Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
3 godziny temu, bep napisał:

Te 500-tki nie cieszą się dobra opinią...

Cóż, nie znam opinii serwisantów (może jest tam jakiś stopień komplikacji technicznych), jednak miałem okazje pojeździć serią R i powiem, że jak na mono-tłok, kultura jazdy tym modelem jest naprawdę wysoce przyzwoita... jedynie gdzieś w granicach między 120-130 km/h pojawiały się trochę drażniące wibracje od jednostki napędowej, ale zarówno dynamika, jak i tembr pracy silnika (a jestem dość wybredny), nawet mi się podobały.  R-ka bazowała na starszej konstrukcji 500, która niejednokrotnie pokazywana była, jako wysoce trwała i przebiegi powyżej 100K kilometrów nie były dla niej niczym nadzwyczajnym... Nawet w jakimś chyba zeszłorocznym numerze Świata Motocykli jest wywiad z gościem-reporterem-fotografikiem, którzy przemieszcza się takim pomarańczowym sprzętem po zatłoczonej Warszawie, robiąc straszliwe przebiegi roczne. On też już przekroczył 100K. Jedynie wkurzać może optycznie ta przyciężka optycznie pokrywa napędu na wahaczu...

Jeśli historia i przebieg tego pojazdu jest jakoś udokumentowana, to nie zastanawiałbym się za długo...

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Zawisza napisał:

Witam

Czy Któryś z Kolegów z forum jest z Kielc i mógłby/miałby chęć podejść i sprawdzić  skuter z poniższego ogłoszenia.

https://www.otomoto.pl/oferta/kymco-xciting-r-500-salon-pl-1-wlasciciel-kielce-tylko-10900-km-wydech-leo-ID6AzJEN.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

A możne znacie te Kymco lub jego właściciela. 

Potrzebuje wszelkich informacji ponieważ jestem nim zainteresowany a mieszkam ok. 400 km od Kielc.

Za pomoc z góry dziękuję.

Szymon

tel. 601955336

Wygląda na fajny i zadbany sprzęt. Firma przegląd robi przed wydaniem i serwisy też były u nich( też kupiony). Silnik bezproblemowy i z takim przebiegiem to jeszcze długo polata.Ja xcitinga bardzo miło wspominam i lubię markę Kymco.

9 godzin temu, bep napisał:

Te 500-tki nie cieszą się dobra opinią, nawet wśród serwisantów. Ale może masz lepsza wiedzę od mojej i to Ci nie przeszkadza.


Wysłane za pomocą iNokia 6230

Z serwisowaniem też nie ma nic nadzwyczajnego, w miarę prosta konstrukcja.  Przy wersji z gaznikiem miałem problem z membraną  gaźnika, która była nieszczelna . Części kupowałem w motorlandzie lub na allegro. Są sprzęty gorsze za większą kasę.  Tu jest dobry sprzęt ,nie za stary w dobrych pieniądzach i do tego krajowy z historią serwisową.

Odnośnik do komentarza

Zawsze przy zakupie moto kieruję się zasadą ograniczonego zaufania. Rozpatruje też zakup tego skutera 

https://allegro.pl/ogloszenie/kymco-downtown-300i-abs-z-2011-roku-13800-km-7466310202

Czy ta cena przy DT nie jest przesądzona?

Zastanawiam się który lepszy Xciting czy Downtown.

Wcześniej jeździłem AN400 99.

Nie jara mnie prędkość ani moc.

Wiadomo że w krytycznych sytuacjach lepiej mieć ciut zapasu na manetce ale bez przesady.

Latam z prędkością ok 90-100 i potrzebuję sprzęt mozliwie ekonomiczny do codziennej, prawie całorocznej jazdy i weekendowych wycieczek.

Na który byście postawili?

Szymon

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja zdecydowanie wybrałbym Xciting'a, choć Downtown też jest całkiem fajnym, dynamicznym skuterem, jednak ma trudną dla mnie do zaakceptowania, "krzesełkową" pozycję za kierownicą. Podesty skośne, są dość wysoko postawione i trzymanie na nich stóp na dłuższą metę nie jest wygodna (a mam tylko 176 wzrostu)... W Xciting'u jest zauważalnie więcej miejsca na nogi... No ale ja lubię duże maszyny, więc moja wypowiedź nie jest "bezstronna" :P

Odnośnik do komentarza

Hej,

Ktoś się orientuje może kto sprzedaje tego t-maxa? Może ktoś widział tę sztukę? Napisane, że osoba prywatna, a mi to wygląda na handlarza.

