Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wycieczki Podkarpatczyków.


Saper

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jeśli chodzi o ten szron na głowie to wydaje mi się że może śpicie od ściany i pleśń Was złapała. Proponuję teraz zamianę i w to miejsce położyć żonę a Wy z brzegu. Ponoć po jakimś czasie naturalny kolor powraca. 😄 . Jeśli jakimś cudem tak się ni stanie to pozostaje się cieszyć że przed wyłysieniem zdążyło się osiwieć 😄👍 Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

"Nadejszła" chwila na kolejną wycieczkę, tym razem do nieodległego Przeworska. Celem jest Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku.

Dzień i godzina - 21.05.2023r. godzina 09.00

Punkt spotkania - Stacja paliw Orlen ul. Lubelska 46 o tu, KLIK.

W drogę - 09.15 START.

Trasa - Jakoś tak, KLIK.

Odnośnik do komentarza

Jeśli uda mi się wybrać plastik z wydziału komunikacji w piątek to może się z wami wybiorę . Przynajmniej w jedną stronę bo w grę wchodzi jeszcze Solina i muszę się przespać z tematem jak to pogodzić . Tak czy owak w piątek dam znać . 

Odnośnik do komentarza

Nas niestety nie będzie. 😐 wypadł dość niespodziewanie wyjazd puszką.

@ComoDo  pomijając to że wyjazd w kierunku Soliny w weekend to nie najlepszy pomysł (tłumy) to z Przeworska masz fantastyczną trasę w tamtym kierunku przez Birczę.  🙂

Odnośnik do komentarza

Cholera, wszystko się ostatnio układa pod brak czasu, żeby gdzieś razem pojechać.

jeszcze dodatkowo mnie nie będzie na spotkaniu u Jorgula za tydzień ;/

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, EndriuBis napisał(a):

 

@ComoDo  pomijając to że wyjazd w kierunku Soliny w weekend to nie najlepszy pomysł (tłumy) to z Przeworska masz fantastyczną trasę w tamtym kierunku przez Birczę.  🙂

A od Birczy wrócić na północ i dać przed Krasiczynem w Śliwnicy w lewo, przejechać się (legalnie) po bujającym się linowym moście i dalej po idealnie równiutkich asfaltach leniwie przejechać się doliną Sanu przy samiutkiej rzece aż do Iskania. Czy dalej aż po Bachórzec.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, tomekstw napisał(a):

A od Birczy wrócić na północ i dać przed Krasiczynem w Śliwnicy w lewo, przejechać się (legalnie) po bujającym się linowym moście i dalej po idealnie równiutkich asfaltach leniwie przejechać się doliną Sanu przy samiutkiej rzece aż do Iskania. Czy dalej aż po Bachórzec.

Trasa widokowa Cisowa na pewno znajdzie się w programie przejazdu ale nie jestem pewien czy akurat tym razem ze względu na chwilowe ograniczenie w ilości przejechanych kilometrów . We wtorek mam jechać do Warszawy  na pierwszy serwis po 1000 km, który udało mi się załatwić niemal od ręki co biorąc pod uwagę 4 tygodnie oczekiwania w Krakowie jest na prawdę szybkim terminem. Na liczniku jest aktualnie 300 km a do Wawy mam około 270 więc zostaje mi około 400 km do przejechania w weekend . Trasa Mielec - Przeworsk - Solina - Mielec to około 350 km więc w tej sytuacji mam niewielki margines zwiedzania . Temat do przemyślenia , przeliczenia i w pierwszej kolejności wszystko zależy od tego czy wydział komunikacji wyrobi się do piątku z wydaniem plastiku . Pani w urzędzie twierdziła ,że będzie na piątek ale w życiu nigdy nic nie jest pewne więc jak zwykle wyjdzie w praniu ;) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.05.2023 o 10:15, Saper napisał(a):

"Nadejszła" chwila na kolejną wycieczkę, tym razem do nieodległego Przeworska. Celem jest Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku.

Dzień i godzina - 21.05.2023r. godzina 09.00

Punkt spotkania - Stacja paliw Orlen ul. Lubelska 46 o tu, KLIK.

W drogę - 09.15 START.

