Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pewien że honda jest warta  tej ceny tym bardziej  że dodatki są dość drogie a całość zrobiona ze smakiem , i honda znana  w naszym klubie 

Odnośnik do komentarza

Niestety wychodzi na to że się spóźniłem i poszła mi sprzed nosa...

Pozostaje szukać dalej kolejnej lub dozbierać do nowej bo mimo że forza kusi mnie ceną to jakoś brakuje mi mocy xD

Odnośnik do komentarza

Przenoszę do właściwego wątku, tu masz większą szansę na pomoc,  więcej ludzi tu zagląda. Admininistracja

Cześc,

Od jakiegoś czasu szukam maxi skutera i ostatnio natrafił się egzemplarz burgmana 125 w Rzeszowie. Ma to być 1 skuter i z racji że nie bardzo znam się na co zwracac uwagę a nie chciałbym kupić czegoś w kiepskim stanie prosba o pomoc w oględzinach/ opinię na temat tego modelu. A więc:

Suzuki Burgman rok 2007 125cm

Przebieg wg licznika 27000, sprowadzony przez firmę z Radymna (aktualnie w polsce 2 właściciel)

Byłem oglądać i wycieków z okolic silnika nie widziałem. Z rzeczy które wzbudziły wątpliwości:

- Pojedyncze czarne plamy na wyjściu z wydechu - coś jak sadza, olej. Właściciel twierdzi że skuter nie jeżdzony i to mieszanka pary wodnej i sadzy z wydechu.

- Przednie lampy firmy TYC - takie mają być czy to jakieś zamienniki?

- Tabliczka znamionowa zmieniona - niby oryginalej nie dało się odczytać i została zrobiona zastępcza (siedząc na skuterze pod plastikiem po lewej stronie, po prawej też była tabliczka z nabitymi jakimiś numerami)

- korozja na łaczeniu cienkiej rury z rurą wydechową

- przednia opona nowa

- aktualnie 2 własciel w polsce od kwietnia (papiery na 1szego, który też miał go rok)

link do ogłoszenia:

 

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-burgman-CID5-IDxT9Bg.html?fbclid=IwAR1fLxV3t-dBEf_pcSrFa5sIHMplKO28KZtf_jO0JgU8Me2Ozz_PrF1ZEoY

 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

IMG_20181215_121837_resized_20181215_082708994.jpg

IMG_20181215_121853_resized_20181215_082709975.jpg

IMG_20181215_121907_resized_20181215_082707950.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to za dużo tutaj "dziwnych rzeczy".  Z Twojego opisu rozumiem że jest to drugi właściciel w PL ale po zakupie nie przerejestrował skutera tylko po ewentualnej sprzedaży dostaniesz poprzednią umowę, tak ?   Czyli wygląda na to że gość kupił sprzęt, pojeździł do czasu aż wygasło stare OC i przegląd (tak wygląda z opisu na OLX) i odstawił skuter.

Już z samym ubezpieczeniem moim zdaniem jest problem. Brak ciągłości, ktoś musi za to zapłacić.  Z tabliczką znamionową nie wiem jak jest, być może jest nie istotna, ale bardzo ważny jest nr VIN. Powinien być nabity na ramie pod siedzeniem. Musi się zgadzać z tym co w papierach i na umowie. 

Nie piszesz czy odpaliłeś silnik ?  Zimny powinien łatwo odpalać i nie dymić z wydechu. To tak w skrócie. Trzeba by jeszcze się przejechać aby sprawdzić inne rzeczy, Przebieg 27 000 jeżeli realny to akurat moment na wymianę paska napędowego i solidny przegląd napędu.  Sprzedający pisze że samodzielnie wymienił olej, świece i płyny ale o napędzie ani słowa.  Wygląda na to że o skuterach i napędzie CTV nie ma za dużego pojęcia.  

Reasumując - dużo nie wiadomych i jakieś ryzyko. 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Panowie podejdźmy do sprawy poważnie 11lat i 27 k km = same problemy nawet gdyby przebieg był realny to 90% elementów gumowych i nie tylko jest do wymiany, sprawy prawne typu OC, VIN to dalsza kolekcja problemów..... 2-gi właściciel od kwietnia hmmmm chyba coś "nie teges", no ale mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich jestem nowy chciałabym kupić skuter Yamaha Majesty 400 , to byłby mój pierwszy skuter nie znam się na zbytnio na skuterach znalazłem jeden na olx, proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Link https://m.olx.pl/oferta/skuter-yamaha-majesty-400-mega-wygodny-jak-nowy-CID5-IDvUQt0.html/#position=2&page=undefined

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
 

 

3 godziny temu, piotrek1981 napisał:

Witam wszystkich jestem nowy chciałabym kupić skuter Yamaha Majesty 400 , to byłby mój pierwszy skuter nie znam się na zbytnio na skuterach znalazłem jeden na olx, proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Link https://m.olx.pl/oferta/skuter-yamaha-majesty-400-mega-wygodny-jak-nowy-CID5-IDvUQt0.html/#position=2&page=undefined

Majesty 400 to bardzo wygodny skuter i do miasta i na dalekie wypady. Ten ma skrzywioną lewą klamkę i obtarte plastiki z przodu lewej płozy, to znaczy że leżał na lewej stronie. Ale jaki skuter w tym wieku nie leżał ? ? Kufer też ucierpiał bo ma oparcie pęknięte, ale podobny kufer kupisz za 120zł. Opona tylna do wymiany. Ja bym poprosił o szczegółowe fotki o dużej rozdzielczości oraz o filmik z nagraniem jak odpala a następnie pokazujący obrotomierz przez co najmniej 1 minutę. Powinien trzymać równo 1400 na ciepło i 1800 na zimno. Niech fotki pokażą też rurę przed wydechem czy i jak bardzo jest zardzewiała oraz zużycie tarcz. Opona tylna do wymiany. Ładnie wygląda bo plakiem świeżo pociągnięty. Brak wyściółki bagażnika pod kanapą. Ale warto się przyjrzeć i powalczyć z ceną.

