Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji że rozglądam się intensywnie za zakupem burgmana 400 proszę was o pomoc, wiem że po zdjęciach nie wiele można ale może ktoś zna lub oglądał i jest w stanie powiedzieć cokolwiek. Do burgmana mam 100km dużo nie dużo. 

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-burgman-an-400-zimowa-cena-CID5-IDA0odr.html

Odnośnik do komentarza

Na termometrze 24 stopnie i piękna zieleń dookoła, czyli zdjęcia robione w ubiegłym roku - sprawdź czy nie był już wystawiany. Cena ,,zimowa", czyli na wiosnę będzie jeszcze taniej. Właściciel zajmuje się obróbką aluminium, a może i nie tylko, więc trzeba by sprawdzić czy sam sobie nie pospawał skutera po ,,szlifie". Swoją drogą cena bardzo atrakcyjna jak na ten rocznik...

Odnośnik do komentarza

Na fotkach rzuca się w oczy brak osłony tłumika i na przedniej czaszy znaczka suzuki. Warto się dowiedzieć o przycznę. Przebieg jest podejrzanie niski. 

Odnośnik do komentarza

Ale ogólnie to nic nie znaczy 

Cytuj

Na fotkach rzuca się w oczy brak osłony tłumika i na przedniej czaszy znaczka suzuki. Warto się dowiedzieć o przyczynę. Przebieg jest podejrzanie niski. 

przedni znaczek sam odpada od myjki a osłonę łatwo uszkodzić. 

Przejedz się i jak masz 100km/h przy  max 5500rpm 
6000-6500 120 - to napęd powinien być w przyzwoitym stanie 
Jak masz inaczej to licz na koszty w napęd. 
podczas jazdy sprawdź czy skuter się nie dławi coś jak by mu tlenu brakowało 
może to świadczyć o padającej pompie paliwa - bolączka tego modelu
I to jedyne koszty 
Reszta to mega komfort i pakowność 

Odnośnik do komentarza

Popatrz na opony z jakiego rocznika i wtedy idzie porównać czy przebieg jest prawidłowy, przy takim przebiegu powinny być jak nowe. Bo powinny być już raz wymieniane ze względu na wiek.

Co do znaczka mkapilkr ma rację. Popatrz czy suche lagi, na tylny zacisk hamulcowy bo lubi nierówno wycierać prowadnice (ale to to już zwykle przy wyższym przebiegu).

Odnośnik do komentarza

Nie oglądałem ale przywożą trochę skuterów z Francji. Na fb mają zdjęcia tych skuterów jeszcze we Francji. O firmie mogę powiedzieć tyle że nazwa i logo została wykradziona od gościa który ja założył.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Oglądałem te zdjęcia z Francji ale akurat tego T-maxa jest mało fotek. Przywieziony został w Pazdzierniku 2019r. Oczywiście jak dzwoniłem to skuterek w pełni sprawny wszystko sprawne itd.

Odnośnik do komentarza

Witaj kupowałem u niego swojego Tmaxa dwa sezony temu i nie mam zastrzeżeń. Ale oczywiście trzeba osobiście oglądnąć egzemplarz i ocenic stan. Mnie się wydech coś nie podoba chyba jest z nowszej wersji. Pozdrawiam Piotr 4543d13debeb2abb9408b896a1b36879.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Witam Panowie jestem na etapie szukania maxi skutera wczoraj uciekł ładny Burgman 400 zarejestr na 125.Znalqxkem też dwa ciekawe ogłiszenia może ktoś był oglądać?Ten drugi link piękny ale czy nie sądzicie,że drogo?Z góry bardzo dziękuję.https://www.olx.pl/oferta/aprila-atlantic-125-CID5-IDDaDMR.html.    https://www.olx.pl/oferta/honda-forza-pantheon-250-rejstrowane-na-125-prywatny-kat-b-CID5-IDCsVnC.html

