Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwagę na pracę silnika, praca na wolnych obrotach na zimno, masz wskaźnik temperatury i na rozgrzanym silniku ( jeżeli bedzie ciepły jak już przyjedziesz to znaczy, że specjalnie odpalili go przed, żeby ukryć nierówną pracę na zimno),na wycieki od spodu, stan plastików od spodu, można szybko odkręcić gumy na stopniach i dolne osłony i zobaczyć czy nie są popękane zaczepy. 2008r. to powinien już być wymieniony aku. Sprawdź mechanizm szyby czy działa prawidłowo. Ogólnie trzeba było się ogarnąć tydzień temu jak sprzedawałem swoją :P

Odnośnik do komentarza

Rzuć też okiem na okolice wałka zdawczego (napęd) czy tam nie masz wycieków. Niestety już na swoim przykładzie wiem, że może to być kosztowna sprawa choć oczywiście do zrobienia. 

Spasowanie plastików w okolicach przekroku, tak jak wspominał Ronin przy podestach, też te tuż za kołem przednim mogą coś powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W zeszłym tygodniu miałem okazję obejrzeć 7 maszyn oto linki i krótkie opisy ; :-P 

1. Technicznie bajka. Wg. mnie faktycznie może mieć swój przebieg plastiki nie popękane. Jedyny mankamentem lakier został potraktowany mocna chemia i są zacieki... Cały do malowania (sprzedawca 2 dni później dzwonił że udało mu się usunąć ten problem)

http://allegro.pl/suzuki-burgman-650-executive-10000-tys-przebiegu-i7227995648.html

2. Właściwości jezdne ok. Plastiki słabo spasowane głównie czaszy przedni błotnik w innym kolorze wymieniony przez sprzedającego. Kufer najtańsza chinszczyzna. Jedna z opon do wymiany. 

https://m.olx.pl/oferta/honda-nc-700-integra-dct-abs-burgman-650-raty-CID5-IDsufYR.html

3. Właściwości jezdne bez zastrzeżeń. Plastik przy akumulatorze odstawał reszta ok. Ogólnie brak zachwytu moich oczu po obejrzeniu 3 szt. Jechałem nastawiajac się na 4 szt.

https://m.olx.pl/oferta/gilera-gp-800-jak-nowa-oryginal-2008r-CID5-IDej71W.html

4. Śliczna faktycznie wersja jubileuszowa praca silnika i prowadzenie idealne. Dwa mankamenty rok produkcji 2009 data pierwszej rejestracji 2011. No i cena ;-) fajny sprzęt polecam 

https://m.olx.pl/oferta/gilera-gp-800-jak-nowa-oryginal-wer-jubileuszowa-2011r-CID5-IDbVdej.html

5. Cała malowana,  śrubki wymienione na nierdzewne. Mocno falujace obroty przy płynej jeździ. No i krzywa kierownica :-/ 

http://allegro.pl/gilera-gp800-najszybszy-skuter-czarny-zamiana-i7269071305.html

6. Klejone plastiki na podnóżkach po obu stron wymienione zebatki bez łańcucha wyciek z chłodnicy i z silnika. Jedyny plus tłumik :-) 

https://www.otomoto.pl/oferta/gilera-gpr-gilera-gp800-stan-bardzo-dobry-po-pelnym-serwisie-ID6zRsaS.html

7. Tej sztuki nie widziałem, po przesłaniu  dokładnych zdjęć stwierdziłem że malowana ;-) i ma pekniety plastiki w okolicy emblematu na czaszy z lewej strony. 

https://www.otomoto.pl/oferta/gilera-gilera-gp-800-ID6zRlXo.html

8. Skończyłem na Aprilia SRV 850 z Brzeska. Po tym co obejrzałem cudowna. Prezentacja niebawem. ;-) 

 

Odnośnik do komentarza

Sprzedającego nie znam, ale 3 lata temu szukaliśmy dla brata właśnie X10 i wszystkie znaki na niebie i ziemi, testy i i opinie, nawet tutaj, wskazywały że lepszym wyborem jest wersja 350ccm, bo w sumie ma nowszy silnik a dynamiką nie odstaje za bardzo. A i tak skończyło się na czymś innym :)

Odnośnik do komentarza

Yossarian, dzięki, to cenna uwaga aczkolwiek V-max w okolicach 140-145 km/h delikatnie zniechęca. 

Lubię mieć ten zapas by w razie czego przy 120-130 km/h móc jeszcze spokojnie przyśpieszyć. Jednak mój Beverek ma tego zapasu ciut więcej i pod tym względem musiałbym przełknąć mały downgrade :)

No więc byłem u Panów na Polinezyjskiej, mają sporo sprzętów w stanie ... "ładnym" :)

Przede wszystkim oglądałem białego X10 . Oglądałem, odpalałem, nie jeździłem.

Czy ja się mylę, czy ta 500tka to znany wszem i wobec Piaggiowski Master?

Daleko mi do bycia ekspertem, więc moja opinia może być niewiele warta, niemniej podzielę się :)

Skuter odpalałem na zimnym silniku, miał pewne wibracje przy podkręceniu obrotów, które mnie zastanawiają ale rozruch gładki, praca na luzie delikatna, silnik nie ma tego metalicznego dzwonienia (jeżeli powiem, że chodzi o dźwięk dzwona sprzęgła to bardzo nakłamię?) jaki często wydają Mastery z większym przebiegiem.

