Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jeździsz jeszcze dziś?


Gość xedos1

Rekomendowane odpowiedzi

Jechać mozna , ale szkoda sprzętu sól robi swoje . Niemcy ponoć soli nie sypia - tak mi mówił jeden ziomek. Nawet jak jest sucho to ten kurz z soli sie czepia, i potem w garazu ładnie z wilgoci? z powietrza swoje robi !yeah

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 289
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jagroski

    26

  • Artix

    17

  • sentek

    7

  • Karolina

    7

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator
Niemcy ponoć soli nie sypia - tak mi mówił jeden ziomek.

Sypia, tak samo, uzywaja tylko wiecej chemii a mniej soli, u nas odwrotnie, wiecej soli mniej chemii !yeah Sa nawet normy unijne dotyczace grubosci krysztalkow wielkosci ziaren piasku i specjalnych kamyczkow na chodniki !OK

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Ja niestety w tym roku zrezygnowałem z jazdy zim?, mimo że poprzednie dwie zimy przejeĽdziłem przy każdych warunkach. Ale niestety opon zimowych w rozmiarach do YPek nie produkuje żadna firma, jedynie Heidenau jak z nimi rozmawiałem miał wprowadzić w lutym odpowiednie rozmiary modelu K58 (model jak zimowy ale z letniej mieszanki gumy). Jazda Majesty 400 na fabrycznych dunlopach i przy jej masie może być jednak zbyt ryzykowna. Poza tym nie jest tu tak łatwo dosięgn?ć całymi stopami na ziemię (a przynajmniej miałem wrażenie, że w Burgmanie jest to dużo łatwiejsz), tak jak jeĽdziłem w bardzo kiepskich warunkach na S9. :D

Ale trzeba też docenić uroki komunikacji miejskiej - można ludzie poogl?dać, notatki przed egzaminem przejrzeć, porozmawiać ze znajomymi ;)

Odnośnik do komentarza

W czasie tej zimy nie jeżdżę z jednego powodu ... ubiegłej zimy sól pożarła w mojej 50 prawie każdy element który był wystawiony na jej działanie ... dlatego w tym roku mimo całkiem niezłych warunków ... skuter przezimuje :D po prostu mi go szkoda.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Hej ho!

Wczorajszy powrot z pracy w temperaturze -2 i sypiacym sniegu nie nalezal do najprzyjemniejszych z powodu strachu przed poslizgiem ;) Ubranko zimowe juz skompletowalam wiec zimno nie bylo a w sklepie mnie kochaja :P Mysle, ze jak co roku ta wczorajsza aura to byla ta ZIMA o ktorej piszecie, ze jest - przyszla, poszla a teraz juz WIOSNA sie zaczela :P

Dwa tygodnie temu bylo jakies 15 na plusie i pojechalam do knajpy motocyklowej - a tam ze 200 motorkow i 30 samochodzikow ze wscieklymi motocyklistami, ktorzy wyrejestrowali sprzet na zime ;) Chytry dwa razy traci - bylo zal 20 ojro to teraz sie zgrzyta zabkami a dentysta drogi :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Czy kto? może napisać parę słów na temat wspomnianych snowtexów?

Przedmówcy w zasadzie wszystko już napisali, ja jeszcze tylko dodam od siebie, że doskonale spisuj? się także na suchym, ale zmarniętym asfalcie, dzięki temu, że s? wykonane z bardzo miękkiej=przyczepnej mieszanki.

Jechać mozna , ale szkoda sprzętu sól robi swoje .

Id?c tym tokiem rozumowania, można by doj?ć do wniosku, że także szkoda samochodu, bo to i owo może skorodować, więc lepiej nim nie jeĽdzić w zimie (przecież w samochodzie wiele elementów jest nieosłoniętych [a już na pewno nie szczelnie], podobnie jak w jedno?ladzie). To samo zreszt? dotyczy parkowania pod chmurk?.

