiany)? Jakie przebiegi sobie darować? Ze względu na serwis. Budżet dosyć rozpięty 10-20k, ale wiadomo im mniej tym lepiej. Jak z bagażem? Widzę, że burgman ma schowek (chyba na 1 kask) i opcję na kufer. Da się coś wiecej przytroczyć? Jak w ogóle jazda w dwie osoby na w/w sprzętach? Podzielcie się wrażeniami. 

Cześć, jestem właścicielem Maxsyma 600  od 7 lat. Skuter kupiłem nowy z salonu w Krakowie. Mam bardzo pozytywne wspomnienia  i doświadczenia. Skuter miałem sprzedać w zeszłym roku (kupiłem Triumpha Tigera) ale Symem jeździłem jeszcze cały obecny sezon. Nie ma nic lepszego na bezstresowe i komfortowe wycieczki jak  maxiskuter, wiem bo przejechałem moim Symkiem ponad 50k km, dojechaliśmy nawet do Albanii czy Słowenii. Do Maxsyma zmieścisz dwa kaski otwarte lub małe integralne, szczękowców raczej nie zmieścisz. Generalnie na dłuższe wyjazdy z żoną zabierałem kufer centralny 47l i torbę przekrok ok 20l a reszta po fotelem i raczej nie mieliśmy problemów z miejscem. Maksymalny odcinek jaki pokonałem jednego dnia to ponad 900km i nie była to tylko autostrada ale również wjazd na przełęcz pod Mangart oraz przejazd alpami juliańskimi, więc jazda cały dzień na tym sprzęcie to nie problem.

Jeśli chodzi o sprawy techniczne to nie ma jakiś specjalnych wad lub słabych punktów ale należy zwracać uwagę na kilka aspektów:

- wlot powietrza znajduje się w pobliżu tylnego koła więc łapie sporo pyłu - trzeba czyścić/wymieniać filtr dość często.

- przy prędkościach autostradowych, jak to jednocylindrowiec bierze trochę oleju, trzeba co jakiś czas zerknąć na poziom.

- wymiana przednich żarówek raczej skomplikowana :)

Poza tym nic specjalnego się nie dziej, wiadomo klocki, opony , oleje trzeba wymieniać i można jeździć.

Wariator jest bardzo trwały u mnie przy 50k nie widać żadnego zużycia. Pasek wymieniałem po 30k ale też nie było widać żadnych objawów zużycia (koszt oryginalnego coś ok. 800 zł).

Niestety muszę już w końcu sprzedać bo się zwyczajnie w garaż nie mieszczę.

Jakby co to jest na OtoMoto, cena do negocjacji i dużo dodatków/akcesoriów.

IMG_3482~photo.mini.jpg

P1030905mini.jpg

WP_20170501_18_21_53_Pro_mini2.jpg

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Krzynio66 napisał(a):

zdjecie do kalendarza nr 1

Zdjęcie nr 2 było jedynka w 2018 😎

3 godziny temu, bucher napisał(a):

Dzięki za opinię o Symie. Możesz dać link do oferty. Nie widzę nic z Krakowa.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Skuter kupiłem w Krakowie ale jestem z Lublina i tu jest skuter.

Id ogłoszenia 6115984835.

link coś nie chce mi się skopiować.

Odnośnik do komentarza

Na razie biję się z myślami i chyba bliżej mi do Integry. Na palcu boju została właśnie Integra i Sym. Trochę nie znam się na napędach typowo skutrowych, nczytałem się tutejszego wątku o Burgmanie 650 i kosztach napraw. Z tego wszytkiego wolę już chyba smarować łańcuch.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mogę tylko napisać, że ten egzemplarz był bezpośrednim konkurentem mojej Integry. Kupujący starał się zbić cenę mojego egzemplarza porównując do tego z cytowanego ogłoszenia. Zbił o 500 zł i finalnie kupił moją czarnulkę. Moim zdaniem powinieneś pojechać i obejrzeć. Najlepiej w towarzystwie kogoś kto używa lub używał tego modelu. Na odległość się nie da. Życzę powodzenia 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...