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-tmax-bezwypadkowy-stan-bdb-okazja-ID6AJvdT.html#e1c652d40f

Opis powiem szczerze, że nie zachęca. A na zdjęciach chyba do niczego przyczepić się nie można.

Odnośnik do komentarza

Dzięki pomocy Marka 377 i jego wstępnym oględzinom, które wykazały, iż t-max z ogłoszenia jest warty zainteresowania, w dniu jutrzejszym z samego rana jadę do Leszna. Jeśli ostatecznie zdecyduję się na zakup to wracam do Warszawy na kołach - taki przynajmniej jest plan.

Szykuje się niezła wycieczka :)

Jeszcze raz dziękuję Marku za pomoc!

 

Trzymajcie kciuki !YES

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Valdek_Tychy napisał:

Z tych dwóch celowałbym w SW 400.Ja burgmana 400 przerobiłem,nie jest zły,jest nawet fajny,jednak sw ma silnik dwucylindrowy co skutkuje większą kulturą pracy,nie przenosi takich drgań jak w przypadku burka.Wydaje mi się,że w tej kwocie można już coś sensownego kupić, oczywiście po gruntownym sprawdzeniu i nie braniu pierwszej spotkanej sztuki.Z doświadczenia wiem,że na początek i tak coś będziesz musiał do niego dołożyć więc lepiej szukaj  czegoś za 7 - 7,5 a ten 1 kzł. zostaw na ewentualne dołożenie.

 

Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, kris02 napisał:

Ja już prawie jechałem do Lublina po 2116 rok z przebiegiem 5 tys.

O widzę....   że jeszcze go niema, a już przebieg 5 tys. Co za czasy :D. Jedno jest pewne napęd pewnie będzie miał atomowy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
15 godzin temu, HerrBartnick napisał:

Cześć!

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-burgman-650-executive-2x-kluczyk-bialy-nowy-model-krakow-2013-r-ID6ABzlP.html#8f97e37119

Czy ten pan Janusz z Krakowa to znana na tym forum postać? Ma kilka świeżych rocznikowo Burgmanów 650 w ofercie.

Warto do niego pojechać pooglądać dostępne sztuki.
Jest kilka osób, które kupiły już u niego Burgamana (min. ja). Jedno jest pewne, jeżeli będzie coś nie tak to nie zostawi Cię na "lodzie", zawsze pomoże.
Na pewno nie usłyszysz od niego hasła: "widziały gały co brały".
Sam zdecydowałem się na zakup u niego ponieważ wiedziałem (z relacji innych), że po zakupie nie będę się musiał martwić o to co będzie jakby coś jednak było nie tak z zakupionym skuterem - pan Janusz daje niepisaną gwarancję na sprzedawane przez siebie sprzęty i wywiązuje się z niej na co w przypadku zakupu u innych trudno liczyć.
Jeżeli w przyszłości będziesz potrzebował dokonania jakiejś naprawy czy zasięgnięcia porady to nigdy nie odmówi (jeżeli masz Budgmana zakupionego u niego) - zajmuje się tylko Burgmanami 650 i dlatego dobrze się na nich zna.
 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
4 godziny temu, MarP napisał:

pan Janusz daje niepisaną gwarancję na sprzedawane przez siebie sprzęty [...]

Ciekawe określenie ;)

Dla mnie ma plusa, że nie ukrywa powypadkowej (brak adnotacji BEZWYPADKOWY w opisie) przeszłości sprzedawanych sprzętów. Jakby jeszcze dawał do wglądu zdjęcia sprzed napraw to jestem na TAK.

Odnośnik do komentarza

Witam.Czy posiada ktoś z Was info na temat tych skuterów:

1

https://m.olx.pl/oferta/honda-sw-t400-salon-polska-abs-8000-km-fabryczny-lakier-silver-wing-CID5-IDvlpm7.html

2

https://m.olx.pl/oferta/honda-swt400-nie-t-max-pcx-silver-wing-CID5-IDviLbK.html

3

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-sw-t400-honda-sw-t-400-super-stan-ID6Arh6V.html

Być może są to motocykle kogoś z forum.Poszukuję SW-T i tak raczej zapatruję się na rynek krajowy-motocykli już zarejestrowanych i eksploatowanych przez jakiś czas w kraju.Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza

oglądałem kiedyś na tej Polinezyjskiej skuter. Zdjęcia robią pod ścianą CH KEN, a skutery maja upchane jeden na drugim w takim blaszaku kawałek dalej w głębi osiedla. Skutery generalnie kible, całe porozbijane. Ta Forza którą oglądałem tez była śmieciuchem, niby jeden element klejony a potem się okazało że tu brakuje kawałka owiewki, tam jest szrama, a w innym miejscu coś poklejone. Ja nie polecam...

