Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jeździsz jeszcze dziś?


Gość xedos1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 289
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jagroski

    26

  • Artix

    17

  • Czesiek17

    7

  • gumis

    7

Top użytkownicy w tym temacie

Gość MirekBurgman

Niedziela,17.122006 godzina 14.30 -koniec jazdy Burgmanem 400 w tym roku.Stoi na nóżce centralnej w moim garażu.Zaliczka, umowa wstępna,za kilka dni odjedzie do Ko?cierzyny.Będzie nim ?migać piękna ,młoda kobieta. Będzie z niego zadowolona, s?dzę , ponieważ skuter 'igła' ,w perfekcyjnym stanie technicznym i optycznym. Życzę jej szrokiej drogi, rado?ci z jazdy ''moim'' Burgmanem.

Pozdrawiam now? wła?cicielkę (już nie?miało zameldowała sie w ''Burgmanii'' )oraz Was wszystkich , a szczególnie tych nadal ?migaj?cych.

Odnośnik do komentarza

No to ?mig !happybth

Dzi? pokonałem trasę Gdańsk - Darłówko (ok. 180 km); temperatury od 0 do +6; Majestka wygl?da okropnie - bo jak może wygl?dać po tym jak zmuszałem j? do mykania pomiędzy TIRami gdy pod kołami co? pomiędzy wod? i błotkiem. Mój kask i kamizela nie wygl?daj? lepiej, ale... WARTO BYŁO, choć po ok. 150 km. już trochę zimnawo się robiło.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
No to ?mig !happybth

Dzi? pokonałem trasę Gdańsk - Darłówko (ok. 180 km); temperatury od 0 do +6; Majestka wygl?da okropnie - bo jak może wygl?dać po tym jak zmuszałem j? do mykania pomiędzy TIRami gdy pod kołami co? pomiędzy wod? i błotkiem. Mój kask i kamizela nie wygl?daj? lepiej, ale... WARTO BYŁO, choć po ok. 150 km. już trochę zimnawo się robiło.

Z własnego do?wiadczenia wiem, że jazda w takich temperaturach jest możliwa, jednak wła?nie po 100- 200 km, zaczyna się robić naprawdę zimno. Organizm staje się wyziębiony i nawet dodatkowy ubiór niewiele daje. Wtedy to tylko gor?cy prysznic, wrz?ca herbatka i można jechać dalej !happybth

A tak swoj? szos? to jestem pod wrażeniem samozaparcia !happybth

Wszak chyba stoi jeszcze w garażu u Ciebie jaki? cieplutki samochodzik? :D

Odnośnik do komentarza
Dzi? pokonałem trasę Gdańsk - Darłówkoh

O.T. Czyli było się w 3mie?cie i przyjaciół się nie nawiedziło !happybth

Oj popraw się eMKo. Następnym razem wpadnij choć na kawę.

Odnośnik do komentarza

Je?li chodzi o temperaturę to we Wrocku jest w miarę OK ~ 5-8stC.

Jednak ze względu na mokr? jezdnię i ci?głe wykopy maszyna wygl?da tragicznie - zwłaszcza kiedy się jedzie za jakim? potężnym truckiem.

Chyba sobie już odpuszczę jazdę w takich warunkach.

Odnośnik do komentarza

Łoj, Plebanku wybaczciez, ale cosik t? raz? poprędce trzeba było ?migać. Ale się poprawię - obiecuję B)

A co do samozaparcia, to trochę stymulowane - trzeba było do domku sprowadzić YPeczkę żeby nie płakała po nocach.

Już jej pr?d ustabilizowany - trzeba było alternator regenerować i regulator wymienić, na szczę?cie skutek "robót" jest pozytywny.

YPka wymyta, napastowana (łoj) i chyba już powoli w zimowy sen zapada...

Odnośnik do komentarza

No ja już wole nie kusic losu... Raz że wieczorami już sie gołoledĽ pojawia, dwa że zimne powietrze robi swoje i ostatnio się rozchorowałem na tydzień:) Tak więc teraz tylko chodze w odwiedziny do garażu odpalic i co najwyżej przejechac się wzdłuż garaży :) czekam aż temp dojdzie do tych pewnych 15 stopni :) :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
czekam aż temp dojdzie do tych pewnych 15 stopni wink.gif

Mnie tam obojetne moze byc nawet pewne -15 C :) grunt zeby sniegu nie bylo :) W tym roku jest szansa ze sezon 2006 nie zostanie zamkniety :)

Odnośnik do komentarza

A już niedużo Brakuje :)

Pogodę mamy wy?mienit? ... dla mnie obojętna temperatura ... ważne coby ?lisko nie było :)

A jutro można do rodzinki na Wigilje Skuterem jechać :)

Szkoda że mam do przebycia tylko 50 metrów ...

