Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda całkiem ładnie w tym ogłoszeniu. Rzucę dziś na niego okiem jak będę wracał z pracy, bo mam akurat po drodze przez Górczyn. Dam znać co i jak.! 

Odnośnik do komentarza

Na wstępie można by poprosić o dopięcie do tego tematu: "Czy oferta jest interesująca" - przyda się dla innych !

 

byłem... obejrzałem , przejechałem się

 

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-tmax-yamaha-tmax-t-max-500-poznan-zarejestrowany-w-pl-ID6AdyzI.html

 

I tak: wizualnie jak na rok 2001 wygląda całkiem dobrze, ma trochę delikatnych obtarć, pęknięć i małych braków, ale jak na prawie pełnoletni skuter to i tak jest nie najgorzej, widziałem o wieeeeele gorsze, lakier wydaje się być oryginalny, nic nie jest tuszowane, 

Rusza się lewe lusterko w miejscu składania, być może wystarczy dokręcić śrubę (tak twierdzi właściciel), hmm... a być może coś tam w zawiasie się zużyło, i trzeba będzie zrobić małą naprawę...

Tarcze zużyte ciut bardziej niż w mojej Hondzie na 42 tys., tylna bardziej - hmm... może to efekt stylu jazdy lub braku ABS-u?, W przebieg się nie wgłębiam, bo nie wiadomo czy to są pierwsze albo któreś już tam tarcze ?

Tylna tarcza już dość mocno pofalowana, co powoduje, że przy nowych tylnych klockach słabo hamuje. Klamki wduszało mi się trudniej niż w moim Burgmanie. 

Według mnie tylna tarcza do podszlifowania choć na dwa sezony, albo do wymiany.

Z przodu klocki do wymiany.

Do wymiany opony, zaczynają (na pewno tylna) z boku kruszeć i pękać.

Jak wspomniałem skuter słabo hamuje, ale i słabiej rusza niż mój Burgman (tylko takie mam obecnie porównanie, nie wiem jak się ten rocznik zbierać powinien)

Więcej można by powiedzieć po obejrzeniu filmu pt. "Pokaż Kotku co masz w Środku"...

Zimny pali na dotyk, nie dymi, silnik od spodu suchy. Skuter jedzie prosto i nie ściąga, ale nie jechałem szybko bo to były drogi osiedlowe.

Nagrałem dźwięk z okolic sprzęgła, coś tam świszczy, eee... ale nowy Burgman robi to głośniej.

Jak ktoś szuka taniego T-Maxa - można się potargować ! Ale należy też pamiętać, ze troszkę również trzeba będzie doinwestować.

Kilka zdjęć jakie jeszcze zrobiłem: https://photos.app.goo.gl/bqBiLFQjZGjal8TA2

 

ooo... już przeniesiony, a  myślałem, że wcięło to co pisałem i już się załamałem, że jeszcze raz będę pisać... a tu niespodzianka !

Odnośnik do komentarza

Dzięki za szczegółowy opis chyba lepiej trochę dozbierać i kupić trochę młodszy rocznik Nie?

 

Proszę w tym temacie nie zadawać pytań "egzystencjalnych" typu, czy dozbierać czy nie? I tym podobnych. Wrzucamy zapytanie o sprzęty, tylko kiedy jesteśmy naprawdę zainteresowani ich zakupem.

Administracja

Odnośnik do komentarza

Dziwię się serwisowi , że po wymianie oleju nie zasugerowali wymiany dwunastoletnich opon . Wiek mógł również wpłynąć na pasek napędowy .

Odnośnik do komentarza

Takie przypadki trzeba bardzo skrupulatnie sprawdzać. Ogłoszenie już nieaktywne, więc ciężko się wypowiedzieć konkretnie. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to jednak taki, że zaraz po zakupie sprzęt miał mniejszego lub większego dzwona i komuś albo się odwidziała jazda, albo nie miał kasy na naprawę i sprzęt stał.

Odnośnik do komentarza

Różnie bywa. Są starsi koledzy, którzy trzymają motocykl głównie z sentymentu, są ludzie zapracowani, którzy jeżdżą tylko w weekend i to niektóre i są ludzie, którzy mają dwa, albo i więcej motocykli. Znam przypadek człowieka mającego nie mniej niż 5 sztuk, który pracuje 6 dni  tygodniu od rana do wieczora. Przebiegi więc mają niewielkie.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Geni napisał:

Różnie bywa. Są starsi koledzy, którzy trzymają motocykl głównie z sentymentu, są ludzie zapracowani, którzy jeżdżą tylko w weekend i to niektóre i są ludzie, którzy mają dwa, albo i więcej motocykli. Znam przypadek człowieka mającego nie mniej niż 5 sztuk, który pracuje 6 dni  tygodniu od rana do wieczora. Przebiegi więc mają niewielkie.