Odnośnik do komentarza

Oględziny

pierwszy raz byłem sam i jak to laik, bardzo się napaliłem ;) 

na drugie oględziny wziąłem ze sobą kolegę mechanika i niestety po kilku minutach temat był zamknięty :( 

w skrócie:

  • przedni błotnik pomalowany ale widać, że klejony (tzn. mechanik to widział, ja nie ;) ) ale lagi zero zadrapań, wniosek mechanika: prawdopodobnie składana z dwóch albo wstawione nowe lagi,
  • ogólnie Hondzia malowana z każdej strony, są tylko ze dwa oryginalnie malowane plastiki, gładziutkie i trochę matowe a reszta ma "baranka" i świeci się jak psu ..., 
  • i taka pierdoła jak manetki na kierownicy, w ogłoszeniu przebieg 17800 na liczniku prawie 19000 a lewa manetka ma miejscami tak wytarty wzorek, że prawie niewidoczny, prawa wygląda na nową,
  • wychodząca spod lakieru rdza w miejscach spoin na ramie, mechanik twierdzi, że było prostowanie i ponowne spawanie pourywanych elementów, 
  • i tu mechanik powiedział stop, szkoda czasu na dalsze oglądanie,

właściciel idzie w zaparte, że takie kupuje bezpośrednio od użytkowników i poza myciem nic przy nich nie robi, tłumaczę i proszę powiedz co było robione to mój machanio zerknie czy dobrze zrobione to może kupię, ale nie, takie kupuje i koniec!

w garażu stoi tak około 20 sztuk różnych modeli wyglądających na pierwszy rzut (mojego) oka jak nówki, zero zadrapań, normalnych wytarć czy uszkodzeń użytkowych, i gdybym oglądał moją sztukę bez tego "tła" to pewnie bym zignorował uwagi mechanika i ją kupił wierząc w "okazję" :( ale w tyle okazji w jednym garażu to już nawet mi ciężko było uwierzyć ;) 

ps. może jednak ktoś na forum ma więcej doświadczenia i znajdzie inne wytłumaczenia do zaobserwowanych wad i mnie przekona, że mój mechanik mnie nie lubi i nie chciał abym miał taką fajną "dużą czarną"?

qrde, nadal mam chęć ją kupić...

Odnośnik do komentarza

Mówiłem przecież że to kondony są... Z daleka wyglądają może nawet ale jak się ktoś zna trochę to śmietniki. Poza tym trzeba było sprawdzić czy sa dwa kluczyki.... większość nie ma a to znaczy ze z ulicy zeskrobany i odkupiony od ubezpieczyciela...

Tomku lepiej kupić coś uszkodzonego samemu i naprawić, wiesz przynajmniej co było.

Odnośnik do komentarza

A chciałem u nich kiedyś kupić Limited Edition 70 Vespę PX 125... Podobno (przez telefon) była "z wystawy" w Szwajcarii :lol: ... Osobna sprawa, że taki "rodzynek" sprzedawał się miesiącami, co jest też zastanawiające...

Odnośnik do komentarza

Ja za to zapytam, czy ktoś miał może już styczność z tymi staruszkami? I na co w tym modelu zwracać szczególną uwagę przy każdym z tych modeli? Oczywiście nie liczę, że będą to nówki sztuki z salonu, zero rys, oryginalny lakier itp.

Suzuki AN 125

Honda FES 125

 

Dodam, że Hondą (tym modelem) miałem ostatnio okazję jeździć - sam motocykl OK ale egzemplarz to śmietnik.. Z Burgmanem nie miałem jeszcze styczności. Mam 186KG i spory brzuszek dlatego szukam coś trochę większego a nie skuter ala kymco bet&win 250.

 

BTW jakby komuś wpadło do głowy oglądać skuter z linku poniżej - szkoda czasu! Przyciąga uwagę tym, że zarejestrowany 250 na 125 ale mimo, że się znam słabo na tym jednak to co mogę od razu powiedzieć:

1) Leżał na prawą stronę i to widać i sprzedający sam przyznaje, że kolega się położył (chodź to właściciel aktualnie utyka aktualnie)

2) Przez telefon pytając o v-max Pan powiedział, że 120km/h jechał i więcej się bał bo trzęsie już. Zapomniał dodać, że to z powodu obu felg krzywych.

