Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ktoś tu pisał kiedyś o marce Sym że części bardzo drogie i mało dostępne a serwis straszny
Może już się to zmieniło
A do Piaggio pełno części


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tomekmajesty napisał(a):

A do Piaggio pełno części

Taa... i pewno tańsze, od ręki a serwis kłania się w pół😜

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, tomekmajesty napisał(a):

Sym że części bardzo drogie i mało dostępne

Brałem pod uwagę maxsyma 508 tl, ale ceny i dostępność części mnie odstraszyły. 

Odnośnik do komentarza

Miałem Piaggio. Było ok. Syma nie. Pewnie łatwiej o serwus czy czesci z Europy niż Azji. 

Odnośnik do komentarza

Piaggio ma w zasadzie kilka silników i dlatego np kupując pasek napędowy, jeden jest do kilku a nawet kilkunastu modeli
Duża unifikacja a do tego mnóstwo zamienników chociaż ja do mojej Vespy GTS300 zawsze biorę oryginały bo różnica cenową z zamiennikami niezbyt duża a oryginalne chodzą tyle ile zakłada instrukcja
Mam na myśli pasek i rolki bo inne części do tej pory nie sprawiły kłopotów
No i Vespa stanowi wyjątek bo do dziś są dostępne części do każdego modelu od 1946 roku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Także kolego tamlinek, weź powyższe uwagi kolegów pod uwagę, bo mi się nie chce porównywać cen i dostępności🤷‍♂️

Miałem dokładnie tego SYMa i to on zachęcił mnie do dalszych tras. Maszyna była nowa co prawda i o awaryjności (po czterech latach jazdy) nic nie powiem, bo jedyne co wymieniałem to było lusterko, które mi kumpel urwał, stawiając sprzęta na miękkim🥴 ale fakt jest taki, że lusterko z migaczem w 2016tym kosztowało "mnie" ponad 6stówek🤦‍♂️ Ciekawe ile podobne (składane z migaczem) u konkurencji🤔

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Nazir napisał(a):

lusterko z migaczem w 2016tym kosztowało "mnie" ponad 6stówek🤦‍♂️ Ciekawe ile podobne (składane z migaczem) u konkurencji🤔

Tanio. Honda forza 2019 kompletne lusterko składane tj. Stelaż, lustro, obudowa, kierunek z mocowaniem ok 1400 zl. Cena z ASO. 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, cezzar napisał(a):

Tanio. Honda forza 2019 kompletne lusterko składane tj. Stelaż, lustro, obudowa, kierunek z mocowaniem ok 1400 zl. Cena z ASO. 

Czyli Sym nadal w grze🤔

Odnośnik do komentarza

Ja bym syma mimo wszystko nie skreślał. Ja się zniechęciłem, jak pisałem wyżej i zostałem przy hondzie, ze względu nie tylko na ceny części ale małą podaż sprzętu w mojej okolicy, choć ceny hondy też są niemałe. Ale mam ASO 50 km ode mnie, jest w miarę duży rynek używek i ostatecznie mogę też zamówić części z Japonii czy innej Malezji duuużo taniej (choć ostatnio znacznie podrożały koszty przesyłki). Sym pewnie też ma taką możliwość, jeśli chodzi o import, ale używek w PL nie ma. Dotyczy to maxsyma, inne modele mnie nie interesują. Poza tym syma jest pełno w Niemczech, Szwajcarii czy Austrii, na ebay.pl lusterko używane do maxsyma 500, (nawiązując do przykładu lusterka forzy) kosztuje 75 euro. Nowe 125 euro. Wiadomo, jedne części są droższe, inne tańsze (w hondzie są różne absurdy, gdzie np. kawałek plastiku kosztuje w aso 100 zł a drugi obok niego, takiej samej wielkości a innego kształtu już 1000 zł). SYM robi świetne skutery, klasy Kymco, a kto wie czy nie wyżej. Szkoda że w PL tak mało popularne.

https://www.ebay.pl/itm/176237710658?chn=ps&mkevt=1&mkcid=28

https://www.bike-parts-sym.com/sym-motorcycle/assignment_spare_parts/88110TL1000

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Odnośnik do komentarza

Bezpieczny jak każdy inny, zależy od danej sztuki oczywiście. 
Ja osobiście patrzyłbym w kierunku „krajowego” z autopsji wiem, że później łatwiej sprzedać taki pojazd. 
 

P.S. czyżbyś chciał „zdradzić” śmigło ?😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, Długi 1973 napisał(a):

P.S. czyżbyś chciał „zdradzić” śmigło ?

Mam takie dość poważne przemyślenia 😁.

Z resztą kto mnie zna to wie że ja lubię zmiany, miałem już trochę Moto i skuto więc czas może na kolejne 😉. Czas pokaże 🤔 i nie to żeby Bawarka była zła bo jest na prawdę super ale,ale 😁

Odnośnik do komentarza

Ta ze Słowacji wygląda zacnie, ale jeżeli jest wszystko z nią ok, to ten rocznik powonien mieć jeszcze gwarancję fabryczną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...