Ja niestety w tym roku zrezygnowałem z jazdy zim?, mimo że poprzednie dwie zimy przejeĽdziłem przy każdych warunkach. Ale niestety opon zimowych w rozmiarach do YPek nie produkuje żadna firma, jedynie Heidenau jak z nimi rozmawiałem miał wprowadzić w lutym odpowiednie rozmiary modelu K58 (model jak zimowy ale z letniej mieszanki gumy). Jazda Majesty 400 na fabrycznych dunlopach i przy jej masie może być jednak zbyt ryzykowna.

Mam nadzieję, że do YP-ek 250 maj? Snowteksy.

Odnośnik do komentarza

samochód nie bardzo koroduje, ocynk , ochrona itd. a jak już to nie widac tego. Motocykl ma dużo ładnych elementów konstrukcyjnych na wierzchu aluminium, chromy ?rubki itd. Ładnie to sniedzieje. Zim? poza tym pojawia się masa dziur.

Mozna oczywi?cie - sam preferuje- po stawie lesie itd ale innym sprzetem.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

niestety u nas s? takie warunki, że albo skuter ?nieżny (opady ?niegu) albo wodny - masa wody po ?niegu!!!!

Pozdrówko

Odnośnik do komentarza

Oficjalnie oglaszam koniec zimy.

Dzis cwiczebnie wyruszam w trase,zeby nie meczyc Silverka podgrzeje Swerke abo Typhona.

Odnośnik do komentarza

Ja chyba pobiłem wszelakie rekordy ... okres zimowania mojego pojazdu ... to 2 DNI :D ... 3-4 godziny konserwacji a tu pogoda wyskakuje z takim numerem :D

Nie mniej jednak droga "pogodo" nie gniewam się ... chciałbym żeby? zawsze mnie tak zakakiwała !happybth

Odnośnik do komentarza

ja to nawet nie zamkn?łem starego sezonu !w00t

przy tej pogodzie nie ma kiedy :)

dzi? wyci?gn?łem burgiego po paru dniach spokoju i zrobiłem ponad 100km z ?wieżo poznanym kolesiem na suzuki intruder !piwko

miło się jeĽdziło i tylko czekać ciut wyższych temperatur !piwko

mała refleksja... w okolicy dosłownie parę dni poleżał ?nieg na drogach i już dziury powyłaziły, a co by było jak by tak dłużej leżał dajmy na to??

Odnośnik do komentarza

Oooooooo Taaaaaakkkk!!!!! :P:P:P

Odebralem mojego Helka z servisu!

Nowe hamulce, nowe roleczki i pasek, olejek i wszystkkie filterki, posklejane plastiki, (nowe narazie nie polakierowane ) czekaja w domciu....

whist:lol: !piwko Posmigalem sobie!

Myknalem jakies 90 km! Zajefajnie! Bardziej zrywny i jak zawsze mega wygodny!

Sie ludziska patrzyli na swiatlach...

Jutro smigne do Larsona po kominiare a w najblizszy czwartek jak nic mi nie wyskoczy i snieg nie doje... bede we mlynie! a co! !OK :lol:

Odnośnik do komentarza

Też jeĽdziłem po południu po W-wie, ale na XCitinga jako? uwagi nie zwracali. !OK O przepraszam, jeden go?ć się pytał ile to, ile tamto. W telewizorze mówili, że ma być zimniej, kiedy? za złe informacje głowę obcinali, może by......... !piwko

Odnośnik do komentarza

Zimniej, ok! Byle nie padal bialy shit, albo zeby padalo ale temperaturka +7/10C

A co do :lol: ... to ciekawy sposob! Moze by sie zaczeli bardziej starac!!!Ja dzisiaj realizuje wczorajszy plan!

Pozdrawiam wszystkich smigajacych! !tut !tut

!tut :lol: NIECH MOC BEDZIE Z WAMI!

Odnośnik do komentarza

Ja się wczoraj pokręciłem się minimalnie, ale dzi? już co? w gardle mnie drapie - chyba preparat odkażaj?cy pójdzie w ruch :lol: .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...