Odnośnik do komentarza

Z takimi wynalazkami rejestrowanymi na 125ccm, to radzę uważać. W razie problemów może się okazać, że przyjdzie Ci pokrywać wszelkie koszty z własnej kieszeni. A już szczególnie wtedy, gdy okaże się, że nie masz lejców na >> 125ccm.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale to żart, czy faktycznie chcesz się sam wpakować na kryminalną "minę" ??? Zdajesz chyba sobie sprawę, że te skutery, to prawne przekręty, które w najlepszym razie mogą skończyć się dla Ciebie utratą dowodu rejestracyjnego i mandatem oraz skierowaniem na badania przez rzeczoznawcę (policjanci z drogówki, to nie patrolowe "głupki")... Teraz przyjmijmy, że jesteś uczestnikiem wypadku drogowego (nawet nie koniecznie sprawcą), ktoś (nie daj Boże) ginie, robi się dochodzenie... Człowieku, wyjdzie na jaw, że kierowałeś pojazdem bez stosownych uprawnień i leżysz i kwiczysz (wina w zasadzie przechodzi na Ciebie). Dodatkowo Ubezpieczyciel wypłaci stosowne odszkodowania, po czym wystawi ci sądowy pozew o zwrot kosztów likwidacji szkody, bo nie spełniłeś deklarowanych w dokumentach wymagań (kilka lub kilkadziesiąt tysięcy)... Przez taką "głupotę" możesz zamienić swoje życie w koszmar, więc...

Odnośnik do komentarza

W 100% zgadzam z poprzednimi odpowiedziami. Taki przekręt być może jest "dobry" do momentu jak coś się wydarzy, a wtedy to tylko co najmniej mega kłopot. W razie wypadku i poszkodowanych osób kryminał. Ludzie bądźmy odpowiedzialni!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
36 minut temu, SlawoyAMD napisał:

wystawi ci sądowy pozew o zwrot kosztów likwidacji szkody, bo nie spełniłeś deklarowanych w dokumentach wymagań (kilka lub kilkadziesiąt tysięcy)...

Raczej kilkaset tysięcy. Suma odszkodowań, rehabilitacji a może i rent do końca życia. Gdzieś pisało że największa kwota jaką musi zwrócić gość towarzystwu ubezpieczeniowemu to ok 2 miliony. Warto o tym pomyśleć 

Odnośnik do komentarza

Witam Panowie jestem na etapie szukania maxi skutera wczoraj uciekł ładny Burgman 400 zarejestr na 125.Znalqxkem też dwa ciekawe ogłiszenia może ktoś był oglądać?Ten drugi link piękny ale czy nie sądzicie,że drogo?Z góry bardzo dziękuję.https://www.olx.pl/oferta/aprila-atlantic-125-CID5-IDDaDMR.html.    https://www.olx.pl/oferta/honda-forza-pantheon-250-rejstrowane-na-125-prywatny-kat-b-CID5-IDCsVnC.html.Hmm powiem tak jeździłem za młodego na różnych motocyklach i wtedy tak jakoś nie było problemów jak acie łapki bez prawka.Teraz chciałbym sobie trochę od czasu do czasu pojeździć ale niestety nie mam czasu i chęci na Robienie kat A więc szukam coś takiego co by choć trochę frajdy było i pojeździć.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
24 minuty temu, Figo1979 napisał:

 nie mam czasu i chęci na Robienie kat A więc szukam coś takiego co by choć trochę frajdy było i pojeździć.

Za młodego... to i milicjanci jeździli narąbani radiowozami... Teraz ludzie nauczyli się korzystać ze swoich praw i prawników, by wyssać Ciebie do ostatniej złotówki i tych przyszłych, zarobionych. Podpowiadamy Ci z dobrej woli, ale zrobisz, co będziesz chciał, tylko raczej nie ciągnij tego tematu na tym forum, bo to nie zgodne z prawem (admin pewnie wyczyści dalsze próby). W zasadzie to sam nie wiem, czy chciałbym mieć w grupie Burgmanii takiego kolegę i latać z nim z duszą na ramieniu...

Nie ryzykuj i szukaj sobie czegoś w gamie 125-tek o mocy w okolicach 15 koników, na przykład Piaggio X8 lub X8 Evo, które osobiście miałem i w pojedynkę daje fajny Fun z jazdy, a zjechałem nią połowę Polski...

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Figo1979 napisał:

Witam Panowie jestem na etapie szukania maxi skutera wczoraj uciekł ładny Burgman 400 zarejestr na 125.Znalqxkem też dwa ciekawe ogłiszenia może ktoś był oglądać?Ten drugi link piękny ale czy nie sądzicie,że drogo?Z góry bardzo dziękuję.https://www.olx.pl/oferta/aprila-atlantic-125-CID5-IDDaDMR.html.    https://www.olx.pl/oferta/honda-forza-pantheon-250-rejstrowane-na-125-prywatny-kat-b-CID5-IDCsVnC.html.Hmm powiem tak jeździłem za młodego na różnych motocyklach i wtedy tak jakoś nie było problemów jak acie łapki bez prawka.Teraz chciałbym sobie trochę od czasu do czasu pojeździć ale niestety nie mam czasu i chęci na Robienie kat A więc szukam coś takiego co by choć trochę frajdy było i pojeździć.

