Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Z Nowym Rokiem życzę wszystkim tyłu samo powrotów co wyjazdów, no i frajdy z jazdy naszymi maxi.

Proszę również o opinię na temat sprzedawcy. Robię przymiarki do przesiadki z mojej Integry na X-ADV. I taką znalazłem pod Radzyminem.

https://www.olx.pl/d/oferta/honda-x-adv-750-dct-abs-tc-CID5-IDXJxN0.html

Czy ktoś zna sprzedawcę, był tam, coś oglądał? Człowiek ma kilka skuterów sprowadzonych z Włoch więc pewnie ma tam kontakty.

Będę wdzięczny za opinie.

X wygląda na zdjęciach ładnie ale wiadomo, że trzeba zrobić zwiad😉.

Odnośnik do komentarza

Nie znam gościa ale moto wygląda super i wyposażenie też jest ok. Warto podjechać  zobaczyć na żywo i jeśli ładny to brać bo zaraz może zniknąć z ogłoszenia kupiony przez kogoś innego. Czasami żeby coś kupić to trzeba trochę pojeżdzić bo samo do Ciebie raczej nie przyjedzie. Cena z tym wyposażeniem też jest chyba atrakcyjna Pozdrawiam 👍

Odnośnik do komentarza

Dlatego właśnie piszę że trzeba podjechać nawet z jakimś kolegą który się zna i pooglądać dokładnie również od strony technicznej. Nawet i u nas wśród sprzedawców zdarzają się ludzie uczciwi  i można nabyć konkretny sprzęt Ja tak robiłem

Odnośnik do komentarza

Same kufry to z 5000, więc cena jest dość atrakcyjna. Nie ma co szukać porad na forum, tylko jechać i oglądać. Dopytaj przez telefon o takie szczegóły jak ilość kluczy, obecność karty z kodem niezbędnym do uruchomienia w przypadku zgubienia czy uszkodzenia kluczyka, dokumentacja itp. Często w sprowadzonych jest z tym słabo. Licz się z tym, że to używany sprzęt i coś może być do wymiany np w wyniku uszkodzenia. Na zdjęciach widać, że osłona tłumika jest uszkodzona, porysowany kufer z prawej strony, więc może leżał na tej stronie. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, cezzar napisał(a):

Dopytaj przez telefon o takie szczegóły jak ilość kluczy, obecność karty z kodem niezbędnym do uruchomienia w przypadku zgubienia czy uszkodzenia kluczyka, dokumentacja itp.

O! Czyli powinny być 2 komplety kluczy i jakaś karta kodowania? Pytam, bo nie miałem styczności z systemem bezkluczykowym.

Odnośnik do komentarza

Tak, 2 klucze piloty, 2 klucze zwykłe z grotem otwierającym siedzenie i karta plastikowa z kodem do uruchomienia awaryjnego.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Znam Mateusza i jego ojca . Sprzedają motocykle od kilku lat. Ja jeżeli bym był na etapie szukania moto,  to bym brał od nich w ciemno.  Byłem u nich kilka razy kolegom oglądałem,  a nawet kupowałem dla siebie. Moim skromnym zdaniem chłopaki są o.k. Jak chcesz to mogę zadzwonić do Mateusza i obejrzeć ci go w weekend. 

Odnośnik do komentarza

Ciekawa sprawa, jeśli chodzi o przednie tarcze. Nie są oryginalne, a przy tym przebiegu oryginały powinny być prawie jak nowe, tym bardziej, że moto sądząc po kufrach, raczej latało po długich trasach. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, cezzar napisał(a):

Ciekawa sprawa, jeśli chodzi o przednie tarcze. Nie są oryginalne, a przy tym przebiegu oryginały powinny być prawie jak nowe, tym bardziej, że moto sądząc po kufrach, raczej latało po długich trasach. 

O! Rzeczywiście. Tarcze są inne... Hmmm... Czemu zostały wymienione?...

19 godzin temu, orzeł napisał(a):

Znam Mateusza i jego ojca . Sprzedają motocykle od kilku lat. Ja jeżeli bym był na etapie szukania moto,  to bym brał od nich w ciemno.  Byłem u nich kilka razy kolegom oglądałem,  a nawet kupowałem dla siebie. Moim skromnym zdaniem chłopaki są o.k. Jak chcesz to mogę zadzwonić do Mateusza i obejrzeć ci go w weekend. 