Jeśli będziesz miał konkretne pytania to daj znać na PW.

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kto nazywa 14 letni, porysowany pojazd "jak nowy" i podaje nieprawdę w opisie jest dla mnie niewiarygodny. Lata doświadczeń podpowiadają - omijać takie oferty.

Odnośnik do komentarza
Dnia 4.01.2019 o 14:17, kupusso napisał:

Ktoś oglądał tą Integre? W rozmowie tel handlarz twierdzi, że zgodna 100% z opisem. Sam komis opinie ma średnie.

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-nc-750-integra-super-stan-polecam-abs-kufer-ID6BA7sc.html

Nieaktualne. Sprzedana. Stoi u mnie w garażu ?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Waluś - Sebek napisał:

Nieaktualne. Sprzedana. Stoi u mnie w garażu ?

To fajnie. Kusiło mnie żeby tam jechać, ale bardziej poluje na rocznik 2016 z ledową lampa i lepszym zawieszeniem ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 5.01.2019 o 16:38, piotrek1981 napisał:

Witam wszystkich jestem nowy chciałabym kupić skuter Yamaha Majesty 400 , to byłby mój pierwszy skuter nie znam się na zbytnio na skuterach znalazłem jeden na olx, proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Link https://m.olx.pl/oferta/skuter-yamaha-majesty-400-mega-wygodny-jak-nowy-CID5-IDvUQt0.html/#position=2&page=undefined

Miałem YP400 i mogę śmiało polecić. Bardzo fajny skuter z dużym schowkiem pod kanapą gdzie zmieścisz 2 kaski lub duże zakupy. Dynamika do 100 na poziomie dynamicznej 250ccm, dopiero budzi się przy 100-120, Vmax licznikowy 170-180. Spalanie po Warszawie przy dynamicznej jeździe 4.5L.

Odnośnik do komentarza

Proszę o wasze opinie o tym egzemplarzu. Przebieram nogami i nie wiem. Dzieki z góry za wszelkie uwagi.

https://www.olx.pl/oferta/skuter-suzuki-burgman-650-CID5-IDvTMQo.html#e00dcdd9e4

Odnośnik do komentarza

trochę drogi

sam wygląd nie robi takiej ceny

żeby za ten skuter zapłacić tyle to technicznie tez musi być idealnie

poza tym nic nie wiadomo na temat przebiegu

weź ze sobą kogoś kto wyszuka wszystkie pierdoły i tnij cenę

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bart69 napisał:

Dzięki za opinie. Zastanawiam się czy ta kolorowa rura tuż przy tłumiku to wynik przegrzania czy ...tak ma być. 

tłumik nie jest oryginalny,może być jakaś chińszczyzna to i materiał słabszy więc się przegrzewa szybciej stąd przepalenie.

Odnośnik do komentarza

rura miedzy tłumikiem a oemową kolektorówką to nierdzewna

wspawany króciak żeby dopasować oryginał do akcesoryjnego tłumika

sam tłumik zapewne jest chinski bo nie widać żadnych oznaczeń producenta

zresztą nawet jak by były to tez nic nie znaczy bo można kupić chinola

który wygląda jak oryginał

wygląd tej rury jest jak najbardziej prawidłowy

niepolerowana i nieczyszczona rura tak wygląda

a co do przegrzania to lecą tam gorące spaliny które na wyjściu z głowicy maja 800 stopni

wiec tam przy końcu przed tłumikiem mogą mieć kolo 500 

to zostawia ślady na stali

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bart69 napisał:

Chiński oznacza zły? Czy są dobre chinole? Np. Xiaomi?

Nie,nie wszystko od majfrendów jest do kitu ale trzeba obiektywnie stwierdzić,że nie wszystko jest też ok. na chińskich portalach sprzedażowych jest pełno tłumików "akrapovic" za 10-12 $ chętnie kupowanych przez naszych rodaków

Odnośnik do komentarza

Cześć, 

Jestem tu nowy i chciałbym Was prosić o pomoc. Od jakiegoś czasu rozglądam się za Burgmanem 650. Niestety moja wiedza w temacie skuterow jest mocno ograniczona. Dziś natrafiłem na poniższą ofertę.

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-burgman-650-executive-bezwypadkowy-ID6BqbSG.html#

Czy ktoś z Was widział może ten egzemplarz? Komis ma różne opinie więc lepiej zapytać mądrzejszych od siebie.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Może lepiej porozglądaj się wśród Burgmaniaków np: chce sprzedać WIZE60. Kupując od "swojego" można uniknąć wejścia na minę.

"Sprzedam Burgmana 650 rok 2009 ,przebieg 32800 .Cena 15 tyś."

Więcej pod nr. 501-23-12-12

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...