Nie znalazłem żadnych oznak szlifa czy co gorsza dzwona. Kilka delikatnych rysek

Opony w dobrym stanie, rocznik 2016 (o ile dobrze pamiętam to jakiś 25 tydzień). Hamulce również spoko.

Czego sprzedawca nie podaje to, że sprzęty są już opłacone, gotowe do rejestracji.

Przymierzałem się tez do T-Maxa 500 ale był wciśnięty w garażu więc się nie wypowiem na temat jego stanu. Powiem jednak, że pozycja w T-Maxie mi zdecydowanie mniej leży niż w X10. W T-Max'ie musiałem się trochę schylić by przy wygodnym siedzeniu sięgać do kierownicy. W X10 pozycja dla gościa o wzroście 180cm była bardziej naturalna.

Jak się odważę na rozmowę z małżonką (:rolleyes::angry::wub::rolleyes:) to może się wybiorę na przejażdżkę.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Apolinary Baj napisał:

Czego sprzedawca nie podaje to, że sprzęty są już opłacone, gotowe do rejestracji.

Nie podaje bo na motocykle nie ma żadnych opłat jak akcyza itp :) ewentualnie tłumaczenia , ale to i tak zależy od wydziału komunikacji i jak zwykle interpretacji przepisów. Ostatnio nawet jeden diagnosta chciał tłumaczenia do przeglądu - szok :) .

Żonę atakuj czym prędzej szkoda sezonu hehe. 

Odnośnik do komentarza

Mnie też się zawsze X10 podobała, na początku miała zaporowe ceny jak na jednocylindrowy segment, ale teraz wśród urzywek to ciekawa propozycja, a master tani w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bo PL to kraj najtańszych pojazdów z całej UE...;)

Tu 95% klientów patrzy najpierw na cenę... później na.... cenę a na końcu ewentualnie na stan ;)

Taka specyfika rynku.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Apolinary Baj napisał:

tylko czemu na portalach typu autoscout24 na rynku francuskim czy mobile.de w Niemczech identyczne sprzęty kosztują 15-20% więcej

"Odwieczne" pytanie :lol: . Mógłbym na nie znowu odpowiedzieć i to bardzo krótko :D . Ale po co robić to któryś raz z kolei :D ? Nuuuudne....

Odnośnik do komentarza

Jasne, moje "pytanie" było raczej retoryczne :) wszyscy wiemy jak jest.

No nic, nie ma co pytlować, muszę się przejechać. Jak nie ma śladu dzwona, to zostają ukryte ułomności mechaniki, a ta, w przypadku tego silnika, jest na szczęście w miarę przystępna.

 

Odnośnik do komentarza

Szanowni forumowicze. Mam pytanie o ten sprzęcik :

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-tmax-500-bardzo-dobry-zarejestrowany-ID6zWxxl.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Zna ktoś ten konkretny egzemplarz bądź sprzedającego ? Cena adekwatna do stanu ? Na zdjęciach wygląda na zadbany. Jestem nim zainteresowany, ale że mieszkam w Krakowie chcę mieć pewność że warto jechać go zobaczyć.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, po kilku latach nie obecności :) Potrzebuje pomocy w zakupie skutera. 
 

Moje wymagania to przede wszystkim duży komfort jazdy.

Wcześniej jeździłem na: Honda Helix,, Yamaha Tenere 660, Yamaha Majesty 250  i kilka 50-siątek ;)

Tym razem coś chyba wygodniejszego chcę kupić stąd wziąłem na celownik Burgmana 400.

Czy może mi ktoś napisać czy ten model będzie ok? 

Znalazłem taką ofertę https://www.olx.pl/oferta/burgman-400-k-3-CID5-IDt5k35.html#aa6a91d7b9

Rozmawiałem z właścicielem to mówi ze przebieg 40k i do wymiany akumulator.

Warto za te pieniądze?

Może Ktoś Forumowiczów ma fajny skuter do sprzedania?

PS. pozdrawiam Administracje Forum :)

 

Po co zakładasz nowy temat ? Mamy odpowiedni wątek na takie zapytania. Administracja

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Potwierdzam, wal do Artura. Masz pewny sprzęt bez inwestycji a do tego w rzadkiej wersji "TypeS" 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Polecam się ze swoim dobrym druhem. Burgman 400 TypeS 2005r. czeka na właściciela jak w ogłoszeniu. Wszystko na bieżąco robione.

Napisałem na priv'a

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kris02 napisał:

Polecam. Maszyna naszego kolegi.

Dokładnie jak Krzyś  napisał, sprzęt godny polecenia i na 100% nie przekręcony licznik oraz bezwypadkowa, co nie które skuty z ogłoszeń z portalów wszystkim dobrze znanym jeżdżące bokiem, niby kupujesz jednoślad a jak przejedziesz po piachu to widać dwa odciski opon hi hi. Oczywiście nie generalizuje, ale jest tak jak powiedział Mariusz i tu ma 100% racji.

Dnia 12.04.2018 o 14:23, MariuszBurgi napisał:

Tu 95% klientów patrzy najpierw na cenę... później na.... cenę a na końcu ewentualnie na stan ;)

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...