Nie wiem czy to nie za duży problem dla Ciebie... Ale byłoby miło gdybyś popatrzył i czegoś się dowiedział. Jak nie dasz rady to i tak wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza

No i co, był ktoś zobaczyć czy tylko gadamy na forum? Cena chyba spadła, 34700 obecnie. Wg mnie to okazja za tak wyposażony sprzęt do turystyki i dziwię się, że jeszcze stoi. Chyba że jest coś nie tak z nim.

Odnośnik do komentarza

Ja też się dziwię że jeszcze stoi. Cenę ma super , wyposażenie jeszcze bardziej. Miał być oglądany przez kogoś miejscowego i jak na razie nic nie słychać 

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.01.2024 o 20:27, Bienias napisał(a):

Ja też się dziwię że jeszcze stoi. Cenę ma super , wyposażenie jeszcze bardziej. Miał być oglądany przez kogoś miejscowego i jak na razie nic nie słychać 

Chyba w sobotę podjadę zobaczyć co to jest...

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje że sprzęt będzie 👍 i go nabędziesz. Może też będzie taka okazja że się gdzieś spotkamy i będę mógł skopać delikatnie na szczęśliwą jazdę kółeczka:scooter:POWODZENIA  

Odnośnik do komentarza

No i upatrzone sprzęty poszły bokiem. Ale z ciekawości pojechałem do MotoSzklarni zobaczyć to:

https://www.olx.pl/d/oferta/honda-x-adv-honda-x-adv-2019r-37-tys-przebiegu-super-stan-ac-oc-4-2-transport-CID5-IDWqxBu.html

Cóż, pomimo zapewnień telefonicznych, że wszystko jest ok na miejscu okazało się, że to sprzęt optycznie odpicowany a niektóre elementy malowane sprayem by były ładne. Ponadto chyba miał jakieś przygody, które zostawiły ślady po obu stronach. Ale to bym jeszcze zaakceptował bo Moto używane. Jednak gdy zległem by zobaczyć spod silnika to już mi się odechciało - silnik mokry od oleju. Pan mnie przekonywał, że to od łańcucha.... Ale tak niemrawo gdy powiedziałem, że jeżdżę Integą i takich efektów nie ma. Ponadto - motocykl dluższy czas stoi i jest mokry od spodu. Generalnie słabo....

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście ten egzemplarz od dłuższego czasu nie może się sprzedać- teraz już wiemy z jakiego powodu 👍

Wytrwałości w poszukiwaniach, jeszcze trochę i ogłoszeń będzie zdecydowanie więcej, jak zawsze na wiosnę 🙂 

Odnośnik do komentarza

No SZKODA. Myślałem że gościu jest naprawdę uczciwy, ale trudno Myślę że jeszcze trafisz na swój sprzęt. życzę Ci tego szczerze 😉 

Odnośnik do komentarza

Obserwuję xadv na olx i ten egzemplarz parę miesięcy już wisi. Może cena, może inny powód. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jak zawsze zwracam uwagę na brak klarownej info: BEZWYPADKOWY.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚 napisał(a):

Jak zawsze zwracam uwagę na brak klarownej info: BEZWYPADKOWY.

Tyle, że takie info niewiele wnosi. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wnosi wnikliwa ocena na miejscu... Ale kluczowe jest co deklaruje sprzedający w opisie czy rozmowie tel. W PL jeśli ktoś nie zaznacza tego wyraźnie w ogłoszeniu to sprawa jest prawie zawsze jasna.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak pisze Mariusz, gdyby był bezwypadkowy to jest to jeden z głównych argumentów podkreślanych przez sprzedawców.

Odnośnik do komentarza

Tak, większość handlarzy pisze dużymi literami "bezwypadkowy" .  Bo wie, że przyciąga to klientów a on generalnie niczym nie ryzykuje.  Prywatnie jak ktoś bardzo rzadko sprzedaje często nawet nie pomyśli, żeby to wpisać w ogłoszeniu. 

Screenshot_2024-01-20-18-01-08-463_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A tak gwoli ciekawości co dla was oznacza " bezwypadkowy" ?

To samo co dla Policji ?

Bo dla nich bez ofiar w ludziach to "kolizja " a nie "wypadek"

Czyli jak ktoś pisze "bezwypadkowy" to może nie oszukuje ?

Co innego jak by napisał " bezkolizyjny " ?

Tak tylko kombinuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...