3) Skuter nie ma hamulców praktycznie w ogóle z tyłu, zaś przedni przy hamowaniu tak bije, że w sytuacji awaryjnej to by się raczej skończyło szlifem.

4) Cały przód popękany,  boki też a dzień przed moim przyjazdem zgubił owiewkę tą nad lampą (ale zdjęcia już nie dodał).

5) Wydaje mi się, że mu trochę mocy brakuje

6) Kierownica stoi bardzo krzywo - obstawiam, że to pochodna szlifa i może być nie miło.

7) Rozrusznik jakoś tak "szumi" przy odpalaniu no ale to może tak ma być - jedyny skuter jaki kiedyś miałem to Kymco Bet&Win 50 2T

8) Sprzedającego musiałem nauczyć jak się blokuje kierownice w jego skuterze (myślał, że nie ma blokady bo nie wiedział, że w kondach się blokuje w prawo - po moim byłym VT 125 to wiedziałem).

No i sam skuter - Honda FES 250/125

Odnośnik do komentarza

Witajcie Burgmaniacy. 

Czy ktoś z Radomia mógłby rzucić okiem na ten Piaggio X10 350:

https://www.otomoto.pl/oferta/piaggio-x10-piaggio-x10-350cm-asr-ID6B6PQh.html

 

A tutaj również Piaggio X10 350, ale z Kalisza:

https://www.otomoto.pl/oferta/piaggio-x10-350-2015r-15-tys-km-kaufer-abs-asr-transport-raty-ID6B55H7.html

Będę wdzięczny za wszelkie informacje. 

Odnośnik do komentarza

Trochę ponad budżet, ale po rozmowie wiem, że uda się coś zejść, może coś dołożyć do budżetu bo młodsze, przyznam, że wizualnie mi się bardzo podoba. Mówię o Forzy z 2005r.

Egzemplarz o którym mówię: Honda Forza 250

szukając po forum nie ma wiele o nim, poza tym, że silnik nie jest najmocniejszy w klasie, jest skrzynia s-matic (pseudo biegi na pasku), w miarę mało pali i nie znalazłem żadnych usterek takich poważnych standardowych (chodź może też dlatego, że to mało popularny model). Ktoś się wypowie o modelu? a może zna egzemplarz?

 

PS znalazłem jeszcze drugą sztukę ale jest już sporo dalej :(

Odnośnik do komentarza
Dnia ‎11‎.‎09‎.‎2018 o 07:59, MISIEK napisał:

Witajcie Burgmaniacy. 

A tutaj również Piaggio X10 350, ale z Kalisza:

https://www.otomoto.pl/oferta/piaggio-x10-350-2015r-15-tys-km-kaufer-abs-asr-transport-raty-ID6B55H7.html

 

Na prośbę kolegi Siwego byłem dziś obejrzeć tą X10 - sprzedawca handlarz ,sprowadza motocykle z Francji , jako że zwracam uwagę też na otoczenie w którym stoją sprzęty to średnio to już na początek wyglądało. Sporo sprzętów po kolizjach itd.

Garaż otwiera żona , Piaggio stoi zastawione wśród innych sprzętów ,ciężko było by go wyprowadzić bo wokół inne moto i skutery miedzy innymi X-max . Ograniczyłem się więc do oględzin w środku garażu. Opony zdrowe , przebieg wg komputera 15,134.... Niestety na pewno leżał albo był szlif na prawej stronie - mam nadzieje ,że widać będzie na fotkach ,brak osłony wydechu, pęknięty plastik z przodu, poobdzierana rączka pasażera ,boczek, po odpaleniu pracował ok ale nie wiem jak by się zachowywał podczas jazdy.....Gdybym ja miał kupować to raczej bym zrezygnował, nie było z kim pogadać co do ceny itd.  Ogólnie to słabe wrażenie - tego konkretnego modelu bo sam skuter jak dla mnie ( pierwszy raz z bliska oglądałem ten model) to ogromny , mega wygodny, kanapowiec ,miejsca na nogi ogromna ilość ...Dla mnie jeżdżącego 125 zastanawiające jedno - jak przy tych gabarytach zachowuje się ten skuter z silnikiem 125ccm ...

x 10 5.jpg

x 10 3.jpg

x10 2.jpg

x10.jpg

x10 4.jpg

x10 1.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...