Odnośnik do komentarza
Gość MirekBurgman

Witaj EKUS, Twoja dzi? samodzielna jazda, a ja zostałem od dzi? bez skutera.Niech Ci słuzy wspaniale!! Za miesiac ,może dwa mysle ,że cos kupię i ponownie po krotkiej przerwie dołaczę do grona jeżdż?cych. Pozdrawiam Ciebie i wszystkich smigaj?cych!!

Odnośnik do komentarza

|migamy dalej. Dzi? byłem zaopatrzeniowcem, wybiło 85 km. Facet prosił mnie abym pozwolił mu zrobic sobie fotkę na Helci, bo nikt mu nieuwierzy, że 23 grudnia on jechal skuterem ( ma podobnego ale trzyma go już w domu, pęko?!!! )

?migajmy dalej!!!!! :):)

Odnośnik do komentarza

Takie pytanko,

nie macie problemów z gardłem przy jeĽdzie w tem. ~ 0stC?

Ja po każdym takim przejedĽie musię się leczyć czosnkiem i miodem.

Czy kask integralny może rozwi?zać problem z zimnym powietrzem wdychanym podczas jazdy w nistkich tem?

Czy macie może jescze jakie? inne tricki na ten problem?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jedynie raz mialem problem z gardlem kiedy wlasnie pojechalem bez kominiarki z wind stoperem. Co do kasku na pewno integral jest w takich temperaturach lepszy od jeta ale zauwaz ze ja teraz ganiajac C1 nie jezdze wcale w kasku. Poprostu kominiarka z kolenierzem zrobionym z materialu wind stoperowego zalatwia sprawe. Jesli takowej nie posiadasz polecam szalik. Ja ostatnio zakupilem kominiarke z neoprenu przeznaczona dla narciarzy, oslona twarzy i glowy jest dosyc dobra oczywiscie na to jeszcze musze zakladac czapke bo jednak bez kasku glowa sie wyziebia szybciej, wada tej kominiarki jest jednak brak kolnierza wind stoperowego i musze zakladac dodatkowy kolnierz. No i dzieki temu gardziolko jest sprawne :D. A jazda w takich warunkach ma jeszcze jedna zalete, nie choruje zima, cos mnie chyba uodparnia na zarazki kiedy tak codziennie z rana poddaje sie krio terapi :D

Poczekaj jak bedzie z minus 10 i wiecej to wtedy sie swietnie oddycha :D

Odnośnik do komentarza

Ja się mogę pochwalić że w ubiegłym roku ?migałem przy temperaturach -15 stopni :D. Oczywi?cie w normalnej (coprawda skórzanej) kurtce ale nie miała ona kołnierza i w kasku typu JET. Dobrym rozwi?zaniem jest kupienie specjalnego ocieplacza (koszt niewielki a wygoda o niebo lepsza) tak jak powiedział Atrix aleja doraĽnie używałem poprostu chusty zawi?zanej wokół szyji ... zdawało to egzamin i dało się jeĽdzić i oddychać ... gorzej było bo łapy odmarzały mimo 3 par rękawiczek :D

P.S. Miałem orginaln? Chustę HD ... wiecie jak to wygl?da na skuterze 50ccm :D

Odnośnik do komentarza

jeszcze jest dobrze - choć wpadłem dzi? na ?wi?teczn? myjkę umyć skuta i przewietrzyć łeb, muszę przyznać ochłodziło się tak ładnie... że wła?ciwie się już jeżdzi po suchym :-)

oby tak dalej a 2007 nadjedzie w siodle :D

Odnośnik do komentarza

dzi? jeszcze jeżdżę :D

ciężko będzie zamkn?ć ten sezon :D jak temeratura dopisze to chyba sylwestra przywitam na burgolocie :D

pozdrowienia dla jeszcze jeżdż?cych

p.s rano słyszałem jak jakie? maszyny przejeżdżały ale nie zd?żyłem zobaczyć co to... wniosek jeden, że s? jeszcze dzi? tacy co jeżdż?: )

Odnośnik do komentarza
ja tylko od kilku dni leżę chory i szlag mnie trafia

szybkiego powrotu do zdrowia życzę!! :D

pewnie jak tak będzie w sobotę lub w niedziele jak dzi? to jeszcze burgolota wyci?gne z garażu.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mimo ze jest na plusie to jednak widzialem od wczoraj zmrozone polacie delikatnej warstewki lodu. Cholera znowu trzeba bedzie omijac wszystkie swiecace sie miejsca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...