Kumpel z roboty ma Moto Guzzi 750 Nevada, 14 letni z rzeczywistym przebiegiem 3.000 (!) Ale jak sam przyznaje, on nawet do kościoła nim nie jeździ :D

Odnośnik do komentarza

Witam.Czy ma ktoś pojęcie co to za moto;

https://m.olx.pl/oferta/maxi-skuter-honda-sw-t400-CID5-IDwxkKt.html

Właściciel twierdzi,że zakupił w ubiegłym roku od "maniaka z Burgmanii".Może ktoś coś kojarzy?Jestem zainteresowany zakupem tylko sprzedaż po roku od zakupu nieco mnie zastanawia.

 

Wypełnij odpowiednio miejscowość w profilu.

Administracja

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Lucjan73 napisał:

To chyba były skuter Miśka z Poznania.

Miśka skuter jest już w dobrych rękach, wrócił do poznania, ma go „Siwy”

Odnośnik do komentarza

Dzięki Jacku za te dobre ręce ;)...Potwierdzam ,skuter Miśka od października roku ubiegłego znowu w Poznaniu . Mogę tylko  o tym modelu powiedzieć to co inni użytkownicy jeździ ,jeździ i jeździ  U mnie aktualny przebieg 59 tysi , i ... jeździ . Jeżeli ten z ogłoszenia jest zadbany to brać .

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odzew-może jeszcze ktoś się znajdzie znający ten egzemplarz.A okiem znawców ,to czy temu skuterowi czegoś brakuje (w sensie może ktoś coś zauważył niepokojącego na zdjęciach czy w opisie).Zawsze dodatkowa opinia się przyda.

 

Odnośnik do komentarza

Braków nie widzę , ale zdjęcia nie są zbyt szczegółowe . Jedyna wyraźna różnica między moim ,a tym z ogłoszenia , to czarna osłona tłumika . Ja mam chromowaną ,a rocznik skuterów ten sam .Możesz poprosić o więcej zdjęć na maila. Np. łączenie plastików osłon nóg , i mocowanie przedniego błotnika . Tam plastiki lubiły pękać .

Odnośnik do komentarza

Cześć,

U nas na forum w dziale ogłoszeń pojawił się ciekawy t-max.

Z opisu wynika, iż pierwszy właściciel jest z burgmanii. Czy ktoś coś wie na temat tego sprzętu? Kto był jego pierwszym właścicielem?

 

 

Odnośnik do komentarza

Hej - ten SW-T400 z ogloszenia to mój - i nic mu nie brakuje ;o)

A zakupilem nie w Poznaniu - tylko gdzies w kujawsko-pomorskim (jesli to istotne - moge sprawdzic ;o)

Oslona tlumika faktycznie powinna byc chromowana - wlasciciel twierdzil, ze przemalowal na czarno, poniewaz sie luszczyla.

Co do powodu sprzedazy - kupilem ten skuter posiadajac juz motocykl, jako drugi jednoslad - zeby ocenic, ktora forma aktywnosci motocyklowej mi bardziej odpowiada. Wypadlo na skutery - wiec motocykl sprzedalem juz dwa tygodnie temu, a po sprzedazy SW-T400 zakupie juz bardziej docelowy - nowszy i drozszy skuter.

Generalnie - nie bede tu wypisywal jakichs cudów na kiju, bo to nie miejsce - ale absolutnie nie pozbywam sie tej Hondy ze wzgledu na jakiekolwiek wady - jesli sie nie sprzeda po prostu bede nia dalej jezdzil i nie narzekal ;o))

Pozdrowienia

MK

Odnośnik do komentarza

Jeździłem ww. sprzętem i potwierdzam, że jest w rewelacyjnym stanie - jak ktoś szuka tego modelu to zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza

Witam

Czy Któryś z Kolegów z forum jest z Kielc i mógłby/miałby chęć podejść i sprawdzić  skuter z poniższego ogłoszenia.

https://www.otomoto.pl/oferta/kymco-xciting-r-500-salon-pl-1-wlasciciel-kielce-tylko-10900-km-wydech-leo-ID6AzJEN.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

A możne znacie te Kymco lub jego właściciela. 

Potrzebuje wszelkich informacji ponieważ jestem nim zainteresowany a mieszkam ok. 400 km od Kielc.

Za pomoc z góry dziękuję.

Szymon

tel. 601955336

Odnośnik do komentarza

Te 500-tki nie cieszą się dobra opinią, nawet wśród serwisantów. Ale może masz lepsza wiedzę od mojej i to Ci nie przeszkadza.


Wysłane za pomocą iNokia 6230

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...