Trasa - Jakoś tak, KLI

 

Grzegorz pewnie trzeba abyś wziął kuchenkę to po drodze wypijemy kawkę tam po trasie nie ma żadnego zajazdu weź maszynkę i może kubki jak Ci zostały Ja wezmę kawkę i cukier 😄

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, tomekstw napisał(a):

przejechać się (legalnie) po bujającym się linowym moście

@tomekstwPodaj pinezkę plissss bo nie mogę zlokalizować

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, arturo-bb napisał(a):

@tomekstwPodaj pinezkę plissss bo nie mogę zlokalizować

https://www.google.pl/maps/place/MOR+-+San+w+Krasicach,+Green+Velo/@49.750813,22.6225478,16.67z/data=!4m6!3m5!1s0x473c7f8df3ce7947:0xa4da2157150f7360!8m2!3d49.7511128!4d22.6227698!16s%2Fg%2F11g9qm4wkr

2 godziny temu, ComoDo napisał(a):

Trasa widokowa Cisowa na pewno znajdzie się w programie przejazdu 

Ale ja napisałem o innej drodze, ale jest ona w pobliżu Cisowej.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tomekstw napisał(a):

 

Ale ja napisałem o innej drodze, ale jest ona w pobliżu Cisowej.

Rzeczywiście . Teraz zauważyłem . Może tam zaglądnę. Co do kładki to dawniej w Mielcu mieliśmy taką bujaną ale potem ją zmodyfikowali i straciła swój urok  😉 

Odnośnik do komentarza

Niestety nas w niedziele nie będzie. Od tygodnia walczę z chorobą gardła którą sprzedała mi po znajomości żona i dzisiaj przegrałem tą walkę. Pani doktor wypisała mi antybiotyk na 5 dni bo mówiła że inaczej z tym wirusem się nie wygra i uziemiła mnie. Wycieczkę motocyklem stanowczym głosem odradziła. Mam nadzieję że na spotkanie czwartkowe wydobrzeje 

Odnośnik do komentarza
Niestety nas w niedziele nie będzie. Od tygodnia walczę z chorobą gardła którą sprzedała mi po znajomości żona i dzisiaj przegrałem tą walkę. Pani doktor wypisała mi antybiotyk na 5 dni bo mówiła że inaczej z tym wirusem się nie wygra i uziemiła mnie. Wycieczkę motocyklem stanowczym głosem odradziła. Mam nadzieję że na spotkanie czwartkowe wydobrzeje 
Czyli jednak Ci nie odpuszcza. Zdrowiej, bo za dwa tygodnie trzeba być okazem zdrowia.
Odnośnik do komentarza

Przeworsk niestety odpada podobnie jak Solina . W niedzielę rano wrócę z pracy i pasuje się chociaż chwilę przespać , bo cały tydzień miałem po 12 godzin . Później jeszcze mam wyjazd do Gorzyc i Staszowa więc .... Jedyną dobrą informacją jest to ,że w końcu udało się dzisiaj wybrać nowe prawo jazdy I oficjalnie mogę Hance przeprostować wydech na trasie zamiast po okolicznych wioskach 😁

Odnośnik do komentarza

Muzeum pożarnictwa zaliczone.  Miejsce super,  zbiory bogate. 

20230521_102253.jpg

20230521_102703.jpg

20230521_103916.jpg

20230521_104009.jpg

20230521_104113.jpg

20230521_104349.jpg

20230521_104819.jpg

20230521_105019.jpg

20230521_105044.jpg

20230521_105132.jpg

20230521_110742.jpg

20230521_111409.jpg

Są też powozy i inne bryczki.

20230521_111420.jpg

20230521_111451.jpg

20230521_111528.jpg

20230521_111539.jpg

20230521_111629.jpg

Teraz jedziemy na kawę. 

Odnośnik do komentarza

O matko 😗 dobrze że nie mogliśmy pojechać bo straszny tłok 😂 muzeum jak muzeum, ale kawki to zazdroszczę. 👌

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, EndriuBis napisał(a):

... dobrze że nie mogliśmy pojechać bo straszny tłok ...

Dzięki temu nie było maruderów, spowalniaczy i ... ogona 😛, ciągnącego się gdzieś tam daleko.

Robert dzięki za dzisiaj, muzeum super, towarzystwo super, kawa super, pogoda klękajta narody 👍.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...