Kup MP3

 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, SlawoyAMD napisał:

Za młodego... to i milicjanci jeździli narąbani radiowozami... Teraz ludzie nauczyli się korzystać ze swoich praw i prawników, by wyssać Ciebie do ostatniej złotówki i tych przyszłych, zarobionych. Podpowiadamy Ci z dobrej woli, ale zrobisz, co będziesz chciał, tylko raczej nie ciągnij tego tematu na tym forum, bo to nie zgodne z prawem (admin pewnie wyczyści dalsze próby). W zasadzie to sam nie wiem, czy chciałbym mieć w grupie Burgmanii takiego kolegę i latać z nim z duszą na ramieniu...

Nie ryzykuj i szukaj sobie czegoś w gamie 125-tek o mocy w okolicach 15 koników, na przykład Piaggio X8 lub X8 Evo, które osobiście miałem i w pojedynkę daje fajny Fun z jazdy, a zjechałem nią połowę Polski...

Miałem Piaggio xevo sport.Poł roku miał jak go kupiłem ale sprzedałem niestety nie moja bajka.W takim razie nic nie kupuje i nie szukam.Temay do zamknięcia.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Figo1979 napisał:

Witam Panowie jestem na etapie szukania maxi skutera wczoraj uciekł ładny Burgman 400 zarejestr na 125.Znalqxkem też dwa ciekawe ogłiszenia może ktoś był oglądać?Ten drugi link piękny ale czy nie sądzicie,że drogo?Z góry bardzo dziękuję.https://www.olx.pl/oferta/aprila-atlantic-125-CID5-IDDaDMR.html.    https://www.olx.pl/oferta/honda-forza-pantheon-250-rejstrowane-na-125-prywatny-kat-b-CID5-IDCsVnC.html.Hmm powiem tak jeździłem za młodego na różnych motocyklach i wtedy tak jakoś nie było problemów jak acie łapki bez prawka.Teraz chciałbym sobie trochę od czasu do czasu pojeździć ale niestety nie mam czasu i chęci na Robienie kat A więc szukam coś takiego co by choć trochę frajdy było i pojeździć.

No wlasnie, kiedys bez uprawnien mozna bylo jezdzic 50ccm, ustawodawca 5 lat temu zrobil cos co uwazam za fantastyczne dal mozliwosc poruszania sie 125 na kat B, teraz dolaczyly 3kolowce o wiekszych pojemnosciach i jeszcze znajduja sie nieodpowiedzialni co kombinuja. Nie bez powodu mowi sie ze polak nie spi tylko kombinuje.

Podpisuje sie pod opinia kolegow. Tego typu zapytania o opinie ofert z niejasnymi dokumentami nie powinny sie tu znalezc.

 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, arturo-bb napisał:

Raczej kilkaset tysięcy. Suma odszkodowań, rehabilitacji a może i rent do końca życia. Gdzieś pisało że największa kwota jaką musi zwrócić gość towarzystwu ubezpieczeniowemu to ok 2 miliony. Warto o tym pomyśleć 

Artur święta racja, powiem tak ' dzban tak długo wodę nosi dopóki mu się ucho nie urwie' a później to już musztarda po obiedzie, koszty są przeogromne, więc lepiej się zastanowić niż później płacić [ jak jest z czego] i być wkurzonym na własną głupotę.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Figo1979 napisał:

Miałem Piaggio xevo sport.Poł roku miał jak go kupiłem ale sprzedałem niestety nie moja bajka.W takim razie nic nie kupuje i nie szukam.Temay do zamknięcia.Pozdrawiam.

Jakoś mało przekonywująco brzmią Twoje oświadczenia, albo zrób kwity na kat. A albo odpuść sobie 2oo

Odnośnik do komentarza

Szkoda ryzykować. A w dzisiejszych czasach ludzie są pretensjonalni i firmy które zajmują się odszkodowaniami aby czekają na takie sytuacje żeby jak najwięcej kasy wyrwać. Kiedyś różne przekręty przechodziły a dzisiaj to gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Norkens napisał:

Szkoda ryzykować. A w dzisiejszych czasach ludzie są pretensjonalni(...)

Zgadza się, są. Ale w innych przypadkach. W tym to jedynie bardziej świadomi. Dochodzenie swojego prawa w momencie złamania przepisów przez kontahenta uważam za całkiem normalne i wskazane. A to, że oddają sprawę kancelarii, która się zna na rzeczy i ściąga czasami z winnego przysłowiową "ostatnią koszulę"? No cóż, "pech kombinatora" który wkalkulował sobie pewnie to w swoją "zabawę".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...